Jump to content

9ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Sidekick Pets


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Roriconfan, υπάρχει κάποιος λόγος που ταλαιπωρείς το τόπικ του διαγωνισμού;

 

Ναι, η δεύτερη ιστορία που έβαλες και εκτός θέματος είναι και άκυρη, καθώς δεύτερη συμμετοχή από ίδιο συγγραφέα δεν είναι στους κανονισμούς. Η ιστορία δεν θα γινόταν δεκτή και εντός θέματος να ήταν γιατί έχεις ήδη βάλει.

 

Και τα ήξερες όλα αυτά καθώς τα δηλώνεις ο ίδιος. Μήπως είδες άλλο μέλος του φόρουμ να φέρεται παρόμοια;

 

Έχουμε κοτζάμ βιβλιοθήκη για να ποστάρεις όσες ιστορίες θέλεις. Γιατί δεν βάζεις την Θεά Γάτα εκεί, να σου τύχουν και μερικές άμεσες κριτικές;

 

Αυτά, και τώρα παρακαλώ την υπομονή σου μέχρι να λάβουν μέρος κι άλλοι, να γίνει η ψηφοφορία, να ακούσεις τις γνώμες των άλλων και να πεις τα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    43

  • Sileon

    40

  • Παρατηρητής

    28

  • kitsos

    23

Εμετακινήθει στην βιβλιοθήκη φαντασίας.

 

Να ακούτε τον κύριο διοργανωτή, είναι κι αυτός σαν τους γονείς της Μαφάλντας: πολύ τρομαγμένος :)

Link to comment
Share on other sites

post-1004-1209669117_thumb.jpg

 

ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΣΤΙΣ 12 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΒΑΡΟΥΝ ΟΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ.

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

Όποιος θέλει παράταση να απευθυνθεί στον (εικονιζόμενο) Κίτσο.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να γράφω και μόλις πήρα χαμπάρι πως πρέπει η ιστορία να έχει και ανθρώπους μέσα. Φτου! Αυτό μου χαλάει λίγο την όλη φάση (και έφαγα και βδομάδες προσπαθώντας να βρω κάτι καλό!) Ελπίζω να μην πρέπει να είναι αναγκαστικά οι άνθρωποι οι πρωταγωνιστές, ε? (Please, Goddess Bastet, let it not be so!) :blackcat: :kitty:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να γράφω και μόλις πήρα χαμπάρι πως πρέπει η ιστορία να έχει και ανθρώπους μέσα. Φτου! Αυτό μου χαλάει λίγο την όλη φάση (και έφαγα και βδομάδες προσπαθώντας να βρω κάτι καλό!) Ελπίζω να μην πρέπει να είναι αναγκαστικά οι άνθρωποι οι πρωταγωνιστές, ε? (Please, Goddess Bastet, let it not be so!) :blackcat: :kitty:

 

Το "ζώο" πρωταγωνιστής θα είναι sidekick ενός ανθρώπινου ήρωα. Τώρα, αν ο ήρωας έχει πέσει ξερός από χθεσινή κραιπάλη και τα κάστανα θα τα βγάλει από τη φωτιά το sidekick ζώο μόνο του...αυτό είναι δεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ είναι η δική μου συμμετοχή... Κάνω ποδαρικό μάλλον. Καλή μας τύχη

Paco.doc

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΣΤΙΣ 12 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΒΑΡΟΥΝ ΟΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ.

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

Όποιος θέλει παράταση να απευθυνθεί στον (εικονιζόμενο) Κίτσο.

 

Που να αρθρώσω κουβέντα μετά από αυτό... :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κατάρα να κερδίζεις σε έναν σου-φου διαγωνισμό. Εκεί που νιώθεις να μετριέσαι είναι η ανταπόκριση που λαβαίνεις στο κάλεσμα που θέτεις στον διαγωνισμό που πρέπει να διοργανώσεις…

 

ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ! ΤΡΙΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ! Θα μπορούσατε να γράψετε και 1500 λεξούλες… :crybaby:

 

Αν βγάζαμε τα πολύ σάπια από τη μέση…ποια θα ήταν η πιο ειλικρινής εξήγηση; :shout:

Link to comment
Share on other sites

Ότι όλοι μας τα κάνουμε a la Ελληνικά (έκφραση που μου είπε και η katsiro σήμερα σε άσχετο με το Διαγωνισμό ΠΜ) και τα αφήνουμε για τελευταία στιγμή.

 

Μια πιο "κομψή" εξήγηση (και βολική και για μένα που κάνω τα ίδια ;) ) είναι πως μερικοί από μας φαίνεται να γράφουμε πιο καλά, ή να κάνουμε τους "δημιουργικούς χυμούς" μας να κινούνται πιο γρήγορα μόνο υπό κάποια πίεση.

 

Προσωπικά θα είχα τελειώσει ήδη την ιστορία αλλά ξεκίνησα rewrite και "plot rewiring" γιατί όπως την έγραφα ήταν μόνο "ακραία" μέσα στο θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο συγγνώμη αλλά τίποτα δεν κατάφερα να ολοκληρώσω όλο αυτό το μήνα. Μου κατέβηκαν τόσες ιδέες αλλά δεν προχωρούσαν στο μυαλό μου. Καλή επιτυχία στους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

One to one θα έχουμε αυτό τον μήνα; Αντε ντε!

 

Αν δεν λάβουμε πάνω από τρεις συμμετοχές σκέφτομαι να το ακυρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Έτσι έχει γίνει και σε ένα σωρό άλλους διαγωνισμούς. Την τελευταία μέρα μπαίνουν οι περισσότερες συμμετοχές. Όμως...ίδωμεν! (Μην αποκλείσεις όμως κάποια παράταση γιατί είχαμε και το Πάσχα και προφανώς το αρνί δεν είναι και ευκολοχώνευτο. Θέλει το χρόνο του). :atongue2:

Edited by Dain
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, εγώ γράφω και θα το πάω μέχρι την τελευταία στιγμή γιατί θέλει δουλειά. Μια παράταση θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Edited by Sileon
Link to comment
Share on other sites

post-1004-1209815491_thumb.jpg

Ο Sileon ζητάει παράταση.

 

Υπάρχει κανείς άλλος που χρειάζεται το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ!!! Τελικά, το πήρα απόφαση, θα μπω στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέχρι αύριο βράδυ θα το έχω τελειώσει, αλλά κι εμένα μια παρατασούλα δε θα μου κακόπεφτε...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέχρι αύριο βράδυ θα το έχω τελειώσει, αλλά κι εμένα μια παρατασούλα δε θα μου κακόπεφτε...

 

Μιλάμε για δύο μέρες ή μία εβδομάδα; Αυτός είναι ακόμα διαγωνισμός ... κλαψ... Απριλίου!

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε τι συμμετοχές θα υπάρχουν πρώτα Ντίνο, και μετά αποφασίζεις για παράταση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έτοιμη ιδέα από την πρώτη εβδομάδα, αλλά δεν έχω γράψει τίποτα. Δε ξέρω αν θα προλάβω. Έχω πρόβλημα αναβλητικότητας, συγγνώμη Ντίνο. Αν θέλετε δώστε μια παράταση και προφανώς θα είναι πιο πιθανό να τελειώσω κάτι. Ο αδερφός μου λέει κάτι ότι θέλει και αυτός παράταση παρόλο που δεν έχει σκεφτεί τίποτα συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ετοιμη την εχω αλλα ειμαι εκτος εδρας... θα τη γραψω ελπιζω σουν

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΡΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ!!!

 

Έχετε μέχρι τα μεσάνυχτα της Τετάρτης!

 

Παραπάνω δεν είναι δυνατόν. Έχουμε μπει για τα καλά στον Μάϊο και μετά έχουμε την ψηφοφορία. Να τελειώσουμε πριν ετοιμαστούμε για Σύρο, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

post-1004-1209669117_thumb.jpg

 

ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΣΤΙΣ 12 ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΒΑΡΟΥΝ ΟΙ ΚΑΜΠΑΝΕΣ.

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

Όποιος θέλει παράταση να απευθυνθεί στον (εικονιζόμενο) Κίτσο.

 

Ουδεμία σχέση έχω με τον εικονιζόμενο κύριο.

Κάθε ομοιότητα είναι συμπτωματική.

Edited by kitsos
Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

:whistling: :tease: :juggle: :wacko: :bleh: :pirate: :guitar:

 

Κάποιοι προσπαθούνε κι έχουν έτοιμη την ιστορία εντός χρόνου και κάποιοι τρώνε κατσίκια, το αναβάλουν, το σκέφτονται και το αφήνουνε για τελευταία στιγμή. Άλλο να έχεις ταλέντο στην γραφή και άλλο να το τραβάς όσο πάει.

 

:stupid:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..