Jump to content

19ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Ψυχή


northerain
 Share

Recommended Posts

Waylander, γράφεις κι εσύ; Ωραία! Ο Nocturnal μάλλον είναι εντάξει, ο Anime δεν έδωσε σημεία ζωής...

Πώς το βλέπετε παιδιά, προλαβαίνετε, ή θα είναι ο διαγωνισμός με τις λιγότερες συμμετοχές που έγινε ποτέ; :D Άντε, σφιχτείτε!

 

 

Γραφω αλλα ακομα και με την παραταση δεν ξερω αν θα τα καταφερω..... Θα δουμε :holiday:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • aScannerDarkly

    12

  • DinMacXanthi

    13

  • Cassandra Gotha

    12

  • Adicto

    14

Μετά από ξύσιμο ημερών και 134 λέξεις, πήρα μπρος χθες και έγραψα κι εγώ μια 4000άρα. Λίγο κόψιμο, λίγο ράψιμο και κάποιες διορθώσεις, και σε λίγες ώρες θα το ανεβάσω. Καλά τα λεγα για το συρτάκι...

(Πόνεσε το κεφάλι μου τόσες ώρες, ελπίζω να μην πονέσει και το δικό σαςdazzled.gif )

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και η δικιά μου!

 

ps not for the light hearted... you have been warned.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπόρεσα. Το πάλεψα, το κυνήγησα, του έβαλα αλάτι στην ουρά και ξωβεργες, αλλά δεν μου κάθησε πουλάκι της εμπεύσεως με τίποτε. Ευπειθώς παραμένω ταπεινός αναγνώστης της τέχνης σας, κύριοι και κυρίες μου...

Link to comment
Share on other sites

Ο Adicto έχει βάλει ιστορία με ένδειξη "για το διαγωνισμό", αλλά μάλλον ξέχασε να βάλει ανακοίνωση εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν προλάβω... The soul cages

 

(είμαι και με μια ώρα ύπνο)

Link to comment
Share on other sites

Ο Adicto έχει βάλει ιστορία με ένδειξη "για το διαγωνισμό", αλλά μάλλον ξέχασε να βάλει ανακοίνωση εδώ.

 

Nαι, ξεχάστηκα!!!

 

Το Ζύγι Των Ψυχών, είναι η συμμετοχή μου. Μην με βάλετε να βάλω το λινκ τώρα γιατί θα μπλέξω τα μπούτια μου biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Δια τα πρακτικά και μόνο:

Ο Αντίκτο στα πλαίσια του διαγωνισμού έγραψε τρεις ιστορίες. Μια με τον Τζακ (τον γνωστό ντε), μια την camera obscura (κάπου 5000 λέξεις και άρα εκτός) και μια το Ζύγι των Ψυχών την οποία και υπέβαλε.

 

Συγγραφικός οργασμός!thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, ιστορίες Τρόμου είναι, για τον Adicto μιλάμε. Και στον ύπνο του, τις γράφει! friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Count me out, guys. Δεν βγαίνει αυτό που ήθελα όπως το ήθελα. Θ' απολαύσω τα δικά σας πονήματα.

Link to comment
Share on other sites

Count me out, guys. Δεν βγαίνει αυτό που ήθελα όπως το ήθελα. Θ' απολαύσω τα δικά σας πονήματα.

 

Τα ίδια κι από 'δω. Ήταν ένα πολύ ωραίο θέμα η ψυχή αλλά κατάντησε ψυχοβγάλτης. Πέραν τούτου αυτές οι δυο ήταν πολύ ανάποδες βδομάδες και με τη σειρά τους δυσκόλεψαν την κατάσταση. Όμως όταν ολοκληρώσω την ιστορία, θα την ποστάρω μάλλον κάποια άλλη στιγμή.

 

Καλή επιτυχία παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

αχ μου λείπουν λίγες λεξούλες δεν ξέρω να θα προλάβω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν καταφέρω να το τελειώσω μέσα στην επόμενη μία ώρα, θα το ανεβάσω.

Σιγή ασυρμάτου μέχρι τότε :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Ε, 11 παρά... δεν υπάρχει λόγος για κλειδώματα και τέτοια.

edit: Το λέω γιατί ο Νόρθος δεν θα είναι μέσα αργότερα και ποιος ξεκλειδώνει dazzled.gif

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, ρε παιδιά, γενικός ήταν ο διαγωνισμός ή τρόμου; :cold:

Δηλαδή όποιος έχει γράψει φάντασυ, δεν δικαιούται να χάσει την ψυχή του;:tease:

Link to comment
Share on other sites

γενικός ήταν ο διαγωνισμός (πλην του ρεαλιστικού - ό,τι κι αν σημαίνει αυτό :dazzled:)

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Ρημάδα εξεταστική = ούτε χίλιες λέξεις. Πετάω την πετσέτα, καλή επιτυχία στους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο θέμα ήταν δεδομένο οτι θα έπαιζαν πολλές (συγκριτικά) ιστορίες τρόμου.

Όποιος γράψει Φάντασυ ή Ε.Φ νομίζω όμως, πως είναι σε πλεονεκτική θέση. Οι χορροράδες θα κονταροχτυπιούνται για τους λιγοστούς φαν του είδους, ενώ οι υπόλοιποι θα μαζεύουν ανενόχλητοι ψήφους απο όλους όσους δεν θέλουν να διαβάζουν τρόμο.wink.gif

 

Απλοί συσχετισμοί biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..