Jump to content

Παλιά κινούμενα σχέδια


Pilgrimage
 Share

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    5

  • KELAINO

    12

  • wordsmith

    6

  • Pilgrimage

    6

 

Ok δεν είναι αυθεντικό...αλλά πολύ το ευχαριστήθηκα!!! Παλιό μπιπ-μπιπ!

Δράστης ο Αργεντίνος Lafacukur.

Άντε, σειρά του Tweety τώρα!devil2.gifdevil2.gifdevil2.gif

 

 

 

:lol:

Xaxa την είχα πατήσει και 'γω. ΜΟυ φάνηκε χαζό να τρώει τον μπιπ μπιπ και να μην του αρέσει....αλλά τι να κάνεις..αυτά έχει η ζωή.

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δω τι άλλο θυμάμαι.

 

1 - Kisifer

 

2 - The Racoons

 

3 - Frou Frou

 

4 - Paramithas

 

5 - M.A.S.K.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν πέντε χρονών, οι γονείς μου αγόρασαν έγχρωμη τηλεόραση.

Τη στήσανε στο σαλόνι, συνδέσανε, ρυθμίσανε, πατήσανε κουμπιά και η οθόνη φωτίστηκε και το πρώτο πράγμα που είδα έγχρωμο ήταν η

 

 

 

 

 

 

 

ΥΓ. Εκείνη τη συσκευή την έχουμε ακόμα και λειτουργεί κανονικά.

_______________________________________________________

Edited by KELAINO
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αχ, αναμνήσεις.

 

Πολλά από όσα αναφέρθηκαν τα παρακολουθούσα μανιωδώς. Πρόχειρα μπορώ να αναφέρω κάποια ακόμη.

 

Count Duckula

 

https://www.youtube.com/watch?v=g9ZVWMPuZ2c

 

Conan The Adventurer

 

https://www.youtube.com/watch?v=6SsHfWBLVr0

 

Transformers

 

https://www.youtube.com/watch?v=Iy6_jqHKcTI

 

Και κάποια ακόμη που αυτή τη στιγμή δε μπορώ να τα θυμηθώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να μην ξεχασουμε την "λιμνη των κυκνων" πρεπει να το εχω δει απειρες φορες...

Τον "Λοκ τον υπερανθρωπο"... ισως απο τα πιο αγαπημενα μου...

Τον "Χαρλοκ"! επισης φοβερο ανιμε!

Τον Λενσμαν...τον εβλεπε κανεις?

Την Χαιντι, την Καντυ-Καντυ... ενα αλλο με κατι διαστημικα γερακια, τον Bravestar νομιζω? Με εναν Ινδιανο σεριφη που αγαπουσε μια κοκκινομαλλα δικαστινα και κυνηγουσε κατι κακους στην ερημο ...καρτουν με αισθητικη απο... διαστημικο γουεστερν!

Να συμπληρωσω το πολυαγαπημενο μου "neon genesis euaggelion" το ειδα μεγαλη αλλα του εχω ερωτα!

Και την φρουτοποια... την βλεπατε?

Ο Φρου φρου, που τον θυμηθηκες ρε θηριο... απαιχτος! Την μαμα μου φωναζουμε ακομα φρουφρου γιατι εχει κοκκινα σγουρα μαλλια!

Αχ... και το κογιοτ...ο Μπαγκς Μπανι... το σκυλι με τα μαλλια στα ματια που παλι το κογιοτ αποτυγχανει να του φαει τα προβατα... και ο απιστευτος μοναδικος Πεπε Λεπιν ο ερωτυλος ασβος που ζεχνει το αγορι μου και κυνηγαει μια δυσμοιρη γατα που εχει βαφτει με λευκη λωριδα και μοιαζει με ασβινα....τρελαινομαι για τον Πεπε.... οh mon amour.... sheri.... oh amour amour...!

Πρεπει να εβλεπα ολα τα καρτουν που εχετε αναφερει... ολα ομως... μεχρι τους τζι αι τζο με τον αδερφο μου και μετα παιζαμε ξυλο!

Ωραιες εποχες!

Α και ολα του Ντισνευ... ποιο να πρωτοθυμηθω... Την Μικρη γοργονα, την Χιονατη, την Σταχτοπουτα, την Πενταμορφη και το τερας κτλ Τα ειχα ολα (ακομα πρεπει να ειναι καπου χωμενα) σε βιντεοκασετες και τα εβλεπα ξανα και ξανα φερνωντας τους γονεις μου στο αμην ...

Α και παλι Ντισνευ με τον Σκρουτζ τον Ντοναλντ (αλλη αγαπη μου) και τα ανιψακια σε διαφορες περιπετειες και ενα αλλο με εναν αρκουδο και εναν ανιψουλη του και ενα υδροπλανο...Αυτα. Μολις μου ερθουν και αλλα θα ξαναποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Α! Ποιο αλλο θυμηθηκα!!! Τον Σεριφη του διαστηματος!

Ηταν απο τα πιιο αγαπημενα μου... ηταν 4 ατομα η απριλια που ειχε φτιαξει ενα ρομποτ και το οδηγουσαν ενας ξανθος σκωτζεζος ιπποτης-ειχε και αλογο , ο κεραυνος φιλος της απριλιας και ο κολτ ενας καουμπου....

Ο κακος ηταν ο Νεμεσις...

Τι φλασια εφαγα!

Edited by laas7
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Παλιά κινούμενα σχέδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..