Jump to content

Ποια Sci-Fi σειρά θεωρείτε καλύτερη; (Poll 2010-2011)


karatasiospa
 Share

  

74 members have voted

  1. 1. Ποια σειρά επιστημονικής φαντασίας θεωρείται καλύτερη;

    • Star Trek TOS
      14
    • Star Trek The Next Generation
      24
    • Star Trek Deep Space Nine
      8
    • Star Trek Voyager
      10
    • Star Trek Enterprise
      14
    • Battlestar Galactica (original)
      4
    • Battlestar Galactica (reimagined)
      30
    • Babylon 5
      19
    • Staggate SG1
      11
    • Stargate Atlantis
      12
    • Space 1999
      6
    • Farscape
      9
    • Blake's 7
      4
    • Doctor Who
      18
    • Firefly
      16
    • Dollhouse
      2
    • Andromeda
      2
    • Earth's final conflict
      1
    • Charlie Jade
      2
    • Jericho
      3
    • V (original)
      6
    • Dune (mini series)
      7
    • Torchwood
      4
    • Seaquest
      7
    • Earth 2
      1
    • Terminator: the sarah connor chronicles
      3
    • Lost in Space
      3
    • Alien Nation
      3
    • Planet of the Apes
      5
    • The Starlost
      2

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Φαινεται ότι θα δοθεί σκληρή μάχη για την 2η θέση μεταξύ Star Trek Tos, Star trek TNG, Doctor who, Babylon 5 και Firefly. Το BSG φα'ινεται να μην χάνει εύκολα την πρώτη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Dοctor Who; Περί τίνος πρόκειται; Οκ, μουντζώστε, αλλά απαντήστε!

Link to comment
Share on other sites

Φτάσαμε τους 21. Αντε να πάμε για τους 30 ψήφους!

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναψηφίσω Babylon 5;;;;;;

 

Θέλω να νικήσει!!!

 

Αλλά να μου πεις αν ο μέσος όρος ηλικίας εδώ είναι άνω των 30...

 

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναψηφίσω Babylon 5;;;;;;

 

Θέλω να νικήσει!!!

 

Αλλά να μου πεις αν ο μέσος όρος ηλικίας εδώ είναι άνω των 30...

 

 

 

Δεν μπορώ να ξέρω τον μέσο όρο ηλικίας σε αυτήν την ψηφοφορία αλλά γενικότερα στο φόρουμ είναι μάλλον κάτω των 30 η το πολύ κοντά στα 30.

Link to comment
Share on other sites

Bλέπω ότι η σκληρη μάχη για την δεύτερη θέση συνεχίζεται μεταξύ Star trek TNG και Babylon 5 με το doctor who αμέσως πιο πίσω! Πάντως το BSG δεν φαίνεται να χάνει την πρώτη θέση!

Link to comment
Share on other sites

Και ψήφισαν 23! Αυτό είναι εντυπωσιακό και γενικώς, αλλά και γιατί είμαστε σε έναν από τους "αργούς" μήνες. Μήπως να ελπίζουμε σε περισσότερους; :asmile:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, 23....δεν θέλω να σας το χαλάσω ρε σεις, αλλά οι ψηφοφορίες στα φόρουμ είναι λίγο "κάπως", και η συγκεκριμένη πολύ "κάπως".

Εχει πάνω καμια 30αριά επιλογές, αλλά απο αυτούς τους 23 που ψήφισαν πόσοι είναι αυτοί που έχουν δει και τις 30;

Εγώ λέω οτι μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού.

Κι εγώ ψήφισα και έχω δει μόνο 6-7 απο αυτές. Δεν αλλοίωσα (κατα κάποιον τρόπο) το αποτέλεσμα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έχω δει μόνο δύο; Άσε που η δεύτερη προστέθηκε αφού είχα ψηφίσει. Και δε μου βγάζει δυνατότητα να ψηφίσω πάνω από μία. Αλλά αν η ψηφοφορία γινόταν με την προϋπόθεαη να έχει κάποιος δει και τις 30 σειρές, νομίζω ότι δε θα μπορούσε να ψηφίσει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Αρα εσύ δεν έχεις ψηφίσει την καλύτερη μεταξύ (έστω) όσων έχεις δει.

Εσυ ψήφισες απλά αυτήν που έχεις δει!laugh.gif

 

Όχι, είναι πολύ δύσκολο κάποιος να έχει δει και τις 30.

Αλλά μόνο μία;

Δεν πρέπει να υπάρχει έστω ένα μέτρο σύγκρισης με κάποιες απο τις άλλες όταν γίνεται η επιλογή ψήφου;

Link to comment
Share on other sites

Αρα εσύ δεν έχεις ψηφίσει την καλύτερη μεταξύ (έστω) όσων έχεις δει.

Εσυ ψήφισες απλά αυτήν που έχεις δει!laugh.gif

 

Όχι, είναι πολύ δύσκολο κάποιος να έχει δει και τις 30.

Αλλά μόνο μία;

Δεν πρέπει να υπάρχει έστω ένα μέτρο σύγκρισης με κάποιες απο τις άλλες όταν γίνεται η επιλογή ψήφου;

 

Να πω την αλήθεια εγώ πιστεύω πως έπρεπε να μπορούμε να ψηφίσουμε μόνο μία, εκτός αν πχ φτιάχναμε διαφορετικό poll για κάθε σειρά και να την βαθμολογούμε με αστέρια. Έτσι όποια θα έπαιρνε τα περισσότερα θα ήταν η νικήτρια.

Έτσι όπως είναι τώρα, αν ψηφίσουμε δυο η τρεις είναι σαν να δίνουμε τη ίδια βαρύτητα σε όλες τις ψήφους.

 

 

Edit: Ψηφίστε Babylon 5

:p

Edited by AftPeakTank
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πολλές επιλογές γιατί για κάποιον μπερεί 2 και 3 σειρές να έχουν την ίδια αξία. Εγώ προσωπικά θα δυσκολευόμουν να διαλέξω μεταξύ Star trek TNG και BSG (NEW). Φυσικά δεν περίμενα να ψηφίσουν κάπιοι 6-7 σειρές αλλά βέβαια είναι δικαίωμα τους. Επίσης μπήκαν πολλέσ σειρές ωστε να ελαχιστοποιηθεί η περίπτωση να μην βρει κάποιος την σειρά που θέλει. Πάντως μπορούμε αργότερα να κάνουμε νέο poll μεταξύ των 5 πρώτων σειρών όπου θα υπάχει το δικαίωμα μίας μόνο ψήφου.

Κατά τα άλλα βλέπω ότι το Babylon 5 ισοβάθμισε με το BSG. Ενδιαφέρουσα εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, και να σκεφτεί κανείς πως όταν πρωτοέπαιζε το θεωρούσα άλλη μια μη ενδιαφέρουσα σειρά που δεν θα άντεχα να δω ούτε 5 λεπτά. Μέχρι που παρακολούθησα ένα επεισόδιο και μαγεύτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος με αυτή την εξέλιξη! Αλλά βέβαια it's a matter of taste!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όχι ότι θα άλλαζα την ψήφο μου, έτσι κι αλλιώς, ανάμεσα στο SeaQuest και ατο Earth 2 (τα μόνα που έχω δει), πάλι SeaQuest θα ψήφιζα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, και να σκεφτεί κανείς πως όταν πρωτοέπαιζε το θεωρούσα άλλη μια μη ενδιαφέρουσα σειρά που δεν θα άντεχα να δω ούτε 5 λεπτά. Μέχρι που παρακολούθησα ένα επεισόδιο και μαγεύτηκα...

Οι περισσότεροι νομίζω αυτό πάθαμε. Όταν περάσεις την πρώτη σαιζόν αρχίζει να δουλεύει η σειρά, μέχρι τότε (μου φαινόταν όταν ήμουν μικρός) σα βαρετό star trek.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε για μετά τον δεκαπενταύγουστο για περισσότερες ψήφους!

Κατά τα άλλα βλέπω το babylon 5 πέρασε πρώτο.

Πάντως προσωπικά ελπίζω το BSG τελικά να τα καταφέρει (μια που για το TNG δεν το βλέπω!)

Edited by karatasiospa
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να εδραιωθεί στη συνείδηση όλων σαν sffholic!:tongue:Κι εγώ μαζί σου, Ανδρέα... (Καλά, μέσα στο κατακαλόκαιρο σού βγήκε το κόλλημα;)

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ποια Sci-Fi σειρά θεωρείτε καλύτερη; (Poll 2010-2011)
  • RObiN-HoOD unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..