Jump to content

Best Action Queen Poll


DinoHajiyorgi
 Share

  

59 members have voted

  1. 1. Best Action Queen

    • Angelina Jolie
    • Uma Thurman
    • Linda Hamilton
    • Rose McGowan
    • Jennifer Garner
    • Pam Grier
    • Natasha Henstridge
    • Milla Jovovich
    • Keira Knightley
    • Lucy Liu
    • Rhona Mitra
    • Demi Moore
    • Michelle Pfeiffer
    • Michelle Rodriguez
    • Hilary Swank
    • Charlize Theron
    • Kate Backinsale
    • Jenette Goldstein
      0
    • Sigourney Weaver
    • Famke Janssen
    • Michelle Yeoh
    • Zhan Ziyi
    • Carrie-Anne Moss


Recommended Posts

Στην πρώτη θέση η Sigourney Weaver με 13 ψήφους.

 

Στη δεύτερη, η Zhan Ziyi και η Milla Jovovich, με 12 ψήφους έκαστη.

 

Στην τρίτη θέση η Linda Hamilton με 11 ψήφους.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    6

  • DinoHajiyorgi

    15

  • lizbeth_covenant

    4

  • Oceanborn

    4

Μόλις πριν λίγο που ψήφισα ήμουν ανάμεσα σε 3 οι οποίες τελικά πήραν και οι 3 την δεύτερη θέση.

Τελικά ψήφισα την Zhan Ziyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

jovovich, knightley, mitra( για το doomsday), jolie, sigourney, rodriguez, αυτες νομιζω. επειδη ψηφιζουμε με κριτηριο τη δραση η αγαπημενη η σιγκουρνει για τα αλιεν.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα Milla Jojovich . MULTIPASS!

 

http://www.youtube.com/watch?v=eV_eGm1qgGs

 

 

 

Δευτερη θεωρο μακραν την Zang Ziyi .

 

Η μεγαλυτερη ελειψη στην λιστα ειναι για μενα η Geena Davis. Εχει παιξε σε πολλα action οπως Beetlejuice/Long kiss goodnight/ Cutthroat Island . Την ξεχασανε τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Ε...ενταξει..ντρεπομαι αλλα ψηφιζω Ζολι.Αφου η γυναικα το εχει,τι να λεμε τωρα.

Κατ'αλλα δεν την παω ιδιαιτερα ομως σαν ηθοποιο αλλα πρεπει να της το αναγνωρισω.

Δευτερη Ροντριγκες και μετα η θεα Sigourney.

 

Τεραστια αντιπαθεια στην Μπεκινσειλ και Κιρα Ναιτλυ.Μα καθολου υποκριτικο ταλεντο πια?Ακομη και στις ταινιες δρασης φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη θέση η Sigourney Weaver με 13 ψήφους.

 

Στη δεύτερη, η Zhan Ziyi και η Milla Jovovich, με 12 ψήφους έκαστη.

 

Στην τρίτη θέση η Linda Hamilton με 11 ψήφους.

Με 44 ψήφους ως τώρα:

 

Η Sigourney Weaver και η Milla Jovovich πρώτες με 14 ψήφους.

 

Οι Zhan Ziyi, Uma Thurman, και Linda Hamilton στη δεύτερη θέση με 12 ψήφους.

 

Και η Kate Beckinsale κατατάσεται τρίτη με 11.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Με 50 ψήφους ως τώρα:

 

Η Sigourney Weaver είναι πρώτη με 17 ψήφους.

 

Η Milla Jovovich έρχεται δεύτερη με 16.

 

Και η Uma Thurman τρίτη με 14.

 

Όσοι ρίχνουν ψήφους ας κάνουν τον κόπο να αφήνουν και κανένα σχόλιο, να μας εξηγούν ποια και γιατί τις ψήφισαν. Οι ωραίες μας ηρωίδες το αξίζουν.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με 53 ψήφους ως τώρα:

 

Η Sigourney Weaver είναι πρώτη με 18 ψήφους.

 

Η Milla Jovovich έρχεται δεύτερη με 17.

 

Και η Linda Hamilton μαζί με την Uma Thurman στην τρίτη θέση με 14 ψήφους έκαστη.

 

Όσοι ρίχνουν ψήφους ας κάνουν τον κόπο να αφήνουν και κανένα σχόλιο, να μας εξηγούν ποια και γιατί τις ψήφισαν. Οι ωραίες μας ηρωίδες το αξίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Μισέλ Γιέο.Η Σιγκούρνεϊ Γουίβερ ήταν εξαιρετική στον ρόλο τής Ρίπλεϋ στις ταινίες άλιεν,πράγμα λογικό αφου είναι γενικά πολύ καλή ηθοποιός. Το ίδιο και κάποιες άλλες(ελάχιστες) ηθοποιοί απο την λίστα.Με την πολύ καλή ερμηνεία τους κατέστησαν τον χαρακτήρα που υποδύθηκαν αξιομνημόνευτο(κάποιες άλλες πάλι έκαναν κάποια αίσθηση μόνο με το φιζίκ τους παρά τις μέτριες ερμηνευτικές τους ικανότητες).Αλλά αν μιλάμε καθαρά για action queen τότε η Μισέλ Γιέο με καμμιά τριανταριά ταινίες δράσης εδώ και περισσότερες απο δύο δεκαετίες και δική της εταιρεία παραγωγής η οποιά είναι επίσης αφιερωμένη στις περιπέτειες(αν και δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει ακόμα) είναι η μόνη απο την λίστα που αξίζει τον χαρακτηρισμό.Δεύτερη τη τάξει θα ψήφιζα την Πάμ Γκρίρ λόγω των περιπετειών της δεκαετίας του '70.

Edited by flamandin
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια μικρή παρατηρησούλα εδώ; Ανεξαρτήτως της δικής μου ψήφου (την οποία έχω ρίξει από κάποτε), μπαίνει στην ίδια λίστα (σαν action queen λέμε τώρα, όχι σαν ηθοποιός γενικά) η Michele Pfeifer που έχει κάνει μία ρόδα, μισό σπαγγάτο κι ένα σάλτο από μια στέγη σε μια άλλη σε μία ταινία, και η Weaver που έχει κάνει τους 300 του Λεωνίδα να βαράνε προσοχή μπροστά της; (Έβαλα τη Weaver για να μη βάλω την Ανζελίνα μου και με πείτε υποκειμενική :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Linda Hamilton...all time classic!

Κατα την γνωμη μου η καλυτερη...ομορφη-αλλα οχι υπερβολικα ραφιναρισμενη- με μακρια μαλλια και με αθλητικο σωμα.

Χωρις να ειναι υπερβολικη, χωρις να χανει απο την θηλυκοτητα της, επαιξε εναν δυσκολο ρολο κατα την γνωμη μου... γιατι θα μπορουσε να ειναι ολο μουσκουλα και τσαμπουκα χωρις να ειναι θηλυκο... θα μπορουσε να βγει εντελως χοντροκομμενη σε αυτο τον ρολο, και δεν βγηκε. Ασε που οι ταινιες του εξολοθρευτη ηταν απο τις πρωτες που ειδε η γενια μας μαζικα και ειναι σαν βαση για τις επομενες...

Και η Γουιβερ ειναι καλη δεν μπορω να πω... τα αλιεν ακομα και εγω τα βλεπω που δεν μπορω τα θριλερ αλλα νομιζω στην πορεια εχασε κατι απο την θηλυκοτητα της, ειναι και το προσωπο της με εντονες γωνιες...

Οι υπολοιπες δεν ειναι πως ειναι κακες... αλλα ακολουθησαν...δεν με συγκλονισαν ... θα μπορουσα να φανταστω ανετα την μια στον ρολο της αλλης ... ενω η Χαμιλντον εχει κανει δικο της τον ρολο και η Γουιβερ βεβαια, αλλα εξηγησα παραπανω.

 

Στο milion dolar baby να σας το πω κι αυτο να λιωσετε... ημουν σε ραντεβου ... και αρχισα να κλαιω τοσο πολυ... γοερα...που δεν μπορουσα να κρατηθω και ενω ξεκινησα βαμμενη, στο τελος δεν εμεινε τιποτα, ουτε μασκαρα, ουτε μολυβι....ημουν αγκαλια με τα χαρτομαντηλα να φυσαω την μυτη μου... ειχε παθει το παιδι. Παρολα αυτα με αντεξε και μετα το σινεμα, που συνηλθα, περασαμε πολυ ωραια ... αλλα το φανταζεστε να βγεις ραντεβου και να σου αρχισει η αλλη τα κλαματα? Πωπω ντροπη...:rofl:

Α και η τυπισσα απο τους 300 (η οποια στον συγκεκριμενο ρολο μου αρεσε πολυ) παιζει στην τηλεοπτικη σειρα του εξολοθρευτη... παιζει και μια μικρη ομορφουλα το ρομποτ...αλλα οπως παντα δεν θυμαμαι ονοματα και λοιπα στοιχεια...:dazzled:

Edited by laas7
Link to comment
Share on other sites

  • RObiN-HoOD unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..