Jump to content
Tattoman

Φθηνά βιβλία-προσφορές

Recommended Posts

Mictantecutli

Στις προσφορές του Σεπτεμβρίου, η Πολιτεία έχει βάλει το "Το μπουντουάρ του ναδίρ" της Μπουραζοπούλου με 50%(10,60)

wordsmith

Από αυτό έχω ψωνίσει και είναι μια χαρά, αν και δεν έχει και πολλά του φανταστικού (έχει τη "Γυναίκα με το νούμερο 13" του Σομόθα).

https://booksandtoys.gr/

alanon

politeia is back...το γνωστο βιβλιοπωλειο εκανε καλο comeback σε προσφορές ....κουτζο και ιστοριες του λυκοφωτος μαζι με πολλα BELL...ριξτε μια ματια

• Like 2

Mictantecutli

politeia is back...το γνωστο βιβλιοπωλειο εκανε καλο comeback σε προσφορές ....κουτζο και ιστοριες του λυκοφωτος μαζι με πολλα BELL...ριξτε μια ματια

Επειδή πάω στις προσφορές της Πολιτείας και μου βγάζει...20000 αποτελέσματα, αν κάποιος βρει κάτι ενδιαφέρον, ας το γράψει. Θα περάσω μία βόλτα λογικά τέλος βδομάδας. είδα έχει Το πιο σκοτεινό δωμάτιο του Theorin που πήρα πρόσφατα, στα 6-7 ευρώ. Εμ βέβαια, τέτοιος γκαντέμης που είμαι! :p

BladeRunner

Επειδή πάω στις προσφορές της Πολιτείας και μου βγάζει...20000 αποτελέσματα, αν κάποιος βρει κάτι ενδιαφέρον, ας το γράψει. Θα περάσω μία βόλτα λογικά τέλος βδομάδας. είδα έχει Το πιο σκοτεινό δωμάτιο του Theorin που πήρα πρόσφατα, στα 6-7 ευρώ. Εμ βέβαια, τέτοιος γκαντέμης που είμαι! :p

Ε, πηγαίνεις στις προσφορές, επιλέγεις Λογοτεχνία, και σου βγάζει λιγότερα αποτελέσματα. Για την ακρίβεια, 1.168 αποτελέσματα. Βάλε και να σου προβάλλει 50 βιβλία ανά σελίδα και θα είναι ακόμα πιο εύκολο. Και νομίζω ότι στις πρώτες σελίδες έχουν -ας πούμε- τα βιβλία που έβαλαν πιο πρόσφατα σε προσφορά. Είναι πραγματικά πολλά τα ενδιαφέροντα βιβλία που μπορείς να βρεις και ποιος θα κάτσει να κάνει τόσο μεγάλη λίστα; :p. Εγώ από πλευράς μου προτείνω όλα τα νουάρ των εκδόσεων Μέδουσα, που επανεκδόθηκαν πρόσφατα και τα βρίσκεις μισοτιμής (Το φεγγάρι στον υπόνομο, Σκοτεινό πέρασμα, Η γυναίκα φάντασμα, Ο μαύρος άγγελος, High Sierra, Η ζούγκλα της ασφάλτου, Ο δολοφόνος μέσα μου), όπως επίσης τα: "Η προμήθεια" του Τζορτζ Πελεκάνος (Πατάκης), "Εκείνη τη μέρα" του Ντένις Λεχέιν (Κέδρος), "Φιλοσοφικά εγκλήματα" του Φίλιπ Κερ (Κέδρος), "Υπεραιχμή" του Τόμας Πίντσον (Ψυχογιός), "Αλύγιστος" της Λάουρα Χίλενμπραντ (Bell), "Τα τρία στίγματα του Πάλμερ Έλντριτς" του Φίλιπ Ντικ (Parsec), "Διηγήματα" του Ρέιμοντ Κάρβερ (Μεταίχμιο), "Χίλια Εννιακόσια Εβδομήντα Τέσσερα" του Ντέιβιντ Πις (Ίνδικτος), "Ράγκταϊμ" του Ε. Λ. Ντόκτοροου (Επιλογή), "Η νεκροφόρα με τις ρίγες" του Ρος Μακντόναλντ (Αλεξάνδρεια), "Οι θησαυροί του βασιλιά Σολομώντα" του Χ. Ρ. Χάγκαρντ (Καστανιώτης)... Αλλά υπάρχουν πολλά ακόμα και βαριέμαι να τα αραδιάσω εδώ. Έχω φτάσει στην 14η σελίδα (με προβολή 50 βιβλίων ανά σελίδα) και ακόμα βρίσκω ενδιαφέροντα πράγματα! Και πολλά είναι βιβλία δυο ή τριών χρόνων! Να ξέρετε, όμως, ότι βάζουν λίγα καινούργια βιβλία κάθε μήνα, ενώ μπορεί μερικά με την αλλαγή του μήνα να μην είναι πλέον σε προσφορά.

Edited by BladeRunner
  • Like 1

wordsmith

Εδώ έχει το "Δράκων" του Κασκαβέλη με 5 ευρώ ο κάθε τόμος και άλλα βιβλία εξίσου φτηνά.

• Like 1

Mesmer

Να 'σαι καλά. Τσίμπησα το δεύτερο του Δράκων.

Blacksword
On 2/11/2017 at 10:16 PM, wordsmith said:

Εδώ έχει το "Δράκων" του Κασκαβέλη με 5 ευρώ ο κάθε τόμος και άλλα βιβλία εξίσου φτηνά.

Τα πήρα κι εγώ! Επίσης έμαθα ότι η προσφορά λήγει σήμερα, όποτε όποιος τα θέλει ξέρει τι να κάνει. :)

wordsmith

Εδώ έχει μερικές Ωρόρες, από 5 έως 6,50 ευρώ. Αν βάλετε "Ιστορίες από κλπ" στην αναζήτηση και ψαχουλέψετε και λίγο, θα σας τις βγάλει μεταξύ άλλων. Και έχει και το Dolores Claireborn στα αγγλικά με 3,50.

wordsmith

Στο βιβλιοπωλείο Ποθητός, στην Κάνιγγος, εκτός από πολλά αρκετά καινούργια βιβλία προς 3 ή 5 ευρώ, έχει τα βιβλία του Jo Nesbo με 8 ευρώ. Και "Το βιβλίο της σκόνης" του Φίλιπ Πούλμαν με 13.

• Like 1

Mictantecutli

Οι εκδόσεις Iwrite έχουν προσφορά 50% σε όλα τα βιβλία τους μέχρι αύριο. Μόνο για αγορές από το site.
Και οι εκδόσεις Eurobooks έχουν μέχρι και 70%!

BladeRunner

pazari2.jpg?w=349&h=493

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

22ο ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΟΥ 2018

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΑΘΗΝΑΣ

19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ – 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017

Ανοιχτά καθημερινά, Σάββατα και Κυριακές από 9 πρωί έως 9 βράδυ

200 εκδότες – 400.000 βιβλία – τιμές από 1 €

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ: ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΚΔΟΤΩΝ ΒΙΒΛΙΟΥ (Σ.ΕΚ.Β.)

Το 22ο Παζάρι Βιβλίου 2018 θα πραγματοποιηθεί και φέτος στην Πλατεία Κοτζιά (Δημαρχείο Αθήνας) από τον Σύνδεσμο Εκδοτών Βιβλίου (Σ.ΕΚ.Β.), σε συνεργασία με την UNICEF, υπό την αιγίδα του Δήμου Αθηναίων και την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας Δήμου Αθηναίων (Ο.Π.Α.Ν.Δ.Α.).

Από την Παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2018 και για είκοσι τέσσερις ημέρες, έως και την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018, πραγματοποιείται στην Πλατεία Κοτζιά το μεγαλύτερο και πλέον οργανωμένο Παζάρι Βιβλίου στην πόλη των Αθηνών, με κεντρικό σύνθημα:

«ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ».

Το Παζάρι Βιβλίου είναι η θεσμοθετημένη εκδήλωση, που διοργανώνεται εδώ και είκοσι δύο πλέον έτη προσφέροντας στο αναγνωστικό κοινό χιλιάδες τίτλους βιβλίων σε πολύ χαμηλές τιμές, που αρχίζουν από μόλις 1 ευρώ!

Στο 22ο Παζάρι Βιβλίου 2018, όπως κάθε χρόνο, συμμετέχουν εκδότες από όλη την Ελλάδα (μέλη πρωτοβάθμιων σωματείων), προσφέροντας πάνω από 9.000 τίτλους βιβλίων, σε τιμές, που δεν ξεπερνούν το 30% της αρχικής τους λιανικής τιμής. Σε μία σύγχρονη, υπαίθρια, στεγασμένη και θερμαινόμενη εγκατάσταση, το αθηναϊκό, και όχι μόνο, αναγνωστικό κοινό έχει την ευκαιρία να προμηθευτεί αξιόλογα βιβλία από μία μεγάλη ποικιλία τίτλων, όλων των κατηγοριών και για όλες τις ηλικίες.

Καλούμε όλους τους αναγνώστες να μας επισκεφθούν και να επωφεληθούν, αγοράζοντας αξιόλογα βιβλία σε τιμές έκπληξη!

Το 22ο Παζάρι Βιβλίου 2018, στην Πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Κοτζιά), θα λειτουργεί καθημερινά από τις 09:00 το πρωί μέχρι και τις 21:00 το βράδυ από 19 Ιανουαρίου έως και 11 Φεβρουαρίου 2018.

Η είσοδος βρίσκεται επί της οδού Αθηνάς (μπροστά από το Παλιό Δημαρχείο).

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ

• Like 4

BladeRunner

Μεταξύ πολλών άλλων ωραίων βιβλίων στο Παζάρι Βιβλίου 2018 στην Κοτζιά, πρόσεξα και τα παρακάτω που δε θυμάμαι να υπήρχαν σε προηγούμενα παζάρια:

*Τζέιμς Ελρόι - Οι δρόμοι του δολοφόνου (Καστανιώτης). ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΝΟΥΑΡ.
*Μπέντζαμιν Μπλακ - Η ξανθιά με τα μαύρα μάτια (Καστανιώτης). 5€. ΑΡΠΑΞΤΕ ΤΟ! 
*Σαμ Μπάιερς - Ιδιοπάθεια (Ίκαρος). 4,50€
*Ρέιτσελ Κούσνερ - Τα φλογοβόλα (Ίκαρος). 5€. Υποψήφιο για National Book Award.
*Γιο Νέσμπο - Ο γιος (Μεταίχμιο). 5€. ΑΡΠΑΞΤΕ ΤΟ!
*Πατρίσια Χάισμιθ - Κάρολ (Μεταίχμιο). Μάλλον 5€.
*Κένεθ Άνγκερ - Η Βαβυλώνα του Χόλιγουντ (Αιγόκερως). 4€. ΚΑΛΤ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙ...
*Μπρους Τσάτουιν - Στο μαύρο λόφο (Χατζηνικολή). 6€
*Μπρους Τσάτουιν - Ανατομία του αεικίνητου (Χατζηνικολή). 4,50€
*Πατρίκ Μοντιανό - Η χαμένη γειτονιά (Χατζηνικολή). 4€.

Edited by BladeRunner
  • Like 3

rolandofgileaad

Με μικρές προσδοκίες πέρασα μια βόλτα από το παζάρι στην Κοτζιά. Η έκπληξη, τελευταίο είχε μείνει στον πάγκο, ελπίζω να ξαναφέρουν για όποιον ενδιαφέρεται, το "Ξένος σε ξένη χώρα" με το σύγχρονο εξώφυλλο, εκδόσεις Αίολος στα 7€.

yanni

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη!

Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του Martin με 5.50.

Πολυ καλές επιλογές!

• Like 5

rolandofgileaad
23 hours ago, yanni said:

Αυτή την εβδομάδα στο crazy sundays του eshop έχει τον Πυροσβεστη του Joe Hill στη μισή τιμη!

Στην Πρωτοπορία, το ολοκαίνουριο Βουβό κύμα του Erik Larsson  με 10,74 και Το όνειρο του Μισισιπη του Martin με 5.50.

Πολυ καλές επιλογές!

Το βουβό κύμα είναι από πριν τις γιορτές σε προσφορά στην Πρωτοπορία, τσίμπησα και το διάβασα- εξαιρετικό βιβλίο. Επίσης την περίδο των γιορτών ήταν προσφορά -65% η Κεντρική Ευρώπη κάτω από 7€ στα Πάμπλικ! Δυστυχώς επανήλθε στα 15€ η τιμή τώρα.

wordsmith

Παζάρι στο Μεταίχμιο. Αλλά αν πάτε, κρατήστε μικρό καλάθι, γιατι άλλες φορές που έχουν ξανακάνει δε βρήκα τίποτα σπουδαίο, ούτε από τιμές.

BladeRunner

Μεταξύ διαφόρων άλλων βιβλίων, μπορεί κανείς να βρει με 50% έκπτωση στην Πολιτεία (δηλαδή με 6€), το Στη νεκρή καρδιά της ηπείρου, του Κένεθ Κουκ, ένα καταπληκτικό βιβλίο που αποτελεί τη βάση για την τρομερή ταινία "Wake In Fright". Υπάρχει και τόπικ για το βιβλίο, εδώ.

BladeRunner

Μπορείτε να δείτε εδώ τα βιβλία που είναι στο παζάρι των εκδόσεων Μεταίχμιο (και να τα παραγγείλετε, φυσικά). Υπάρχουν κάμποσα ενδιαφέροντα, όπως π.χ. το εξαιρετικό "Κίτρινη κορδέλα" του Κέβιν Πάουερς (6,99€), η φοβερή συλλογή διηγημάτων "Τριλοβίτες" του Μπρις Ντ. Τζ. Πανκέικ (4,50€), το "Κάρολ" της Πατρίσια Χάισμιθ (5€) και το τρομερό "Το όνειρο του Μισισιπή (5,50€). Και άλλα. Νομίζω ότι είναι μέχρι τις 16 Φεβρουαρίου.

• Like 4

rolandofgileaad
3 hours ago, BladeRunner said:

Μπορείτε να δείτε εδώ τα βιβλία που είναι στο παζάρι των εκδόσεων Μεταίχμιο (και να τα παραγγείλετε, φυσικά). Υπάρχουν κάμποσα ενδιαφέροντα, όπως π.χ. το εξαιρετικό "Κίτρινη κορδέλα" του Κέβιν Πάουερς (6,99€), η φοβερή συλλογή διηγημάτων "Τριλοβίτες" του Μπρις Ντ. Τζ. Πανκέικ (4,50€), το "Κάρολ" της Πατρίσια Χάισμιθ (5€) και το τρομερό "Το όνειρο του Μισισιπή (5,50€). Και άλλα. Νομίζω ότι είναι μέχρι τις 16 Φεβρουαρίου.

Είμαι στο 1/3 στους Ψαράδες, εξαιρετικό βιβλίο μέχρι στιγμής και η τιμή, στα 5€ δελεαστική για όποιον το θελήσει!

• Like 1

rolandofgileaad
On 2/7/2018 at 3:59 PM, rolandofgileaad said:

Είμαι στο 1/3 στους Ψαράδες, εξαιρετικό βιβλίο μέχρι στιγμής και η τιμή, στα 5€ δελεαστική για όποιον το θελήσει!

Μετά το μπαζάρ του Μεταίχμιου που τελειώσε, η Πολιτεία έριξε και άλλο την τιμή στους Ψαράδες κάτω από 5€. Ένα βιβλίο που πραγματικά αξίζει να υπάρχει σε μια βιβλιοθήκη.

• Like 2

Mictantecutli

Φωτογραφία του χρήστη Προσφορές Εφημερίδων.

Stratikis

Σαρα Λεβεσταμ - Σκοτεινη Αληθεια με 5 ευρω στo greekbooks.gr

alithia_1.png