Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

A word of wisdom: Ένα άγχος τη φορά. Τα περισσότερα κάνουν κακό. :lol:

 

Όσοι γράφουν, καλύτερα να μην αγχώνονται με το διάβασμα. Η προσωπική μου πείρα μού λέει ότι είναι αδύνατον να διαβάσω σοβαρά την ώρα που ακόμη γράφω.

Τελειώστε και παραδόστε το διήγημά σας -μια που η προθεσμία πλησιάζει- και μετά αγχωθείτε να διαβάσετε. :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου 2010

Μία Επική Μάχη Αρχίζει....

epic-battle.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίζει αν καταφέρω να τελειώσω το δικό μου πριν τελειώσει η ψηφοφορία, να το πετάξω εδώ ως εκτός συναγωνισμού;

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για το θάρρος, αλλά:

 

Ανακεφαλαίωση

 

 

Μια γνωριμία κι ένα <<μυστικό>> - Mesmer

 

Ο θεός των κορακιών – white_unicorn

 

Η σκιά - Tattoman

 

Υπόσχεση στους νεκρούς - Solonor

 

Ο θρύλος της μονοβύζας - Arachnida

 

Ώχρα – aScannerDarkly

 

Μαύρο και χρυσαφί - Mindtwisted

 

Υπομονή - AftPeakTank

 

Ο χρυσοαίματος - Αλχημιστής

Link to comment
Share on other sites

Τι σόρρυ! Είναι αυτό ακριβώς που χρειάζεται. Ήμουν σίγουρος πως μου είχαν ξεφύγει κάποιες ιστορίες.

Δεν θα ήταν καλό ήδη να αρχίσουν να συγκεντρώνονται τα λινκς των ιστοριών στα κεντρικό ποστ του διαγωνισμού;

Link to comment
Share on other sites

Τι σόρρυ! Είναι αυτό ακριβώς που χρειάζεται. Ήμουν σίγουρος πως μου είχαν ξεφύγει κάποιες ιστορίες.

Δεν θα ήταν καλό ήδη να αρχίσουν να συγκεντρώνονται τα λινκς των ιστοριών στα κεντρικό ποστ του διαγωνισμού;

 

Είχα σκοπό να το κάνω κάποια στιγμή, αλλά επειδή ξέρω ότι υπάρχει ένα όριο στο πόσα edit μπορείς να κάνεις σ' ένα ποστ, κρατάω τις διορθώσεις, μήπως τυχόν, δεν έχω τη δυνατότητα να το ολοκληρώσω με τη λήξη, γιατί τότε θα μπερδευτούμε πολύ.

 

Μια χαρά πάντως έκανε ο dagon που έβαλε τα links μέχρι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ήρθε μια ιδέα, οπότε παίζει να γράψω κι εγώ... :)

Α τώρα, τόσο νωρίς. Μα βεβαίως. Μετά βρεγμένης σανίδος. :rolleyes:

 

Και Zaratoth:

Παίζει αν καταφέρω να τελειώσω το δικό μου πριν τελειώσει η ψηφοφορία, να το πετάξω εδώ ως εκτός συναγωνισμού;

 

Εκτός συναγωνισμού; Όχι, δεν το θέλουμε. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

post-1631-128514928733_thumb.jpg

 

Άντε να ξεκινήσουν τα σχόλια

 

Να πάρουν φωτιά τα πληκτρολόγια

 

Να ξεκινήσει η μάχη.....

Link to comment
Share on other sites

Παίζει αν καταφέρω να τελειώσω το δικό μου πριν τελειώσει η ψηφοφορία, να το πετάξω εδώ ως εκτός συναγωνισμού;

 

Νομίζω θα ήταν καλύτερα να το βάλεις σε ένα δικό του τόπικ και κάποια στιγμή κάνουμε ένα link από εδώ ότι είναι πάνω στο θέμα αλλά εκτός συναγωνισμού. Αν μείνει εδώ μέσα, θα χαθεί μέσα στην πλημμύρα των ποστς που υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

As I may have been misunderstood, I present to you another hint...

 

A song...

 

For another thousand words...

 

A hymn...

 

Enjoy, as I do writing my story...

 

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα κι εγώ -επιτέλους- να ποστάρω τη συμμετοχή μου για το διαγωνισμό, αν και δεν συγκρίνεται με καμία από των υπολοίπων (και αυτό όχι γιατί είναι καλύτερη η δική μου.)

 

Μυστική//Ανάμνηση

 

Dark_Forest_1440x900_by_st0wn3.jpg

Edited by Valkyries
Link to comment
Share on other sites

post-1004-128518957651_thumb.jpg

 

ΞΑΣΜΑΡΑΚ

 

 

 

[Μια διευκρινιστική σημείωση: Το διήγημα αρχικά ολοκληρώθηκε ξεπερνώντας το όριο κατά 39 μόνο λέξεις. Μετά από μια επέμβαση, έπεσε στις 3.466. Αυτό είναι το αποτέλεσμα που με ικανοποιεί. Το φινάλε της ιστορίας δεν είναι αποτέλεσμα του περιορισμένου αριθμού λέξεων. Αυτό το φινάλε θα έγραφα ακόμα κι αν είχα διαθέσιμες άλλες 1.000 λέξεις. Το λέω γιατί ίσως το σκεφτείτε πολλοί. Ευχαριστώ.]

Link to comment
Share on other sites

*Keeping silent.... :cold: *

 

όχι, δεν θα μιλήσω..... πάω να κοιμηθώ και αύριο.... θα διαβάσω τις ιστορίες που ανέβηκαν σήμερα :devil2:

 

Καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το τελείωσα και είναι 3677 λέξεις. Κόβομαι; Αν ναι, να κόψω τον επίλογο, στέκεται και χωρίς. Θα το ξανακοιτάξω αύριο και θα το ανεβάσω μέχρι το βράδυ.

 

edit: εντάξει, χωρίς τον επίλογο είναι 3465.

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Πολλές ιστορίες τελικά. :Ρ Καλό, γιατί θα υπάρχει υλικό, κακό, γιατί δεν ξέρω αν θα προλάβω να τις διαβάσω, οπότε διστάζω ν' ανεβάσω... (Εξάλλου, η ιστορία μου ακόμα γράφεται :Ρ) Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ, για 177 λέξεις κάνεις έτσι; Αν δεν ξεπερνάς τις 5000 δεν έχεις προμπλέμο. Μια παρομοίωση εδώ, ένα επίθετο εκεί, μη σου πω θα βγει και καλύτερο. Βασικά ούτε στις 5000 έχεις, αν είσαι καλός ΚΚΚασάπης.

Link to comment
Share on other sites

OK, τα κατάφερα και χωρίς να κόψω τον επίλογο. Κλάδεψα λέξεις, μια από δω, μια από κει και το πήγα 3459. Κι εγώ που νόμιζα πως θα παραήταν μικρό... Το ανεβάζω μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε πώς συνδέονται μεταξύ τους

 

ένα ρολόι του παππού,

 

ένα μαγεμένο δάσος,

ένα άλαλο αηδόνι και...

 

το έβδομο χρώμα του ουράνιου τόξου;

 

Θα το ανακαλύψετε πολύ σύντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέλειωσα την ιστορία κι απομένουν τελικές διορθώσεις κι ένα κουτσούρεμα γύρω στις 700 λέξεις...! Αύριο απογευματάκι θα 'ναι στη διάθεση του κοινού!:beer:

Link to comment
Share on other sites

post-1631-128527373212_thumb.jpg

 

Τα μυστικά του χωριού αποκαλύπτονται...

Τη νύχτα της επιστροφής

 

Σύντομα στη βιβλιοθήκη φαντασίας... :witch:

Edited by lizbeth_covenant
Link to comment
Share on other sites

Δωδεκάωρο...

 

post-1004-128531956798_thumb.jpg

 

Έχετε ως τα μεσάνυχτα να παραδώσετε τα μυστικά σας. Αλλιώς θα κοιμηθείτε μαζί τους για πάντα... Μουαχαχά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..