Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Θα γίνει χαμός με τόσες ιστορίες που θα πέσουν μαζεμένες.

The best part είναι ότι μετά την λήξη της διορίας (τα μεσάνυχτα, έτσι; ) απελευθερώνεται και ο σχολιασμός των διηγημάτων! Ε Βάσω; Ε; Ε; :)

Link to comment
Share on other sites

Η ζούγκλα κλαδεύτηκε, μένουν μερικοί θάμνοι. Εικοσι τρεις λέξεις και έφτασα κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει χαμός με τόσες ιστορίες που θα πέσουν μαζεμένες.

The best part είναι ότι μετά την λήξη της διορίας (τα μεσάνυχτα, έτσι; ) απελευθερώνεται και ο σχολιασμός των διηγημάτων! Ε Βάσω; Ε; Ε; :)

 

Πωπωπω...Θα γυρίσω σπίτι το πρωί και θα βρω την μάνα μου και τον πατέρα μου.Επιβεβαιώνομαι,λοιπόν:ΧΑΜΟΣ!dazzled.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει χαμός με τόσες ιστορίες που θα πέσουν μαζεμένες.

The best part είναι ότι μετά την λήξη της διορίας (τα μεσάνυχτα, έτσι; ) απελευθερώνεται και ο σχολιασμός των διηγημάτων! Ε Βάσω; Ε; Ε; :)

 

Ναι, ο σχολιασμός απελευθερώνεται τα μεσάνυχτα.

Επειδή ίσως δεν θα είμαι τα μεσάνυχτα κοντά σε υπολογιστή, θα χρειαστεί να πω δυο πράγματα τώρα και θα συνοψίσω τα links των ιστοριών μόλις μπορέσω.

Θα σας ενημερώσω και για την ψηφοφορία λίγο αργότερα, γιατί δεν ξέρω ακόμα με ποιον θα καταμετράμε τις ψήφους.

 

Μερικές οδηγίες για το σχολιασμό -επειδή έχουμε πολλούς νέους συμμετέχοντες -οι παλιοί τα ξέρουν και έχουν συμφωνήσει.

 

Ο σχολιασμός για να είναι χρήσιμος πρέπει να περιέχει μερικές πληροφορίες που θα επιτρέψουν στον κάθε συμμετέχοντα να κατανοήσει τι πήγε καλά και τι όχι στην ιστορία του.

Δεν πειράζει αν κάποιος άλλος έχει ήδη γράψει αυτό που θέλατε να πείτε.

Μπορεί η επανάληψη να φαίνεται λίγο βαρετή, αλλά επιτρέπει στον συγγραφέα να ξέρει ότι παραπάνω από ένα άτομο πρόσεξε κάποιο καλό ή κακό σημείο και του δίνει μεγαλύτερη τροφοδότητη.

 

Χρησιμοποιείστε τα spoiler tags. Τα μυστικά είναι πολύ ευάλωτα. Αν σχολιάζετε κάτι που μαρτυρά τη μισή ιστορία, κρατείστε το μυστικό για λίγο ακόμα.

 

Σε προηγούμενους διαγωνισμούς, οι συμμετέχοντες είχαμε συμφωνήσει να αποφύγουμε να απαντάμε σε ερωτήσεις και σχόλια κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας. Σκεφτείτε ότι από τη στιγμή που έχουμε αναρτήσει την ιστορία είναι σαν να έχουμε "παραδώσει την κόλλα μας". Δεν είναι δίκαιο να εξηγούμε μετά.

 

Περιμένω και τα υπόλοιπα μυστικά μέχρι τα μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα τηλεφώνημα και την φαινομενικά αθώα φράση "ε, άμα δεν προλαβαίνεις", αναγκάστηκα να προλάβω κι εγώ.

 

"Σεκρελίφ", στη βιβλιοθήκη φαντασίας. Κάποια στιγμή θα μάθω να κάνω και link. Καλό κουράγιο σε όσους γράφουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις ώρες ακόμα έως να μπούμε στο τελευταίο δίωρο του οποίου η λήξη θα σημάνει το έσχατο εικοσάλεπτο πριν την αντίστροφη μέτρηση των 10 λεπτών για τα μεσάνυχτα. Βγάλτε τα μυστικά σας στη φόρα! holiday.gif

 

Το ρεκόρ συμμετοχών είναι ΕΙΚΟΣΙ. Θα παραμείνει αθάνατο;

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Μετρηθείτε, να δω αν θ' ανεβάσω κι εγώ το τερατάκι μου. :Ρ

 

Μέχρι τώρα οι συμμετοχές έχουν αγγίξει τον διόλου αξιοκαταφρόνητο αριθμό των 18! Όταν το ανεβάσω κι εγώ θα είμαστε 19, οπότε Sonya, λάβε κι εσύ μέρος για να φτάσουμε τουλάχιστον το ρεκόρ των 20 συμμετοχών! laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαλτάς ανεβοκατεβαίνει σα βελόνα ραπτομηχανής, άντερα και σκωταριές στοιβάζονται γύρω από τα πόδια μου, θα αξίζει τον κόπο ο εναπομείνων κιμάς?

Η απάντηση λίαν συντόμως...

Link to comment
Share on other sites

Ταπεινωμένος και με σκυμμένο το κεφάλι αναγγέλω την απόσυρση μου.

Και διερωτόμαι... Τι θα γίνει με την πάρτη μου;

3ος συνεχόμενος διαγωνισμός που δεν τα καταφέρνω.

 

Η ιδέα μου αποδείχτηκε πολύ σύνθετη και δεν κατάφερα να την κουμαντάρω όπως θα ήθελα.

 

Τέλος πάντων. Θα προσπαθήσω να συμμετέχω στην ψηφοφορία.

Καλή επιτυχία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ταπεινωμένος και με σκυμμένο το κεφάλι αναγγέλω την απόσυρση μου.

Και διερωτόμαι... Τι θα γίνει με την πάρτη μου;

3ος συνεχόμενος διαγωνισμός που δεν τα καταφέρνω.

 

Η ιδέα μου αποδείχτηκε πολύ σύνθετη και δεν κατάφερα να την κουμαντάρω όπως θα ήθελα.

 

Τέλος πάντων. Θα προσπαθήσω να συμμετέχω στην ψηφοφορία.

Καλή επιτυχία σε όλους.

 

Ντροπή και αίσχος!!! Δεν το περίμενα αυτο!! :death::bangin::boxing::fish: :chair:

 

Μια ιστορία λιγότερη, ναι ναι ναιιιι!!!!! :clap:

 

Παρόλα αυτά, Παναγιώτη, λυπόμαστε που δε θα σε έχουμε σε αυτό το διαγωνισμό. :flirt::mf_sherlock:

 

Αν κάποια μέρα καταφέρεις να συμμετάσχεις σε διαγωνισμό θα σε κερασουμε σαμπάνια όχι μπύρα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστε και τη δικιά μου συμμετοχή. Δεν έχω όρεξη να κάτσω να γράψω και δεν θέλω να το πιέσω για να προλάβω προθεσμίες. Κάποια στιγμή θα τη δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ πρόλαβα... ελπίζω να προλάβω να διαβάσω... καταραμένη ανάγκη για χρήμα!!  :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με όρεξη και ιδέες, αλλά στην πορεία η πραγματικότητα με ανάγκασε να τα βάλω στην άκρη και να ασχοληθώ με πιο πεζές προθεσμίες. Θα την τελειώσω όμως και θα την ανεβάσω. Σύντομα. Και αυτό είναι δέσμευση. Η ιστορία δε θα είναι μακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή και αίσχος!!! Δεν το περίμενα αυτο!! :death::bangin::boxing::fish: :chair:

 

Μια ιστορία λιγότερη, ναι ναι ναιιιι!!!!! :clap:

 

Παρόλα αυτά, Παναγιώτη, λυπόμαστε που δε θα σε έχουμε σε αυτό το διαγωνισμό.

 

Αν κάποια μέρα καταφέρεις να συμμετάσχεις σε διαγωνισμό θα σε κερασουμε σαμπάνια όχι μπύρα! :lol:

 

 

 

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο λυπάμαι. Είχα φιλοδοξίες και όνειρα για αυτήν την ιστορία (:bag: )

Μέχρι και 3 μέρες έρευνα έκανα πριν αρχίσω να γράφω.

Τι να κάνουμε... τουλάχιστον τώρα η 1η θέση είναι ανοιχτή :lol:

Edited by Nocturnal
Link to comment
Share on other sites

20 βασανιστηκά λεπτά μέχρι την λήξη της προθεσμίας για την υποβολή των ιστοριών....

 

Η Σάλπιγγα ετοιμάζεται να ηχήσει την έναρξη της Μάχης που ίσως κρίνει τον πόλεμο.....

 

Ποιός/α θα καταφέρει να κερδίσει τους αναγνώστες και να γευτεί το γλυκό κρασί της επιτυχίας?

 

Είδωμεν.... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόλαβα; Τέλειωσα 23:55, δεν το διόρθωσα καν, και με πέταξε έξω η σύνδεσή μου την ώρα που άνοιγα τόπικ! Πέίτε μου ότι πρόλαβα... :dazzled:

 

edit: γράφει 23:59, όπότε μάλλον πρόλαβα.

Κίρζο

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ανέβασα κι εγώ τα υπολείματα της ανελέητης σφαγής. Στις 23:01 (τοπική ώρα) :Ρ

 

 

(Θα ήταν έτοιμο πολύ νωρίτερα, αλλά δεν ξέρω αν σας έχω πει γι' αυτή τη ζημιά με το 07 ghost που μ' έχει βαρέσει τελευταία και δε μ' έχει αφήσει εγκεφαλικό κύτταρο για εγκεφαλικό κύτταρο; )

 

 

Εδίτ: και... *γκμουχ* πώς κάνουμε τα λινκ, είπαμε?

Edited by KELAINO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..