Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

-Onlar burada nə deyirlər?

-我不知道!哎呀,如果我知道!

-آنها حداقل آنچه آنها می دانند صحبت کردن ؛

-Siyo ... si habari!

- κι εγώ έτσι νομίζω!

 

Έτσι σε θέλω, Drake. Εντελώς on topic.

Να τα λες με "μυστικό" κώδικα! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εντάξει,Κιάρα,νοπρόμπ!!

 

Πάντως,αν κανείς συζητά απολύτως πάνω στην ιστορία και πολιτισμένα,δεν βλέπω πώς μπορεί να ανάψουν τα αίματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλωσω οτι τα σποιλερ ειναι παρα πολυ κουραστικα και εμενα προσωπικα με αποτρεπουν απο το να διαβασω οποιοδηποτε σχολιο στις ιστοριες ( και να σχολιασω επισεις μπορω να πω :p :P )

Edited by Celestial
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που επέστρεψε (εν μέρη) η όρεξη του διαβάσματος, ο τεράστιος αριθμός των ιστοριών έχει καταφέρει να με κάνει να αποφύγω την ανάγνωση έστω και μιας ιστορίας μέχρι στιγμής. Ίσως το ξεπεράσω, ίσως όχι. Το μέλλον θα δείξει. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Να περάσουμε σε ένα άλλο θέμα της σημερινής μας εκπομπής..... "Ποια πράγματα μπορούν να παίξουν ρόλο στο να σου αρέσει ένα κείμενο." Προσωπικά, μου έχει τύχει πολλές φορές να με επηρεάσει η στηγμή και η περίδος που διαβάζω μια ιστορία.....στο κατά πόσο θα μου αρέσει. Οπότε για αυτούς που θα ¨παλουκώσουμε¨ σε αυτόν τον διαγωνισμό ίσως να φτένε πολλά πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Ο DinoHajiyorgi έστειλε την ψήφο του χθες το βράδυ. ph34r.gif

 

... Κι η Lady Nina έστειλε την ψήφο της πριν από λίγο...

 

Καλή επιτυχία σε όλους!
laugh.gif

 
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά....με απορία μόνο.... Δεν μπορώ να βρω αυτό το messenger....χθες μου έγραφε πάνω δίπλα από το sign out....messenger και όλα μια χαρά. Τώρα που θέλω να ψηφίσω δεν το βρίσκω πουθενά...μια βοήθεια κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια μπάρα που βρίσκεται το "Sign out", λίγο πιο αριστερά, ανάμεσα στις επιλογές "My Settings" και "Signed in as Tattoman", βρίσκεται ένα βελάκι.

 

Αν το πατήσεις, εμφανίζονται διάφορες επιλογές, μεταξύ των οποίων και "Messenger".

 

 

Link to comment
Share on other sites

ούφ έριξα την ψήφο μου και εγώ. Καλή επιτυχία σε όλους. Τώρα ήρθε η ώρα να σχολιάσω όπου μπορώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω μάθημα αύριο και λόγω αυτού έχω καταφέρει να διαβάσω τον εντυπωσιακό αριθμό της μίας ιστορίας!!! Απ' αύριο όμως, θα μπω σε μία σειρά, τ' ορκίζομαι!

 

Επίσης, μιας κι είδα έγινε πάλι συζήτηση πάνω στο θέμα (όπως πάνω-κάτω και σε κάθε διαγωνισμό) πρέπει να έχουμε όλοι μας υπόψιν ότι ο καθένας έχει την άποψη του για κάθε ιστορία κι έχει κάθε δικαίωμα να την πει. Άλλωστε οι απόψεις βοηθάνε... συνήθως! Και συνήθως λέω γιατί ορισμένοι έχουν την τάση να σχολιάζουν παραθέτοντας ένα κατεβατό με αρνητικά με τον χείριστο τρόπο ευγενείας, αποκαρδιώνοντας τον άλλο τελικά παρά βοηθώντας, ενώ άλλοι λένε μια ξερή αοριστία που κάνει τον άλλο να κοιτά την οθόνη και να λέει: "Ωραία... κι εγώ τώρα τι κερδίζω απ' αυτό;". Γι' αυτό, αφενός ως συγγραφείς οφείλουμε να αντιμετωπίζουμε τις απόψεις με καλό μάτι (για να βοηθηθούμε) και ως αναγνώστες - σχολιαστές, να λέμε πράγματα που θα κάνουν τον άλλο να πάει μπροστά κι όχι πίσω. Πρέπει να 'χουμε κατά νου επίσης, ότι απέναντι απ' την οθόνη στέκονται ΑΝΘΡΩΠΟΙ κι όχι μηχανήματα που αναπρογραμματίζουμε. Γι' αυτό, μεγάλη προσοχή στους τρόπους μας. Αυτά τα λίγα από μένα! Ελπίζω να μην τα εκλάβει κανένας ως... κήρυγμα! Την άποψη μου λέω. Καλή συνέχεια στο διαγωνισμό! ^_^

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Αν μπούμε στην θέση του αναγνώστη που έχει διαβάσει 22 ιστορίες και πρέπει να πει κάτι για τη καθεμία...

 

Κοινώς ήλπιζε στα κατεβατά, ακόμα κι αν είναι αρνητικά (ή και θετικά προφανώς). Ο τρόπος που θα το πει ο άλλος, να μην σε αγχώνει τόσο. Σκάναρε ότι μπορείς.

Η ξερή αοριστία είναι το πρόβλημα. mf_sherlock.gif

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

είναι απαρέτητο να σχολιάσουμε σε όλες?

 

(χίλια ευχαριστώ Lady Nina δεν το είχα προσέξει ποτέ αυτό το καταραμένο βελάκι)

Link to comment
Share on other sites

Ε, σχετικό είναι το υποχρεωτικό. Πάρα πολύ καλό θα ήταν, αν δεν μπορέσεις δεν θα σου κόψουμε και την καλημέρα πάντως.

 

Μην ξεχνάτε, έχει άλλες 10 μέρες ο διαγωνισμός (νομίζω δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

 

Μην ξεχνάτε, έχει άλλες 10 μέρες ο διαγωνισμός (νομίζω δηλαδή)

 

Μέχρι την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου έχουμε την ψηφοφορία.

Φυσικά, οι ιστορίες παραμένουν διαθέσιμες για όλα τα μέλη να σχολιάσουν ανά πάσα στιγμή και μετά την ψηφοφορία.

Link to comment
Share on other sites

Άσε που τα σχόλια δεν τελειώνουν με τη λήξη του διαγωνισμού :) Μόνο οι ψήφοι τελειώνουν.

Και πες ότι θα σχολιάσεις τους μισούς. Σου πάει καρδιά να αφήσεις τους άλλους μισούς με το παράπονο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει λίγο πίσω στην ανάγνωση/σχολιασμό. Από τη μία τρεις μέρες χουχούλιασμα με τη συναχωμένη κόρη μου και τον Χάρυ Πότερ της, από την άλλη η γενική αδυναμία μου να συγκεντρώσω τον καμμένο μου εγκέφαλο (κατηραμένο ανιμέ που δεν κατονομάζω αλλά ξέρεις πολύ καλά ποιό είσαι!!!) ΚΑΙ αύριο ξεκινάει το τοπικό φεστιβάλ κινηματογράφου.

 

Με βλέπω πάλι να τρέχω να προλάβω το ντεντλάιν, αλλόφρονη, πανικόβλητη και αναμαλλιασμένη...

 

Επίσης, θα μπορούσα να ασχολούμαι με κάποιο από τα διηγήματα, αντί να κάθομαι και να γράφω τις παρούσες σαχλαμαρίτσες, αλλά είπαμε: καμμένος εγκέφαλος. Στάχτη και κουρνιαχτός.

 

 

 

Ντεεε, μπάμπη, ντεεε...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ την ψήφο μου...

 

Στον καλοκαιρινό διαγωνισμό που είχα πάρει μέρος (που ήταν και ο πρώτος μου), είχα να κατατάξω οχτώ ιστορίες. Τώρα, είχα είκοσι-μία... πολύ δύσκολη περίπτωση. Η μόνη εύκολη ψήφος ήταν η εικοστή δεύτερη :)

 

Καλη επιτυχία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

22 διηγήματα;;; Αυτό δεν είναι διαγωνισμός! Ανθολογία των Συμπαντικών Διαδρομών είναι! Τουλάχιστον έχουμε χρόνο να τα διαβάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Checkpoint - Στα μισά περίπου του χρόνου.

Έχουν ψηφίσει 9 από τους 22 συγγραφείς.

Αν κρίνω από τον αριθμό των σχολιαστών στις ιστορίες, πρέπει και αρκετοί ακόμα να βρίσκονται κοντά στο σημείο να στείλουν την ψήφο τους.

Νομίζω προχωρούμε ικανοποιητικά.:)

Link to comment
Share on other sites

Έλα να πέφτουν οι ψήφοι, να γυρνάει το γαϊτανάκι της νίκης...:eat::cheer: (μα να μην έχει ένα emoticon με γαϊτανάκι...τσκ τσκ...)

Link to comment
Share on other sites

Μας τάξατε σασπένς όμως, και δεν βλέπουμε τίποτα. :mf_sherlock:

Και μη μου πείτε ότι είναι νωρίς ακόμα και ότι δεν έχει τελειώσει η ψηφοφορία. Λεπτομέρειες. :lol:

Edited by Cassandra Gotha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..