Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo

Ρακόρ #2

• Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: Ρακόρ #2 (12 member(s) have cast votes)

Ψηφίζω....

1. Tiessa (4 votes [33.33%])

Percentage of vote: 33.33%

2. Ντίνο (8 votes [66.67%])

Percentage of vote: 66.67%

Vote Guests cannot vote

#1 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 10 Σεπτέμβριος 2010 - 20:44

Έκπληξη! Οι χορηγοί μας ήταν πολύ γρήγορα πιστόλια, οπότε το ρακόρ #2 ξεκινάει από τώρα. Έχετε (τουλάχιστον προς το παρόν) προθεσμία ως τις 20 του μήνα.

Ιδού οι παράγραφοι που θα σας εμπνεύσουν - παιδέψουν:

Zaratoth:
Οι σκέψεις στριφογύριζαν μέσα στο μυαλό μου. Παραπατούσα μέσα στην παραζάλη. Κοιμήθηκα για λίγο το καταμεσήμερο, μέσα σε μια σπηλιά στην άκρη του δρόμου, όμως ξύπνησα από το κρύο. Ο μόνος τρόπος για να παραμείνω ζεστός ήταν να συνεχίσω την πορεία μου. Παρέκαμψα την πόλη και, κατηφορίζοντας μέσα από κάποιο μονοπάτι, βγήκα και πάλι στο δρόμο σε κάποιο σημείο κοντά στον ποταμό. Οι πλημμύρες που είχαν προξενήσει οι θύελλες, οι οποίες μας είχαν καθυστερήσει στο Τσουβάνο, είχαν πια καταλαγιάσει’ η στάθμη του νερού είχε υποχωρήσει, οι όχθες είχαν επιδιορθωθεί, αλλά η ξύλινη γέφυρα που υπήρχε εκεί ήταν ακόμη κατεστραμμένη.

Adicto:
Οι περισσότεροι από όσους είχαν ζητήσει να έρθουν εκεί ήταν πράγματι σε θλιβερή κατάσταση: παρά τις μαζικές δόσεις ηρεμιστικών, τις νύχτες έβλεπαν συνεχώς εφιάλτες, ακούγονταν ουρλιαχτά, κραυγές άγχους, κλάματα. Όταν τους συναντούσα στους διαδρόμους, έμενα κατάπληκτος από τα τρεμάμενα, απονεννοημένα πρόσωπά τους. Ο φόβος έμοιαζε να τους έχει κυριολεκτικά χαράξει. Και ο φόβος αυτός, σκέφτηκα, ίσως να μην έφευγε παρά μονάχα μαζί με τη ζωή τους.

Το κλίμα μοιάζει αρκετά σκοτεινό...

Edited by aScannerDarkly, 20 Σεπτέμβριος 2010 - 22:40.

Ένιωσα ότι με πλησίαζε και με τριγύριζε αυτός ο βόμβος, πυκνός σαν σμάρι από μέλισσες, μέχρι που έφτασα να ξεχωρίζω κάποιες λέξεις, σχεδόν άηχες: "Προσευχήσου στον Θεό για μας". Αυτό άκουσα να μου λένε. Πάγωσε τότε η ψυχή μου. Γι΄αυτό κι εσείς με βρήκατε νεκρό.

#2 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.732 posts
  • Όνομα:Βάσω

Posted 10 Σεπτέμβριος 2010 - 20:51

Το κλίμα μοιάζει αρκετά σκοτεινό...

Αυτό το τελευταίο υποθέτω είναι δικό σου σχόλιο, Scanner. Δεν είναι μέρος της παραγράφου... :lol:

Please, be honest with me. The truth can hurt me only once.

#3 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 10 Σεπτέμβριος 2010 - 20:52

Α, βοήθεια δε δίνουμε!
Ένιωσα ότι με πλησίαζε και με τριγύριζε αυτός ο βόμβος, πυκνός σαν σμάρι από μέλισσες, μέχρι που έφτασα να ξεχωρίζω κάποιες λέξεις, σχεδόν άηχες: "Προσευχήσου στον Θεό για μας". Αυτό άκουσα να μου λένε. Πάγωσε τότε η ψυχή μου. Γι΄αυτό κι εσείς με βρήκατε νεκρό.

#4 wordsmith

wordsmith

άτημι κενονία

• Members
  • 4.224 posts
  • Όνομα:Κέλλυ

Posted 10 Σεπτέμβριος 2010 - 20:56

Αρκετά εύκολο μου φαίνεται, ούτε τοποθεσίες, ούτε ονόματα, όλα τα στοιχεία πολύ αόριστα, να τα κάνουν ό,τι θέλουν. Έπρεπε να τους είχατε δυσκολέψει περισσότερο.:devil2:
"Why have I so little control? It is the case of much waste and pain in my life" Virginia Woolf

#5 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 10 Σεπτέμβριος 2010 - 20:57

Συμφωνώ, αλλά από την άλλη ξύλινες γέφυρες, πεζοπορία και μεγάλες δόσεις ηρεμιστικών, κάπως κουτουλάνε μεταξύ τους.

Edited by aScannerDarkly, 10 Σεπτέμβριος 2010 - 21:00.

#6 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.732 posts

Posted 10 Σεπτέμβριος 2010 - 20:59

Συμφωνώ, αλλά από την άλλη ξύλινες γέφυρες, πεζοπορία και μεγάλες δόσεις ηρεμηστικών, κάπως κουτουλάνε μεταξύ τους.

Το μπαλάκι σε μας τώρα, έ;
Βλέπω κάτι διαβολάκια να χορεύουν στα πληκτρολόγια σας. :lol:

#7 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.612 posts
  • Όνομα:Ντίνος

Posted 10 Σεπτέμβριος 2010 - 21:33

Έτοιμος κι εγώ. Τα λέμε σε 10 μέρες! :french_blank:
“The great tragedy of my life is that in my search for the Holy Grail everyone calls True Love, I see myself as Zorro, a romantic and mysterious highwayman - and the women I desire see me as Porky Pig.” (Harlan Ellison – Grail)

#8 Nienor

Nienor
  • Members
  • 4.430 posts
  • Όνομα:Κιάρα

Posted 11 Σεπτέμβριος 2010 - 16:17

Βάλτε τα δυνατά σας κι ο ένας από τους δύο θα είναι αφέντης/ντρα του άλλου για ένα μήνα! Είθε η Μύστρα να μαγέψει τις πένες σας και να τις απογειώσει :book:
Posted Image
:witch:
"Μαϊσσάκι μου, είσαι βιβλία. Δως τους ζωή και γίνε κι εσύ ένα."
Μιχάλης Μανωλιός

#9 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.732 posts

Posted 12 Σεπτέμβριος 2010 - 08:43

Βάλτε τα δυνατά σας κι ο ένας από τους δύο θα είναι αφέντης/ντρα του άλλου για ένα μήνα! Είθε η Μύστρα να μαγέψει τις πένες σας και να τις απογειώσει :book:

Ευχαριστούμε. :)
Αν και μάλλον για βαριά κι ασήκωτα τα βλέπω τα πράγματα με τα αρχικά στοιχεία που έχουμε. :whistling:

#10 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 12 Σεπτέμβριος 2010 - 09:11

Ποιος θα γίνει Αφέντης για ένα μήνα... Ο μεγάλος Γιοκοζούνα του sff, ή η μυστηριώδης Κυρία των Μυστικών; Μην το χάσετε.

#11 Adicto

Adicto
  • Members
  • 1.189 posts
  • Όνομα:Stamatis

Posted 12 Σεπτέμβριος 2010 - 12:42

Αρκετά εύκολο μου φαίνεται, ούτε τοποθεσίες, ούτε ονόματα, όλα τα στοιχεία πολύ αόριστα, να τα κάνουν ό,τι θέλουν. Έπρεπε να τους είχατε δυσκολέψει περισσότερο.:devil2:

Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα και εγώ αυτό. Όταν διάλεγα την παράγραφο όμως φοβήθηκα μήπως βάλει και ο Ζάρατοθ ονόματα (και δη Φάντασυ) και χαθει η μπάλα μετά!

Σέκτα του Νυαρλαθοτέπ

#12 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.553 posts
  • Όνομα:Νικολής

Posted 14 Σεπτέμβριος 2010 - 19:53

Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα και εγώ αυτό. Όταν διάλεγα την παράγραφο όμως φοβήθηκα μήπως βάλει και ο Ζάρατοθ ονόματα (και δη Φάντασυ) και χαθει η μπάλα μετά!

Άσε, έδωσα ιδιαίτερη προσοχή στην παράγραφό μου. Το μόνο που έχει είναι το όνομα μιας πόλης. Άφησα εκτός κάτι κομμάτια με ονόματα, περιοχές κλπ, χαμό.
- Who is this Triss to you?
- What difference does it make in this situation?
- In this situation - none. I asked out of an inappropriate curiosity born of the desire to start new rumours going around the inns.
Posted Image

#13 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.732 posts

Posted 14 Σεπτέμβριος 2010 - 19:57

[...]
Άσε, έδωσα ιδιαίτερη προσοχή στην παράγραφό μου. Το μόνο που έχει είναι το όνομα μιας πόλης. Άφησα εκτός κάτι κομμάτια με ονόματα, περιοχές κλπ, χαμό.

Σκέφτομαι, απορρίπτω, κόβω-ράβω... Έχω πολλά ράμματα για τη γούνα αυτής της πόλης! :devil2:

#14 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.732 posts

Posted 16 Σεπτέμβριος 2010 - 14:13

Έτοιμος κι εγώ. Τα λέμε σε 10 μέρες! :french_blank:

Για να κάνω μια καλύτερη κατανομή του χρόνου μου, επειδή έχω ακόμη κάμποσο γράψιμο, σε 10 μέρες εννοούμε το βράδυ της Δευτέρας 20 Σεπτεμβρίου, έτσι;
Και το όριο παραμένει στις 3000 λέξεις όπως είναι στα write-off;

#15 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.612 posts

Posted 16 Σεπτέμβριος 2010 - 14:28

Για να κάνω μια καλύτερη κατανομή του χρόνου μου, επειδή έχω ακόμη κάμποσο γράψιμο, σε 10 μέρες εννοούμε το βράδυ της Δευτέρας 20 Σεπτεμβρίου, έτσι;
Και το όριο παραμένει στις 3000 λέξεις όπως είναι στα write-off;

Δευτέρα, 20/9, τσεκ. 3.000 λέξεις, τσεκ. "Πολύ γράψιμο;" 4 μερούλες μείνανε. :blow:
“The great tragedy of my life is that in my search for the Holy Grail everyone calls True Love, I see myself as Zorro, a romantic and mysterious highwayman - and the women I desire see me as Porky Pig.” (Harlan Ellison – Grail)

#16 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.732 posts

Posted 16 Σεπτέμβριος 2010 - 19:55

Δευτέρα, 20/9, τσεκ. 3.000 λέξεις, τσεκ. "Πολύ γράψιμο;" 4 μερούλες μείνανε. :blow:

Thanks for the confirmation, Sir.
Για να μην πω πόσο πολύ σ' ευχαριστώ για το emoticon της "συμπαράστασης", Ντίνο! :death::tease:

#17 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 16 Σεπτέμβριος 2010 - 22:06

Άντε, τεμπέληδες! Στις 20/09, 23:59:59 λήγει η προθεσμία σας!

(Καλά, αν θέλει κανείς και την κλασσική μέρα μπόνους, κάτι θα γίνει)

#18 DinoHajiyorgi

DinoHajiyorgi

Επόπτης Παλιρροιών

• Members
  • 8.612 posts

Posted 16 Σεπτέμβριος 2010 - 22:19

Attached File  shutter.jpg   17,59KB   1 downloads

Θρυμματισμένος Εφιάλτης

Αναμένω ιπποτικώς την συναγωνίστρια μου. :beer:

#19 Tiessa

Tiessa

Midpoint Reveller

• Members
  • 3.732 posts

Posted 16 Σεπτέμβριος 2010 - 22:37

On my way!

Μέγιστος Βαθμός Συνειδητότητας

Attached File  reykholar.jpg   16,09KB   3 downloads

#20 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 19 Σεπτέμβριος 2010 - 15:08

Σας θυμίζω ότι αύριο, τα μεσάνυχτα, η προθεσμία σας λήγει... Βιαστείτε

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users