Jump to content

Ρακόρ #2 (DinoHajiyorgi vs Tiessa)


aScannerDarkly
 Share

  

12 members have voted

  1. 1. Ψηφίζω....

    • Tiessa
      4
    • Ντίνο
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έκπληξη! Οι χορηγοί μας ήταν πολύ γρήγορα πιστόλια, οπότε το ρακόρ #2 ξεκινάει από τώρα. Έχετε (τουλάχιστον προς το παρόν) προθεσμία ως τις 20 του μήνα.

 

Ιδού οι παράγραφοι που θα σας εμπνεύσουν - παιδέψουν:

 

Zaratoth:

Οι σκέψεις στριφογύριζαν μέσα στο μυαλό μου. Παραπατούσα μέσα στην παραζάλη. Κοιμήθηκα για λίγο το καταμεσήμερο, μέσα σε μια σπηλιά στην άκρη του δρόμου, όμως ξύπνησα από το κρύο. Ο μόνος τρόπος για να παραμείνω ζεστός ήταν να συνεχίσω την πορεία μου. Παρέκαμψα την πόλη και, κατηφορίζοντας μέσα από κάποιο μονοπάτι, βγήκα και πάλι στο δρόμο σε κάποιο σημείο κοντά στον ποταμό. Οι πλημμύρες που είχαν προξενήσει οι θύελλες, οι οποίες μας είχαν καθυστερήσει στο Τσουβάνο, είχαν πια καταλαγιάσει’ η στάθμη του νερού είχε υποχωρήσει, οι όχθες είχαν επιδιορθωθεί, αλλά η ξύλινη γέφυρα που υπήρχε εκεί ήταν ακόμη κατεστραμμένη.

 

Adicto:

Οι περισσότεροι από όσους είχαν ζητήσει να έρθουν εκεί ήταν πράγματι σε θλιβερή κατάσταση: παρά τις μαζικές δόσεις ηρεμιστικών, τις νύχτες έβλεπαν συνεχώς εφιάλτες, ακούγονταν ουρλιαχτά, κραυγές άγχους, κλάματα. Όταν τους συναντούσα στους διαδρόμους, έμενα κατάπληκτος από τα τρεμάμενα, απονεννοημένα πρόσωπά τους. Ο φόβος έμοιαζε να τους έχει κυριολεκτικά χαράξει. Και ο φόβος αυτός, σκέφτηκα, ίσως να μην έφευγε παρά μονάχα μαζί με τη ζωή τους.

 

Το κλίμα μοιάζει αρκετά σκοτεινό...

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    11

  • aScannerDarkly

    16

  • Tiessa

    16

  • Drake Ramore

    6

 

Το κλίμα μοιάζει αρκετά σκοτεινό...

 

Αυτό το τελευταίο υποθέτω είναι δικό σου σχόλιο, Scanner. Δεν είναι μέρος της παραγράφου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά εύκολο μου φαίνεται, ούτε τοποθεσίες, ούτε ονόματα, όλα τα στοιχεία πολύ αόριστα, να τα κάνουν ό,τι θέλουν. Έπρεπε να τους είχατε δυσκολέψει περισσότερο.:devil2:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά από την άλλη ξύλινες γέφυρες, πεζοπορία και μεγάλες δόσεις ηρεμιστικών, κάπως κουτουλάνε μεταξύ τους.

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά από την άλλη ξύλινες γέφυρες, πεζοπορία και μεγάλες δόσεις ηρεμηστικών, κάπως κουτουλάνε μεταξύ τους.

 

Το μπαλάκι σε μας τώρα, έ;

Βλέπω κάτι διαβολάκια να χορεύουν στα πληκτρολόγια σας. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε τα δυνατά σας κι ο ένας από τους δύο θα είναι αφέντης/ντρα του άλλου για ένα μήνα! Είθε η Μύστρα να μαγέψει τις πένες σας και να τις απογειώσει :book:

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε τα δυνατά σας κι ο ένας από τους δύο θα είναι αφέντης/ντρα του άλλου για ένα μήνα! Είθε η Μύστρα να μαγέψει τις πένες σας και να τις απογειώσει :book:

 

Ευχαριστούμε. :)

Αν και μάλλον για βαριά κι ασήκωτα τα βλέπω τα πράγματα με τα αρχικά στοιχεία που έχουμε. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα γίνει Αφέντης για ένα μήνα... Ο μεγάλος Γιοκοζούνα του sff, ή η μυστηριώδης Κυρία των Μυστικών; Μην το χάσετε.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά εύκολο μου φαίνεται, ούτε τοποθεσίες, ούτε ονόματα, όλα τα στοιχεία πολύ αόριστα, να τα κάνουν ό,τι θέλουν. Έπρεπε να τους είχατε δυσκολέψει περισσότερο.:devil2:

 

 

 

Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα και εγώ αυτό. Όταν διάλεγα την παράγραφο όμως φοβήθηκα μήπως βάλει και ο Ζάρατοθ ονόματα (και δη Φάντασυ) και χαθει η μπάλα μετά!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά εύκολο μου φαίνεται, ούτε τοποθεσίες, ούτε ονόματα, όλα τα στοιχεία πολύ αόριστα, να τα κάνουν ό,τι θέλουν. Έπρεπε να τους είχατε δυσκολέψει περισσότερο.:devil2:

 

 

 

Η αλήθεια είναι πως το σκέφτηκα και εγώ αυτό. Όταν διάλεγα την παράγραφο όμως φοβήθηκα μήπως βάλει και ο Ζάρατοθ ονόματα (και δη Φάντασυ) και χαθει η μπάλα μετά!

 

 

 

Άσε, έδωσα ιδιαίτερη προσοχή στην παράγραφό μου. Το μόνο που έχει είναι το όνομα μιας πόλης. Άφησα εκτός κάτι κομμάτια με ονόματα, περιοχές κλπ, χαμό.

Link to comment
Share on other sites

 

[...]

Άσε, έδωσα ιδιαίτερη προσοχή στην παράγραφό μου. Το μόνο που έχει είναι το όνομα μιας πόλης. Άφησα εκτός κάτι κομμάτια με ονόματα, περιοχές κλπ, χαμό.

 

 

Σκέφτομαι, απορρίπτω, κόβω-ράβω... Έχω πολλά ράμματα για τη γούνα αυτής της πόλης! :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος κι εγώ. Τα λέμε σε 10 μέρες! :french_blank:

 

Για να κάνω μια καλύτερη κατανομή του χρόνου μου, επειδή έχω ακόμη κάμποσο γράψιμο, σε 10 μέρες εννοούμε το βράδυ της Δευτέρας 20 Σεπτεμβρίου, έτσι;

Και το όριο παραμένει στις 3000 λέξεις όπως είναι στα write-off;

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω μια καλύτερη κατανομή του χρόνου μου, επειδή έχω ακόμη κάμποσο γράψιμο, σε 10 μέρες εννοούμε το βράδυ της Δευτέρας 20 Σεπτεμβρίου, έτσι;

Και το όριο παραμένει στις 3000 λέξεις όπως είναι στα write-off;

Δευτέρα, 20/9, τσεκ. 3.000 λέξεις, τσεκ. "Πολύ γράψιμο;" 4 μερούλες μείνανε. :blow:

Link to comment
Share on other sites

 

Δευτέρα, 20/9, τσεκ. 3.000 λέξεις, τσεκ. "Πολύ γράψιμο;" 4 μερούλες μείνανε. :blow:

 

Thanks for the confirmation, Sir.

Για να μην πω πόσο πολύ σ' ευχαριστώ για το emoticon της "συμπαράστασης", Ντίνο! :death::tease:

Link to comment
Share on other sites

Άντε, τεμπέληδες! Στις 20/09, 23:59:59 λήγει η προθεσμία σας!

 

(Καλά, αν θέλει κανείς και την κλασσική μέρα μπόνους, κάτι θα γίνει)

Link to comment
Share on other sites

post-1004-12846682309_thumb.jpg

 

Θρυμματισμένος Εφιάλτης

 

Αναμένω ιπποτικώς την συναγωνίστρια μου. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Σας θυμίζω ότι αύριο, τα μεσάνυχτα, η προθεσμία σας λήγει... Βιαστείτε

Link to comment
Share on other sites

Σας θυμίζω ότι αύριο, τα μεσάνυχτα, η προθεσμία σας λήγει... Βιαστείτε

 

:eek:

 

OK... OK!

 

Το παλεύω... :sweatdrop:

Link to comment
Share on other sites

post-1004-128498520005_thumb.jpg

Βλέπει κανείς την Tiessa;

 

:boat:

 

 

Την Tiessa θα την ξαναδείτε κατά μεσάνυχτα μεριά μαζί με τον Μέγιστο Βαθμό Συνειδητότητας. :bye2:

 

 

Πάντως, δεν ξέρω ποιος είναι αυτός που με διασκεδάζει περισσότερο: Ο Scanner που με αγχώνει ή ο Ντίνος που την έχει καταβρεί όσο αγχώνομαι. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Παραιτούμαι.

 

Εντάξει!:tomatoes: ΑΣΤΕΥΟΜΑΙ! :tomatoes: ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ είπα! :tomatoes:

Είπα να κάνω ένα αστειάκι ότι παραιτούμαι, αλλά δεν τόλμησα να το συνεχίσω.:tongue:

 

Κόβω καμιά τριανταριά λέξεις στο τελευταίο πέρασμα και ανεβάζω γύρω στις 11.30

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ρακόρ #2 (DinoHajiyorgi vs Tiessa)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..