Jump to content

Συγγραφικοί Αγώνες Δρόμου


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Λέω να το δοκιμάσω κι εγώ... Θέλω να γράψω και μία δεύτερη ιστορία για το διαγωνισμό, αφού η πρώτη μου την έφερε μπαμπέσικα.

 

Και λέω να ξεκινήσω κατά τις 22:30 (άντε 23:00) απόψε, μέχρι τις 1:00 (άντε 1:30 άμα κάνω κεφάλι)

 

Ένι ουάν;

Link to comment
Share on other sites

OK, τα λέμε στις 7

 

Παίρνω θέση για τις 7.00 με 558 λέξεις γραμμένες.

Βγαίνω από το δίκτυο και τα ξαναλέμε στις 8.30.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έγραφε δεν έγραφε κανένας άλλος, εγώ έφτασα στις 1379 λέξεις (και με διορθώσεις).

Σύνολο 821 -νομίζω πολύ πάνω από τους συνηθισμένους μου ρυθμούς.

Με φόρα πάω να συνεχίσω τις διορθώσεις.

Πανευτυχής :).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν μέσα πριν, αλλά έγραψα 1980 λέξεις στη μιάμιση αυτή ώρα. Όχι όσο καλά θα περίμενα, αλλά τουλάχιστον είναι λέξεις στον κουμπαρά και τις χρειάζομαι όσο τίποτα για το nanowrimo.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν μέσα πριν, αλλά έγραψα 1980 λέξεις στη μιάμιση αυτή ώρα. Όχι όσο καλά θα περίμενα, αλλά τουλάχιστον είναι λέξεις στον κουμπαρά και τις χρειάζομαι όσο τίποτα για το nanowrimo.

 

Πώς τα καταφέρνετε όλοι εσείς οι nanowrimo-άδες να γράφετε τόσο πολύ και να νομίζετε ότι είναι λίγο, είναι πραγματικά απορίας άξιον.

Αν τα καταφέρω, εγώ πάλι αύριο 5.30 με 7.00.

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα καταφέρνετε όλοι εσείς οι nanowrimo-άδες να γράφετε τόσο πολύ και να νομίζετε ότι είναι λίγο, είναι πραγματικά απορίας άξιον.

Αν τα καταφέρω, εγώ πάλι αύριο 5.30 με 7.00.

Επειδή είναι πολλές οι λέξεις έτσι κι αλλιώς...

Και, επειδή τεμπέλιασα αυτό το μήνα, έχω υπόλοιπο μέχρι τις 30 κάπου 24000 λέξεις. Άρα πρέπει να γράφω σαν τρελός μήπως και προλάβω και, δεδομένου ότι τις τρεις επόμενες μέρες θα έχω και διάφορες υποχρεώσεις, πρέπει να βγει όγκος σε όσο χρόνο έχω διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν μέσα πριν, αλλά έγραψα 1980 λέξεις στη μιάμιση αυτή ώρα. Όχι όσο καλά θα περίμενα, αλλά τουλάχιστον είναι λέξεις στον κουμπαρά και τις χρειάζομαι όσο τίποτα για το nanowrimo.

 

Πώς τα καταφέρνετε όλοι εσείς οι nanowrimo-άδες να γράφετε τόσο πολύ και να νομίζετε ότι είναι λίγο, είναι πραγματικά απορίας άξιον.

 

 

Ελα πες μου... hmm.gif

Εγώ στο ραντεβού που έδωσα με τον εαυτό μου (όπως αποδείχθηκε) στις 23:00 και τελικά κράτησε ως τις 02:30 έγραψα 888.

Αλλα, όλα κι όλα... Ήταν όλες τους υπέροχες!

 

Χε, χε. Πέρα απ' την πλάκα είναι απ' τις λίγες φορές που είμαι τόσο ευχαριστημένος από πρώτο γράψιμο...

 

Εγώ πάντως θα ξαναπεράσω από 'δω αύριο πάλι από τις 23:00 μέχρι τη 1:00.

Edited by Big Fat Pig
Link to comment
Share on other sites

Αργκχ!

Νόμιζα ότι είχαμε πει για τις 7, Βάσω.

 

Ενδιαφέρεται κανένας για 7:30 με 9;

Link to comment
Share on other sites

Αργκχ!

Νόμιζα ότι είχαμε πει για τις 7, Βάσω.

 

Ενδιαφέρεται κανένας για 7:30 με 9;

 

Βασικά δεν πειράζει γιατί κι εμένα δεν μου περίσσεψε ο χρόνος που ήθελα.

Άλλη φορά...

Link to comment
Share on other sites

2002.

 

Με εκτιμήσεις ρίσκου, αρχαίες ψυχές, τους Ghostbusters, τον Doctor, τη Buffy, τον Dean και τον Sam και τον Scooby Doo να αναφέρονται αλλά ευτυχώς να μην εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Με εκτιμήσεις ρίσκου, αρχαίες ψυχές, τους Ghostbusters, τον Doctor, τη Buffy, τον Dean και τον Sam και τον Scooby Doo να αναφέρονται αλλά ευτυχώς να μην εμφανίζονται.

Υπάρχει και το κόλπο των ελληνικών ταινιών, το "πάμε στα μπουζούκια". Μπορεί π.χ. ένας χαρακτήρας σου να του αρέσει να ακούει μουσική, χεβιμεταλλάδικη ίσως, στο i-pod του, ακόμα και σε σκηνές δράσης. Ευκαιρία να χρησιμοποιήσεις επικουρικά και μπόλικους αγαπημένους στίχους.

Link to comment
Share on other sites

Με εκτιμήσεις ρίσκου, αρχαίες ψυχές, τους Ghostbusters, τον Doctor, τη Buffy, τον Dean και τον Sam και τον Scooby Doo να αναφέρονται αλλά ευτυχώς να μην εμφανίζονται.

Υπάρχει και το κόλπο των ελληνικών ταινιών, το "πάμε στα μπουζούκια". Μπορεί π.χ. ένας χαρακτήρας σου να του αρέσει να ακούει μουσική, χεβιμεταλλάδικη ίσως, στο i-pod του, ακόμα και σε σκηνές δράσης. Ευκαιρία να χρησιμοποιήσεις επικουρικά και μπόλικους αγαπημένους στίχους.

Χεχε, το έκανα πέρσυ, στα πρώτα κεφάλαια του βιβλίου. Τώρα έχουν ξεφύγει τόσο τα πράγματα που μάλλον θα βάλω για γεμίσματα τα κλασικά χοροράδικα α-λα James Herbert σφηνάκια όπου διάφοροι τυχαίοι ψοφάνε με βίαιους τρόπους ενώ οι ήρωες προσπαθούν να μαζέψουν τα αμάζευτα...

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες κι 1 τέταρτο πάνω από το word. Σύνολο: +92 λέξεις

 

Ξαφνικά, με θυμήθηκε ο κολλητός από τη θεσσαλονίκη, 2 ακόμα από Ξάνθη, ο αδερφός μου απο Σουηδία και μετά από αυτούς... 9 η ώρα το βράδυ, έπρεπε να βάλει η φουκαριάρα η μάνα τα χαλιά στο σπίτι. Και φουκαριάρα γάρ, μόνη της θα τα κάνει;

 

Σοβαρά τώρα, αφου μάνα είναι μόνο μια και δε γίνεται να αποφύγουμε κάποια πράγματα. ΚΛΕΙΝΕΤΕ το νετ. δε σώζεται αλλιώς η κατάσταση.

 

αντε να δούμε αύριο. πρωι πρωί κατα τις 11μιση κανεις αν ψήνεται, εγώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

FYI:

 

Δεν προλάβαινα να ειδοποιήσω για σύντροφο γραφέα, αλλά για να ξέρετε: Βάζω μουσική, καφέ και στρώνομαι στο νανορίμο τώρα. 18:00 με 20:30 θα γράφω.

 

Τα λέμε.

 

Εδίτιο: Κάπου 1.470 λέξεις + όσα είχα γράψει το πρωί.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή σήμερα. Μέρα (θεωρητικά) αργή... 1 η ώρα κοντεύει, ψήνεται κανείς για ένα συγγραφικό jogging 13.00 - 14.30 ;

 

ή 13.15 - 14.45;

 

Αναμένω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Μία\ με δυό μιση (αν και πε΄ρασε η ώρα.

 

Εντίτιον: Οκ. 1:15 με 14:45

Edited by Naroualis
Link to comment
Share on other sites

woohoo. σε 3 λεπτά ξεκινάμεε. Τα λέμε εδώ στις 3 παρα τέρατο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τώρα σταμάτησα - τελικά λόγω προετοιμασίας/φαγητού/λίγης χώνεψης έκανα μια παύση κι έγραψα συνολικά 1 ώρα και κάτι - και συμπλήρωσα 1200, τελειώνοντας το κομμάτι που είχα ξεκινήσει. Ευχαριστώ κι εγώ Nar, καλά ήταν. Κι αργότερα απόψε, αν ψήνεται κανείς, ξαναπάμε friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..