Jump to content

The Walking Dead (2010-2022)


Darkchilde
 Share

Πως σας φάνηκε η σειρά;  

1 member has voted

  1. 1. Με πόσα αστέρια θα βαθμολογούσατε την σειρά;

    • ★★★★★ (Εξαιρετική)
      0
    • ★★★★☆ (Πολύ καλή)
    • ★★★☆☆ (Καλή)
      0
    • ★★☆☆☆ (Μέτρια)
      0
    • ★☆☆☆☆ (Κακή)
      0


Recommended Posts

Ξέρω τι εννοείς, για το spoiler στο buried. Ε εκείνο δεν το άνοιξα επειδή θέλω να το δω. Εδώ είχα χάσει όλα τα κοσμοϊστορικά γεγονότα που εκτυλίσονταν στο τόπικ του Avatar (15 σελίδες; έχει περάσει και καιρός) επειδή περίμενα να δω την ταινία και δεν είχα ανοίξει καν το τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό και το δεύτερο επεισόδιο, με κλιμακωτή ένταση που κρατάει μέχρι τέλους.

Κλειστοφοβικό, με κάποιες αρκετά gore σκηνές, που χτίζουν πάνω στην αγωνία του θεατή και την ταύτιση του με τους χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το δεύτερο επεισόδιο.

 

 

Αν ακολουθήσουν το τι συμβαίνει στο κόμικ, μην δένεστε και πολύ με τους χαρακτήρες... φεύγουν πιο γρήγορα και από το Lost!

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ήταν το επεισόδιο, δεν απάντησα προχθές που το είδα βέβαια. Αν και μου τέλειωσε κάπως απότομα, τελοσπάντων.

 

Όποιος έχει δει το δεύτερο επεισόδιο να το διαβάσει, δεν έχω ιδέα τι γίνεται στο comic.

 

 

Εί, έχει κανένας άλλος την εντύπωση οτι αυτός που άφησαν στη σκεπή θα γλιτώσει.

 

Το λέω γιατί όπως τρέχει ο μαύρος σκοντάφτει σε μια τσάντα με πριόνια. Οπότε τον βλέπω ή να κόβει χέρι, ή τις χειροπέδεις.

 

Τι λέτε;

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εί, έχει κανένας άλλος την εντύπωση οτι αυτός που άφησαν στη σκεπή θα γλιτώσει.

 

Το λέω γιατί όπως τρέχει ο μαύρος σκοντάφτει σε μια τσάντα με πριόνια. Οπότε τον βλέπω ή να κόβει χέρι, ή τις χειροπέδεις.

 

Τι λέτε;

 

 

 

Είναι προφανές οτι θα συμβεί αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πάει πάρα πολύ καλά θα επαύξανα. Αν και φοβάμαι

ότι θα πέσει πολύ λαβ στόρυ στη συνέχεια και θα με χαλάσει

Link to comment
Share on other sites

Τα πάει πάρα πολύ καλά θα επαύξανα. Αν και φοβάμαι

ότι θα πέσει πολύ λαβ στόρυ στη συνέχεια και θα με χαλάσει

 

 

Ναι ρε γαμώτο...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Αν ακολουθήσουν το τι συμβαίνει στο κόμικ, μην δένεστε και πολύ με τους χαρακτήρες... φεύγουν πιο γρήγορα και από το Lost!

 

Διαβάστε ξανά το σπόιλερ μου. Αν κρατήσουν την ιστορία του κόμικ -και για την ώρα το κάνουν.

 

Θα γίνει της τρελής.

 

Αν θυμάμαι καλά σε κάποια στιγμή από όλα τα πρόσωπα που βλέπετε τώρα μόνο τρία ή τέσσερα θα επιζήσουν. Και ο αστυνομικός χωρίς χέρι. Και το λαβ στόρυ είναι περιορισμένο.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Εί, έχει κανένας άλλος την εντύπωση οτι αυτός που άφησαν στη σκεπή θα γλιτώσει.

 

Το λέω γιατί όπως τρέχει ο μαύρος σκοντάφτει σε μια τσάντα με πριόνια. Οπότε τον βλέπω ή να κόβει χέρι, ή τις χειροπέδεις.

 

Τι λέτε;

 

 

 

Είναι προφανές οτι θα συμβεί αυτό.

 

 

 

 

Α, ωραία... Πάντως εγώ δεν το χωνεύω και πολύ το συγκεκριμένο άτομο. Εύχομαι να γίνει ορεκτικό, όπως είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα γίνει στη συνέχεια.

 

Τα πάει πάρα πολύ καλά θα επαύξανα. Αν και φοβάμαι ότι θα πέσει πολύ λαβ στόρυ στη συνέχεια και θα με χαλάσει

 

Ναι ρε γαμώτο...

 

 

 

 

Μα γιατί;

Ωραία είναι τα love stories, ειδικά σε τέτοιες ταινίες που καταλήγουν σε αιματοκύλισμα. Αν και μου φαίνεται οτι κάποιος είναι πολύ κότα και θα καταπιεί τη γλώσσα του.

 

Link to comment
Share on other sites

Μ' έχει συγκινήσει αυτή η σειρά. Σκέφτομαι την γαματοσύνη της και δακρύζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βούτηξα και εγώ από εχθές στον Ζομπόκοσμο...

Πολύ καλή πρώτη εντύπωση !!!!!

 

''Hey Dumpass, cozy in there?''laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία σειρά μέχρι στιγμής. Την έχω ευχαριστηθεί. Δεν ξέρω τι παίζει με το κόμικ και δεν έχω σκοπό να το διαβάσω αλλά την σειρά θα την παρακολουθώ μετα μανίας.

 

Μου αρέσει που στηρίζονται στους ανθρώπους και όχι τόσο στα ζόμπι και την μάχη (αν και έχε και απο αυτό αρκετό)

 

Αντε καλή συνέχεια να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει αυτη η σειρά γιατί είναι φουλ στις ανατροπες και δεν αφήνει τον θεατή να κουλάρει!

Όλο τρέχουν...

 

 

 

Τι είπε ο γιατρός στον σερίφη λίγο πριν τελειώσει το countdown?

Θα τολμήσω μια πρόβλεψη...

Οτι η γυναίκα του είναι έγκυος!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SEASON FINALE στα 6 επεισόδια;

 

PLUS : Καθόλου Ζόμπια στον ορίζοντα ( πιθανότατα ) πριν τον Οκτώβριο του 2011;

Μαμαααααααααααααααά... cold.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν έχω διαβάσει τίποτα από όσα έχετε γράψει στο τόπικ, μήπως πέσω σε κάποιο spoiler...

 

Ξεκίνησα χθες την σειρά. Σχόλια σε spoiler για να μην πέσει πάνω του κάποιος που να θέλει να την δει.

 

 

 

1ο επεισόδιο: Είναι μια καλογυρισμένη σειρά, αλλά τουλάχιστον στο 1ο επεισόδιο ακολουθεί την πεπατημένη γνωστή ιστορία που υπάρχει σε όλες τις ζομπο-ιστορίες, ειδικά των τελευταίων χρόνων. Ένας άνθρωπος που ξυπνάει στο νοσοκομείο και δεν ξέρει τι του γίνεται. Όλα γύρω του ερημωμένα και ξαφνικά δέχεται επίθεση, την οποία με έναν μαγικό τρόπο την γλυτώνει. Τα έχουμε δει πάρα πολλές φορές.

 

Προσοχή όμως: Δεν λέω ότι δεν είναι καλή η σειρά (ή τουλάχιστον το 1ο επεισόδιο που έχω δει). Μου κράτησε το ενδιαφέρον αρκετά και με παρακίνησε να δω και το δεύτερο επεισόδιο της σειράς!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κοπιάρω από το γενικό τόπικ "Ποια σειρά/ταινία είδατε ...":

 

Λοιπόν, το Σ/Κ το τελείωσα. Πάρα πολύ καλό. Άντε τώρα να περιμένουμε ένα χρόνο. Τουλάχιστον θα βγουν δύο σεζόν. Πάντως, για άλλη μια φορά το πρόβλημα σειρών και ταινιών εντοπίζεται στο μυθοπλαστικό κομμάτι. Δεν είναι, λοιπόν, τυχαίο που πατώντας σέ ένα πετυχημένο κόμικ ή βιβλίο, η σειρά έχει εχέγγυα πια ενός καλού σεναρίου. Αλλιώς από σενάρια ΓΙΟΚ.

 

Να ναι καλά τα βιβλία και οι δύσμοιροι συγγραφείς τους που λιώνουν πάνω από μια ιδέα. Γιατί αν περιμένουμε από τους σεναριογράφους, το μόνο που μένει είναι μια καλή ιδέα που δοκιμάζεται σε πραγματικό χρόνο με πειραματόζωα τους θεατές (βλ Heroes).

Edited by Sileon
Link to comment
Share on other sites

2o επεισόδιο

 

 

 

Απίστευτη η σκηνή με την απόπειρα να βάλουν την μυρωδιά των νεκρών πάνω τους και στην συνέχεια ακόμα πιο απίστευτη η σκηνή προσποίησης των ζόμπι!

 

Απ'ότι καταλαβαίνω, θα έχουμε εξόρμιση των ζόμπι της πόλης προς την επαρχία...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω την υποψία (και την ελπίδα) οτι δεν θα τελειώσει το the walking dead σε δύο σεζόν (ούτε καν σε τρεις).

Υπάρχει μεγάλο φαν κλαμπ ήδη και δεν πρόκειται να το αφήσουν να ξεφουσκώσει. Βρήκαν καινούρια χήνα με χρυσα αυγά μετά απο το Lost.

 

Για τον δεύτερο κύκλο υπάρχουν κάποιες ενδείξεις για το πως θα τραβήξει, καθώς και η φήμη; οτι ένα επεισόδιο θα γραφτεί απο τον Stephen King.

 

Θεωρητικά πάντως μπορούν να συνεχίσουν την σειρά για πολύ καιρό. Ακόμη και αν πεθαίνουν συνέχεια πρωταγωνιστικοί χαρακτήρες θα μπορούν να προστίθενται άλλοι απο επιζώντες σε διάφορες περιοχές. Θεωρώ οτι η σειρά θα παραμείνει πιστή στο graphic novel για λίγο καιρό ακόμη και μετά θα αρχίσουν να το ξεχειλώνουν για να βγουν και άλλες σεζόν (πράγμα που δεν είναι απαραίτητα κακο).

 

http://screenrant.com/walking-dead-panel-season-2-details-c2e2-mikee-106786/

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Αντε παιδια θα μηλισει κανεις ,για να πει τις εντηποσεις του για το τον 2ο κυκλο και τα επεισοδια που εχει προβλιθει μεχρι στιγμης.

Εγω μεχρι τωρα βλεπω να προχωρα σταθερα καλα(οπος και ο 1ος κυκλοε) αν και αρχιζω να υπεραντιπαθω ενα χαρακτηρα.

 

Την ξανθια που πεθανε η αδερφη της και πειγα να αυτοκτονισει και την εσωσε ο γερος

 

Edited by Boba Fett
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάλι, αγαπώ τον καθαρματένιο φασίστα με τη βαλλίστρα και αντιπαθώ μέχρι σοδομισμού τον "φίλο" του πρωταγωνιστή και φυστικοτέτοιο της γυναίκας του. Οι υπόλοιποι μου είναι αδιάφοροι.

 

Η σειρά τα σπάει, όμως. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάλι, αγαπώ τον καθαρματένιο φασίστα με τη βαλλίστρα και αντιπαθώ μέχρι σοδομισμού τον "φίλο" του πρωταγωνιστή και φυστικοτέτοιο της γυναίκας του. Οι υπόλοιποι μου είναι αδιάφοροι.

 

Η σειρά τα σπάει, όμως. :)

 

Δεν είσαι η μοναδική που αισθάνεται έτσι. Άντε να γίνει ο τύπος ζόμπι, να του κόψουν το κεφάλι και να ησυχάσουμε από δαύτον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω τον συμπαθω τον τιπακο στην τελικη οταν την φιστικωνε την βοηθαισου να ξεπερασει το "θανατο" του αντρα της , εγω τον συμπαθω και το δηλωνω στην τελικη απο τοτε που ξανα βρεικαν τον Σεριφη τον βοηθαει συννεχεια σαν πραγματικος φιλος. Και εγω τον παω τον αλλο με την βαλλιστρα απλα μαμαει και δερνει .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μόλις τελείωσα τον πρώτο κύκλο, δηλαδή τα πρώτα έξι επεισόδια. Ξεκίνησα να την βλέπω με πολλές αμφιβολίες, αφενός γιατί θεωρώ ολίγον βλακώδη τα ζόμπι και αφετέρου γιατί δεν τα πάω πολύ καλά με τις σπλατεριές και τα ξαφνιάσματα! Ωστόσο οι μέχρι στιγμής εντυπώσεις είναι πάρα πολύ θετικές! Εξεπλάγην θετικά, δηλαδή! Μ' αρέσει πάρα πολύ η σκηνοθεσία, η ιστορία έχει ενδιαφέρον, χαίρομαι που επικεντρώνεται στην επιβίωση κι όχι σε σιχαμερές σκηνές για να κερδίσει πόντους. Το casting μ' αρέσει πάρα πολύ και κυρίως οι δευτερεύοντες ήρωες. Ο Ρικ είναι ο κλασσικός μπάτσος-ήρωας: σώζω τον κόσμο, είμαι και πολύ μαμάτος και βγάζω λόγους, που μ' εκνευρίζει αφόρητα γιατί είναι κλισεδούρα. Αλλά είναι καλός ήρωας γενικά. Απ' το prison break ήμουν fan της Σάρα και συνεχίζω να είμαι (όχι μόνο λόγω εμφάνισης!! :lol:). Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια!

 

Α! Κι η μουσική στους τίτλους αρχής είναι απλά ΤΕΛΕΙΑ!

 

Αυτά προς το παρόν, σύντομα θα ξεκινήσω τον δεύτερο κύκλο!

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Walking Dead (2010-2022)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..