Jump to content

Χριστουγεννιάτικες Sci-Fi ταινίες


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Μιας και πλησιάζουν τα Χριστούγεννα, ας πούμε για αγαπημένες ταινίες φαντασίας με κάποια Χριστουγεννιάτικη χροιά.

 

Πολύ αγαπημένη ταινία το A Nightmare Before Christmas του Tim Burton, εξού και το avatar.

Link to comment
Share on other sites

Α!Τέλειο θέμα!Βασικά, χριστουγεννιάτικη ταινία χωρίς φαντασία δύσκολο είναι να βρεθεί!Αγαπημένος και ο Εφιάλτης,αλλά και το It"s a Wonderful Life του Κάπρα. Έχω ολόκληρο φάκελο στον σκληρό μου,όσο πλησιάζουμε στα Χριστούγεννα θα θυμηθώ μπόλικες!

 

ΥΓ:Bad Santa,με τον Θόρντον...Δεν έχει μαγικά μέσα,αλλά είναι η κορυφαία χριστουγεννιάτικη κωμωδία που θα δείτε ποτέ, με έναν Αη-Βασίλη τελείως διαφορετικό!Ψάξτε το και δείτε το μέσα στις γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

...Bad Santa,με τον Θόρντον...Δεν έχει μαγικά μέσα,αλλά είναι η κορυφαία χριστουγεννιάτικη κωμωδία που θα δείτε ποτέ, με έναν Αη-Βασίλη τελείως διαφορετικό!Ψάξτε το και δείτε το μέσα στις γιορτές!

 

Είναι το πρώτο που μου ήλθε στο μυαλό, αλλά προτίμησα το παραπάνω. :D

Link to comment
Share on other sites

 

...

ΥΓ:Bad Santa,με τον Θόρντον...Δεν έχει μαγικά μέσα,αλλά είναι η κορυφαία χριστουγεννιάτικη κωμωδία που θα δείτε ποτέ, με έναν Αη-Βασίλη τελείως διαφορετικό!Ψάξτε το και δείτε το μέσα στις γιορτές!

 

 

Χα χαχα. Ρε κάφρε!

 

Όντως, πολύ καλό έργο, αλλά καλό είναι να μην έχετε παιδάκια μαζί σας. Στα μάτια τους θα απομυθοποιηθεί πλήρως ο αγαπητός γέροντας. Σατυρο σάντα Κλάους, ένα πράμα.

Link to comment
Share on other sites

...

ΥΓ:Bad Santa,με τον Θόρντον...Δεν έχει μαγικά μέσα,αλλά είναι η κορυφαία χριστουγεννιάτικη κωμωδία που θα δείτε ποτέ, με έναν Αη-Βασίλη τελείως διαφορετικό!Ψάξτε το και δείτε το μέσα στις γιορτές!

 

 

Χα χαχα. Ρε κάφρε!

 

Όντως, πολύ καλό έργο, αλλά καλό είναι να μην έχετε παιδάκια μαζί σας. Στα μάτια τους θα απομυθοποιηθεί πλήρως ο αγαπητός γέροντας. Σατυρο σάντα Κλάους, ένα πράμα.

 

 

Oυπς,μου διέφυγε αυτό!laugh.gif

Σωστή επισήμανση,δεν είναι οικογενειακή χριστουγεννιάτικη ταινία...Για την ακρίβεια,τώρα που το σκέφτομαι, για άντρες παίζει να είναι μόνο και μάλιστα εργένηδες!devil2.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη που μου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή είναι τα Gremlins.

Και δεν είναι βέβαια και ακριβώς ε.φ.

Link to comment
Share on other sites

Santa Claus Conquers the Martians

 

Τι άλλο θέλετε; Χριστούγεννα και ΕΦ.

 

2.3/10

 

Bottom 100 #82

 

cold.gif

Υπάρχει και σε annotated έκδοση, από το Mystery Science Theater 3000 η οποία το βελτιώνει σημαντικά. [Mystery Science Theater 3000]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Silent Night, Deadly Night και ξερο ψωμι...

 

 

 

Oυπς,μου διέφυγε αυτό!laugh.gif

Σωστή επισήμανση,δεν είναι οικογενειακή χριστουγεννιάτικη ταινία...Για την ακρίβεια,τώρα που το σκέφτομαι, για άντρες παίζει να είναι μόνο και μάλιστα εργένηδες!devil2.gif

 

 

 

Γιατι τοσος σεξισμος ρε κουμπαρε? Εμενα μ' αρεσε παντως (εχω ενα θεματακι με τις καμενες ταινιες, ιδιως αμα παιζει η φατσα BBTh)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Και εμένα μου άρεσε πολύ η συγκεκριμένη ταινία (Bad Santa)..Μου αρέσει βέβαια και ο Billy Bob Thorton, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Πάντως ο Stanley έχει δίκιο.

 

 

Καλές σφφ ταινίες είναι και οι : The polar express (2004), How the grinch stole christmas (2000) & Fred Claus (2007).

Ας μη ξεχνάμε και την απίστευτη ταινία A christmas carol, και εννοώ εκείνη του 1984 και όχι την animated με τον Jim Carey. Είναι ο κύριος λόγος που ανυπομονώ να έρθουν τα Χριστούγεννα :)

Edited by BlackCatGirl
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω φέτος να παιξει το mega channel το 'Παμε χιόνι', παλιοτερα το επαιζε κάθε χριστουγεννα! (δεν ειναι χριστουγεννιατικη αλλα με βαζει μεσα στο κλίμα γιατι παιζει μονο τετοια εποχη)

Link to comment
Share on other sites

Να΄σαι καλά, Βάσω. ;-)

Βρήκα αυτόν τον κατάλογο. Υπάρχει μπόλικο υλικό. ;-)

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Χριστουγεννιάτικες Sci-Fi ταινίες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..