Jump to content
  • Announcements

• RObiN-HoOD

Αναβάθμιση συστήματος 1-10-2017   09/30/2017

Έγινε αναβάθμιση του συστήματος. Λόγω αυτού χάθηκαν ελάχιστα βραδινά μηνύματα αλλά όχι οι ιστορίες. Κατά τα γνωστά αν δείτε τίποτα περίεργο αναφέρετε το εδώ να το δούμε. Ευχαριστώ.
Sign in to follow this  
wordsmith

Μάτια από σκοτάδι

Recommended Posts

wordsmith

1)Γιατί κολλήσατε με τα αεροπλάνα και τα αλεξίπτωτα; Αυτό δεν είναι εφ, γίνεται, νομίζω, και σήμερα, όταν σε κάποια περιοχή δεν υπάρχει αεροδρόμιο. Θα μπορούσα να παραλείψω τελείως τον τρόπο με τον οποίο παίρνουν την αλληλογραφία τους και τα ψώνια τους. Ξεχάστε το.

2)Χμμμ! Όλο και πιο ενδιαφέρουσες οι φωτογραφίες, Ευγενία! :thmbup:Ο μεσαίος δεν είναι και τόσο όπως φαντάζομαι τον Τιερί, αλλά ο πρώτος και ο τρίτος σκίζουν!

"Γυναίκες που τους Τρέχουν τα Σάλια."

... είπε ο θεμελιωτής και ακούραστος ενημερωτής του τόπικ "σου φου φου ορμόνες".

DinoHajiyorgi

... είπε ο θεμελιωτής και ακούραστος ενημερωτής του τόπικ "σου φου φου ορμόνες".

Γράφε λίγο πιο δυνατά, με το ζόρι διαβάζεσαι.

wordsmith
:atongue:

mman

[...] Ο μεσαίος δεν είναι και τόσο όπως φαντάζομαι τον Τιερί, [...]

Κι όμως...

"...στην πόρτα είχε φανεί ένας σκούρος νεαρός..."

Eugenia Rose

Μάλιστα αυτό το τόπικ δεν το ήξερα! Μπορεί να αρχίσω να το χρησιμοποιώ! :devil2:

wordsmith

[...] Ο μεσαίος δεν είναι και τόσο όπως φαντάζομαι τον Τιερί, [...]

Κι όμως...

"...στην πόρτα είχε φανεί ένας σκούρος νεαρός..."

Μα, σκούροι είναι και οι τρεις! Απλώς ο μεσαίος είναι λιγότερο του γούστου μου από τους άλλους. Τέλος πάντων, η φαντασία του καθενός αναγνώστη είναι έξω από τη δικαιοδοσία μου. Ό,τι προτιμάτε να φαντάζεστε ο καθένας is fine by me.

Μάλιστα αυτό το τόπικ δεν το ήξερα! Μπορεί να αρχίσω να το χρησιμοποιώ! :devil2:

(χεχεχε:devil2:) Υπάρχει το "σου φου φου ορμόνες", όπου ο Χατζηγιώργης έχει μαζέψει τις ωραίες γυναίκες των ταινιών σφφ και όχι μόνο, και το "σου φου φου ορμόνες από την ανάποδη", με τους ωραίους(;) άντρες αντίστοιχα. Take your pick!

Eugenia Rose

Μα, σκούροι είναι και οι τρεις! Απλώς ο μεσαίος είναι λιγότερο του γούστου μου από τους άλλους. Τέλος πάντων, η φαντασία του καθενός αναγνώστη είναι έξω από τη δικαιοδοσία μου. Ό,τι προτιμάτε να φαντάζεστε ο καθένας is fine by me.

(χεχεχε:devil2:) Υπάρχει το "σου φου φου ορμόνες", όπου ο Χατζηγιώργης έχει μαζέψει τις ωραίες γυναίκες των ταινιών σφφ και όχι μόνο, και το "σου φου φου ορμόνες από την ανάποδη", με τους ωραίους(;) άντρες αντίστοιχα. Take your pick!

Με βολέυουν και τα δύο, το πρώτο ξέρω το δευτερο ποιός το έφτιαξε? Ήδη στο πρώτο ζήτησα άδεια επιβίβασης απο τον Κύριο Χατζηγιώργη:D

Edited by Eugenia Rose

Cassandra Gotha

Να σας βοηθήσω να το οπτικοποιήσετε όντας οπτικός τύπος και η ίδια

Στην πρώτη που φαίνεται το σωβρακάκι, ε μη χέσω, στη δεύτερη είναι έτοιμος για τα ψηλοτάκουνα, και στην τρίτη τα έχει πετάξει στη γωνία. :tease:

Χώρια που δεν είναι άνθρωπος πια. Είναι κοκορέτσι.

edit: Είναι τρεις;

:mf_surrender:

Edited by Cassandra Gotha

Eugenia Rose

Να σας βοηθήσω να το οπτικοποιήσετε όντας οπτικός τύπος και η ίδια

Στην πρώτη που φαίνεται το σωβρακάκι, ε μη χέσω, στη δεύτερη είναι έτοιμος για τα ψηλοτάκουνα, και στην τρίτη τα έχει πετάξει στη γωνία. :tease:

Χώρια που δεν είναι άνθρωπος πια. Είναι κοκορέτσι.

edit: Είναι τρεις;

:mf_surrender:

Πφφφφφ..... ναι είναι τρείς διαφορετικοι... Αυτοί μήπως? Το κοκορέτσι που κολαει?

tall_dark_and_____stubble__by_BohemianButterflies.jpg

01_by_Falbanka.jpg

Man_of_Mysteries_by_julezeve.jpg

T_E_M_P_T_A_T_I_O_N_by_solitudoaeternus.jpg

DinoHajiyorgi

Πφφφφφ..... ναι είναι τρείς διαφορετικοι... Αυτοί μήπως? Το κοκορέτσι που κολαει?

post-1004-0-94102600-1292511542_thumb.jpg

Edited by DinoHajiyorgi

Eugenia Rose

post-1004-0-94102600-1292511542_thumb.jpg

Αυτό ειναι το γνωστο μαλλιαρό κοκορετσι?

Eroviana

Καλέ μη σπαμάρετε το διήγημα! Ξεσαλώσανε όλοι, κοίτα να δεις!

Στο παρασύνθημα τώρα. Μια πολύ καλογραμμένη, άριστα δομημένη ιστορία. Απ' τις καλύτερες, εκφραστικά, ιστορίες του διαγωνισμού. Είναι όμως τόσο επίπεδη. Δε γίνεται τίποτα. Ή μάλλον, γίνονται πράγματα αλλά δεν προσφέρουν τίποτα. Ούτε συναίσθημα ούτε προβληματισμό (κατ' εμέ). Γι' αυτό και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ο λόγος έρρεε, οι εικόνες υπήρχαν ζωντανές, δε βαρέθηκα πουθενά. Αλλά δεν είχα και καμιά αγωνία να δω τι συμβαίνει.

wordsmith

Σπαμάρετε, σπαμάρετε, ελεύθερα! Να μαζεύει και σελίδες σχόλια το διήγημά μου!:devil2:

Διγέλαδος

Να και η γυναικεία πλευρά της επ. φαντασίας. Κάθε φαντασίωση της γυναίκας εκπληρώνεται σε αυτό το δίηγημα φαντάζομαι. Αλλά αυτό το νησί... γράψε τουλάχιστον ότι ήταν μια εικονική πραγματικότητα.. ότι ήταν ένα τεχνητό περιβάλλον της θετής μητέρας του. Εκτός κι αν όντως είναι ψεύτικη ανάμνηση. Κάτι τετοιο δεν γράφεις κάπου. Επίσης Γαλάζια Λίμνη; στην εποχή της εικονικής πραγματικότητας (πόσες δεκαετίες μετά δηλαδή) ακόμα αυτήν την ταινία βλέπουν;;; Επίσης πως κατάλαβε τοσο γρήγορα ότι ειναι γενετικά τελειοποιημένος η Μελανία; Μα τόσο τέλειος;

Ωραία η ιστόρια, ίσως να ήθελε όμως λίγο πιο πολύ πιπέρι;

Soul_walker

Γλυκό, αισθητικό, συναισθηματικό.

Πολύ καλή γραφή, άνετο και άνθρωπο-ψαγμένο.

Δεν έχω πολλά να πω, οι περισσότεροι ήδη έχουν πει πολλά.

Solonor

Μιας και ενθάρρυνες το spamming, μήπως, Διγέλαδε, πρέπει να αλλάξεις τα φωνήεντα στον προβληματισμό σου;

Διγέλαδος

Μιας και ενθάρρυνες το spamming, μήπως, Διγέλαδε, πρέπει να αλλάξεις τα φωνήεντα στον προβληματισμό σου;

ε; δεν κατάλαβα :(

Big Fat Pig

Μιας και ενθάρρυνες το spamming...

Ντροπή. Τόσα κορίτσια τριγύρω... scared.gif

aScannerDarkly
:mf_surrender: Solonor, δεν παίζεσαι πια! Edited by aScannerDarkly

Stanley

χαχαχαχα!Αυτό πραγματικά ήταν δύσκολο!!!

Αντε, να μαζεύει και σχόλια η ιστορία σου να ξεθυμάνεις!

wordsmith

Oκ, αλλά μην το παρακάνουμε. Σχολιάστε και το ίδιο το διήγημα λίγο, αντί ο ένας τον άλλον. Έτσι, για ξεκάρφωμα...:dazzled:

Drake Ramore

Μου άρεσε αυτό το διήγημα. Νομίζω πως είναι ότι καλύτερο έχω διαβάσει απο σένα.

Υπήρχαν βέβαια κάποιες στιγμές μέσα που με τράβαγαν απο το διήγημα και έβγαζαν τον σχολιαστή απο μέσα μου, αλλά επειδή δεν φλυάρισες σε αυτές τις σκηνές, έμεινα προσηλωμένος στην αναγνωση. Τις έχουν αναφέρει προηγούμενοι, οπότε δεν χρειάζεται να τις αναφέρω ξανά.

Για εμένα αυτό είναι και το μεγαλύτερο επίτευγμα ενός διηγήματος. Να μπλοκάρει τα πάντα γύρω μου και να βρεθώ στον κόσμο του, και αυτό το κατάφερες.

Μπράβο Κέλλυ.

Sonya

Έναν Τιερί στο τρία, παρακαλώ! Μα Τιερί, πανάθεμά σε; Απ' τα ονόματα που μισώ και πήγες και τον έκανες τον τέλειο εραστή; Φτου κι αίσχος!

Παρά τις μη πιπεράτες (χωρίς αλλαγή φωνηέντων :Ρ) και καθαρά γυναικείες (γιατί η λαμβάνουσα της υπηρεσίες του ευγενεστάτου και περιποιητικού Τιερί είναι γυναίκα), το κείμενο αυτό είναι κοχονάτο. Αγγίζει χωρίς αναστολές δύο βασικά ζητήματα, την γυναικεία εκμετάλλευση της ανδρικής πορνείας και τον φημολογούμενο ( :Ρ ) γυναικείο οργασμό.

Έχω να πω, εκτός απ' την γραφή, τις περιγραφές, τον συναισθηματισμό, τον κυνισμό, ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την ιδέα σας, δεσποινίς μου.

mman

Όχι άσχημη ιδέα, αλλά θα προτιμούσα να είχες κάνει κάτι με αυτή από πλευράς πλοκής και όχι απλώς να μας την παρουσίαζες στο τέλος. Αποζημιώνει πάντως ο τρόπος με τον οποίο φτάνεις μέχρι εκεί με αρκετά καλό γράψιμο και μια ενδιαφερουσα ερωτική σκηνή. Αν ήσουν πιο φειδωλή με τη διαχείριση των λέξεων ίσως προλάβαινες να μας δώσεις μια πιο πειστική ενδοσκόπηση της Μελανίας.

Γενικά όμως, σίγουρα από τις καλύτερες ιστορίες του διαγωνισμού.

(Άσχετο, αλλά δεν θ’ αντέξω: Ποιος αρσενικός αναγνωστής δεν ζηλεύει τις επιδόσεις του Τιερρύ;:aohmy:)

Stanley

Όχι άσχημη ιδέα, αλλά θα προτιμούσα να είχες κάνει κάτι με αυτή από πλευράς πλοκής και όχι απλώς να μας την παρουσίαζες στο τέλος.

Μια στιγμή...Αυτό δεν...δεν είναι...tell, not show????tease.gifdevil2.gif