Jump to content
Oberon

Ξέρετε πως έχετε δει υπερβολικά πολύ ΣΤΑΡ ΤΡΕΚ όταν . . .

Recommended Posts

Oberon

Διάφορα που έχω βρει στο Διαδίκτυο και μερικά δικά μου. Κάποια τα έχω κάνει ενώ σε άλλα είμαι . . . αθώος!  Νιώστε ελεύθεροι να συμπληρώσετε και δικά σας. :tongue:

* * *

Λοιπόν, Υou Know You've Watched Too Much Star Trek When . . .

1. Στέλνετε κάθε βδομάδα ανελλειπώς ερωτικά γράμματα στην αγαπημένη σας ηθοποιό του Τρεκ, έστω κι αν είχε παίξει μια Orion Slave Girl σε μία μόνο σκηνή πριν 44 χρόνια!  (Αθώος)

2. Πηγαίνετε στο pet shop και ζητάτε ένα Tribble. Απογοητευμένοι που δεν διαθέτει tribbles το κατάστημα, ζητάτε να σας βρουν ένα χάμστερ χωρίς πόδια που τριμπλοφέρνει κάπως. (Αθώος)

3. Aποφασίζετε να καταταγείτε στο Αμερικανικό ναυτικό μόνο και μόνο γιατί ελπίζετε σε μια μετάθεση στο USS Enterprise. (Aθώος)

4. Σας κάνουν δώρο ένα ταξίδι στη Γαλλία και αντί να πάτε στο Παρίσι, πηγαίνετε για προσκύνημα στη La Barre. (Θα το έκανα!)

5. Η γυναίκα/φιλενάδα/άντρας/φίλος σας σας εγκατέλειψε γιατί είχατε την απαίτηση να ντύνεται σαν Κλίνγκον και να σας βασανίζει για να του/της δώσετε πληροφορίες. (Χμμ, αθώος αν και . . .)

6. Παθαίνετε υστερικό αμόκ όταν κάποιος λέει κάτι σε στυλ: "Σταρ Τρεκ; Αυτό με τον Luke Skywalker δεν είναι;" (Ένοχος!)

7. Παθαίνετε ακόμα χειρότερο αμόκ όταν κάποιος λέει πως δεν ξέρει τι είναι το Σταρ Τρεκ. (Ένοχος)

8. Σας πηγαίνουν στο Πρώτων βοηθειών σε κατάσταση σοκ όταν κάποιος λέει: "Μια παλιά ασπρόμαυρη σειρά δεν είναι; Με έναν αυτιά;" (Kόντεψα να το πάθω κάποτε)

9. Πιάνετε δουλειά στη NASA, κλέβετε ένα shuttle και βάζετε μπρος για τις συντεταγμένες στις οποίες πιστεύετε πως θα βρίσκεται ο Βούλκαν. (Πολύ θα ήθελα να το κάνω)

10. Θεωρείτε τη φράση "Get A Life" τεράστια προσβολή ακόμα κι αν ξέρετε πως αυτός που σας τη λέει έχει δίκιο (Εχμ. Μάλλον ένοχος. Ας πούμε. Πολύ προσβλητική αυτή η φράση!)    <_<

11. Αν δεν δείτε τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα ερωτικό όνειρο με τον/την αγαπημένο/η σας κάπτεν/αξιωματικό του Τρεκ, αρχίζετε να ανησυχείτε για την ψυχική σας υγεία. (Εχμ . . . ψιλοένοχος)

12. Έχετε τουλάχιστον μία πλήρη στολή αξιωματικού του Αστροστόλου ή Κλίνγκον (Δυστυχώς αθώος)

13. Παρακολουθείτε άλλες σειρές όπως το Babylon 5, το X-Files ή το Galactica μόνο και μόνο για να δείτε ηθοποιούς που έχουν παίξει σε επεισόδια του Σταρ Τρεκ (Ένοχος αν και όχι με τις 3 συγκεκριμένες σειρές)

14. Όταν βλέπατε τον Bester στο Babylon 5 ή τον T.J. Hooker την ομώνυμης σειράς αναφωνούσατε "Ο Tσέχωφ!",  ή "Ο Κερκ!" αντιστοίχως. (Εχμ, ένοχος) 

15. Ονειρεύεστε συχνά (ακόμα και ξύπνιος) πως είστε κυβερνήτης του Enterprise ή κάποιου άλλου αστρόπλοιου. (Καραμπαμπάμ ένοχος!)

16. Όταν οδηγείτε αυτοκίνητο, έστω κι αν είστε μποτιλιαρισμένοι στη Συγγρού στην Αθήνα ή στην Παραλιακή στη Θεσσαλονίκη, έχετε τη φαντασίωση πως είστε ο κάπτεν ενός shuttle του Enterprise. (Δεν οδηγώ αλλά . . . ένοχος. Υπάρχουν και συνοδηγοί!)

17. Ξέρετε τους τίτλους και την υπόθεση από κάθε επεισόδιο που παίχτηκε και από κάθε σειρά Τρεκ από το 1966 μέχρι το 2005. (Προς το ένοχος!)

18. Σας είναι δύσκολο έως αδύνατον να δείτε οποιοδήποτε ον με μυτερά αυτιά, πραγματικό ή φανταστικό, και να μην σκεφτείτε τους Βουλκάνιους. (Ένοχος)

19. Ενώ ξέρετε που βρίσκεται κάθε πλανήτης της Ομοσπονδίας, σας είναι δύσκολο να βρείτε το Μιλάνο σε ένα χάρτη της Ευρώπης. (Αθώος. Ξέρω γεωγραφία)

20. Έχετε περισσότερα από 3 πόστερς/βιβλία/κουκλάκια/μοντέλα Τρεκ σε κοινή θέα στο δωμάτιό σας. (Καραμπαμπάμ ένοχος)

21. Μιλάτε σωστότερα Κλινγκονέζικα από ότι Αγγλικά ή και τη μητρική σας γλώσσα. (Αθώος)

22. Βλέπετε μια μεγάλη μέδουσα καθώς κολυμπάτε στη θάλασσα και η πρώτη σκέψη σας είναι αν η Prime Directive επιτρέπει την επαφή με αυτή τη μορφή ζωής (Ένοχος)

23. Αγοράζετε καινούργιο ψυγείο και το πρώτο που κάνετε είναι να του πείτε: "Τea. Earl Grey. Hot." (Ένοχος)

24. Έχετε κατεβάσει/αγοράσει ό,τι voice activation software έχετε βρει στο Ίντερνετ για να μπορείτε να μιλάτε με τον υπολογιστή σας και κείνος να σας απαντά. (Σχεδόν ένοχος)

25. Μετά από πολλές πρόβες μπροστά στον καθρέφτη καταφέρατε να ανασηκώνετε μόνο το ένα φρύδι σας κατά βούληση για να δείτε πως νιώθει ένας έκπληκτος Βουλκάνιος (Ένοχος)

26. Πηγαίνετε για πρώτη φορά στο καζίνο της Πάρνηθας στην Αττική ή του Πόρτο Καρράς στη Χαλκιδική και ψάχνετε να βρείτε που είναι τα dabo tables και οι holosuites. (Ένοχος αλλά στ'αστεία)

27. Για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο, όποτε βλέπετε ένα νεογέννητο μωρό ο νους σας πάει αμέσως στον Jean-Luc Picard (Εχμ, ψιλοένοχος. Μου έχει τύχει μια δυο φορές)

28. Θεωρείτε πως λίστες σαν την παρούσα είναι καθαρά προσβλητικές για έναν αληθινό φίλο του Σταρ Τρεκ και αποφασίζετε να ζητήσετε να σβηστεί το τόπικ (Αθώος. Σε περίπτωση που κάποιος γράψει ένοχος σ'αυτό, τον παραπέμπω πιο πάνω στο #10.   :D )

29. Αναγνωρίσατε περισσότερες από 5 Τρεκ αναφορές καθώς διαβάζατε αυτό το τόπικ (Εμφανώς ένοχος)

30. Απαντάτε, ή συμπληρώνετε, ή διαβάζετε, ή φτιάχνετε λίστες με τίτλο "You know you've watched too much Star Trek when . . ." (Eχμ, θα πιστεύατε πως είμαι αθώος;  Όχι, ε;  )   :lol:

31. Σπάνε τα νερά της γυναίκας σας και ψάχνετε να δείτε τριγύρω τον Worf να τρέχει να ξεφύγει. (Aθώος. Ανύπαντρος)

* * *

:starfleet:

Edited by Oberon
  • Like 1

Spock

6, 7, 8, 13, 14, 15, 18, 20, 23 (περίπου), 29 ένοχος! Σε κάποια άλλα σχεδόν ένοχος, σε κάποια θα ήθελα κι εγώ να ήμουν ένοχος αλλά δεν μπορώ, ενώ στα υπόλοιπα αθώος! Χαχαχα, πολύ ωραίο τόπικ!

Στο 25 δεν είμαι ένοχος, γιατί... μπορώ να σηκώσω το ένα φρύδι χωρίς πρόβες, οπότε έχω κάνει Σποκ άθελα (και θελημένα :Ρ) πολλές φορές!

Το 27 γιατί; Εμένα αν θα πήγαινε σε κάποιον ο νους μου, γελώντας μάλιστα με την καρδιά μου, είναι ο Worf! Τώρα, όποιος ρωτάει γιατί, θα είναι αθώος στο...

31. Σπάνε τα νερά της γυναίκας σας και ψάχνετε να δείτε τριγύρω τον Worf να τρέχει να ξεφύγει.

:D

Oberon

6, 7, 8, 13, 14, 15, 18, 20, 23 (περίπου), 29 ένοχος! Σε κάποια άλλα σχεδόν ένοχος, σε κάποια θα ήθελα κι εγώ να ήμουν ένοχος αλλά δεν μπορώ, ενώ στα υπόλοιπα αθώος! Χαχαχα, πολύ ωραίο τόπικ!

Στο 25 δεν είμαι ένοχος, γιατί... μπορώ να σηκώσω το ένα φρύδι χωρίς πρόβες, οπότε έχω κάνει Σποκ άθελα (και θελημένα :Ρ) πολλές φορές!

Το 27 γιατί; Εμένα αν θα πήγαινε σε κάποιον ο νους μου, γελώντας μάλιστα με την καρδιά μου, είναι ο Worf! Τώρα, όποιος ρωτάει γιατί, θα είναι αθώος στο...

31. Σπάνε τα νερά της γυναίκας σας και ψάχνετε να δείτε τριγύρω τον Worf να τρέχει να ξεφύγει.

:D

:lol: Καλό το 31. Θα το συμπληρώσω στο τόπικ. Για το 27 μάλλον επειδή τα νεογέννητα μωρά είναι συνήθως φαλακρά.

Α. Είσαι de facto ένοχος και στο 30! ;)

Spock

Α. Είσαι de facto ένοχος και στο 30! ;)

Α,ναι, χεχε! :)

KELAINO
16. Όταν οδηγείτε αυτοκίνητο, έστω κι αν είστε μποτιλιαρισμένοι στη Συγγρού στην Αθήνα ή στην Παραλιακή στη Θεσσαλονίκη, έχετε τη φαντασίωση πως είστε ο κάπτεν ενός shuttle του Enterprise.

Δε χρειάζεται να είναι κανείς τρέκι για να το πάθεια αυτό.:tongue: Ιδίως όταν οδηγείς νύχτα με χιονόπτωση, είναι εντελώς σα να βρίσκεσαι στο διάστημα.

Oberon
16. Όταν οδηγείτε αυτοκίνητο, έστω κι αν είστε μποτιλιαρισμένοι στη Συγγρού στην Αθήνα ή στην Παραλιακή στη Θεσσαλονίκη, έχετε τη φαντασίωση πως είστε ο κάπτεν ενός shuttle του Enterprise.

Δε χρειάζεται να είναι κανείς τρέκι για να το πάθεια αυτό.:tongue:  Ιδίως όταν οδηγείς νύχτα με χιονόπτωση, είναι εντελώς σα να βρίσκεσαι στο διάστημα.

Σωστό και ωραίο παράδειγμα! Αλλά νομίζω πως το νόημα είναι πως αν εκεί που είσαι μποτιλιαρισμένος/η, αντί να βρίζεις θεούς/δαίμονες/κυβερνήσεις/δρόμους/τροχονόμους/οδηγούς κλπ, συνεχίζεις να φαντάζεσαι πως είσαι κάπτεν στο Τρεκ τότε ισχύει το "you have watched too much"!   :lol:

Edited by Oberon

WILLIAM

Ε σχετικά με το αυτοκίνητο υπάρχουν και χειρότερα. Να είσαι συνοδηγός και να πεις στον οδηγό.

Warp 5. Engage.

KELAINO

"Prepare for hyperspace leap. In 3... 2... 1... Πίιιιιιιιουυυυ!"

DinoHajiyorgi

Υπήρξα οδηγός μια εποχή, και ναι, έπεφτα σε μποτιλιαρίσματα ενώ βιαζόμουν. Και όντως είχα αυτή την φαντασίωση, αλλά με τελείως αντι-Ροτενμπερικά κίνητρα. Ήθελα φέιζερς και φότον τορπίντοους για να "καθαρίσω" τον δρόμο μπροστά μου. :tongue:

karatasiospa

Eνοχος για τα :

7,8,9,14,15,17.18,19,20 29 !!!

Μάλλον είμαι άρρωστος!!

Αλλα υπάρχει και 32: βλέπεται όνειρα TNG, TOS, DS9, Voyager, Enterprise! και φυσικά είμαι ένοχος και σε αυτό!

Edited by karatasiospa

Tiessa

Ε σχετικά με το αυτοκίνητο υπάρχουν και χειρότερα. Να είσαι συνοδηγός και να πεις στον οδηγό.

Warp 5. Engage.

:thmbup:

Ένοχη για τα 6, 7, 18, 22, 25, 29, 30.

Να προσθέσω;

32. Κάθε φορά που περιμένετε βράδυ τον ηλεκτρικό για να γυρίσετε σπίτι, ονειρεύεστε έναν τηλεμεταφορέα.

DimitrisX

Ένοχος στα 4, 6, 7, 8, 10, 14, 15, 18, 20, 29, 30.

Τί κερδίζω; Ένα ραντεβού στο ιατρείο του Plox; :tongue:

Edited by DimitrisX

Oberon

Ένοχος στα 4, 6, 7, 8, 10, 14, 15, 18, 20, 29, 30.

Τί κερδίζω;  Ένα ραντεβού στο ιατρείο του Plox; :tongue:

Ναι! Και αν πάμε κάμποσοι μαζί θα έχουμε bulk rates για group therapy και θα μας πάει πιο φτηνα! :D

Παρατηρώ πως ο DinoHajiyorgi απέφυγε γενικά να απαντήσει!

Θα συμπληρώσω κι άλλα όπως και αυτά που γράψατε, (για τα οποία είμαι ένοχος) αργότερα. Αλλά αν σκεφτείτε ή διαβάσετε περισσότερα, συμπληρώστε τα.   :tease:

Edited by Oberon

SpirosK

Χαχαχαχα, πολύ καλή λίστα :) :)

DinoHajiyorgi

Πιθανό να μην είμαι trekker enough.

Απάντησα ανωτέρω για το 16.

4. Θα το έκανα κι εγώ. Είναι από τα εφικτά, έχω κάνει παρόμοια, για άλλες ταινίες.

6-7-8. Όχι ακριβώς αμόκ, αλλά μια βουλκάνια ενόχληση.

10. Ναι. Ένοχος. Μου την είπε και πρόσφατα μάλιστα, μέλος κοριτσάκι του φόρουμ.

18. Ένοχος κι εδώ. Όχι μόνο τα αφτιά, και μια περιποιημένη φράντζα μου το κάνει αυτό.

23. Περίπου ένοχος, αλλά με την καφετιέρα μου με "Coffee. Black." ;)

Oberon

Πιθανό να μην είμαι trekker enough.

Απάντησα ανωτέρω για το 16.

4. Θα το έκανα κι εγώ. Είναι από τα εφικτά, έχω κάνει παρόμοια, για άλλες ταινίες.

6-7-8. Όχι ακριβώς αμόκ, αλλά μια βουλκάνια ενόχληση.

10. Ναι. Ένοχος. Μου την είπε και πρόσφατα μάλιστα, μέλος κοριτσάκι του φόρουμ.

18. Ένοχος κι εδώ. Όχι μόνο τα αφτιά, και μια περιποιημένη φράντζα μου το κάνει αυτό.

23. Περίπου ένοχος, αλλά με την καφετιέρα μου με "Coffee. Black." ;)

Προφανώς είσαι "αρκετά Trekker". ;) Στην είπε κάποια για το #10 σε σχέση με το Τρεκ? :o

Oberon

Χαχαχαχα, πολύ καλή λίστα :) :)

Heheheh. Thanks. :)

DmJapan

Απίθανη λίστα. chinese.gif

Να συμπληρώσω :

Όταν δίνετε συμβουλές quotaρετε Star Trek. laugh.gif laugh.gif

DinoHajiyorgi

Στην είπε κάποια για το #10 σε σχέση με το Τρεκ? :o

Όχι για το Τρεκ, αλλιώς ευχαρίστως θα σας την ονομάτιζα, μουαχαχά. Στη λίστα είναι λίγο γενικευμένο, αλλά μάλλον εννοούσες σχετικά με το Τρεκ, ε;

Oberon

Στην είπε κάποια για το #10 σε σχέση με το Τρεκ? :o

Όχι για το Τρεκ, αλλιώς ευχαρίστως θα σας την ονομάτιζα, μουαχαχά. Στη λίστα είναι λίγο γενικευμένο, αλλά μάλλον εννοούσες σχετικά με το Τρεκ, ε;

Nαι, μια που από τότε που την είπε ο William Shatner έχει γίνει η καραμέλα όλων των Trek-haters ή "geek"-haters. Bέβαια ο Shatner την είπε για κάποιους Τrekkies που έφταναν σε κάτι απίστευτα σημεία υπερβολής, αλλά από ό,τι φαίνεται η έκφραση έχει γίνει γενικά "δημοφιλής".

DmJapan said 

Απίθανη λίστα. 

Να συμπληρώσω :

Όταν δίνετε συμβουλές quotaρετε Star Trek. 

:D Καραένοχος!

_totally_frakked_

Στο 14 και 17 ένοχος... σε ένα από τα πιο ωραία όνειρα που είδα ήμουν παρέα με την Kira Nerys, τον Sisco, τον Worf και τον Odo. Τέλειο όνειρο ήταν!!!! Είχε και κατασκοπεία, κακούς να μας κυνηγάνε, time travel... fantastique!

Darkchilde

Λοιπόν, Υou Know You've Watched Too Much Star Trek When . . .

1. Στέλνετε κάθε βδομάδα ανελλειπώς ερωτικά γράμματα στην αγαπημένη σας ηθοποιό του Τρεκ, έστω κι αν είχε παίξει μια Orion Slave Girl σε μία μόνο σκηνή πριν 44 χρόνια!  (Αθώα)

2. Πηγαίνετε στο pet shop και ζητάτε ένα Tribble. Απογοητευμένοι που δεν διαθέτει tribbles το κατάστημα, ζητάτε να σας βρουν ένα χάμστερ χωρίς πόδια που τριμπλοφέρνει κάπως. (Αθώα, αν και πολύ θα ήθελα ένα Tribble!)

3. Aποφασίζετε να καταταγείτε στο Αμερικανικό ναυτικό μόνο και μόνο γιατί ελπίζετε σε μια μετάθεση στο USS Enterprise. (Aθώα)

4. Σας κάνουν δώρο ένα ταξίδι στη Γαλλία και αντί να πάτε στο Παρίσι, πηγαίνετε για προσκύνημα στη La Barre. (Θα το έκανα!)

5. Η γυναίκα/φιλενάδα/άντρας/φίλος σας σας εγκατέλειψε γιατί είχατε την απαίτηση να ντύνεται σαν Κλίνγκον και να σας βασανίζει για να του/της δώσετε πληροφορίες. (Χμμ, αθώα αν και . . .)

6. Παθαίνετε υστερικό αμόκ όταν κάποιος λέει κάτι σε στυλ: "Σταρ Τρεκ; Αυτό με τον Luke Skywalker δεν είναι;" (Ένοχη!)

7. Παθαίνετε ακόμα χειρότερο αμόκ όταν κάποιος λέει πως δεν ξέρει τι είναι το Σταρ Τρεκ. (Ένοχη)

8. Σας πηγαίνουν στο Πρώτων βοηθειών σε κατάσταση σοκ όταν κάποιος λέει: "Μια παλιά ασπρόμαυρη σειρά δεν είναι; Με έναν αυτιά;" (Λίγο έλλειψε...)

9. Πιάνετε δουλειά στη NASA, κλέβετε ένα shuttle και βάζετε μπρος για τις συντεταγμένες στις οποίες πιστεύετε πως θα βρίσκεται ο Βούλκαν. (Πολύ θα ήθελα να το κάνω)

10. Θεωρείτε τη φράση "Get A Life" τεράστια προσβολή ακόμα κι αν ξέρετε πως αυτός που σας τη λέει έχει δίκιο (Μάλλον ένοχη)  

11. Αν δεν δείτε τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα ερωτικό όνειρο με τον/την αγαπημένο/η σας κάπτεν/αξιωματικό του Τρεκ, αρχίζετε να ανησυχείτε για την ψυχική σας υγεία. (Αθώα, αν και δεν θυμάμαι γενικά τα ονειρά μου...)

12. Έχετε τουλάχιστον μία πλήρη στολή αξιωματικού του Αστροστόλου ή Κλίνγκον (Ένοχη, έχω και φωτογραφία κάπου σε πάρτυ. Και αυτιά vulcan έχω, και video ως πρώτη αξιωματικός του Enterprise... :p )

13. Παρακολουθείτε άλλες σειρές όπως το Babylon 5, το X-Files ή το Galactica μόνο και μόνο για να δείτε ηθοποιούς που έχουν παίξει σε επεισόδια του Σταρ Τρεκ (Όχι, συνήθως, αλλά έχω δεί κάποιες σειρές η κάποια ταινία επειδή παίζει κάποιος από τους ηθοποιούς. )

14. Όταν βλέπατε τον Bester στο Babylon 5 ή τον T.J. Hooker την ομώνυμης σειράς αναφωνούσατε "Ο Tσέχωφ!",  ή "Ο Κερκ!" αντιστοίχως. (Εχμ, ένοχη) 

15. Ονειρεύεστε συχνά (ακόμα και ξύπνιος) πως είστε κυβερνήτης του Enterprise ή κάποιου άλλου αστρόπλοιου. (Ένοχη... )

16. Όταν οδηγείτε αυτοκίνητο, έστω κι αν είστε μποτιλιαρισμένοι στη Συγγρού στην Αθήνα ή στην Παραλιακή στη Θεσσαλονίκη, έχετε τη φαντασίωση πως είστε ο κάπτεν ενός shuttle του Enterprise. (Συνήθως όχι, επειδή απλά με πιάνουν τα νεύρα μου με τα μποτιλιαρίσματα. Με τα ποδαράκια μου όσο περπατάω όμως... daydreaming with various stories... )

17. Ξέρετε τους τίτλους και την υπόθεση από κάθε επεισόδιο που παίχτηκε και από κάθε σειρά Τρεκ από το 1966 μέχρι το 2005. (Xμμ έχω ξεχάσει αρκετά, μάλλον χρειάζομαι επανάληψη. )

18. Σας είναι δύσκολο έως αδύνατον να δείτε οποιοδήποτε ον με μυτερά αυτιά, πραγματικό ή φανταστικό, και να μην σκεφτείτε τους Βουλκάνιους. (Ψιλόένοχη, διότι σκέφτομαι και Elves...)

19. Ενώ ξέρετε που βρίσκεται κάθε πλανήτης της Ομοσπονδίας, σας είναι δύσκολο να βρείτε το Μιλάνο σε ένα χάρτη της Ευρώπης. (Αθώα. Και ολίγον τι από γεωγραφία ξέρω, και στο Μιλάνο έχω πάει αρκετές φορές μιας και η καταγωγή του μπαμπά μου ήταν από Μιλάνο. )

20. Έχετε περισσότερα από 3 πόστερς/βιβλία/κουκλάκια/μοντέλα Τρεκ σε κοινή θέα στο δωμάτιό σας. (Καραμπαμπάμ ένοχη. Μόνο 3-4 φιγούρες από Q να βάλεις...)

21. Μιλάτε σωστότερα Κλινγκονέζικα από ότι Αγγλικά ή και τη μητρική σας γλώσσα. (Αθώα. Μόνο μερικές λέξεις Κλίνγκον.)

22. Βλέπετε μια μεγάλη μέδουσα καθώς κολυμπάτε στη θάλασσα και η πρώτη σκέψη σας είναι αν η Prime Directive επιτρέπει την επαφή με αυτή τη μορφή ζωής (Αθώα)

23. Αγοράζετε καινούργιο ψυγείο και το πρώτο που κάνετε είναι να του πείτε: "Τea. Earl Grey. Hot." (Δεν το έχω κάνει ποτέ, διότι δεν έχουμε ψυγείο που να έχει το ειδικό για παγάκια.)

24. Έχετε κατεβάσει/αγοράσει ό,τι voice activation software έχετε βρει στο Ίντερνετ για να μπορείτε να μιλάτε με τον υπολογιστή σας και κείνος να σας απαντά. (Χμμ... Οχι, επειδή ξέρω ότι αυτά έχουν τεράστια προβλήματα, και δεν λειτουργούν σωστά)

25. Μετά από πολλές πρόβες μπροστά στον καθρέφτη καταφέρατε να ανασηκώνετε μόνο το ένα φρύδι σας κατά βούληση για να δείτε πως νιώθει ένας έκπληκτος Βουλκάνιος (Ένοχη, το έχω προσπαθήσει...)

26. Πηγαίνετε για πρώτη φορά στο καζίνο της Πάρνηθας στην Αττική ή του Πόρτο Καρράς στη Χαλκιδική και ψάχνετε να βρείτε που είναι τα dabo tables και οι holosuites. (Δεν έχω πάει σε καζίνο, αλλά πολύ θα ήθελα ένα Holodeck, ή Holosuite. )

27. Για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο, όποτε βλέπετε ένα νεογέννητο μωρό ο νους σας πάει αμέσως στον Jean-Luc Picard (Αθώα)

28. Θεωρείτε πως λίστες σαν την παρούσα είναι καθαρά προσβλητικές για έναν αληθινό φίλο του Σταρ Τρεκ και αποφασίζετε να ζητήσετε να σβηστεί το τόπικ (Αθώα. Μου αρέσουν αυτές οι λίστες έχουν χιούμορ συνήθως. )

29. Αναγνωρίσατε περισσότερες από 5 Τρεκ αναφορές καθώς διαβάζατε αυτό το τόπικ (Προφανώς. Ένοχη)

30. Απαντάτε, ή συμπληρώνετε, ή διαβάζετε, ή φτιάχνετε λίστες με τίτλο "You know you've watched too much Star Trek when . . ." (Χαχα, έχω απαντήσει, συμπληρώσει και διαβάσει τέτοιες λίστες. Δεν έχω κάτσει ποτέ όμως να φτιάξω.  )  

31. Σπάνε τα νερά της γυναίκας σας και ψάχνετε να δείτε τριγύρω τον Worf να τρέχει να ξεφύγει. (Aθώα. Γυναίκα. Δεν θα καθόμουν να ψάχνω που πήγε ο καθένας μέσα στον πόνο... Και δεν έχω παιδιά. )

Αυτά...

uss voyager

ένοχος στα : 6,7,8,9,10,15,18,20,23,24,29,30.

ωστόσο θέλω να ρωτήσω αν στον ύπνο σου βλέπεις ότι σε κυνηγάει ένα τσούρμο borg είναι σημάδι ότι έχει προχωρήσει πολύ η αρρώστια?????

Spock

ωστόσο θέλω να ρωτήσω αν στον ύπνο σου βλέπεις ότι σε κυνηγάει ένα τσούρμο borg είναι σημάδι ότι έχει προχωρήσει πολύ η αρρώστια?????

Το έχω δει... :lol:

Darkchilde

ένοχος στα : 6,7,8,9,10,15,18,20,23,24,29,30.

Και που να δείς ότι μπορείς να τους αντιμετωπίσεις... :tongue: :D και το κάνεις στυλ Doom με Borg.

Edited by Darkchilde