Jump to content

Riese (2009-2010)


Big Fat Pig
 Share

Recommended Posts

Δε βρήκα άλλο σχετικό thread. Aν υπάρχει, και υπήρξα τεμπέλης στην έρευνά μου ας σβηστεί το thread. Το έχει δει κανείς; Προβάλλεται διαδικτυακά από το Syfy και αναφέρεται ως η πρώτη steampunk σειρά. Ελπίζω αυτό να μην εξαντλείται στα γυαλιά της ηρωίδας.

Έχουν ήδη προβληθεί δύο μέρη / seasons.

 

Επίσημο site.

& trailer

 

http://www.youtube.com/watch?v=3yXNM9bYPDo&feature=fvw

 

 

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το πρώτο επεισόδιο, αλλά είναι μάλλον απίθανο να δω το υπόλοιπο. Ενώ είχε πολύ ωραία ιδέα και την πάλευε καλούτσικα. Είχε όμως κι έναν αφηγητή που μιλούσε καθ' όλη τη διάρκεια του επεισοδίου και έλεγε πράγματα που κάλλιστα μπορούσε να τα δείξει. Τώρα το steampunk της υπόθεσης δεν το θυμάμαι καλά, αλλά δε νομίζω ότι περιορίζεται στα γυαλιά της.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, δεν είχα παρατηρήσει ότι τα επεισόδια είναι δεκάλεπτα (μαζί με τους τίτλους huh.gif ). Πάνω που είχα αρχίσει να βολεύομαι, τέλειωσε το πρώτο επεισόδιο! Φυσικά είδα όλα τα επεισόδια, δεν πήρε και πολλή ώρα. laugh.gif

Έχουν βγει δέκα συνολικά, δεν ολοκληρώνεται τίποτα, ενώ δεν κατάλαβα αν πρόκειται να το συνεχίσουν ή όχι. Κάπου διάβασα πάντως ότι πήγε καλά.

 

Αλλά ναι, αυτό με την αφήγηση ήταν απίστευτο. Τέτοιο tell και μάλιστα σε ταινία/τv/serial δεν έχει ματαυπάρξει! laugh.gif

 

OK, αν εξαιρέσεις την αφήγηση -που χωρίς αυτήν ανάθεμα αν καταλάβαινες τι γίνεται, το λέω γιατί νομίζω ότι μπήκε σε δεύτερη φάση- δεν ήταν κακοστημένο. Αλλά και τίποτα το ιδιαίτερο. Κρίμα, γιατί τραβούσε λίγο τηλεοπτικό steampunk η όρεξή μου.

Edited by Big Fat Pig
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έδωσα μια δεύτερη ευκαιρία και ξεκίνησα και το δεύτερο επεισόδιο. Κακογραμμένο και κακοπαιγμένο. Κάπου στη μέση, το παράτησα και τα έσβησα όλα μαζί από το σκληρό μου. Δε μου φάνηκε τόσο steampunk, όσο μια σιερά που τη γυρίζουν όπου μπορούν, μπλέκοντας σύγχρονο και ψευδομεσαιωνικό, με αποτέλεσμα άθελά του αστείο, κάπως σαν να βλέπει κανείς

Edited by Electroscribe
Link to comment
Share on other sites

[...]κάπως σαν να βλέπει κανείς

Χαχαχα, τι πήγες και θυμήθηκες!

 

Ε, εντάξει, κακογραμμένο ήταν σίγουρα αλλά η παραγωγή και το όλο στήσιμο δεν ήταν τόσο φρικαλέα.

Και ναι, το steampunk ήταν μόνο και μόνο κράχτης -και μάλιστα πρόχειρος- για να προσελκύσει κοινό.

 

Αχαχαχα, Ator!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Riese (2009-2010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..