Jump to content

Ρακόρ #6 (Nihilio vs Adicto)


Zaratoth
 Share

  

17 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία σας άρεσε περισσότερο

    • Του Addicto
      5
    • Του Nihilio
      12

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πρώτη Παράγραφος

Είμαι πιστός. Κι όπως είπα εύχομαι να ήμουν ακόμα άθεος. Να πιστεύω ότι έχω γεννηθεί σε ένα σκληρό, αδιάφορο σύμπαν, στο οποίο η ύπαρξή μου ήταν μια ζαριά της τύχης και ήμουν προορισμένος να πεθάνω, να σαπίσω και μετά να έχω χαθεί για πάντα, ήταν απείρως πιο παρήγορο από την αλήθεια. Γιατί η αλήθεια είναι ότι ο θεός μου επιστρέφει. Όταν φτάσει θα τον περιμένω με την καραμπίνα. Και κρατάω την τελευταία σφαίρα για τον εαυτό μου.

Δεύτερη Παράγραφος

"Τί παράξενο" είπε η κοπέλα, προχωρώντας προσεκτικά. "Τι βαριά πόρτα!"

Την άγγιξε, καθώς μιλούσε, κι αυτή έκλεισε μ’ έναν γδούπο.

"Θεέ μου" είπε ο άντρας. "Μου φαίνεται πως δεν έχει πόμολο από μέσα. Κλειδωθήκαμε κι οι δύο μας"

"Όχι καί οι δύο. Ο ένας μονάχα" είπε η κοπέλα. Πέρασε μέσα απ’ την πόρτα κι εξαφανίστηκε.

 

 

 

Ο χρόνος μετράει από σήμερα 7 Ιουνίου και σταματά σε δέκα μέρες, 17 Ιουνίου. (Παράταση: Νέα ημερομηνία παράδοσης διηγημάτων Σάββατο 18 Ιουνίου γύρω στα μεσάνυχτα. ;-)) Μέχρι τότε μπορείτε να γράψετε τις ιστορίες σας.

 

Όριο: 2000 - 3000 λέξεις

 

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για την καθυστέρηση, έβλεπα παρουσίαση EA και Ubisoft στην Ε3. :devil2:

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, αυτό θα το παρακολουθήσω... :devil2:

Καλή επιτυχία και καλή έμπνευση, μάγκες :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες παράγραφοι (ειδικά η πρώτη). Κι εγώ ανυπομονώ να σας διαβάσω. Χτυπήστε μας αλύπητα παίδες devil2.gif

 

ΥΓ: Για τα κάπως πιο καινούρια μέλη που ίσως να μην έχουν γνωρίσει συγγραφικά τους δυο συναγωνιστές... αυτοί οι δυο ψηλοί έχουν γράψει μερικές ζηλευτά ζόρικες ιστορίες. Αν δεν κωλοβαρέσουνlaugh.gif βάλουν τα δυνατά τους, τότε έχω όλο το δικαίωμα να υποστηρίζω πως αυτό θα είναι ένα ρακόρ ΔΥΝΑΜΙΤΗΣ! Μην το χάσετε.

 

Good luck

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πάντως ότι οι δύο παράγραφοι δένουν απίστευτα καλά μεταξύ τους και ότι παίζει να τις χρησιμοποιήσω σχεδόν αυτούσιες.

Αλλά ετοιμαστείτε, έχω όρεξη για καφρίλες

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που διάβασα την πρώτη παράγραφο έφτανε για να πάρει φωτιά το μυαλό μου...

 

 

Link to comment
Share on other sites

πλακακάνω: Δεν μπορεί, είναι στημμένο!

 

Τι επιλογή παραγράφων είναι αυτή;

 

σοβαραμιλάω: Θα γράψετε και γαμώ τα διηγήματα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλώσεις για καφρίλες βλέπω...δυνατές παραγράφους βλέπω...μονομάχους υψηλής συγγραφικής αξίας βλέπω...

 

Δεν μπορώ να περιμένω!!!devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία! Καφρίλες άκουσα και περιμένω κάτι πολύ καλό.:good:

Link to comment
Share on other sites

πλακακάνω: Δεν μπορεί, είναι στημμένο!

 

Τι επιλογή παραγράφων είναι αυτή;

 

 

Μα τι έχουν οι παράγραφοι παρακαλώ; :devil2:

Link to comment
Share on other sites

5 μέρες έχουν μείνει μέχρι τη λήξη της προθεσμίας. Μερικά λόγια από τους μονομάχους; Σε τι δρόμο βρισκόμαστε; Τι να περιμένουμε; :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κοντά στις 1000 λέξεις και με καθυστέρησε το χθεσινό φορμάτ, προχωράω όμως σταθερά και μεθοδικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα παράτασης εώς το Σάββατο Νιχ; Έχασα 2 μέρες συγγραφής λόγω έκτακτου attendance σε πλοίο....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα παράτασης εώς το Σάββατο Νιχ; Έχασα 2 μέρες συγγραφής λόγω έκτακτου attendance σε πλοίο....

Ναι, και βέβαια.

Κι εγώ έχασα 2 μέρες λόγω φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι λατρεύω τη δεύτερη :) Σε συνδυασμό με την πρώτη ακόμα περισσότερο, αλλά κι από μόνη της είναι έπος.

 

Καλή επιτυχία :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στην επόμενη διόρθωση να κόψω 27 ολόκληρες λέξεις.

 

Κατά τα άλλα ραντεβού με τη συμμετοχή μου σε μερικές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Είδος: Survival Horror (?)

Λέξεις: 2831

Βία: Mπααα...

Σεξ: Ναι αλλά πολύ σοφτ

Άλλα σχόλια: Δεν με ικανοποιεί αυτή η ιστορία και προφανώς διάγω μία εντόνως ανέμπνευστη εποχή...

υγ δεν μπορώ να ανεβάσω το word αρχείο από το Μακ και όταν βάζω το κείμενο εδώ οι λέξεις βγαίνουν κολλημένες. Θα δοκιμάσω και αργότερα μπας και...

-

Φυλακή.pdf

Edited by Adicto
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ρακόρ #6 (Nihilio vs Adicto)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..