Jump to content

26ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Καλοκαιρινός, Θέμα: Αποχέτευση


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Ti πιο καλό για έναν ανώνυμο διαγωνισμό, να είχε σαν θέμα την ανωνυμία. Λες;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    27

  • DinoHajiyorgi

    120

  • Drake Ramore

    39

  • Stanley

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Προσωπικά δεν ξέρω αν το να είμαστε ευέλικτοι συγγραφείς είναι το ζητούμενο. Άλλοι ψάχνουν χρόνια την ''φωνή'' τους, κι εμείς κοιτάμε να την χάσουμε?

 

Θαρρώ πως έχει γίνει μια παρεξήγηση εδώ. Δεν είπα να χάσουμε τη "φωνή" μας. Απλά, ορισμένοι από εμάς έχουν βρει μια συγκεκριμένη φόρμα και χωρίς κάποιο έναυσμα δεν πρόκειται να την αλλάξουν. Δε λέω ότι είναι κακό να έχει κάποιος μια συγκεκριμένη ταυτότητα, αλλά δε θα ήταν καλό, που και που, να δοκιμάζουμε κάτι έξω απ'την πεπατημένη;

Link to comment
Share on other sites

Σε 11 μέρες ξεκινάμε...

 

post-1004-0-12605200-1308568590_thumb.jpgpost-1004-0-02403600-1308568606_thumb.jpgpost-1004-0-79160100-1308568619_thumb.jpg

 

Μην αφήσετε κανένα είδος χωρίς εκπροσώπηση.

Δώστε στην πένα σας την υπέρβαση.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ντίνο... Μήπως το θέμα είναι... :eat:

 

 

... η έκπληξη... :eek: ή...

 

... το σοκ; :shock:

 

 

 

 

:whistling:

Link to comment
Share on other sites

post-1004-0-90452900-1308928619_thumb.jpg

 

Η SSSC-WX22 είναι μία από τους συγγραφείς που έχουν σκοπό να λάβουν μέρος στον καλοκαιρινό διαγωνισμό μας. Καλώς μας ήρθες WX22, τιμή μας να σε έχουμε ανάμεσα στις κρυφές πένες του φόρουμ.

 

Ποια είναι η γνώμη σου για τις ινκόγκνιτο συμμετοχές αυτού του διαγωνισμού;

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να τις κατονομάσω μία προς μία, αν αυτό είναι που με ρωτάτε.

 

Το θέμα του διαγωνισμού θα παίξει ρόλο στην απόφαση σου να λάβεις μέρος;

Σαφώς. Δεν ταιριάζουν όλα τα θέματα σε όλες τις ιστορίες που έχω στο συρτάρι.

 

Συνήθως ποιο είδος εκπροσωπείς;

Το κοινωνιολογικό δοκίμιο επιστημονικής ποίησης.

 

Θα δοκίμαζες να γράψεις κάτι διαφορετικό για να θολώσεις τα νερά;

Ναι, αρκεί να είναι αντιπροσωπευτικό του στυλ μου, γιατί έχουμε κι ένα όνομα.

Ανήκεις στις «μεγάλες πένες» του φόρουμ ή όχι;

Δεδομένου ότι με έχει διαβάσει το 11.327% της κοινότητας, (42.311% των ενεργών μελών), και με έχει σχολιάσει ένα 8.982%, (ενεργά μέλη 37.449), σίγουρα ανήκω στις ευμεγέθεις. Αν λάβουμε υπόψιν βέβαια τη συντριπτική πλειοψηφία του 63.121% που δηλώνει ότι καταλαβαίνει σχεδόν τα πάντα στα έργα μου, τότε κρίνω πως, ανάμεσα στις ευμεγέθεις πένες, είμαι η έκτη ή όγδοη στη σειρά (και αυτό γιατί η έβδομη έχει σφραγιστεί αιωνίως από αγαπητό μέλος).

 

Λαβαίνεις συχνά μέρος στους διαγωνισμούς του sff, ή θα προτιμούσες να μην πεις;

Δεν απαντώ σε προσωπικές ερωτήσεις.

 

Νιώθεις πως οι διαγωνισμοί σου αφήνουν χώρο να εκφράσεις το ταλέντο και τις ιδέες σου;

Όχι. Καταρχήν, το όριο λέξεων. Πώς περιμένετε να γράψουμε κάτι σοβαρό σε λιγότερες από 11000 λέξεις; Είναι εξωφρενικό! Κι έπειτα, είναι θέματα αυτά; Παιδικά, τουλάχιστον. Δεν θα πάει μπρος η ελληνική λογοτεχνία έτσι.

 

Άλλες πένες του φόρουμ που θαυμάζεις ποιες είναι;

Δεν μπορώ να διαλέξω, όλοι οι συνάδελφοι είναι εξαιρετικοί, μην με πιέζετε. Παρακαλώ, λίγη ευπρέπεια.

Με την ταυτότητα σου προστατευμένη, τι θα ήθελες να πεις ελεύθερα προς τους άλλους συμμετέχοντες;

Δεν εγκρίνω προσπάθειες εκφοβισμού συντρόφων συγγραφέων, αλλά αυτή τη φορά...

ΘΑ ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΟΥ, ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επιτυχία του γνωστού μας ρεπορτερ Πίκου Απίκου Συνέντευξη με ένα Βρυκόλακα :girl_devil: ένα ακόμα τροματικότερο καμ μπάκ σημειώνεται Συνέντευξη με μια Χαρτοσακούλα! :bag:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να πω .Ότι ο διοργανωτής είναι απίστευτος :good:

Edited by NIKANTHI
Link to comment
Share on other sites

post-1004-0-42880300-1309021894_thumb.jpg

 

Ο SSSC-WX4 είναι άλλος ένας από τους κρυφούς συγγραφείς που έχουν σκοπό να λάβουν μέρος στον καλοκαιρινό διαγωνισμό μας. Καλώς μας ήρθες WX4, τιμή μας να σε έχουμε.

Καλώς σας βρήκα, κι εμένα τιμή μου να βρίσκομαι ανάμεσα στις κρυφές (πένες).

 

Ποια είναι η γνώμη σου για την ινκόγκνιτο συμμετοχές αυτού του διαγωνισμού;

Σπουδαία ιδέα! Το undercover ήταν πάντα του γούστου μου, και επιπροσθέτως, έτσι εξαλείφεται στο στοιχείο της προσωπικής συμπάθειας - αντιπάθειας που επηρεάζει ελαφρώς την αντικειμενικότητα.

Το θέμα του διαγωνισμού θα παίξει ρόλο στην απόφαση σου να λάβεις μέρος;

Ναι, φυσικά!

Συνήθως ποιο είδος εκπροσωπείς;

Καθαρή, σκληροπυρηνική επιστημονική φαντασία.

Θα δοκίμαζες να γράψεις κάτι διαφορετικό για να θολώσεις τα νερά;

Χε, χε… νομίζω πως ναι. Άλλωστε δεν έχει σημασία μόνο το τι αλλά και το πως!

Ανήκεις στις «μεγάλες πένες» του φόρουμ ή όχι;

Μμμμμμ, το μέγεθος μετράει;

Λαβαίνεις συχνά μέρος στους διαγωνισμούς του sff, ή θα προτιμούσες να μην πεις;

Θα προτιμούσα να μην πω. Αυτοί οι παπαράτσι έχουν γίνει δαιμόνιοι.

Άλλες πένες του φόρουμ που θαυμάζεις ποιες είναι;

DinoHajiyorgi, Tiessa, khar, mman, kalaino, big fat pig.

 

“Γκουχ”. Με την ταυτότητα σου προστατευμένη, τι θα ήθελες να πεις ελεύθερα προς τους άλλους συμμετέχοντες;

Sex, περισσότερο sex (και λιγότερα θαυμαστικά!)!

Επίσης, οι δράκοι δεν πετάνε βρε παιδιά… δεν δύνανται!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να πω .Ότι ο διοργανωτής είναι απίστευτος :good:

 

Θα συμφωνήσω. Και πού να τον δεις κι από κοντά να τρώει.

 

ΧΑ-ΤΖΗ-ΓΙΩΡΓΗΗΗΗΣ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μένει τώρα είναι συνέντευξη με το θέμα... :8):

Link to comment
Share on other sites

Οι πένες του SFF μαζεύονται και αναμένουν...

 

post-1004-0-24726200-1309092538_thumb.jpg

 

Μεσάνυχτα Πέμπτης προς Παρασκευή, 1 Ιουλίου...

Έρχεται το "Θέμα"!

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά την Πέμπτη , αφού Τρίτη Τέταρτη έχει σαρανταοκτάωρη πανελλαδική απεργία.

Edited by NIKANTHI
Link to comment
Share on other sites

post-1004-0-83499900-1309097649_thumb.jpg

 

Και ο SSSC-WX15 είναι ένας από τους συγγραφείς που έχουν σκοπό να λάβουν μέρος στον καλοκαιρινό διαγωνισμό μας. Καλώς μας ήρθες WX15, τιμή μας να σε έχουμε κι εσένα ανάμεσα στις κρυφές πένες του φόρουμ.

 

Ποια είναι η γνώμη σου για την ινκόγκνιτο συμμετοχές αυτού του διαγωνισμού;

Ινκόγνιτο σε Ελληνικό διαγωνισμό δεν παίζει εκτός αν δουλεύει κάποιος στο δημόσιο και θέλει να κρυφτεί. Ο καθένας μπορεί χαλαρά να το πει στους φίλους, στην φιλενάδα, στο φίλο, στη γειτόνισσα, στο χασάπη και στη γάτα του. Βέβαια υπάρχει και κάτι που λέγεται «honor system» που απαιτεί να μην πει κανείς ποια είναι η δική του συμμετοχή. Αναρωτιέμαι πόσοι έχουν ακουστά αυτή την επαναστατική ιδέα (μαζί με το να ψηφίζει κάποιος ιστορίες που του άρεσαν και όχι των φίλων, της φιλενάδας κ.λπ κ.λπ)

 

Το θέμα του διαγωνισμού θα παίξει ρόλο στην απόφαση σου να λάβεις μέρος;

Να σε πω. Θα παίξει ρόλο γιατί μερικά θέματα είναι τόσο γενικά ή τόσο του «πεζοδρομίου» που δεν εμπνέουν για τίποτα εκτός από γενικές ιστορίες ή πορνό.

 

Συνήθως ποιο είδος εκπροσωπείς;

Το είδος που θέλει να γράφει ιστορίες επιστημονικής φαντασίας, μυθοπλασίας ή τρόμου σε διαγωνισμούς επιστημονικής φαντασίας, μυθοπλασίας ή τρόμου, και όχι ό,τι κατεβάζει η γκλάβα του καθενός. Ομολογουμένως είμαι είδος που κινδυνεύει να εξαφανιστεί όπως οι δεινόσαυροι.

 

Θα δοκίμαζες να γράψεις κάτι διαφορετικό για να θολώσεις τα νερά;

Ναι, θα δοκίμαζα να γράψω ιστορία επιστημονικής φαντασίας, μυθοπλασίας ή τρόμου σε διαγωνισμό επιστημονικής φαντασίας, μυθοπλασίας ή τρόμου. Αυτό θα θολώσει τα νερά περισσότερο κι από ένα σμάρι μεθυσμένες σουπιές.

Ανήκεις στις «μεγάλες πένες» του φόρουμ ή όχι;

Δεν χρησιμοποιώ πένες. Γράφω στον υπολογιστή. Εξ άλλου το μέγεθος δεν έχει σημασία. Είναι πώς χρησιμοποιείς κάτι είτε το έχεις μεγάλο, είτε μεσαίο, είτε σούπερ-μίνι.

Λαβαίνεις συχνά μέρος στους διαγωνισμούς του sff, ή θα προτιμούσες να μην πεις;

Όχι συνχά γιατί προτιμώ να διαβάζω και να διαγωνίζομαι σε διαγωνισμούς επιστημονικής φαντασίας, μυθοπλασίας, ή τρόμου που να έχουν αποκλειστικά συμμετοχές με ιστορίες επιστημονικής φαντασίας, μυθοπλασίας ή τρόμου.

 

Νιώθεις πως οι διαγωνισμοί σου αφήνουν χώρο να εκφράσεις το ταλέντο και τις ιδέες σου;

Φυσικά. Αρκεί να μη θέλω να κάνω το διαγωνισμό, και το θέμα του, να χωρέσει στα δικά μου στεγανά και στη δική μου ανικανότητα να δω πέρα από τη μύτη μου. Αρκεί να μην προσπαθήσω να κάνω ένα διαγωνισμό τρόμου διαγωνισμό επιστημονικής φαντασίας γιατί μ’αρέσει να γράφω μόνο επιστημονική φαντασία γιατί έχω αμέτι μουχαμέτι να παίρνω μέρος σε κάθε διαγωνισμό επί της οικουμένης, είτε με ενδιαφέρει το θέμα/είδος του είτε όχι. Και τούμπαλιν.

 

Άλλες πένες του φόρουμ που θαυμάζεις ποιες είναι;

Ναι. Εμένα! :p Σοβαρά όμως, είναι πολλές. Και παλιές και καινούργιες. Αν μπορώ να ξεχωρίσω μερικά άτομα όμως, θα ξεχώριζα τους: Τiessa, (σταθερά εξαιρετική σε ό,τι έχει γράψει και εκδόσει) DinoHajiyorgi (πολύγραφότατος με αστήρευτη φαντασία), Mman (ε, έχει εκδόσει και βιβλία και κέρδισε και διαγωνισμό με κριτές έγκυρους συγγραφείς), Nihilio (σταθερή δύναμη που γράφει καλά σε κάθε είδος φάνταζυ. Να έγραφε και κάτι που να μην ήταν φάντασυ μόνο), DinMacXanthi (νέο ταλέντο που μπορεί να γίνει και μεγάλο ταλέντο) και όλους, μα όλους που έχουν τη φαντασία και το θάρρος να γράψουν ιστορίες και να τις ποστάρουν. Δεν ξεχωρίζω τις ντίβες και τους κολλημένους σε ένα μόνο είδος, όπως και όσους μισούν οτιδήποτε εκτός από κατινοβιβλία και «υψηλή λογοτεχνία».

 

Με την ταυτότητα σου προστατευμένη, τι θα ήθελες να πεις ελεύθερα προς τους άλλους συμμετέχοντες;

Οι συγγραφείς γράφουν. Οι καλοί συγγραφείς γράφουν καλά. Οι κακοί συγγραφείς γκρινιάζουν για τους όρους των διαγωνισμών. Οι ego-trippers γκρινιάζουν γενικώς.

 

Γιατί θέλεις να πάρεις μέρος στον καλοκαιρινό διαγωνισμό;

Μα για όλους τους λόγους που παίρνει κανείς μέρος σε έναν διαγωνισμό ενός φορουμ. Γιατί με αρέσει να γράφω ιστορίες, γιατί με αρέσει περισσότερο να τις διαβάζουν κι άλλοι, και γιατί φουσκώνει το εγώ μου ως αερόστατο στην ιδέα πως η απόσταση ανάμεσα σε μένα και το Νόμπελ Λογοτεχνίας μικραίνει πολύ κάθε φορά που παίρνω μέρος σε διαγωνισμό. Α, και γιατί αν δεν προκριθώ μπορώ να γκρινιάζω για το επόμενο εξάμηνο ότι αδικήθηκα, ότι η ιστορία που βγήκε δεν άξιζε τη νίκη (κι ας δίνω δημόσια πολλά συγχαρητήρια με δέκα χαμογελάκια, ενώ από μέσα μου βρίζω τον νικητή με γενεές δεκατέσσερεις), ότι ο διαγωνισμός είναι στημένος σε εντελώς λάθος βάση και αν τον οργάνωνα ΕΓΩ θα ήταν οπωσδήποτε καλύτερος γιατί θα πέταγα τέτοιες βλακώδεις, περιοριστικές, και σκουπιδιάρικες ιδέες όπως θέματα και παραλογοτεχνικά είδη, και γιατί αν τον οργάνωνα ΕΓΩ αυτό θα σήμαινε πως έχει αναγνωριστεί το θεικό μου δικαίωμα να είμαι ΕΓΩ ο κύριος της οικουμένης. Δημοκρατικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

"WX15", αυτά να μας τα πεις στα τοπικ που γίνονται οι ανάλογες συζητήσεις!laugh.gif

 

Ντίνο αρχίζεις να ξεφεύγεις απο το φεστιβαλικό κλίμα, και σαμποτάρεις τον διαγωνισμό που διοργανώνεις. Ελπίζω να μην το κάνεις επίτηδες...

Link to comment
Share on other sites

"WX15", αυτά να μας τα πεις στα τοπικ που γίνονται οι ανάλογες συζητήσεις!laugh.gif

 

Ντίνο αρχίζεις να ξεφεύγεις απο το φεστιβαλικό κλίμα, και σαμποτάρεις τον διαγωνισμό που διοργανώνεις. Ελπίζω να μην το κάνεις επίτηδες...

Οι απαντήσεις ανήκουν αποκλειστικά κι ελεύθερα στους ερωτηθέντες, ανώνυμους συγγραφείς. Μόνο οι ερωτήσεις, οι περισσότερες, είναι προϊόν της δικής μου φαντασίας.

Link to comment
Share on other sites

"WX15", αυτά να μας τα πεις στα τοπικ που γίνονται οι ανάλογες συζητήσεις!laugh.gif

 

Ντίνο αρχίζεις να ξεφεύγεις απο το φεστιβαλικό κλίμα, και σαμποτάρεις τον διαγωνισμό που διοργανώνεις. Ελπίζω να μην το κάνεις επίτηδες...

Οι απαντήσεις ανήκουν αποκλειστικά κι ελεύθερα στους ερωτηθέντες, ανώνυμους συγγραφείς. Μόνο οι ερωτήσεις, οι περισσότερες, είναι προϊόν της δικής μου φαντασίας.

 

Καλό! Ξέρω κι ένα με τον Τοτο...

 

Ακόμα και έτσι να είναι, θα σου πρότεινα να προστατεύσεις αυτόν τον "ανώνυμο" διαγωνισμό που διοργανώνεις για να μην τιναχτεί στον αέρα...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό! Ξέρω κι ένα με τον Τοτο...

 

Ακόμα και έτσι να είναι, θα σου πρότεινα να προστατεύσεις αυτόν τον "ανώνυμο" διαγωνισμό που διοργανώνεις για να μην τιναχτεί στον αέρα...

Αν βλέπεις το δικό μου γραφικό στυλ και στις τρεις συνεντεύξεις... τότε τελικά, αυτός ο κρυφός διαγωνισμός θα πάει πολύ-πολύ καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Nihilio (σταθερή δύναμη που γράφει καλά σε κάθε είδος φάνταζυ. Να έγραφε και κάτι που να μην ήταν φάντασυ μόνο)

Αδιάβαστος ο φίλος μας αλλά του το συγχωρούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γιατρέ, πολλή γκρίνια, ρε φίλε. Γιατί έτσι; Εγώ μια χαρά απολαμβάνω αυτά που κάνει ο Ντίνος και γελάω με την ψυχή μου. Χατζ, σε παραδέχομαι σε αυτά

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιάζω για αυτά που με ενοχλούν Σταν, κι αν γίνουν ακόμη περισσότερα πίστεψε με οτι δεν πρόκειται να ξαναγκρινιάξω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Είπα το θέμα του διαγωνισμού πρώτα στις γάτες μου...

post-1004-0-38953800-1309157068_thumb.jpgpost-1004-0-43514800-1309157076_thumb.jpg

post-1004-0-65882600-1309157094_thumb.jpg

 

Μετά σε κάποιους γνωστούς μου...

post-1004-0-82517300-1309157186_thumb.jpgpost-1004-0-58819500-1309157175_thumb.jpg

post-1004-0-57793200-1309157167_thumb.jpgpost-1004-0-68142200-1309157199_thumb.jpg

 

Και στους γείτονες...

post-1004-0-49298500-1309157271_thumb.jpg

 

Ανένδοτος, ξημερώματα Παρασκευής θα το πω και σε σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ, οι γάτες είναι ολ δε μόνεϋ.

Οι γείτονες είναι από το The Producers;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ένα μικρό ραπόρτο: Εδώ και καιρό έστειλα pm πρόσκληση σε ορισμένα μέλη που σπάνια γράφουν σε διαγωνισμούς (κάποτε έγραφαν) να μας τιμήσουν στο Καλοκαιρινό, κάνοντας ακόμα πιο δύσκολο να μαντέψει κάποιος για το ποιος συμμετέχει. Ενώ δεν πήρα το σίγουρο "ναι" από κανέναν, κανείς τους δεν μου έκλεισε την πόρτα στη μούρη. Μείναμε στο "ίσως" και άρα υπάρχει μια μικρή ελπίδα να έχουμε και εκπλήξεις.

 

Για τις συνεντεύξεις με τις χαρτοσακούλες: Σκέφτηκα να κάνω μόνο μία, με τον εαυτό μου, αλλά από χιούμορ δεν μου έβγαινε τίποτα καλό. Μετά μου ήρθε η άλλη ιδέα. Έστειλα το ίδιο ερωτηματολόγιο με pm σε 7 άτομα που ήξερα ότι έχουν αίσθηση του χιούμορ, τους έδωσα την δύναμη της ανωνυμίας (ωραία δεν είναι; ) και τους ζήτησα να γράψουν ό,τι γουστάρουν. Το ζητούμενο ήταν ακριβώς αυτό: Η αίσθηση του χιούμορ και της σάτιρας. Εδώ ακολουθεί η 4η ανταπόκριση που έλαβα στη χάρη που ζήτησα.

 

[Έχω αρχίσει να τη βρίσκω με το "κρυφό" του πράγματος και μια προειδοποίηση προς κάθε εύθυκτο: Για την προστασία των μυστικών συμμετοχών, μετά την ανακοίνωση του Θέματος θα γίνω τρομερά αρχιψεύταρος. Οσο διαρκεί ο διαγωνισμός να μην πιστεύετε λέξη από όσα λέγω. :p )

 

post-1004-0-16081100-1309161369_thumb.jpg

 

Ο SSSC-WX13 είναι επίσης συγγραφεύς που έχει σκοπό να λάβει μέρος στον διαγωνισμό μας. Καλώς μας ήρθες WX13, τιμή μας να σε έχουμε ανάμεσα μας.

 

Ποια είναι η γνώμη σου για την ινκόγκνιτο συμμετοχές αυτού του διαγωνισμού;

Αυτά είναι καγκουριές, δεν είναι σοβαρά πράγματα. Ινκόγκνιτο συμμετοχές και μαλακίες τώρα… Αυτά τα προτείνουν κάτι κομπλεξάρες που νομίζουν πως είναι καλοί συγγραφές και μεγάλες πένες, ενώ στην πραγματικότητα είναι μόνο μεγάλες ψωνάρες.

 

Το θέμα του διαγωνισμού θα παίξει ρόλο στην απόφαση σου να λάβεις μέρος;

Μπα, εγώ είμαι υπερβολικά γαμάτος και μπορώ να γράψω τα πάντα τέλεια, το οποίο και θα κάνω.

Συνήθως ποιο είδος εκπροσωπείς;

Ειδικεύομαι στην σκληρή ΕΦ με νύξεις ψυχολογικού τρόμου, αλλά μπορώ να γράψω τα πάντα.

 

Θα δοκίμαζες να γράψεις κάτι διαφορετικό για να θολώσεις τα νερά;

Ό,τι και να γράψω, το μεγαλείο μου θα διαπρέψει. Εξάλλου το απαράμιλλο ταλέντο μου αναγνωρίζεται απ’ τον τίτλο και μόνο.

 

Ανήκεις στις «μεγάλες πένες» του φόρουμ ή όχι;

Αυτά είναι επίσης καγκουριές. Ποιος τις ορίζει, δηλαδή, τις μεγάλες πένες και τα μεγάλα ραβιόλια;

Λαβαίνεις συχνά μέρος στους διαγωνισμούς του sff, ή θα προτιμούσες να μην πεις;

Δεν θα πω. Εξάλλου η ταυτότητά μου έχει ήδη αναγνωριστεί απ’ τις εξαιρετικές μου απαντήσεις. Δεν γράφει κανείς άλλος σαν εμένα.

 

Άλλες πένες του φόρουμ που θαυμάζεις ποιες είναι;

Τον Νίκανθη. Είναι ο μόνος που πραγματικά γράφει κάτι πρωτότυπο εδώ μέσα και τολμάει να αναδείξει τις κρυφές πτυχές της ελληνικής γλώσσας. Όλοι οι υπόλοιποι ανήκουν στην μετριότητα. Κυρίως κάτι ψωνάρες και ντίβες που επειδή πήραν ένα βραβείο του κώλου νομίζουν ότι είναι σοβαροί συγγραφείς.

Με την ταυτότητα σου προστατευμένη, τι θα ήθελες να πεις ελεύθερα προς τους άλλους συμμετέχοντες;

Ό,τι και να κάνετε, ό,τι κολπάκια και δήθεν παιχνιδάκια και να κάνετε, θα συνεχίζω να είμαι καλύτερος από εσάς. Και θα το ξέρετε. Μπορεί απ’ την ζήλεια σας να με καταψηφίζετε, αλλά μέσα σας γνωρίζετε πολύ καλά την ανωτερότητά μου.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι υπόλοιποι ανήκουν στην μετριότητα. Κυρίως κάτι ψωνάρες και ντίβες που επειδή πήραν ένα βραβείο του κώλου νομίζουν ότι είναι σοβαροί συγγραφείς.

Έεετσι.

Πες τα, πες τα!:rofl: :good:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..