Jump to content

Πλοτς! #1 (kitsos vs Naroualis vs Nihilio vs Nirgal vs Nienor)


aScannerDarkly
 Share

Πλοτς! #1  

12 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία σας άρεσε περισσότερο;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Διάλεξα με μεγάλη ευκολία τις Κιμωλίες για τη μια μου ψήφο.

Για τη δεύτερη δυσκολεύτηκα τρομερά.

Οι Δράκοi ήταν ιδιαίτερα πρωτότυποι και έβριθαν από φαντασία, ο Φάλτσος Χρησμός ήταν μια πολύ καλή ιστορία, με setting του γούστου μου, και στην οποία δεν βρήκα κανένα ψεγάδι.

Τελικά, παρά τις αντιρρήσεις αληθοφάνειας, είπα να δώσω την ψήφο στο Δράκο επειδή έκανε ιδιαίτερο χειρισμό των σημείων του Πλοτ και φυσικά επειδή...

 

 

έβλεπε καθαρά. :dazzled:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nienor

    10

  • Naroualis

    10

  • aScannerDarkly

    22

  • Nirgal

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ψήφισα και εγω τελευταία στιγμή με την ψυχή στο στόμα. Νομίζω χρωστάω κάποια σχόλια αλλά θα επανέρθω άυριο. Ψηφισα Noroualis και Nirgal αν και οφείλω να ομολογήσω πως και η ιστορία της Nienor ήταν πολύ κοντά για μένα. Καλά αποτελέσμα, φευγω φευγω φιλιάαααααααααα!!!! :lol:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισε και η Διοργανωτική μου Μεγαλειότητα. Τα σχόλιά μου από αύριο, ως είθισται για τους διοργανωτές, αν και από ό,τι είδα, τα περισσότερα έχουν ήδη ειπωθεί.

 

Μένουν δύο ώρες και μέχρι στιγμής έχουμε ισοπαλία. Θα κρίνει κάποιος το νικητή;

Link to comment
Share on other sites

Το Πλοτς! #1 εδώ φτάνει στη λήξη του και το αποτέλεσμα στην πρώτη θέση είναι ισόπαλο:

 

Μια ιδιαίτερη μνεία στη δυναμική επιστροφή του Κίτσου μας.

post-1484-0-23872700-1310365993_thumb.jpg

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έγραψαν και ιδιαίτερα στους δυο νικητές.drinks.gif

 

Θεωρώ πως το πλοτς είναι ένα παιχνίδι που μπορεί και πρέπει να συνεχιστεί. Περνάς πολύ όμορφα γράφοντας πάνω σε κοινό σκελετό με άλλους φίλους και στο τέλος θαυμάζεις βλέποντας το πόσο διαφορετικά περπατάει ο κάθε ένας πάνω στο ίδιο μονοπάτι.

 

Ευχαριστώ την Διοργανωτική Μεγαλειότητα Του για το υπέροχο σχεδιάγραμμα (το οποίο έκανε τη ζωή μου πολύ εύκολη). Είχα πολύ μεγάλο διάστημα αποχής από το άθλημα και για μένα το πλοτς ήταν μεγάλη χαρά και ευκαιρία να ξαναγράψω κάτι. (ανάγκες είναι αυτές! wink.gif)

 

Ελπίζω και άλλοι να συμμετάσχουν σε αυτό το παιχνίδι και να τους διαβάσουμε σύντομα.

 

Επίσης αφιερώνω το μετάλλιο στη μαμά μου που… χμ εεεε οκ παρασύρθηκα!

 

Καλημέρα! dirol.gif

Edited by kitsos
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά και κύριε διοργανωτά :)

Εγώ είμαι μάλλον από αυτούς που το θεωρούν λογικό το να βγουν οι δυο ιστορίες ισόπαλες :) Ήταν όντως πολύ δύσκολο να διαλέξεις ανάμεσά τους (και ευτυχώς δε χρειαζόταν :p)

 

Όντως είναι όμορφο το παιχνίδι και θα ήταν πολύ ωραία να συνέχιζε με τους επόμενους δηλωμένους, νομίζω υπάρχει ήδη πεντάδα.

Ίσως για το debug του θα μπορούσαμε να πούμε ότι οι μόνοι που όντως χωρέσαμε στις λέξεις ήμασταν οι δύο... που (μάλλον για το Μιχάλη, σίγουρα για μένα) μας έλλειπαν πράγματα. Επομένως, θα μπορούσαμε -επίσης :p- να πούμε ότι 11 βήματα είναι ίσως λίγο πολλά για 3000 λέξεις. Ίσως θα μπορούσαν να αποκτήσουν κάποιον προκαθορισμένο αριθμό (πχ 5-6) έτσι ώστε να κρατηθούν τα όρια μικρά ή να μείνουν κάπου τόσα και να πάνε τα όρια στο πεντοχίλιαρο. Αν και ίσως για να μείνει το παιχνίδι σύντομο θα ήταν καλύτερο να είναι μικρά, θα φανεί και στο επόμενο, πόσος κόσμος θα διαβάσει και θα ψηφίσει κτλ.

 

Για μένα ήταν τελικά πολύ πιο δύσκολο από ότι το φανταζόμουν. Το ξεκίνησα με μια χαλαρή διάθεση -σε φάση "Κιαρούλα θα ακολουθήσεις ένα μπούσουλα και δε θα χρειαστεί να σκεφτείς και πολύ" ναι, καλά :p- και τελικά ίσως ήταν ό,τι πιο απαιτητικό έχω παίξει εδώ. Όχι από άποψη γραψίματος (γιατί με αυτό δυστυχώς δεν πρόλαβα να ασχοληθώ σχεδόν καθόλου), από άποψη συνδυασμού γεγονότων, εύρεσης χαρακτήρων και θέματος, όλο το πακέτο το πριν να αγγίξει η πένα σου το χαρτί.

Μπράβο ξανά Scanner για την πρόκληση κι εύχομαι το επόμενο να πάει ακόμα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε ό,τι λες για τον αριθμό των βημάτων. Νομίζω πως τα 6 θα ήταν ό,τι πρέπει για να κρατήσουμε τον αριθμό των λέξεων χαμηλά.

 

Για το αν θα χρειαστεί να σκεφτείς πολύ, εγώ έχω να σας πω πως, όταν έβαλα τα βήματα, το σκέφτηκα και δεν είχα ιδέα πώς θα μπορούσα να τα συνδυάσωwink.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι από εμένα σε όλους τους συμμετέχοντες και στον διοργανωτή για το σχεδιάγραμμα που μας πρόσφερε. Επίσης, ευχαριστώ όλους όσοι διάβασαν τα διηγήματα και ψήφισαν, παρ' όλο που (εξαιτίας μου;) οι ιστορίες ξέφυγαν από το αρχικά προτεινόμενο μέγεθός τους.

 

Και εννοείται ότι ευχαριστώ όσους ψήφισαν την ιστορία μου ως μια από αυτές που άρεσαν περισσότερο.

 

Ο διαγωνισμός έχει ενδιαφέρον και είμαι περίεργος για το επόμενο σχεδιάγραμμα που θα τεθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #1 (kitsos vs Naroualis vs Nihilio vs Nirgal vs Nienor)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..