Jump to content

Πλοτς! #2 (Asgaroth vs Barbarian vs DimitrisX vs joidv vs niceguy0973)


aScannerDarkly
 Share

Ποια (ποιες) ιστορία σας άρεσε περισσότερο;  

12 members have voted

  1. 1. Ψηφίσουμε έως δύο ιστορίες


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το θέμα του Πλοτς! #2 είναι εμπνευσμένο από τον Κάσπαρ Χάουζερ :

 

 

Η Α ζει κλεισμένη σε κάποιον χώρο, χωρίς να θυμάται τη ζωή της πριν από αυτό.

Τυχαία δραπετεύει και βρίσκεται έξω, σε άγνωστο μέρος, χωρίς να μπορεί να επικοινωνήσει

Συναντά τον/την/το Β και καταφέρνει να λύσει ένα μικρό μόνο μέρος των αποριών της.

Η Α αποφασίζει να μάθει πώς και γιατί ζούσε κλεισμένη και πώς βρέθηκε εκεί.

Ο/Η/Το Β φέρεται εχθρικά απέναντί της.

Η Α ανακαλύπτει για ποιο λόγο αντιμετωπίζεται έτσι, μαθαίνει όμως και ότι είναι σχεδόν αδύνατο να λύσει το αίνιγμα που την απασχολεί.

Είναι σε δίλημμα. Να κάνει την καταδικασμένη προσπάθεια να φτάσει μέχρι την άκρη του νήματος ή να προσπαθήσει να διεκδικήσει τη θέση της σ' έναν εχθρικό κόσμο;

 

Από κει και πέρα το συνεχίζετε όπως θελήσετε.

 

Έχετε προθεσμία ως τις 11 Αυγούστου, 23:59.

 

Ειδικά γι' αυτό το διαγωνισμό:

Ο τελευταίος πίνει μηλίτηtease.gif

 

(Συγγνώμη, Δημήτρη, δεν μπορούσα να αντισταθώ).

 

 

EDIT: Οι συμμετοχές ολοκληρώθηκαν, οπότε από τώρα και μέχρι τις 19/08 μπορούμε να ψηφίζουμε στο πολλ.

 

Προσοχή: Μιας και το πολλ δεν έχει πολλές δυνατότητες, θα πρέπει να δείξουμε εμπιστοσύνη μεταξύ μας - και να τη δικαιολογήσουμε. Ψηφίζουμε μία ή δύο ιστορίες, αυτές που μας άρεσαν περισσότερο. Πιστεύω ότι δε χρειάζεται να πω ότι οι συγγραφείς δεν μπορούν να ψηφίσουν τον εαυτό τους.

 

Οι ιστορίες που συμμετέχουν στον Πλοτς! #2 είναι:

Ελεύθερη σε ένα δωμάτιο - DimitrisX

Τελευταία δόση - Barbarian

Βασιλικοί λωτοί - Asgaroth

Λήξη προθεσμίας - joydv

Ρόδινο αίμα - niceguy0973

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρξει παράταση μιας ημέρας στο διαγωνισμό; Θα είμαι σε ταξίδι με πλοίο και είναι αρκετά πιθανό να μην έχω σήμα ίντερνετ για να υποβάλλω τη συμμετοχή μου μέχρι τις 10.Μπορεί και να τα καταφέρω τελικά αλλά το ζητάω προκαταβολικά σε περίπτωση που δε μπορώ ούτε να σας ενημερώσω γι αυτό...Ωραίο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει που μου βγήκε 3.500; :p Θα τα ποστάρουμε όλοι μαζί;

Edited by niceguy0973
Link to comment
Share on other sites

Ε, αυτή τη φορά ας τηρήσουμε το όριο λέξεων. Έχεις πολλές μέρες ακόμη για να το ξανακοιτάξεις και να κόψεις κατιτίς.

Link to comment
Share on other sites

ουφ τελείωσα με την συγγραφή

τώρα αρχίζουν οι μπόλικες διορθώσεις και η εύρεση κάποιου ωραίου τίτλου Το όνομα αυτού:

Λήξη Προθεσμίας

 

τα κείμενα να τα ανεβάσουμε εδώ πέρα ή όπως και στο πρώτο πλοτς σε ξεχωριστό τόπικ ;

 

 

καλή συνέχεια μάγκες !

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Όπως και στο πρώτο πλοτς, κάνεις τόπικ και βάζεις εδώ το λινκ προς αυτά. Διάβασε και τους κανονισμούς στο νήμα του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο διαγωνιζόμενοι έχουν ολοκληρώσει τις ιστορίες τους και είναι στο τελικό στάδιο. Οι υπόλοιποι σε τι δρόμο βρίσκονται; Προωθήστε λίγο τις συμμετοχές σας. Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Να τις προωθήσουμε... αλλά πως;;;; :p Το δικό μου story πάντως λέγεται "Ρόδινο αίμα" και (πιστεύω) ανήκει στην κατηγορία τρόμου (λέμε τώρα)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια παράδοση στο φόρουμ λέει να βάλεις πόστερ. Ίσως και κάποιο teaser. Αυτοσχεδιάστε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ολοκληρώσει το μισό διήγημα, το οποίο φέρει τον προσωρινό τίτλο "Πέρα από τα δεσμά του μυαλού" και ανήκει στην ΕΦ.

Προσπαθώ να το τελειώσω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στη μέση σαν τον Δημήτρη, δεν έχω βγάλει κάποιον τίτλο ακόμα για να μην περιορίσω την σκέψη μου με ταμπέλες :p

Link to comment
Share on other sites

Και ο τίτλος αυτού "Ελεύθερη σε ένα Δωμάτιο", το οποίο έφτασε τις 2813 λέξεις. Απομένουν οι τελικές διορθώσεις και το αργότερο αύριο το πρωϊ δημιοσιεύεται.

Καλή επιτυχία σε όλους. :good:

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει αρκετό κόλλημα με την ιστορία. Κάνω αργή πρόοδο. Θα τα καταφέρω πάντως.

 

Έχω φάει αρκετό κόλλημα με την ιστορία. Κάνω αργή πρόοδο. Θα τα καταφέρω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι έτοιμη. Επειδή αύριο φεύγω, να τη δημοσιεύσω σήμερα ή να τη στείλω στον διοργανωτή για να το κάνει εκείνος όποτε μπορέσει;

Link to comment
Share on other sites

Δημοσίευσέ τη, Δημήτρη, δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι η σειρά μου να ανεβάσω σωστά; Σε 5΄!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

λολ δεύτερος τελείωσα τελευταίος θα ποστάρω :p

 

θα κάνω ένα τελευταίο πέρασμα και θα παραδώσω ελπίζω το πολύ μέχρι της μία

 

 

εφτασε : Λήξη Προθεσμίας

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Σας θυμίζω ότι η προθεσμία για την υποβολή λήγει σε δύο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σας θυμίζω ότι η προθεσμία για την υποβολή λήγει σε δύο μέρες.

 

Σκουπίζω τον ιδρώτα από το μέτωπό μου...Το έχω το έχω...

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #2 (Asgaroth vs Barbarian vs DimitrisX vs joidv vs niceguy0973)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..