Jump to content

Πλοτς! #2 (Asgaroth vs Barbarian vs DimitrisX vs joidv vs niceguy0973)


aScannerDarkly
 Share

Ποια (ποιες) ιστορία σας άρεσε περισσότερο;  

12 members have voted

  1. 1. Ψηφίσουμε έως δύο ιστορίες


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν θέλω πολύ εγώ παιδιά, μέχρι το βράδυ θα το έχω έτοιμο λογικά, απλά έμεινα λίγο πίσω λόγω φόρτου εργασίας.

 

Έτοιμο και το δικό μου, Τελευταία Δόση.

Edited by Barbarian
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στους πέντε για τις ιστορίες που μας δώσατε.

 

Ψήφισα Asgaroth και DimitrisX.

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως κι εώ με τον Mesmer, ψήφισα "Βασιλικοί Λωτοί" και "Ελεύθερη σε ένα Δωμάτιο".

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω διακοπών του διοργανωτή, η ψηφοφορία παρατείνεται ως την Κυριακή, 21/08. Τι, μόνο εσείς θα παίρνετε παρατάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ναι. μια παρατασούλα είναι ό,τι πρέπει. Τη χρειαζόμουνα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Βασιλικοί Λωτοί" και "Τελευταία Δόση" είναι οι δικές μου προτιμήσεις.

Καλή φάση το Πλοτς, Scanner.;-)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω το Ελεύθερη σε ένα δωμάτιο, γιατί ήταν η πιο καλογραμμένη και τηρούσε τις σεναριακές γραμμές. Μου άρεσε το ασαφές virtual περιβάλλον της.

Επίσης το Ρόδινο Αίμα για την πολύ καλή ατμόσφαιρα που δημιούργησε ο Νεκτάριος.

Link to comment
Share on other sites

ψηφίζω Asgaroth και niceguy9073

 

και οι τέσσερεις ήταν ωραίες αλλά αυτές οι δύο προσωπικά ήταν οι καλύτερες ;)

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία ρίξτε ένα σφύριγμα... ξέχασα να ψηφίσω!!! :p Λοιπόν οι ψήφοι μου πάνε στο "Βασιλικοί Λωτοί", αν και η ιστορία σου στο write off μου άρεσε περισσότερο, όμως η γραφή σου είναι πολύ καλή, καθώς και οι ιδέες σου. Η άλλη ψήφος, για την οποία ομολογώ πως δυσκολεύτηκα στο που να την δώσω, πάει στο "Τελευταία δόση", γιατί μου άρεσε το story. Αυταααα... Καλή μας επιτυχία, αν και από την στιγμή που το γουστάρουμε και ασχολούμαστε, για μένα δεν υπάρχουν νικητές και χαμένοι...!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ψηφίσω τα "Ελεύθερη σε ένα δωμάτιο" και "Λήξη Προθεσμίας".

 

Σε όλες τις κριτικές και σχόλια που έγιναν στις ιστορίες, ήταν και μερικά που κοιτούσαν αν οι κανονισμοί του διαγωνισμού τηρούνταν μέσα στην πλοκή. Μέσα σ' αυτά όμως ήταν και το όριο των λέξεων. Η ιστορία του Δημήτρη ήταν πάρα πολύ καλή, αν όμως είχε άλλες πεντακόσιες λέξεις να γράψει και να βγει ακόμα καλύτερη, γιατί να σταματήσει στο όριο; Όπως και ο καθένας που το βάζει σαν περιορισμό όταν αυτό ανήκει στα πλαίσια ενός διαγωνισμού με συγκεκριμένο κανόνα. Αλίμονο, δεν υπονοώ ότι οι ιστορίες που το ξεπέρασαν δεν αξίζουν, απεναντίας, απλά θέλω να κάνω την δική μου παρατήρηση με πολύ πιθανό αποτέλεσμα να φανώ και κακός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ψηφίσω τα "Ελεύθερη σε ένα δωμάτιο" και "Λήξη Προθεσμίας".

 

Σε όλες τις κριτικές και σχόλια που έγιναν στις ιστορίες, ήταν και μερικά που κοιτούσαν αν οι κανονισμοί του διαγωνισμού τηρούνταν μέσα στην πλοκή. Μέσα σ' αυτά όμως ήταν και το όριο των λέξεων. Η ιστορία του Δημήτρη ήταν πάρα πολύ καλή, αν όμως είχε άλλες πεντακόσιες λέξεις να γράψει και να βγει ακόμα καλύτερη, γιατί να σταματήσει στο όριο; Όπως και ο καθένας που το βάζει σαν περιορισμό όταν αυτό ανήκει στα πλαίσια ενός διαγωνισμού με συγκεκριμένο κανόνα. Αλίμονο, δεν υπονοώ ότι οι ιστορίες που το ξεπέρασαν δεν αξίζουν, απεναντίας, απλά θέλω να κάνω την δική μου παρατήρηση με πολύ πιθανό αποτέλεσμα να φανώ και κακός.

 

Όχι, έχεις απόλυτο δίκιο κι εγώ δεν το πήρα χαμπάρι αρκετά νωρίς. Το όριο δεν είναι στο περίπου, είναι αυστηρά ως 3000 λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ψηφίσω τα "Ελεύθερη σε ένα δωμάτιο" και "Λήξη Προθεσμίας".

 

Σε όλες τις κριτικές και σχόλια που έγιναν στις ιστορίες, ήταν και μερικά που κοιτούσαν αν οι κανονισμοί του διαγωνισμού τηρούνταν μέσα στην πλοκή. Μέσα σ' αυτά όμως ήταν και το όριο των λέξεων. Η ιστορία του Δημήτρη ήταν πάρα πολύ καλή, αν όμως είχε άλλες πεντακόσιες λέξεις να γράψει και να βγει ακόμα καλύτερη, γιατί να σταματήσει στο όριο; Όπως και ο καθένας που το βάζει σαν περιορισμό όταν αυτό ανήκει στα πλαίσια ενός διαγωνισμού με συγκεκριμένο κανόνα. Αλίμονο, δεν υπονοώ ότι οι ιστορίες που το ξεπέρασαν δεν αξίζουν, απεναντίας, απλά θέλω να κάνω την δική μου παρατήρηση με πολύ πιθανό αποτέλεσμα να φανώ και κακός.

 

Καθόλου κακός, είναι απολύτως κατανοητό. Δυστυχώς από παράλειψή μου νόμιζα πως είχα όριο 3500 και όταν το πρόσεξα, ήταν ήδη αργά για να περικόψω. Το λάθος μου είναι ότι σκέφτηκα "από το να μη καταθέσω τίποτα, ας καταθέσω κάτι που παραβιάζει ελάχιστα το όριο" , που όμως καταλαβαίνω πως είναι πολύ άδικο για τους λόγους που παράθεσες και εσύ και ο Scanner που είναι και πολύ λογικοί άλλωστε. Χωρίς να θέλω να είμαι drama queen ή κάτι τέτοιο, ξέρω πως το μόνο δίκαιο μιας και δε τηρούνται βασικοί όροι, είναι να αποσυρθώ από το διαγωνισμό, και πραγματικά δε το λέω όντας offended ή κάτι τέτοιο. Δίνω τη δέσμευση της πλήρους συμμόρφωσης με τους όρους από εδώ και πέρα και χαίρομαι πραγματικά για το όλο κλίμα δημιουργίας το οποίο βίωσα στο διαγωνισμό, το οποίο ήταν και το πιό σημαντικό για εμένα.

Edited by Asgaroth
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και για μένα. Εγω βέβαια απλά δεν μπόρεσα να κόψω άλλες λέξεις γιατί ήταν μεγαλύτερο από το παρόν. Δεν έχω πρόβλημα να αποσυρθώ. Για τις εμπειρίες ζούμε... :p

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να αποσυρθείτε όλοι για να κερδίσω :devil2: :devil2:

 

σοβαρά τώρα δεν υπάρχει λόγος να αποσυρθείτε

και το δικό μου κείμενο παρόλο που είναι μέσα στον αριθμό λέξεων είναι εκτός των βημάτων πλοτς σε κάποια σημεία(και που προσωπικά το θεωρώ ακόμη πιο μεγάλο φάουλ από τις παραπανίσιες λέξεις)

παιχνίδι είναι μωρέ

δεν νομίζω πως 200-300 λέξεις μπορούν να αλλάξουν την άποψη για ένα κείμενο που έχει απο πίσω άλλες 3.000 λέξεις

ή να βοηθήσουν να αναπτυχθεί μία μεγαλύτερη ιστορία σε βαθμό που θα αλλάζει εντελώς τα δεδομένα που είχες χωρις αυτές :)

 

εξάλλου άμα βγάλουμε και από τους δυο σας κάτι περιγραφές και βροχές το φτάνουμε το όριο των 3000 λεξών :p

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορία έληξε, με νικητή τον Asgaroth. Δε θέλω να έχουμε αποχωρήσεις, γιατί εγώ ήμουν αυτός που έπρεπε να αποκλείσει ιστορίες, αν δεν εκπλήρωναν τις προϋποθέσεις. Περισσότερα αύριο.

post-1484-0-33499500-1313965185_thumb.png

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σπύρο!

Λάμπρο πάμε μαζί να πιούμε τον ΜΗΛΙΤΗ που κερδίσαμε :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σπύρο!

 

Και μπράβο στον Δημήτρη στην πρώτη του συμμετοχή, αλλά δυστυχώς δεν έχει Μηλίτη για σένα!

Edited by subdee
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σπύρο!

Λάμπρο πάμε μαζί να πιούμε τον ΜΗΛΙΤΗ που κερδίσαμε :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:

 

Ήδη νιώθω ηθικός νικητής με το δώρο μας και κοίτα σύμπτωση έχεις για άβαταρ την εικόνα μου μα τον Κρόμ! (και καλά χαχα)

 

Συγχαρητήρια στον νικητή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, αν και όπως είπα δε θεωρώ δίκαιο κάτι τέτοιο.Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας και για την χαρά που μου δώσατε να συμμετάσχω. Ελπίζω να διαγωνισθούμε ξανά σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Εύγε, Σπύρο! :yahoo:

Πέρασα πολύ καλά και οπωσδήποτε θα το επαναλάβω. Μπράβο σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, λυπάμαι, αλλά σου τον ήπιαν το μηλίτη. Θα πρέπεις να πιεις την μπύρα της δεύτερης θέσης τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #2 (Asgaroth vs Barbarian vs DimitrisX vs joidv vs niceguy0973)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..