Jump to content

27ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Εξέλιξη


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Δηλαδή πρέπει να "πιστέψουμε" τώρα, ότι ΕΣΥ:

όχι μόνο απέσπασες το θέμα αλλά κατέβασες και ιδέα που σου άρεσε, ξεκίνησες να γράφεις και έχεις ήδη 1500 λέξεις σε 2 μέρες. Το σενάριο είναι πολύ ΕΦ. Nice try mmonsieur...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    37

  • DinoHajiyorgi

    35

  • Tiessa

    81

  • Eugenia Rose

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

[...]Τώρα όμως ξέρω το θέμα δυο μέρες πριν και βρίσκομαι ήδη στα μισά της ιστορίας μου. [...]

 

Δυο μέρες και είσαι στα μισά της ιστορίας;:o

Εχμ, να μη σε στενοχωρήσω, αλλά όσοι ξέρουν τους ρυθμούς γραφής σου -δηλαδή όλοι- έχουν ήδη καταλάβει ότι αυτό πια κι αν είναι Ε.Φ. :p

 

Edit: Ώπα, Din, είχαμε ταυτόχρονα την ίδια αντίδραση...

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

OK, this is personal, guys!

Και ανακοίνωση του θέματος στις 11:30 μ.μ.!

Και ανέβασμα του διηγήματος το πολύ κανά δυο μέρες από τώρα! (Για να είμαι εκτός διαγωνισμού και να μην αδικήσω τους υπόλοιπους.)

Και μαξιλάρι!

Link to comment
Share on other sites

OK, this is personal, guys!

Και ανακοίνωση του θέματος στις 11:30 μ.μ.!

Και ανέβασμα του διηγήματος το πολύ κανά δυο μέρες από τώρα! (Για να είμαι εκτός διαγωνισμού και να μην αδικήσω τους υπόλοιπους.)

Και μαξιλάρι!

 

Μπορείς πάντα να πεις ότι αυτό ήταν το θέμα.

Μπορώ πάντα να πω ότι μόλις το άλλαξα. :whistling:

Μπορείς να ανεβάσεις ό,τι θέλεις, όπου θέλεις και όποτε θέλεις.

Οπότε, όλα καλά, αλλά αυτό το... :eek:μαξιλάρι, :shok: εμμ, τι πρέπει να κάνω για να φύγει από τη μέση αυτό το μαξιλάρι; :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά κι από μένα! ^_^ Έχω χαθεί κάτι μήνες μ' εξεταστικές, υποχρεώσεις μπλα μπλα μπλα, αλλά βλέπω ωραίες αλλαγές και συζητήσεις τριγύρω και θέλω να επιστρέψω! (Όχι, δεν γλιτώσατε από μένα καημένα:p) Ελπίζω το θέμα να με εμπνεύσει, θα προσπαθήσω να γράψω! Άντε καλές εμπνεύσεις να 'χουμε όταν μας έρθει το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

OK, this is personal, guys!

Και ανακοίνωση του θέματος στις 11:30 μ.μ.!

Και ανέβασμα του διηγήματος το πολύ κανά δυο μέρες από τώρα! (Για να είμαι εκτός διαγωνισμού και να μην αδικήσω τους υπόλοιπους.)

Και μαξιλάρι!

 

Μπορείς πάντα να πεις ότι αυτό ήταν το θέμα.

Μπορώ πάντα να πω ότι μόλις το άλλαξα. :whistling:

Μπορείς να ανεβάσεις ό,τι θέλεις, όπου θέλεις και όποτε θέλεις.

Οπότε, όλα καλά, αλλά αυτό το... :eek:μαξιλάρι, :shok: εμμ, τι πρέπει να κάνω για να φύγει από τη μέση αυτό το μαξιλάρι; :flowers:

 

το λέει μόνη της η λέξη στα λατινικά maxi= μεγάλη , laris= λίμνη, άρα να τον ρίξεις σε μια μεγάλη λίμνη:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Ο καημένος ο mman. Έχει καεί απ' το μέτρημα. devil2.gif Δεν έχει ιδέα.

Μόνον εγώ έχω το θέμα. Αλλά να, δεν μπορώ να το θυμηθώ. Είναι λες κι η μνήμη μου παίζει παιχνίδια...

whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο να είναι το θέμα, ποιο να είναι; :mf_sherlock:

 

Εεεμμμ, Βάσω, το μετάνιωσα. Ήταν λάθος μου. Δεν έπρεπε να σου αποσπάσω το θέμα προχθές απειλώντας σε να σε λούσω με τα περιεχόμενα ενός

πουπουλένιου μαξιλαριού.

Τώρα όμως ξέρω το θέμα δυο μέρες πριν και βρίσκομαι ήδη στα μισά της ιστορίας μου. Για να μην αδικήσουμε τους άλλους (είπαμε, μετάνιωσα) πρέπει να αλλάξεις θέμα, αλλιώς είτε

1) θα ανακοινώσω εγώ το θέμα σήμερα στις 11:30 μ.μ.

είτε

2)

θα ξαναέρθω με το μαξιλάρι...:devil2:

 

Ξέχασες και κάτι βασικό να πεις, ότι επειδή σε πονούσε το χέρι υπαγόρευες στον Χατζιγιώργη την ιστορία σου.

Link to comment
Share on other sites

Α, ξέρω Γιάννη είναι εκείνο που μου εμπιστεύτηκες τις προάλλες για να μην το ξεχάσεις ναι? :)

Πολύ καλή ιδέα να το πεις και σε κάποιον άλλο για να είσαι σίγουρος πως δε θα το ξεχάσεις. Να στο θυμήσω εδώ που δε μας βλέπει κανείς?

 

 

... είναι... είναι... είναι το... είναι η... είναι ο.... χμμμ

 

καταραμένο έμενταλ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το θέμα είναι, το πώς με τόσες έλλειψης, θα καταφέρουμε να κερδίσουμε την Ισπανία (που πιθανότατα θα τους συναντήσουμε και πάλι) στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπάσκετ που ξεκινάει και αυτό σήμερα;

 

Το να κερδίσουμε τους ισπανούς… Ε!! αυτό και αν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ή το πότε θ' ανοίξουν σχολεία και πανεπιστήμια φέτος αν θ' ανοίξουν;;; :p

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες κατάλαβα ποιο είναι το θέμα με όλα αυτά τα hints.Τι κερδίζω;

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω, Βάσω, το θέμα να ευνοεί να γράψω ένα mainstream sci-fi διηγηματάκιdevil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως με αυτό το θέμα ό,τι είδους sci-fi θέλετε μπορείτε να γράψετε.

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

Διγέλαδε, σε ποιον δαίμονα πούλησες την διαδικτυακή ψυχή σου και σου φανέρωσε στη νεκρομαντεία τα μελλούμενα; :lol:

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Κανένας. Απλώς το μάντεψα :tease: Δεν ξέρω αν είναι σωστό εννοείται..

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα μια παράταση :p

 

Κοίτα ο χρόνος πιέζει γι’ αυτό μετράει το στοίχημα, η μόνη παράταση «μπορεί να» είναι πίνουμε τις μπύρες μετά το τέλος του διαγωνισμού. :devil2:

 

 

 

 

Μέσα

 

Μπύρες?

 

Μέσα κι εγώ. Μπύρες, Τι άλλο;

 

Όποιος είναι πιο κοντά στο θέμα τον κερνάνε τις μπύρες του όσοι στοιχημάτισαν μαζί. :cool2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα μια παράταση :p

 

Κάτι ήξερα εγώ όταν πρότεινα το έπαθλο!:lol:

 

Ωστόσο είμαι σίγουρος ότι όσο και να προσπαθήσουμε, η μανδάμ Tiessa θα μας εκπλήξει!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..