Jump to content

1ος Διαγωνισμός Ποίησης, Kατηγορία: Γενικός, Θέμα: Μύθος


laas7
 Share

Recommended Posts

Ωραία τα Αγγελάκια και τα σχετικά, αλλα καιρός να μπει και ενα πόστερ που θα σας τρομάξει, διότι δεν νοείται διαγωνισμός στo sff χωρίς την συμμετοχή έργου τρόμου....

 

 

coming soon:

 

Γιατρέ σε πιάνω αδιάβαστο

Ο Έρωτας (αρχαιο ελληνικό σύμβολο, της λατρείας του σώματος, των αισθήσεων και των αισθημάτων) δεν έχει κ α μ μ ί α σχέση με τα Αγγελάκια (Χριστιανικά σύμβολα αγνότητας, άφυλα και ασφαλως ανέραστα).

Όσο για τον πύργο σου, προσπάθησα να διακρίνω την οικογένεια Ανταμς, αλλά η φωτό είναι σκοτεινή και δεν τα κατάφερα :lol:

 

I say po-tay-to, you say po-tah-to...same thing. Chicken people...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • laas7

    29

  • KELAINO

    11

  • Mesmer

    11

  • Drake Ramore

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest old#2065

Ωραία τα Αγγελάκια και τα σχετικά, αλλα καιρός να μπει και ενα πόστερ που θα σας τρομάξει, διότι δεν νοείται διαγωνισμός στo sff χωρίς την συμμετοχή έργου τρόμου....

 

 

coming soon:

 

Γιατρέ σε πιάνω αδιάβαστο

Ο Έρωτας (αρχαιο ελληνικό σύμβολο, της λατρείας του σώματος, των αισθήσεων και των αισθημάτων) δεν έχει κ α μ μ ί α σχέση με τα Αγγελάκια (Χριστιανικά σύμβολα αγνότητας, άφυλα και ασφαλως ανέραστα).

Όσο για τον πύργο σου, προσπάθησα να διακρίνω την οικογένεια Ανταμς, αλλά η φωτό είναι σκοτεινή και δεν τα κατάφερα :lol:

 

I say po-tay-to, you say po-tah-to...same thing. Chicken people...

 

 

 

 

post-2065-0-15974200-1316599897_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A χα γι αυτο ηθελες να βαλώ και τρομο στην παρουσιαση του διαγωνισμου...το ειχες ηδη σκεφτει!

Σχεδιο προμελετημενο...α χα!

 

Εχμ...βασικά όχι. Εκτός αν θεωρεις το οτι γράφω αποκλειστικά σχεδόν εργα τρόμου ως προμελετημένο.devil2.gif

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αχμ, εχμ, κι εγώ έχω σιγανοψηθεί κάπως, κι έχω κι ένα ψιλοϊδεάκι, αλλά η ρημάδα η πραγματικότης έχει υπερβολικές απαιτήσεις από το χρόνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποια καλή ιδέα προς το παρόν, αλλά θα μου άρεσε να λάβω μέρος στο διαγωνισμό αυτό.

Σε κάθε περίπτωση, σε συγχαίρω για την πρωτοβουλία σου, laas! Ήταν κάτι που είχα σκεφτεί κι εγώ σχετικά πρόσφατα και χαίρομαι πολύ που υλοποιήθηκε.

Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες, καλές εμπνεύσεις και καλές δημιουργίες!

Link to comment
Share on other sites

Εισαστε καμμενοι

ειμαστε καμμενοι

Ειμαι η καμμενη

Ολοι ειναι καμμενοι

Ππωπωπω πωπωπω

Τι ποιημα εχω εγω!

 

laughbounce.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοτσάρω ρίμες μανιωδώς και συλλαβές μετράω

Μα δε με στρώνει ο ρυθμός, δεν κάθεται η ρίμα

Τό 'ριξα στις μπαρότσαρκες παρηγοριά για νά βρω

Κι ένας ρεϊβάς με ρώταγε, ένας ρεϊβάς ρωτάει

Ιντα 'χεις, μωρή Κελαινώ και κρέμασες τα μούτρα;

Μήνα σε δάγκασε άλογο, μη σ' έφτυσε γελάδα

Μήνα η γάτα έχεσε απάνω στο μπουχάρα;

Δε με φερθήκανε σκαιώς διάφορα οπληφόρα

Μηδέ η γάτα έχεσε απάνω στο μπουχάρα

Ένα ντεντλάνι έρχεται και πώς θα το προλάβω

Ωχ αμάν

 

 

Link to comment
Share on other sites

rofl.gif Eυγε Κελανω!! (εχεις και απιστευτο ονομα κελανω το εχω χρησιμοποιησει σε μια ηρωιδα μου)

 

Μην σας πω πως πρεπει να κανουμε και διαγωνισμο κουλου ποιηματος χαμος θα γινει! Ε ρε γλεντια!

 

rofl.gif Eυγε Κελανω!! (εχεις και απιστευτο ονομα κελανω το εχω χρησιμοποιησει σε μια ηρωιδα μου)

 

Μην σας πω πως πρεπει να κανουμε και διαγωνισμο κουλου ποιηματος χαμος θα γινει! Ε ρε γλεντια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ευχαριστώ, καμιά παράταση θα παίξει, για τζάμπα έβγαλα τα σώψυχά μου στη φόρα; Αναφορά προόδου: γραμμένο είναι (σε χαρτί περιτυλίγματος, αυτό βρήκα πρόχειρο), θέλει μόνο επιδιόρθωση και πέταμ- εεεε, θέλω να πω, είναι πάρα πολύ ωραίο, νταρκ φάνταζυ κι έτσι και με θάλασσα μέσα. Παράταση;

post-2190-0-18877500-1317020392_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοτσάρω ρίμες μανιωδώς και συλλαβές μετράω

Μα δε με στρώνει ο ρυθμός, δεν κάθεται η ρίμα

Τό 'ριξα στις μπαρότσαρκες παρηγοριά για νά βρω

Κι ένας ρεϊβάς με ρώταγε, ένας ρεϊβάς ρωτάει

Ιντα 'χεις, μωρή Κελαινώ και κρέμασες τα μούτρα;

Μήνα σε δάγκασε άλογο, μη σ' έφτυσε γελάδα

Μήνα η γάτα έχεσε απάνω στο μπουχάρα;

Δε με φερθήκανε σκαιώς διάφορα οπληφόρα

Μηδέ η γάτα έχεσε απάνω στο μπουχάρα

Ένα ντεντλάνι έρχεται και πώς θα το προλάβω

Ωχ αμάν

 

 

 

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Θεά :)

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Ευχαριστώ ευχαριστώ, καμιά παράταση θα παίξει, για τζάμπα έβγαλα τα σώψυχά μου στη φόρα; Αναφορά προόδου: γραμμένο είναι (σε χαρτί περιτυλίγματος, αυτό βρήκα πρόχειρο), θέλει μόνο επιδιόρθωση και πέταμ- εεεε, θέλω να πω, είναι πάρα πολύ ωραίο, νταρκ φάνταζυ κι έτσι και με θάλασσα μέσα. Παράταση;

post-2190-0-18877500-1317020392_thumb.jpg

Μαριάντζελααααααααααααααα.

Δώσε παράταση, γιατί δεν βλέπω να ξεκινάει το πρωτάθλημα με δύο ομάδες.:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Οκ αφου ζητηθηκε παραταση τοσο ευγενικα και με τετοιες γατισιες ματαρες πως να πουμε οχι?

Ειμαι και φιλοζωη...αγαπαω ζωακια.

Μεχρι τις 14 οκτωβριου....

:clap: Ελα να σας δω να γραφετε στον διαγωνισμο ποιηματος! Ελα χοπ χοπ!!

Οριστε σας κανω και την μαζορετα τι αλλο θελετε!

:trumpet: :cheer:

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε παράταση, αλλά εσυ το ξεχείλωσες!laugh.gif

Το δικό μου είναι έτοιμο, ένα χτενισματάκι θέλει αλλά θα το ανεβάσω στο τέλος της προθεσμίας.

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε... αμαν πια, με τιποτα δεν σας το βρισκω

Αν δωσω πολυ χρονο το ξεχειλωσα αν εδινα λιγο καποιος θα βρισκοταν να θελει λιιιγο ακομα!

Ουφ!

:focus:

 

Ειπα να δωσω μπολικο χρονο να μην χρειαστει να ζησω καποιο deja vou (το γραφω σωστα?)

:cheer:Τελειωσε σκεφτηκα ... θα ντυσω τον ramore μαζορετα να κουνιεται με κοντη φουστιτσα για να αυξηθουν οι πωλησεις εεε οι συμμετοχες του διαγωνισμου!

Αυτο ειναι! Οσο το σκεφτομαι τοσο μου αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

 

:cheer:Τελειωσε σκεφτηκα ... θα ντυσω τον ramore μαζορετα να κουνιεται με κοντη φουστιτσα για να αυξηθουν οι πωλησεις εεε οι συμμετοχες του διαγωνισμου!

Αυτο ειναι! Οσο το σκεφτομαι τοσο μου αρεσει!

 

 

Έχει μασκώτ το φόρουμ(όπως μας θυμίζει συχνά η wordsmith) και σίγουρα δεν είμαι εγώ.laugh.gif

Απλά πρέπει να τον πείσεις να του αρέσει η ποίηση!wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Οριστε με φουντωσες και ξεχασα να τα πω ολα...:p

Η περιοδος σχολιων μεταφερεται απο 14 οκτωβριου μεχρι 28 οκτωβριου.

Ε ποιος ειναι η μασκωτ??

Δεν το ξερω αυτο...για πες μου λεπτομερειες!

Link to comment
Share on other sites

Σας μερσώ για την παράταση, θα προσπαθήσω να την κάνω να φτάσει μέσα σ' αυτόν το μαύρο πανικό, που περιλαμβάνει γάτες, άλογα, ένα πρωτάθλημα ράγκμπυ, ένα φεστιβάλ κινηματογράφου, ένα παζάρι και τρισεκατομμύρια ΜΗΛΑ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οριστε με φουντωσες και ξεχασα να τα πω ολα...:p

Η περιοδος σχολιων μεταφερεται απο 14 οκτωβριου μεχρι 28 οκτωβριου.

Ε ποιος ειναι η μασκωτ??

Δεν το ξερω αυτο...για πες μου λεπτομερειες!

 

Ε καλά, πλάκα κάνεις!laugh.gif

Δεν παρακολουθείς το φόρουμ μου φαίνεται!

 

 

 

 

Σας μερσώ για την παράταση, θα προσπαθήσω να την κάνω να φτάσει μέσα σ' αυτόν το μαύρο πανικό, που περιλαμβάνει γάτες, άλογα, ένα πρωτάθλημα ράγκμπυ, ένα φεστιβάλ κινηματογράφου, ένα παζάρι και τρισεκατομμύρια ΜΗΛΑ.

 

 

 

 

Ολα αυτά θα τα περιλαμβάνει και το ποίημα; Κοσμογονία!laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα φανω πολλη χαζη να απορησω?

 

Χαζή όχι, απλά όλοι τώρα αναρωτιούνται κάτω απο ποια πέτρα ήσουν τα τελευταία χρόνια και δεν γνωρίζεις!

Για να φανερωθεί η μασκώτ πρέπει να την φωνάξει με προσκοπική κραυγή η προσωπική του Ερινύα!laugh.gif

 

...γιατί άλλες έχουν το όνομα και άλλες έχουν την χάρη!rofl.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Σας μερσώ για την παράταση, θα προσπαθήσω να την κάνω να φτάσει μέσα σ' αυτόν το μαύρο πανικό, που περιλαμβάνει γάτες, άλογα, ένα πρωτάθλημα ράγκμπυ, ένα φεστιβάλ κινηματογράφου, ένα παζάρι και τρισεκατομμύρια ΜΗΛΑ.

 

 

 

 

Ολα αυτά θα τα περιλαμβάνει και το ποίημα; Κοσμογονία!laugh.gif

 

 

Ωχ, ξαφνικά το ποίημα με φαίνεται μια βαρετή πατάτα και μισή, σε σχέση με το ΡΛ-μπάχαλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..