Jump to content

Πλοτς! #3 (Cassandra Gotha vs Mesmer)


aScannerDarkly
 Share

Πλοτς! #3  

10 members have voted

  1. 1. Ποιου η ιστορία σάς άρεσε περισσότερο;

    • Mesmer
      2
    • Cassandra Gotha
      8

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ζητώ συγγνώμη για την αργοπορία - η χθεσινή μέρα αποδείχτηκε πιο γεμάτη από ό,τι νόμιζα.

Το θέμα:

 

O/H/To A έχει καταδικαστεί σε θάνατο για φόνο(υς) και περιμένει την εκτέλεση της ποινής.

Ο/Η/Το Β θεωρεί την τιμωρία του ανεπαρκή. Θέλει να προλάβει την εκτέλεση και να πιάσει τον/την/το Α για να του δώσει την τιμωρία που πιστεύει.

Ο/Η/Το Α εκτελείται.

Ο/Η/Το Β στρέφεται σε κάποιον/κάποιους για να αποδώσει τημωρία μετά το θάνατο.

Καλείται να επιλέξει ποια θα είναι η ποινή.

.......

 

Έχετε ως το επόμενο Σάββατο, 1 Οκτωβρίου 23.59

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

:huh:

 

Τι 'ναι τούτο καλέ;

 

:dazzled: Κομματάκι δύσκολο, και για να μην πω το κοινότυπο "αλλά εκεί είναι η φάση", συμπληρώνω το εξής: "αλλά θα βάλω τα δυνατά μου να γράψω κάτι επαρκώς παρανοϊκό".

Link to comment
Share on other sites

:huh:

 

Τι 'ναι τούτο καλέ;

 

:dazzled: Κομματάκι δύσκολο, και για να μην πω το κοινότυπο "αλλά εκεί είναι η φάση", συμπληρώνω το εξής: "αλλά θα βάλω τα δυνατά μου να γράψω κάτι επαρκώς παρανοϊκό".

 

:devil2:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο κομμάτι της ιστορίας είναι έτοιμο.

 

Όταν είδα το πλοτ το θεώρησα πρόκληση να γράψω ΕΦ μ' αυτήν την πλοκή. Αλλά μέσα σε μια μέρα η ιστορία είχε σχηματιστεί.

 

Περιμένω και νέα από τους αντιπάλους μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο κομμάτι της ιστορίας είναι έτοιμο.

:o

Κι εγώ σήμερα πήγα στη θάλασσα. Να, για να μάθεις! :angry:

 

Όταν είδα το πλοτ το θεώρησα πρόκληση να γράψω ΕΦ μ' αυτήν την πλοκή. Αλλά μέσα σε μια μέρα η ιστορία είχε σχηματιστεί.

Πρόκληση η ΕΦ; Έλα ρε Άγγελε, αυτό το πλοτ γράφτηκε για ΕΦ.

 

Περιμένω και νέα από τους αντιπάλους μου.

Εγώ πάντως το σκέφτομαι, δεν έχω αποφασίσει σε μια ιδέα (όχι ότι μου ήρθαν και πολλές, μόνο μία μέχρι τώρα). Ξέρω πάντως ότι αύριο στρώνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είδα το πλοτ το θεώρησα πρόκληση να γράψω ΕΦ μ' αυτήν την πλοκή. Αλλά μέσα σε μια μέρα η ιστορία είχε σχηματιστεί.

Πρόκληση η ΕΦ; Έλα ρε Άγγελε, αυτό το πλοτ γράφτηκε για ΕΦ.

Δεν το είδα καθόλου έτσι. Οι μετά θάνατον τιμωρίες δεν είναι κάτι που να έχω συναντήσει στην ΕΦ. Τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά, έτσι το είδα.

 

Θάλασσα ε; Καλά να πάθω που καθόμουν κι έγραφα :p

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ νομίζω ότι έχει συγκεκριμένο προσανατολισμό. Και για τρόμο κάνει, και για φάντασι.

Link to comment
Share on other sites

Απλά, εγώ νομίζω πως είναι πιο εύκολο να βρεθεί ιστορία φάντασυ ή τρόμου με αυτό το πλοτ. Ή ίσως να είναι αυτή η εντύπωση που μου έδωσε αρχικά.

 

Και γι' αυτό που μας αφορά περισσότερο...

Το δεύτερο μέρος της ιστορίας έχει γραφτεί, κοντά στις 1.200 λέξεις.

 

Αν και δεν ξέρω ακόμα μέχρι πού έχει σκοπό να το τραβήξει η ιστορία, μπορούμε να αφήσουμε ανοιχτό το όριο, ας πούμε μέχρι τις 4.000 λέξεις; Ε, φανταστικέ διοργανωτή; :friends: :drinks: :rolleyes:

 

(Ξέρω-ξέρω, κάθε φορά τα ίδια :p )

 

 

Link to comment
Share on other sites

*Η Cassandra πετάει ένα παιχνίδι στο κουτάβι για να δυναμώσουν τα δοντάκια του*

Και καμιά παρατασούλα, ε; :p Θα μας δώσεις και παράταση διοργανωτή;

Link to comment
Share on other sites

Μα... Μα... Είναι ακόμα Τρίτη, έχετε ως το Σάββατο:dazzled:. Μέχρι πότε θέλετε; Πάει, γεμίσαμε κουταβάκια σε αυτό το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι, μου αρέσει (αν και λίγο κλισέ, είμαι σίγουρος ότι το έχω δει σε διάφορα anime/manga στο παρελθόν),

αλλά πλάκωσαν deadlines στη δουλειά και πάλι και δε θα την παλέψω με τίποτα... :(

Ούτε 100 λέξεις δεν έχω γράψει μέχρι στιγμής και αποσύρομαι σεμνά και ταπεινά.... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Πού είστε αντίπαλοι; Θα ανεβάσουμε καμιά ιστορία σήμερα; :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μ'αυτό που θα γράψω τώρα να μην πέσει η όποια εκτίμηση που έχετε, αν έχετε στο πρόσωπό μου. Δε θα προλάβω να παραδώσω κάποια ιστορία για τον διαγωνισμό διότι χωρίς να μπορώ να υπολογίσω, ο φόρτος που υπήρχε στη δουλειά έγινε υπέρογκος και με εμπόδισε να έχω καθαρό μυαλό ώστε να γράψω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Άννα, πάλι τα δυο μας θα είμαστε,,,

 

Ανεβάζω το απογευματάκι, αφού το περάσω ένα γρήγορο ξεσκόνισμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου θα το έχετε το βράδυ, μετά τις εννιά πιστεύω. (Άμα σταματήσω να χαζεύω εδώ μέσα σήμερα).

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου θα το έχετε το βράδυ, μετά τις εννιά πιστεύω. (Άμα σταματήσω να χαζεύω εδώ μέσα σήμερα).

 

Κλείσε το ίντερνετ και στρώσου:whip:

Με έναν δε γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Πλοτς! #3 (Cassandra Gotha vs Mesmer)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..