Jump to content

Ατάκα κι επί τόπου #3 (Big Fat Pig vs DinMacXanthi vs Sonya - Ο συγγραφέας DinMacXanthi ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)


mman
 Share

Ήρωες και αθώοι αναγνώστες:  

12 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία σας ταλαιπώρησε λιγότερο;

    • του Γουρούνη του Μεγάλου και Χοντρού
      4
    • της beasty δεσποινίδος Sonya
      4
    • του Ντίνου του ξανθού και Σκωτσέζου
      4

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Άλλο μια ατάκα που δεν μου αρέσει (και θα τη χρησιμοποιήσω με αυτόν ακριβώς τον τρόπο) και άλλο εισαγωγή που δεν μπορώ να δουλέψω καθόλου (και έγραψα ιστορία για εκείνη btw και είχε και νεκροψία. Απλά, δεν την ανέβασα ποτέ. Αιμοδιψείς εξωγήινοι εναντίον Συνομοσπονδιακών και Ενωτικών στον Αμερικάνικο εμφύλιο. 2000 λέξεις.) Οπότε, ελαφρά σε άλλους Μιχάλιε.

Δε με νοιάζει αν την ανέβασες ή όχι, πιο πολύ με αφορά αν θα κατεβάσεις ένα πολύ συγκεκριμένο βιβλίο (και spam τέλος)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    22

  • mman

    18

  • DinMacXanthi

    18

  • Stanley

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Το έχετε πάρει χαμπάρι πως το παιχνίδι πρέπει να μετονομαστεί σε Σόνυα κι Επιτόπου, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα, υπερβολές... δε φταίω εγώ που όσοι θέλω να παίξω μαζί έρχονται και μπαστακώνονται σ' αυτό το παιχνίδι! :p Μάρτυς μου ο μέγας Κθούλου, δεν είχα καμία πρόθεση να συμμετάσχω σε κανένα παιχνίδι ενόψει νανόριμο. Αλλά δεν μπορώ να πω όχι στον Mr Big :)

Link to comment
Share on other sites

[...] Σόνυα κι Επιτόπου [...]

 

Αλλά δεν μπορώ να πω όχι στον Mr Big :)

 

:hmm:Ρε, παιδιά, θα μας το κλείσουν το τοπικάκι και 'θα ΄χουν δίκιο! Ντροπής πράματα! Δεν στρώνεστε να γράψετε λέω 'γω; Έχω πληροφορίες ότι ο Ξάνθης έχει σχεδόν τελειώσει κάτι πολύ δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στις 2.000 λέξεις, κύριος. Δεν ξέρω αν είναι μποντιμπιλντεράδικο, αλλά μη λες ότι δε γράφουμε κιόλα. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Υπερβάλει ο Μιχαήλ, δεν το έχω σχεδόν τελειώσει. Θέλει ακόμα. Αλλά προχωράει ικανοποιητικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβάλει ο Μιχαήλ[...]

Λες και δεν ξέρουμε τι προβοκάτορας είναι.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, στις 2800 λέξεις κι ακόμα θέλει ένα σκασμό... προβλέπεται τσεκούρ' και μπαλτάς κι άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάπου μετά τη μέση. Ακόμα, όμως, δεν είμαι σίγουρος πώς θα τοποθετήσω την ατάκα. Ξέρω ποιος, ξέρω πότε, έχω αμφιβολίες για το πώς. (Ο άτιμος ο Scanner καλά το κατάφερε.)

Α, και έχω και τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, στις 2800 λέξεις κι ακόμα θέλει ένα σκασμό... προβλέπεται τσεκούρ' και μπαλτάς κι άντε να δούμε.

 

Aφού είστε μόνο τρεις, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος για περιορισμό του ορίου λέξεων. Γιατί να μην το πάτε στις 5.000, ας πούμε; Εκτός και αν στραβομουτσουνιάσει ο διοργανωτής.

Link to comment
Share on other sites

It's perfectly ok. Ούτε εγώ θα ήθελα να πάει στο πεντοχίλαρο, πρέπει να μάθω να περιορίζομαι στα ουσιώδη. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Τρεις γάιδ συγγραφείς μαλώνανε σε ξένο "επί τόπου"...

Ποια αύξηση έκτασης;

Ρε, τελειώνετε, ρε! :whip:

Σκάρτες 50 ωρίτσες μείνανε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μήνες να γράψω τόσο χαλαρά και με τόση ευχαρίστηση. Η ιστορία είναι στα 2/3 της και το βράδυ ευελπιστώ να την έχω τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες (και δεσποινίς) τι να πώ,η ατάκα είναι κάπως δύσκολη ή μου φαίνεται;

 

Δύσκολη στο να δέσει με μια πλοκή εννοώ, και όταν έρθει η ώρα να σκάσει φυσικά.

 

Ανυπομονώ να δω τι θα σκαρφιστείτε...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μ' αποτελείωσες... Θα περιμένω κανα mman, Nihilio, κάποιο γνωστό ή άγνωστο κάφρο και γνώστη για να σε διαφωτίσει σχετικότερα... :p

Link to comment
Share on other sites

ε, αφού τους είπα παίδες δεν ήθελα να σε αδικήσω;-)

 

Βασικά, τώρα την αδίκησες. Θα έπρεπε να πεις κάτι σε "ρε μάγκα ( και παιδάκια)" ή κάπως έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μ' αποτελείωσες... Θα περιμένω κανα mman, Nihilio, κάποιο γνωστό ή άγνωστο κάφρο και γνώστη για να σε διαφωτίσει σχετικότερα... :p

Τι θες ρε Χριστάρα και μας τα πρήζεις απογευματιάτικα;

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ατάκα κι επί τόπου #3 (Big Fat Pig vs DinMacXanthi vs Sonya - Ο συγγραφέας DinMacXanthi ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..