Jump to content

Ατάκα κι επί τόπου #3 (Big Fat Pig vs DinMacXanthi vs Sonya - Ο συγγραφέας DinMacXanthi ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)


mman
 Share

Ήρωες και αθώοι αναγνώστες:  

12 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία σας ταλαιπώρησε λιγότερο;

    • του Γουρούνη του Μεγάλου και Χοντρού
      4
    • της beasty δεσποινίδος Sonya
      4
    • του Ντίνου του ξανθού και Σκωτσέζου
      4

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Guest old#2065

Επειδή την εκτίμησή μου στο Μιχάλη και το έργο του την έχω δηλώσει, και επειδή πιστεύω οτι δεν θα με παρεξηγήσει, θέλω να πω ότι η ατάκα ήταν "άλλα των αλλών μπαρμπανικολό", και έτσι θεωρώ ηρωική την προσπάθεια των διαγωνιζόμενων. (Ο εκτός συναγωνισμού Σκάνερ, με ένα κείμενο στο πνεύμα του χαρακτηρισμού μου, ήταν πιο κοντά στο θέμα από όλους).

Ξαναζητάω συγνώμη, αλλά θα έσκαγα αν δεν το έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sonya

    22

  • mman

    18

  • DinMacXanthi

    18

  • Stanley

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Επειδή την εκτίμησή μου στο Μιχάλη και το έργο του την έχω δηλώσει, και επειδή πιστεύω οτι δεν θα με παρεξηγήσει, θέλω να πω ότι η ατάκα ήταν "άλλα των αλλών μπαρμπανικολό", και έτσι θεωρώ ηρωική την προσπάθεια των διαγωνιζόμενων. (Ο εκτός συναγωνισμού Σκάνερ, με ένα κείμενο στο πνεύμα του χαρακτηρισμού μου, ήταν πιο κοντά στο θέμα από όλους).

Ξαναζητάω συγνώμη, αλλά θα έσκαγα αν δεν το έλεγα.

 

Λοιπόν, εμένα μου άρεσε. Εσένα όχι. Γούστα. Είμαστε (μόνιμα) συνεννοημένοι πάνω σ' αυτό. Προφανώς δεν χρειάζεται να ζητάς καμία συγνώμη, οπότε την εκλαμβάνω ως καλοδεχούμενη ευγένεια. Πίσω στους ηρωικούς συγγραφείς λοιπόν, που έπεσαν αθώα θύματα της ατάκας.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

(Ο εκτός συναγωνισμού Σκάνερ, με ένα κείμενο στο πνεύμα του χαρακτηρισμού μου, ήταν πιο κοντά στο θέμα από όλους).

Αυτό άραγε ήταν καλό ή κακό; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι ιστορίες είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλές. Και οι τρεις. Καλές γραφές, σωστή και άρτια αξιοποίηση και από τους τρεις μιας εξαιρετικής ατάκας.

 

 

 

Η ιστορία του Big Fat Pig είχε τη γοητεία της αναζήτησης σε χαμένες αναμνήσεις.

Η ιστορία της Sonya είχε καταπληκτική ατμόσφαιρα και εκείνο το σκληρό άδικο που νιώθεις τόσο ανίκανος όταν δεν μπορείς να του αντισταθείς.

Η ιστορία του DinMacXanthi είχε όλον αυτό τον προβληματισμό του ποιος είναι αθώος και ποιος ένοχος, ποιος πρέπει να θυσιαστεί για το γενικό καλό και τι σημαίνει αυτό το γενικό καλό στα μάτια του καθενός.

 

 

 

Η ψήφος στον Din για τον κόμπο που μου στάθηκε στο λαιμό σε όλο το πρώτο μισό της ιστορίας του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και τις 3 ιστορίες και είμαι ανάμεσα σε 2 για το ποια θα ψηφίσω. Έχουμε καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και στους τρεις για τις πολύ καλές ιστορίες. Η δική μου ψήφος πήγε στην Σόνυα.

 

Καλή επιτυχία!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Io idem. Πολύ καλά και τα τρία διηγήματα, καλογραμμένα πολύ πάνω από το μέσο όρο του φόρουμ, αλλά θα ψηφίσω τη Sonya, γιατί, παρά τα προβλήματά που είχε, ήταν το μόνο που το κατάλαβα ολόκληρο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το επίπεδο και των τριών ιστοριών ήταν αντάξιο των δυνατοτήτων των δημιουργών τους και -προλαβαίνω τους πονηρούς- αυτό είναι κομπλίμέντο.;-)

 

Πραγματικά μου άρεσαν όλες. Ψηφίζω τελικά Ξάνθη, επειδή θεωρώ ότι η ιστορία του είναι πιο συμμαζεμένη, πιο στρογγυλεμένη και πιο συνεκτική.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Io idem. Πολύ καλά και τα τρία διηγήματα, καλογραμμένα πολύ πάνω από το μέσο όρο του φόρουμ, αλλά θα ψηφίσω τη Sonya, γιατί, παρά τα προβλήματά που είχε, ήταν το μόνο που το κατάλαβα ολόκληρο.

:lol: Κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνεις κάτι γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Io idem. Πολύ καλά και τα τρία διηγήματα, καλογραμμένα πολύ πάνω από το μέσο όρο του φόρουμ, αλλά θα ψηφίσω τη Sonya, γιατί, παρά τα προβλήματά που είχε, ήταν το μόνο που το κατάλαβα ολόκληρο.

:lol: Κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνεις κάτι γι' αυτό.

 

Να κάνουν οι συγγραφείς κάτι γι' αυτό. Ειδικά οι συγκεκριμένοι σεσημασμένοι δύο συν αυτόν που διαμαρτύρεται.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... και πώς είσαι τόσο σίγουρη πως το κατάλαβες ολόκληρο; Κατάλαβες ας πούμε πως η Σεκρέ είναι κι αυτή Δαιμονισμένη; (dun dun duuuuuhnnnn). Κατάλαβες πως ΚΑΙ Ο FINGER ΕΙΝΑΙ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΣ;;; (dun dun DUUUUUHHHHHN)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντιν, ρε, μου 'φυγε ο καφές απ' τη μύτη, ρε πιπινοξάνθη, μπα πανάθεμά σε... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ο Finger είναι δαιμονισμένος εγώ το κατάλαβα. (Από το ότι οι υπόλοιποι δαιμονισμένοι ομολογούν ότι είναι χωρίς βασανιστήρια)

 

Ή τα μπέρδεψα;:dazzled:

 

Για τη Sekre δεν το κατάλαβα. Από που φαίνεται;

Edited by Mindtwisted
Link to comment
Share on other sites

:fish2:

 

(Γκουχ)

 

Προσέχετε τι λέτε, κυκλοφορούν και αθώα παιδάκια στο φόρουμ. (Εγώ αλήθεια το είχα σκεφτεί αυτό πάντως) (Τα αγγλικά μου φταίνε)

 

Edited by Mindtwisted
Link to comment
Share on other sites

Το αληθινό twist είναι πως

 

 

 

και ο Σαμαέλ Γκαρθία είναι δαιμονισμένος. DUN DUN DUUUUUUHN!

 

Link to comment
Share on other sites

Io idem. Πολύ καλά και τα τρία διηγήματα, καλογραμμένα πολύ πάνω από το μέσο όρο του φόρουμ, αλλά θα ψηφίσω τη Sonya, γιατί, παρά τα προβλήματά που είχε, ήταν το μόνο που το κατάλαβα ολόκληρο.

:lol: Κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνεις κάτι γι' αυτό.

 

Να κάνουν οι συγγραφείς κάτι γι' αυτό. Ειδικά οι συγκεκριμένοι σεσημασμένοι δύο συν αυτόν που διαμαρτύρεται.

Εδώ δεν ήταν σεσημασμένοι οι συγγραφείς. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ω! Προσωπικές και εθνικές υποχρεώσεις με έκαναν να μην συνειδητοποιήσω ότι σήμερα είναι Παρασκευή, συνεπώς η ψηφοφορία έχει λήξει με ισοπαλία μεταξύ Sonya DinMacXanthi. Εφόσον δεν προβλέπετια παράταση ή πέναλτι ευχαριστούμε και τους τρεις συμμετέχοντες για τις πολύ αξιοπρεπείς ιστορίες τους.

Ο διοργανωτής θα τους δει μέσα στο Νοέμβριο και από κοντα για να εισπράξει το κατιτίς του.;-)

 

Edit: Τα παραπάνω δεν ισχύουν! Έχει δοθεί παραταση!

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

E, τώρα τι να σου πώ; Τέτοια ώρα μόνο στη Βουλή προλαβαίνεις να ψηφίσεις. Τρέχα, δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα! Μιλάει ο Βενιζέλος!

Link to comment
Share on other sites

E, τώρα τι να σου πώ; Τέτοια ώρα μόνο στη Βουλή προλαβαίνεις να ψηφίσεις. Τρέχα, δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα! Μιλάει ο Βενιζέλος!

 

 

 

 

Ε, κι εγώ τον Βενιζέλο βλέπω, για αυτό ξεχάστηκα.

 

Το πολλ ανοιχτό είναι, πάντως..devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

E, τώρα τι να σου πώ; Τέτοια ώρα μόνο στη Βουλή προλαβαίνεις να ψηφίσεις. Τρέχα, δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα! Μιλάει ο Βενιζέλος!

Αδικία! Στημένο παιχνίδι! Με μόνο 7-8 ψήφους μας φάγαν το Παχουλό παιδί! Το φόρουμ είναι ψόφιο, κύριοι. Ψήφισαν μόνο τα φιλαράκια των νικητών! :ranting:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντίρρηση να μείνει το πολλ ανοιχτό για καμιά βδομάδα ακόμα. 7 Ψήφοι ανάμεσα σε 3 άτομα σίγουρα δεν είναι αρκετοί. :Ρ Αρκεί κάποιος να εθελοντίσει τους ψηφοφόρους. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Κλείδωσα το topic μόνο και μόνο για να κλειδώσει και το poll. Μόνο έτσι γίνεται. Αν θέλετε να ξεκλειδώσει κάντε REPORT.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ατάκα κι επί τόπου #3 (Big Fat Pig vs DinMacXanthi vs Sonya - Ο συγγραφέας DinMacXanthi ζήτησε να αφαιρεθεί το διήγημά του)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..