Jump to content

Θέλω να παίξω...


aScannerDarkly
 Share

Recommended Posts

Κάποιες φορές, μας χρειάζεται μία μικρή σπίθα έκπληξης, δε νομίζετε;

 

Ας κάνω εγώ την αρχή, μιας και συνειδητοποιώ ότι δεν έχω παίξει ποτέ μου σε παιχνίδι του sff. Βέβαια, θα μεσολαβήσει ο διαγωνισμός του ΤΡΟΜΟΥ, αλλά είπα να το πιάσουμε από νωρίς, να οργανωθούμε.

 

Ψάχνω δύο αντιπάλους και έναν διοργανωτή, για να παίξουμε ό,τι επιλέξει ο διοργανωτής - χωρίς να μας το πει. Με προοπτική να ξεκινήσουμε με τη λήξη της συγγραφής διηγημάτων του διαγωνισμού (ή και λίγο πιο μετά, αν προτιμάτε).

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Naroualis

    5

  • aScannerDarkly

    16

  • Drake Ramore

    19

  • Eugenia Rose

    12

Να παίτσω και εγώ; Δεν έχω ξαναπάρει μέρος σε παιχνίδι του σφφ. :lol: Θα 'μαι καλό παιδάκι. :devil2:

Link to comment
Share on other sites

A, μιλάμε για αστραπιαία αντίδραση! Ωραία, να τινάξουμε λίγο κι από πάνω μας τη ζαλάδα του sffnowrimo που θα μας έχει πνίξει ως τότε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είμαστε κομπλέ απο συμμετοχές.

Τώρα μένει να αποφασίσω πως θα σας βασανίζωdevil2.gif.

 

Θέλετε κάτι κλασσικό (απο τα γνωστα παιχνίδια σφφ όπως write off, rakor,plots κλπ) ή θέλετε να σας εκπλήξω με κάτι διαφορετικό;dirol.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, εγώ είχα στο νου μου, όταν το πρωτοσκέφτηκα αυτό, μήπως υπάρχουν και παιχνίδια easter eggs, καινούργια, ή παραλλαγές των υπαρχόντων. Αν έχεις καμιά νέα ιδέα, bring it on!:devil2: (Αν συμφωνούν φυσικά και οι συναγωνίστριες).

Link to comment
Share on other sites

Πόσο διαφορετικό; Φοβάμαι.... :( Επίσης θα αποφασίσουμε από τώρα αν όλοι θα γράψουμε ένα είδος ή ο καθένας ότι θέλει;

 

Εντιτ: Πλάκα κάνω αν σκεφτείτε νέο παιχνίδι μέσα. :book:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Υπόσχομαι οτι θα σας αρέσει. Τίποτα άλλο δεν λέω.spiteful.gif

Μου έχετε εμπιστοσύνη;devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ, λίγο πριν τα μεσάνυκτα (ή λίγο μετά) θα έχετε το καινούριο σας παιχνίδι, μαζί με τους κανόνες του φυσικά.devil2.gif

Θα λάβω υπόψιν τις συγγραφικές καταβολές για τα είδη στα οποία κινείστε για την επιλογή μου, ωστε να μην νιωθετε εντελώς εξω απο τα νερά σας. Σκοπός μου ειναι να ενεργοποιήσω διαφορετικούς επικρουστήρες έμπνευσης και όχι να σας βάλω να γράψετε κάτι έξω από εσάς.

 

Υπομονή ως το βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

 

Σταν, εγώ λέω να το κρατήσουμε στα 3 άτομα για να δωσω και μεγαλύτερο περιθώριο λέξεων, αλλά και γιατί η ιδέα που έχω κινείται ήδη στα είδη που προτιμούν οι τρεις που έχουν δηλώσει, ενώ εκ πρώτης βλέπω οτι είναι τελείως έξω απο την δική σου θεματολογία. Αν επιμένεις βέβαια, απο έμενα κανένα πρόβλημα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι λέω να το αποκαλύψεις μαζί με την προκήρυξη του διαγωνισμού. Για περισσότερη αγωνία.

 

Τώρα, αν θέλει κι ο Χρήστος να παίξει (αν εννοούσε αυτό), οκ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ρε παιδιά, εγώ για πλάκα το έβαλα αυτό, επειδή με το που είδα τον τίτλο του τόπικ μού ήρθε στο μυαλόlaugh.gif Παίξτε εσείς, εγώ γέρασα πλέον για τέτοια (ένα ατάκα είχα πει να παίξω, αλλά έφαγε άκυρο, οπότε δεν ψήνομαι για κάτι άλλο).

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι λέω να το αποκαλύψεις μαζί με την προκήρυξη του διαγωνισμού. Για περισσότερη αγωνία.

 

 

Μα εξυπακούεται!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι θα αποκαλυψεις φαντάζομαι όχι το θέμα. Να έχουμε κάτι να περιμένουμε με την λήξη του διαγωνισμού. Ο διαγωνισμός πότε θα ανακοινωθεί; Πότε να περιμένουμε το καινούριο παιχνίδι; :book:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε το sffnowrimo αυτή τη στιγμή, αλλιώς θα το κάναμε και τώρα. Ομολογώ ότι, προσωπικά, με βάζει λίγο σε πειρασμό να ξεκολλήσω το κεφάλι μου. Αλλά δεν πρέπει. Ο Τρόμου νομίζω πως θα αρχίσει σε 7-10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο παιχνίδι, ποιο θέμα;

Το θέμα είναι το παιχνίδι!

 

Οι κανόνες του παιχνιδιου θα ανακοινωθούν σήμερα πριν τα μεσάνυκτα.

Πάνω σε αυτο το παιχνίδι θα δοθεί και το θέμα λίγη ώρα μετα...

 

Εντιτ: Βασικά πειτε μου αν θέλετε να δώσω το θέμα κάποιες μέρες μετά ή σημερα. Εγω είμαι έτοιμος σχεδόν, ετσι κι αλλιώς.

 

Υ.Γ Μηπως θέλετε να δώσω τους κανόνες πρώτα και να απαντηθούν απορίες;

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Όποτε πουν η Ευθυμία και η Ευγενία.

 

Και λέω να κρατήσεις τα χαρτιά σου κλειστά:devil2:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές, μας χρειάζεται μία μικρή σπίθα έκπληξης, δε νομίζετε;

 

Ας κάνω εγώ την αρχή, μιας και συνειδητοποιώ ότι δεν έχω παίξει ποτέ μου σε παιχνίδι του sff. Βέβαια, θα μεσολαβήσει ο διαγωνισμός του ΤΡΟΜΟΥ, αλλά είπα να το πιάσουμε από νωρίς, να οργανωθούμε.

 

Ψάχνω δύο αντιπάλους και έναν διοργανωτή, για να παίξουμε ό,τι επιλέξει ο διοργανωτής - χωρίς να μας το πει. Με προοπτική να ξεκινήσουμε με τη λήξη της συγγραφής διηγημάτων του διαγωνισμού (ή και λίγο πιο μετά, αν προτιμάτε).

 

E, συγνώμη... αλλά εγώ νόμιζα ότι θα ξεκινήσουμε μετά το διαγωνισμό τρόμου. Γιατί ο γιατρός θέλει να κάνεις τις ανακοινώσεις του απόψε; Γιατί εγώ θέλω και το Νανορίμο να γράψω, και στο διαγωνισμό τρόμου να πάρω μέρος. Αν είναι για τώρα, να παραχωρήσω θέση στο Στάνλευ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι. έτσι κι αλλιώς ο Στάνλεϋ δηλώνει ότι είναι πολύ γέρος για να παίζει με τα άλλα παιδάκια.

Ας το κάνουμε μετά τον τρόμου, αυτή ήταν άλλωστε και η αρχική πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Δε θέλω να σας χαλάσω το παιχνίδι (άλλο που θέλω πολύ να παίξουμε παρέα). friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..