Jump to content

28ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Μεταμορφώσεις... Παραμορφώσεις


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Με κάθε επιφύλαξη ανεβάζω και εγώ ένα teaserακι.

ΜΥΡΙΣΕ ΤΟ ΚΡΥΟ. ΣΒΗΣΕ ΤΗ ΦΩΤΙΑ...

 

Cane_by_Hapenapopapella.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    39

  • Mindtwisted

    26

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    30

Εγώ έχω δύο ιδέες. Η μία δε νομίζω ότι είναι αρκετά Horror και η άλλη αμφιβάλλω αν θα βγάζει νόημα με λιγότερες από 7000 λέξεις. Αναζητάμε τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Που πάτε βρε γατάκια; 2.250 λέξεις

If you want horror, if you want fear

npaps is here !

 

Edited by npaps
Link to comment
Share on other sites

Που πάτε βρε γατάκια; 2.250 λέξεις

If you want horror, if you want fear

npaps is here !

 

Κάτσε, εννοείς ότι, σε διαγωνισμό του sff δε θα γράψεις τουλάχιστο 3500 λέξεις; Ντροπής πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σαν τρελή να γράψω!! Αλλά δε μου έρχεται καμία ιδέα δυστυχώς!! :dazzled:Θα το παλέψω όσο μπορώ πάντως... Δυστυχώς όταν οι υποχρεώσεις αυξάνονται, η έμπνευση φεύγει απ'το παράθυρο!!! Αρρργγκκκ!!!!!

 

εντιτ: Ευγενία, ωραίος τίτλος! :good:

Edited by lizbeth_covenant
Link to comment
Share on other sites

Που πάτε βρε γατάκια; 2.250 λέξεις

If you want horror, if you want fear

npaps is here !

 

rofl.gif

 

Να κάνω κι εγώ μια προώθηση, για τα μάτια του κόσμου.

 

Όταν ο Stanley γράφει τρόμο, ξέρετε τι γίνεται. Ή μήπως όχι..;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο θέμα κι εγώ μόλις σήμερα το πήρα είδηση.

 

Θα κάνω μερικές προσπάθειες και αν κατέβει καμιά καλή ιδέα, τότε μπορεί να λάβω κι εγώ μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο θέμα κι εγώ μόλις σήμερα το πήρα είδηση.

 

Θα κάνω μερικές προσπάθειες και αν κατέβει καμιά καλή ιδέα, τότε μπορεί να λάβω κι εγώ μέρος.

 

 

Same here.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι εκεί άκρη άκρη αριστερά όπως με βλέπεις πίσω από δεξί μου μάτι που θέλει να φτιάξει μια εικόνα και να την κάνει και ιστορία. Εμφανίζεται όταν είμαι στο δρόμο. Θα πάρω κάνα παναντόλ μπας και περάσει :p

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα

 

Χρτσ, χρτσ, χρτσ, χρτσ...

 

Τι είναι αυτός ο ήχος;

 

Είναι το πριόνισμα της καρέκλας του Χατζηγιώργη...

Link to comment
Share on other sites

Χρτσ, χρτσ, χρτσ, χρτσ...

 

Τι είναι αυτός ο ήχος;

 

Είναι το πριόνισμα της καρέκλας του Χατζηγιώργη...

 

Αν και συνήθως το χρτσ χρτσ άλλον ήχο σηματοδοτεί... :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλή προσπάθεια έχω φτάσει στις 1300 κι ακόμη δεν έχει συμβεί τίποτα. Ένα θα πω, κανονίστε να έχω κολλήσει κανένα ανίατο νόσημα από το sffnowrimo και να βγω εκτός ορίου λέξεων.:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλή προσπάθεια έχω φτάσει στις 1300 κι ακόμη δεν έχει συμβεί τίποτα. Ένα θα πω, κανονίστε να έχω κολλήσει κανένα ανίατο νόσημα από το sffnowrimo και να βγω εκτός ορίου λέξεων.:dazzled:

 

Και που να βρίσκεις και διανυκτερεύοντα editoράδικα να σου κόψουν καμιά χιλιάδα λέξεις :tease:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλή προσπάθεια έχω φτάσει στις 1300 κι ακόμη δεν έχει συμβεί τίποτα.

 

Το περίεργο πού είναι;tongue.gif

 

Παίδες, 4000 λέξεις και συνεχίζωrofl.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγιότις

 

σε λίγο καιρό κοντά σας

 

 

 

teaseraki:http://www.funnybook.gr/public/images/content/1291937789%20iPod.jpg

 

αυτό βέβαια δείχνει το κακό του καπιταλισμού

ενώ εγώ θέλω να δείξω το κακό του κακού αλλά παραδόξως κανείς δεν ζωγραφίζει δαίμονες με κέρατα και φωτοστέφανα(εαν βρειτε χώστε και θα σας αγκαλιάσω)

Link to comment
Share on other sites

Αναφορα: Είμαι στις 1020 λέξεις, όταν το τελειώσω θα ψάξω για φωτογραφίες να διαφημίσω!:good:

Link to comment
Share on other sites

Αγιότις

 

σε λίγο καιρό κοντά σας

 

 

 

teaseraki:http://www.funnybook.gr/public/images/content/1291937789%20iPod.jpg

 

αυτό βέβαια δείχνει το κακό του καπιταλισμού

ενώ εγώ θέλω να δείξω το κακό του κακού αλλά παραδόξως κανείς δεν ζωγραφίζει δαίμονες με κέρατα και φωτοστέφανα(εαν βρειτε χώστε και θα σας αγκαλιάσω)

Αυτό σου κάνει;

Link to comment
Share on other sites

δυστηχώς όχι γιατί έψαχνα κάτι σε ποιο βυζαντινό στυλ(setting γαρ) και το ψιλοβρίσκω λίγο υπερβολικό :(

θα βρω όμως, στην ανάγκη θα ανοίξω το παιντ

Link to comment
Share on other sites

Τέκνα, έχω άλλη μια απορία.

Στους κανονισμούς των διαγωνισμών, στο πρώτο ποστ, λέει ότι το "πρέπει να έχει φανταστικό στοιχείο" για τις ιστορίες τρόμου σημαίνει "supernatural horror, science horror" αλλά στο δεύτερο ποστ το science horror πάει περίπατο και το βάρος πέφτει στο υπερφυσικό (τέρατα, φαντάσματα κοκ). Τελικά παίζει το science horror στο διαγωνισμό ή όχι;

Να σημειώσω ότι δεν έχω συγκεκριμένη ιδέα στο μυαλό, απλά αναρωτιέμαι αν μπορούμε να κινηθούμε και προς εφ.

Edited by Ayu
Link to comment
Share on other sites

Τέκνα, έχω άλλη μια απορία.

Στους κανονισμούς των διαγωνισμών, στο πρώτο ποστ, λέει ότι το "πρέπει να έχει φανταστικό στοιχείο" για τις ιστορίες τρόμου σημαίνει "supernatural horror, science horror" αλλά στο δεύτερο ποστ το science horror πάει περίπατο και το βάρος πέφτει στο υπερφυσικό (τέρατα, φαντάσματα κοκ). Τελικά παίζει το science horror στο διαγωνισμό ή όχι;

Να σημειώσω ότι δεν έχω συγκεκριμένη ιδέα στο μυαλό, απλά αναρωτιέμαι αν μπορούμε να κινηθούμε και προς εφ.

 

Οπουδήποτε μπορείς να κινηθείς, αν έχει κάποιο φανταστικό στοιχείο. Δεν είναι απαραίτητο να έχει τέρατα και ζόμπι - όχι ότι θα μας χαλάσει, αν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..