Jump to content

28ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Μεταμορφώσεις... Παραμορφώσεις


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    39

  • Mindtwisted

    26

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    30

Καλά πόσα teaser έχει ανεβάσει ο npaps μέσα σε τρεις σελίδες; Τόση διαφήμιση νομίζω πως μπορεί να κατοχυρωθεί σαν παγκόσμιο ρεκόρ. :tease:

Και επίσης όταν λέμε έρχεται, κοντοζυγώνει; :hmm:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα αργήσει να ανεβεί η ιστορία, αλλά, με κάθε επιφύλαξη, αρχίζω διαφήμιση.

 

post-2151-0-77709100-1322659523_thumb.jpg

Edited by Mindtwisted
Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩΩΩΩΩΩωωωωωωωωωωωω!!!!!! Γαματη εικόνα/αφίσα Hollywood υπερπαραγωγή!!!! :good: Περιμένω την ιστορία πως και πώς!

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Καλά πόσα teaser έχει ανεβάσει ο npaps μέσα σε τρεις σελίδες; Τόση διαφήμιση νομίζω πως μπορεί να κατοχυρωθεί σαν παγκόσμιο ρεκόρ. :tease:

Και επίσης όταν λέμε έρχεται, κοντοζυγώνει; :hmm:

Χεχεχεχε, κοντοζυγώωωωωνει.

post-2065-0-27676500-1322659733_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέκνα, έχω άλλη μια απορία.

Στους κανονισμούς των διαγωνισμών, στο πρώτο ποστ, λέει ότι το "πρέπει να έχει φανταστικό στοιχείο" για τις ιστορίες τρόμου σημαίνει "supernatural horror, science horror" αλλά στο δεύτερο ποστ το science horror πάει περίπατο και το βάρος πέφτει στο υπερφυσικό (τέρατα, φαντάσματα κοκ). Τελικά παίζει το science horror στο διαγωνισμό ή όχι;

Παίζει και το επιστημονικό, αρκεί να είναι και fictional μαζί (και να παίζει ρόλο στην πλοκή)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα αργήσει να ανεβεί η ιστορία, αλλά, με κάθε επιφύλαξη, αρχίζω διαφήμιση.

 

post-2151-0-77709100-1322659523_thumb.jpg

 

Κάθε Τετάρτη κάθεσαι και τη γράφεις; Δεν θα προλάβεις. Ή εννοείς ότι κάθε τετάρτη θα μας επιτρέπει να διαβάζουμε την ιστορία της η μάγισσα;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που -ομολογώ- τα είχα παρατήσει, θυμήθηκα μια παλιά ιδέα που θα ταίριαζε γάντι στο θέμα και... μεταμορφώθηκα! devil2.gif Το θέμα είναι ν'αρχίσω να τη γράφω... Και υπόσχομαι ότι δε θα'χει σαλιγκάρια μέσα! tease.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία γράφτηκε είναι 3700 λέξεις και κάτι ψιλά αλλά ακόμα δεν έχει γίνει edit και δεν σκέφτηκα τίτλο. Αν όλα πάνε καλά και προλάβω θα ανεβάσω και εγώ την ιστορία…

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία γράφτηκε είναι 3700 λέξεις και κάτι ψιλά αλλά ακόμα δεν έχει γίνει edit και δεν σκέφτηκα τίτλο. Αν όλα πάνε καλά και προλάβω θα ανεβάσω και εγώ την ιστορία…

 

Έχεις δυόμιση εβδομάδες ακόμα για μοντάζ και τίτλο. Νομίιιιιζω ότι προλαβαίνεις.

 

Στο ίδιο ακριβώς στάδιο είμαι κι εγώ, πάντως. 3850 λέξεις και προς άγραν τίτλου.

Link to comment
Share on other sites

γιατί ιστορικό horror σημαίνει ιστορικές ανακρίβειες!

1033 λέξεις από την επόμενη βδομάδα στα σπίτια σας

 

επειδη φαντάζομαι πως υπάρχει περίπτωση η εικόνα να καταπατάει copyrights

πείτε με να διαγράψω εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα

 

εναλλακτικό κειμενάκι για πιο dirty καταστάσεις(έχει και λογοπαίχνιδο)

 

χέστε τους κεκέδες

και πιάστε τους μπιντέδες

 

 

post-2671-0-52125900-1322751160_thumb.jpg

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Ααααα, με όλα τα διαφημιστικά σας εδώ πέρα θα με κάνετε να τη γράψω απόψε την ιστορία μου!! tease.gif

Link to comment
Share on other sites

O npaps φταίει που κάνει τόση διαφήμιση και είναι και ζηλιάρης. Μην δει άλλον άνθρωπο να ανεβάζει πάει και ανεβάζει μετά και αυτός. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Ααααα, με όλα τα διαφημιστικά σας εδώ πέρα θα με κάνετε να τη γράψω απόψε την ιστορία μου!! tease.gif

Όχι ρε γαμώτο! Πρέπει να γράψουμε ΚΑΙ ιστορία;

Πωπω, με τέτοιο σκοτάδι δεν το πρόσεξα. Τόσες μέρες έφτιαχνα πόστερ και τώρα μου το λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε γαμώτο! Πρέπει να γράψουμε ΚΑΙ ιστορία;

Πωπω, με τέτοιο σκοτάδι δεν το πρόσεξα. Τόσες μέρες έφτιαχνα πόστερ και τώρα μου το λέτε;

 

rofl.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... από σήμερα έως και τα μεσάνυχτα, 16 Δεκεμβρίου

 

ποιον δουλεύουμε, κάποιοι θα θέλουν παράταση, οπότε δίνεται προκαταβολικά από τώρα, εντάξει με πείσατε, έως και τις 18 Δεκεμβρίου θα δεχόμαστε ιστορίες, αλλά απο 'κει και μετά, πάπαλα οι υποβολές!

 

οι ιστορίες σας μπορούν να ανεβαίνουν στη βιβλιοθήκη Τρόμου, με υπότιτλο "για τον 28ο Διαγωνισμό Σύντομης Ιστορίας Τρόμου 'Μεταμορφώσεις...Παραμόρφωσεις' " όπου και θα κλειδώνονται μέχρι το τέλος των υποβολών. Διαβάστε και κρατήστε τα σχόλια σας μέχρι τότε.

 

Καλή επιτυχία και καλές εμπνεύσεις σε όλους σας!

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

«Σήμερα, ύστερα από τόσα αμήχανα έτη

Που κάτω απo το φεγγάρι περιπλανιέμαι

Ποια τύχη και ποια μοίρα, αναρωτιέμαι

Με έκανε τάχα να φοβάμαι τον καθρέφτη»

 

"Οι καθρέφτες" (Los Espejos): Χόρχε Λουίς Μπόρχες

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

O npaps φταίει που κάνει τόση διαφήμιση και είναι και ζηλιάρης. Μην δει άλλον άνθρωπο να ανεβάζει πάει και ανεβάζει μετά και αυτός. :tease:

Δεν είναι θέμα ζήλιας Ευγενεία μου, απλώς τα blockbusters έχουν ένα τεράστιο budget που οφείλουν να δικαιώσουν ;-)

post-2065-0-36640200-1322834677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

οι ιστορίες σας μπορούν να ανεβαίνουν στη βιβλιοθήκη Τρόμου, με υπότιτλο "για τον 28ο Διαγωνισμό Σύντομης Ιστορίας Τρόμου 'Παραμόρφωση' "

Ερώτηση: Το θέμα είναι μόνο οι παραμορφώσεις ή παραμορφώσεις και μεταμορφώσεις;

 

Αν είναι το πρώτο, είμαι ήδη εκτός θέματος... :p

Link to comment
Share on other sites

οι ιστορίες σας μπορούν να ανεβαίνουν στη βιβλιοθήκη Τρόμου, με υπότιτλο "για τον 28ο Διαγωνισμό Σύντομης Ιστορίας Τρόμου 'Παραμόρφωση' "

Ερώτηση: Το θέμα είναι μόνο οι παραμορφώσεις ή παραμορφώσεις και μεταμορφώσεις;

 

Αν είναι το πρώτο, είμαι ήδη εκτός θέματος... :p

 

Φυσικά είναι και τα 2, sorry! (damn, γι'αυτό δεν πρέπει να ποστάρεις όταν βιάζεσαι huh.gif) ιστορίες φανταστικού τρομου με θέμα: μεταμόρφωση ή/και παραμόρφωση

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..