Jump to content

28ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμος, Θέμα: Μεταμορφώσεις... Παραμορφώσεις


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinMacXanthi

    39

  • Mindtwisted

    26

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    30

Και περισσότερα στατιστικά! Γιατί η ομάδα στατιστικών ήταν δυνατή και τα λοιπά και τα λοιπά... :Ρ

 

Ο Δάγων πήρε 14 φορές την πρώτη θέση, μία φορά την τελευταία και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 14,01. Η συχνότερη κατάταξη ήταν (καταφανώς) η πρώτη θέση

Ο Νιχίλιος πήρε 2 φορές την πρώτη θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 12,81. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η δεύτερη θέση.

Η Ευγενία πήρε 2 φορές την πρώτη θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 12,39. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η τρίτη θέση.

Ο Νόρθος πήρε 3 φορές την πρώτη θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 12,19. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 4η θέση.

Ο Στάνλεϋ πήρε 5 φορές την πρώτη θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 11,84. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 5η θέση.

Ο Σκάνερ πήρε 3 φορές την πρώτη θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 11,1. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 3η θέση.

Ο Τουίστ είχε μέσο όρο βαθμολογίας 10,61. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 6η θέση.

Η Αγιού είχε μέσο όρο βαθμολογίας 9,81. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 6η θέση.

Ο Μέσμερ είχε μέσο όρο βαθμολογίας 9,65. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 10η θέση.

Ο Αντίκτο πήρε 2 φορές την πρώτη θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 9,58. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 9η θέση.

Ο Άντινολ είχε μέσο όρο βαθμολογίας 8,74. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 12η θέση.

Ο Ανύσιας είχε μέσο όρο βαθμολογίας 6,9. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η11η θέση.

Ο νπαπς πήρε 1φορά την τελευταία θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 6,16. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 12η θέση.

Η Κέλλυ πήρε 1 φορά την τελευταία θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 5,55. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 14η θέση.

Η Ρόη πήρε 9 φορές την τελευταία θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 4,77. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 16η θέση.

Ο Τζόι πήρε 9 φορές την τελευταία θέση και είχε μέσο όρο βαθμολογίας 3,39. Η συχνότερη κατάταξη ήταν η 15η θέση.

 

Αποκλίσεις και τέτοια, εγώ δεν ξέρω να βγάζω. :Ρ Αυτά κατάφερα, αυτά έκανα. Και πάλι συχαρήκια στον Άκη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θέλω να είναι κάτι που να ταιριάζει με τα Χριστούγεννα που έρχονται :newyear:

 

:dazzled:

 

 

Παιδιά ωραίος διαγωνισμός.:good:

 

Συγχαρητήρια στον Νταγκον για την πρωτιά , :lol: στον Νιχίλιο για την δεύτερη θέση, στο Νορθ :wub: για την τέταρτη θέση με το πρώτο draft.:good:

 

Επίσης να πω ένα μπράβο στην Ayu για την πολύ καλή θέση της σε πρώτη συμμετοχή σε διαγωνισμό (θα σε παρακολουθώ εσένα) . :mf_sherlock:

Μπράβο σε Mindtsited και Anusias που βελτιώνονται (σύμφωνα με εμένα πάντα) και να συνεχίσουν έτσι. Επίσης ο Adinol να γράφει συχνότερα. :book:

 

Και συγχαρητήρια και σε όλα τα άλλα παιδιά που πήραν μέρος και στους διοργανωτές. :lol:

 

Αυτά τα λίγα είχα να πω για απόψε. Καλό σας βράδυ και καλά Χριστούγεννα... :devil2:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

MΠΡΑΒΟ! Και έλεγα "πώς είναι δυνατόν να παίζεται η πρώτη θέση, να μην είναι σίγουρη; '. Να έρθεις αυριο στο μίτιγκ, ρε συ μυστήριε τύπε, δεν τη γλιτώνεις!:good:

 

Έπιασα στο περίπου την τριάδα-τετράδα(αχ, Σκάνερ, σε είχα πιο ψηλα, τεσπά).

Ευγενία, ανεβαίνεις τάχιστα! Συγχαρητήρια και σ' ανώτερα!:good:Και γενικά ήταν πολλές οι καλογραμμένες συμμετοχές.

 

Περιμένουμε νέες προσπάθειες στο genre του τρόμου από την ΕΦου μας :-)

 

Tώρα είναι που δεν ξαναγράφω τρόμο, μη σου πω και καθόλου, χάρη στην όμορφη βοηθό σου...

 

Να μας πείτε και ποιοι ήταν αυτοί που ψήφισαν χωρίς να είναι συγγραφείς.

Link to comment
Share on other sites

Guest old#2065

Συγχαρητήρια στο νικητή και τους διοργανωτές.

Ευχαριστώ όσους με τίμησαν με το σχόλιο τους.

Η δική μου κατάταξη ήταν :

  • Ο διάβολος στον ώμο –Stanley
  • Κατ’εικόνα και καθ’ομοίωση- Nihilio
  • Μύρισε το κρύο Σβύσε τη φωτιά- Eugenia Rose
  • Blackbird Lullaby-Northrain
  • Το σώμα χορεύει- Ayu
  • Κωνάριο-Adicto
  • Κάτω απ’το χιόνι- Wordsmith
  • Κρυφό-Adinol Doy
  • Τα τελευταία λόγια της μάγισσας-Mindtwisted
  • Ataxia Blues-aScannerDarkly
  • Ένας καλός λόγος-Mesmer
  • Συστραμμένο Χέρι-Dagoncult
  • Μοιραία παρέμβαση-anysias
  • Μελλοντικό έργο-Ρόη
  • Ντάρκνες-niceguy0973
  • Αγιότις- Jodv
  • Το δώρο είναι η νύχτα-npaps

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα ακριβώς την πρώτη τριάδα... Οι υπόλοιποι μου ξεφύγατε λίγο... Αλλά δεν πειράζει. Συγχαρητήρια σε όσους έγραψαν και χίλια μπράβο στον DAgoncult.

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια σε όλους και κυρίως στον νικήτη που ήταν πρώτος και στην δικιά μου λίστα(γενικά την τριάδα την έπιασα στα υπόλοιπα τα έκανα σαλάτα)

δυστηχώς την έκανα λίγο πριν το τέλος των αποτελεσμάτων από το τσατ και λογικά θα έχασα τον τζερζελέ που θα επικράτησε

όσο για μένα, έμαθα ένα πράγμα: το πιο τρομαχτικό πράγμα που μπορώ να κάνω είναι να γράψω horror :devil2:

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Άκη για τη νίκη που τόσο άξιζε εδώ: το συστραμένο χέρι ήταν η ιστορία που άξιζε τις πρωτιές στις λίστες ολονών.

Συγχαρητήρια και στους διοργανωτές για την άψογη και διακριτική διοργάνωση.

Τέλος, συγχαρητήρια σε όλους τους υπόλοιπους διαγωνιζόμενους.

 

 

Αν ψήφιζαν μόνο οι συγγραφείς, η σειρά κατάταξης θα ήταν η εξής:

 

dagoncult

northerain

Eugenia Rose

Nihilio

Stanley

aScannerDarkly

Mindtwisted

Adicto

Ayu

Mesmer

Adinol Doy

anysias

wordsmith

npaps

Ροη

joidv

 

 

Ενώ αν ψήφιζαν μονο οι αναγνώστες, η σειρά θα είχε ως εξής:

 

 

Nihilio

dagoncult

Stanley

Eugenia Rose

aScannerDarkly

Mindtwisted

northerain

Mesmer

Ayu

Adinol Doy

Adicto

anysias

npaps

Ροη

wordsmith

joidv

Εδώ βλέπετε ότι με έθαψαν οι συναγωνιστές από τη ζήλια τους :p

 

(για όποιον παρεξηγηθεί: μιλάνε οι μπύρες και το μέταλ ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο dagoncult! Συγχαρητήρια σε όλους, ήταν ενας από τους καλύτερους διαγωνισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έχω υπολογιστή και την δυνατότητα να ποστάρω. Συγχαρητήρια στον Δαγων για την πρώτη θέση, στον Μιχάλη για την δεύτερη και στο μωρό μου για την τρίτη. Όλοι ξέρουμε πως μετά την 4η, η 3η είναι η αμέσως καλύτερη δυνατή θέση σε διαγωνισμό.

 

Θέλω να πω ότι μου άρεσαν γενικά πάρα πολύ οι ιστορίες των Mindtwisted, anysias και Adicto.

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια στο ΝΙΚΗΤΗ να έχει μια φρική χρονιά και να γράφει πολύ και χωρίς κόπο

 

ακόμα συχαρητήρια στους συμμετέχοντες και στους διαργανωτές.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που είμαι νηφάλιος, δηλώνω ότι αυτός ήταν ο διαγωνισμός που χάρηκα, κι ας είχε τα όποια "ευτράπελα" που με ξενέρωσαν. Η πρώτη εξάδα κατ΄εμέ έχει ιστορίες-διαμάντια, άλλα καλογυαλισμένα (Dagon, Stan και Ευγενία) και άλλα που θέλουν επεξεργασία (North, mindtwisted και υποφαινόμενος) και από εκεί και πέρα έχει ιστορίες που έχουν όλες και από κάτι να πουν η κάθε μία. Στον επόμενο όλοι να τα πάμε καλύτερα

 

ΥΓ: Θεωρώ πάντως αδικημένο το "Κρυφό", ήταν στην τριάδα μου, αλλά και μία από τις πλέον αμφιλεγόμενες ιστορίες του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Dagon για την νίκη του! Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας και τις παρατηρήσεις σας για την βιαστικά γραμμένη η ιστορία μου. Ζητώ συγγνώμη από όλους που μπήκατε στη διαδικασία να τη σχολιάσετε και στο τέλος έπρεπε να ακυρωθεί. Οι τελευταίοι μήνες είναι αρκετά δύσκολοι για μένα, λόγω δουλειάς και λοιπών υποχρεώσεων και δεν πρόλαβα να διαβάσω και να σχολιάσω τις υπόλοιπες ιστορίες! :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ: Θεωρώ πάντως αδικημένο το "Κρυφό",

 

i ll second that. Διάβασα εξαιρετικές ιστορίες πάντως. Συγχαρητήρια στο νικητή και σε όλους του συμμετέχοντες!:drinks:

 

Η πεντάδα μου:

Ο διάβολος στον ώμο – Stanley

 

Κατ εικόνα και καθ ομοίωση – Nihilio

 

Blackbird Lullaby – northerain

 

Κρυφό - Adinol Doy

 

Τα τελευταία λόγια της μάγισσας – Mindtwisted

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν. Τώρα κατάφερα να μπω, μετά απ’ το πιο κουραστικό τριήμερο των γιορτών,στη δουλειά.

 

 

Συγχαρητήρια στον dagoncult! Πέτυχα την τριάδα αυτή την φορά. Και οι τρείς είχατε υπέροχες ιστορίες. Συγχαρητήρια σ’ όλους τους συμμετέχοντες, στους διοργανωτές, Din και sonya, και σε όλους τους ήρωες αναγνώστες. Ήταν ένας πολύ καλός διαγωνισμός.

 

Υ.Σ.: Ευχαριστώ για τα καλά λόγια τον north και την Ευγενία!! :friends:

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός Τρόμου τελείωσε έχοντας αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις και πολύ καλές ιστορίες. Αλλά η κίνηση στο sff συνεχίζεται. Οι Βιβλιοθήκες είναι πάντα ανοιχτές για να ανεβάσετε καινούριες ιστορίες σας και να διαβάσετε τα διηγήματα άλλων. Ο διαγωνισμός Ποίησης μόλις ξεκίνησε, μπορείτε να πάρετε μέρος, είτε με ποιήματά σας, είτε ως αναγνώστες. Τα Παιχνίδια είναι ανοιχτά για να αναμετρηθείτε συγγραφικά με άλλα μέλη.

 

Ο Γενικός Διαγωνισμός έρχεται προς τα μέσα Φλεβάρη, οπότε έχουμε αρκετό χρόνο μπροστά μας.

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στὸν νικητὴ Δάγωνα καθὼς καὶ σὲ ὅσους συμμετεῖχαν. Κάνοντας μιὰ γενικὴ ἀνασκόπηση, συμφωνῶ πὼς ὑπῆρξαν καλὰ διηγήματα μέσα στὸν διαγωνισμό.

@Nihilio & Asgaroth: εὐχαριστῶ πολὺ γιὰ τὰ καλά σας λόγια.

 

Τώρα ποὺ ζεστάθηκα, θὰ ξανασυμμετάσχω σὲ ἑπόμενο διαγωνισμὸ διηγήματος (δὲν ὑπόσχομαι γιὰ τὸν ἑπόμενο, ἀλλὰ σίγουρα γιὰ κάποιον στὸ ἐγγὺς μέλλον).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..