Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
* * * * - 1 votes

Once Upon A Time

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#41 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts
  • Όνομα:Διονύσιος
  • Currently reading:Alice Hoffman - Practical Magic

Posted 29 Σεπτέμβριος 2015 - 12:24

H 4η σεζόν είναι με τους χαρακτήρες από το Frozen, δεν είναι;

Η μισή σεζόν, μετά παίζει με Μαλέφισεντ, Κρουέλα Ντεβίλ, και ακόμη μία vilain που μου διαφεύγει τώρα το όνομά της, και το μαγικό βιβλίο (δεν είναι σπόιλερ αυτά). Έχει ενδιαφέρον το δεύτερο μισό της 4ης σεζόν, και τελειώνει με δυνατό cliffhanger για την 5η.

Την Ούρσουλα λες (ναι ούτε εγώ την θυμόμουν χαχα) που είναι και η πιο αδιάφορη από τις τρείς. Επίσης η Κρουέλα μου την έσπασε στην αρχή που είχε

Spoiler
αλλά μετά νομίζω ταίριαξε πολύ καλά με τον
Spoiler

Μπα;!:!: Είναι κι αυτή η τρελάρα μέσα; Όχι, που θα'λειπε! Γουστάρω!! :D

Μισό... χμμ... η αληθινή Ούρσουλα φαντάζομαι,

Spoiler

Posted Image
Grandmother Spider ... Weaving webs of delight, Weave me a peaceful world. Carrying creation in your web, Waiting to be unfurled.

#42 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 912 posts
  • Όνομα:Κώστας

Posted 29 Σεπτέμβριος 2015 - 12:44

Spoiler

Ναι η αληθινή. Η Disney δείχνει τώρα τελευταία ότι θέλει να "ξεζουμίσει" ότι έχει πριν τα φτύσει η σειρά και απ' ότι βλέπω δεν έχει πολύ ακόμα. 

Edited by Blacksword, 29 Σεπτέμβριος 2015 - 12:44.

• Oberon likes this

"The sword Anglachel was forged anew for him by the cunning smiths of Nargothrond, and though ever black its edges shone with pale fire. Then Turin himself became known in Nargothrond as Mormegil, the Blacksword, for the rumours of his deeds with that weapon; but he named the sword Gurthang, Iron of Death."  - The Children of Húrin

#43 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 29 Σεπτέμβριος 2015 - 13:01

Spoiler

Ναι η αληθινή. Η Disney δείχνει τώρα τελευταία ότι θέλει να "ξεζουμίσει" ότι έχει πριν τα φτύσει η σειρά και απ' ότι βλέπω δεν έχει πολύ ακόμα. 

Nαι, αυτό που λες το βλέπω και γω, αν και η τηλεθέαση είναι ακόμα συγκριτικά υψηλή, σε σχέση με πολλές άλλες σειρές. Έχει χάσει πολύ κόσμο στην τελευταία σεζόν πάντως.

Edited by Oberon, 29 Σεπτέμβριος 2015 - 13:01.

• Nargathrod likes this
Posted Image
Grandmother Spider ... Weaving webs of delight, Weave me a peaceful world. Carrying creation in your web, Waiting to be unfurled.

#44 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 740 posts
  • Όνομα:Nargathrod
  • Currently reading:Διακοπές στη Χέλλαντ - Λένος Χρηστίδης

Posted 29 Σεπτέμβριος 2015 - 13:58

Σκέφτομαι να την παρατήσω. Η προηγούμενη μισή σεζόν βασισμένη στο Frozen και η υπόλοιπη στους κακούς της Disney. Άρχισε η πέμπτη σεζόν, αλλά δεν ξέρω τι άλλο θα δείξουν και πως θα τα συνδέσουν... Γενικά αρχίζει να κουράζει.

The piano keys are black and white but they sound like million colours in your mind

#45 MadnJim

MadnJim

Έντι Τζόουνς

• Members
  • 1.199 posts
  • Όνομα:Σπύρος

Posted 29 Σεπτέμβριος 2015 - 15:14

Σκέφτομαι να την παρατήσω. Η προηγούμενη μισή σεζόν βασισμένη στο Frozen και η υπόλοιπη στους κακούς της Disney. Άρχισε η πέμπτη σεζόν, αλλά δεν ξέρω τι άλλο θα δείξουν και πως θα τα συνδέσουν... Γενικά αρχίζει να κουράζει.

Τώρα θα την παρατήσεις; Άντεξες την Frozen Queen, και θα την παρατήσεις τώρα που η Έμμα θα δίνει ρέστα; 

• Oberon, alkinem and Blacksword like this

Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω!...

#46 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 740 posts

Posted 29 Σεπτέμβριος 2015 - 20:47

Τώρα θα την παρατήσεις; Άντεξες την Frozen Queen, και θα την παρατήσεις τώρα που η Έμμα θα δίνει ρέστα; 

Δεν έχεις και άδικο έτσι όπως το θέτεις, αν έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε άλλες και έχεις ελάχιστο ελεύθερο χρόνο προβληματίζεσαι. Η Έμμα ωστόσο είναι η μόνη που με ψήνει να δω τι ακριβώς θα κάνει. Εκλεκτή εκλεκτή είδωμεν!

• Oberon and MadnJim like this
The piano keys are black and white but they sound like million colours in your mind

#47 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 29 Σεπτέμβριος 2015 - 21:54

Λοιπόν, αν ήταν να περιγράψω τις εντυπώσεις, και προτιμήσεις που έχω για όλους τους χαρακτήρες που θυμάμαι τώρα από το Once Upon A Time, και να τους περιγράψω με μία σύντομη φράση τον καθένα ή καθεμιά και με διάθεση χιουμοριστική, να τι θα έλεγα (Κάντε το και σεις αν θέλετε, έτσι σαν παιχνίδι):

Regina: Θεά, άπαιχτη, αν έλειπε μπορεί και να τη βαριόμουν κάπως τη σειρά, ό,τι ήταν ο Picard για το Star Trek:TNG είναι η Regina για το Once.

Ruby: Από τους πιο badass χαρακτήρες, με το πιο ωραίο twist, κρίμα που έφυγε ουσιαστικά.

Rumple: I love to hate him, and hate him even more!

Belle: Γλυκύτατη κοπελίτσα, κι αυτά τα "πλάνα" μάτια της.... Σαν χαρακτήρας δε μου λέει και πολλά όμως.

Εmma: ΟΚ,  δυνατός χαρακτήρας, superduperbadass, αλλά γίνεται abrasive και εκνευριστική. Κούλαρε και λίγο, mademoiselle, έλεος με τα εσώψυχά σου πια!

Ηοοk:  Χεχεχεχ, ο τυπάς που όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει, αλλά ωραίος τυπάς.

Snow White: Εντάξει, είσαι πολεμίστρια το ξέρουμε, ωραιότατο το twist στον κλασσικό χαρακτήρα, οι υστερίες κάθε δεύτερη σκηνή ειδικά με τον Charming, γιατί καλήμ';

Charming: Εχμ, ξενέρωτο να τον πω, βαρετό να τον πω, ξενέρωτο να τον ξαναματαπώ, πώς να τον πω;

Ηenry: Το πιτισιρίκι και καλά παίζει, και έχει και το πιο "cool head" από όλους.

Grumpy: Από τους πιο ωραίους χαρακτήρες, έπρεπε να παίζει σε κάθε επεισόδιο, όπως και οι άλλοι νάνοι!

Neal: Εχμ, ναι, οκ, καλός χαρακτήρας, πολύ human βέβαια, αλλά με τέτοιο τύπο πώς να μην έχει συνεχώς τα νεύρα της η Emma, σας ερωτώ.

Archie: Λοιπόν, τον Archie τον πάω πολύ. Δεν είναι ούτε eye candy, ούτε badass - έχουμε αρκετά από αυτά ούτως ή άλλως - αλλά είναι από τους χαρακτήρες που θα μπορούσαν να εξελιχθούν πάρα πολύ, όπως και η Ruby, και είναι κρίμα που δεν τον πολυχρησιμοποιούν.

Γαλάζια νεράιδα: Από στυλ μπουρλέσκ με φτερά, σε ράσο και μούρη ως το έδαφος, μαρή; Πώς τα κατάφερες έτσι, και δεν μας εμφανίζεσαι και συχνά να σε μάθουμε και καλύτερα που το έχω γενικώς με τις νεράιδες;

Αυτοί μου έρχονται στο νου τώρα, μπορεί να γράψω και για άλλους χαρακτήρες άλλη στιγμή.  :p

Edited by Oberon, 29 Σεπτέμβριος 2015 - 23:06.

• Nargathrod and MadnJim like this
Posted Image

#48 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 912 posts

Posted 30 Σεπτέμβριος 2015 - 09:47

Δεν έχεις και άδικο έτσι όπως το θέτεις, αν έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε άλλες και έχεις ελάχιστο ελεύθερο χρόνο προβληματίζεσαι. Η Έμμα ωστόσο είναι η μόνη που με ψήνει να δω τι ακριβώς θα κάνει. Εκλεκτή εκλεκτή είδωμεν!

Θα συμφωνήσω, ούτε εμένα είναι (πλέον) σειρά που θα τρέξω να δω αλλά σίγουρα θα την δω κάποια στιγμή μέσα στο χάος των σειρών που βλέπω. :p

Όσο για την Emma, Rumple, Regina και τον μικρό ωραίοι μεν αλλά τους έχουν κάνει τα πάντα και πλέον μόνο ανακύκλωση πέφτει.

• Nargathrod likes this

"The sword Anglachel was forged anew for him by the cunning smiths of Nargothrond, and though ever black its edges shone with pale fire. Then Turin himself became known in Nargothrond as Mormegil, the Blacksword, for the rumours of his deeds with that weapon; but he named the sword Gurthang, Iron of Death."  - The Children of Húrin

#49 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 01 Οκτώβριος 2015 - 19:17

Νομίζω πως το πρόβλημα με τη σειρά τώρα πια, ακόμα και στο τέλος της τρίτης σεζόν που έχω φτάσει (και ό,τι ξέρω για την 4η) είναι πως οι παραγωγοί απλά προσθέτουν συνεχώς χαρακτήρες και όλο και περισσότερους χαρακτήρες κάνοντας ένα pastiche με όλους μαζί "ωλτουγκέδερ". Βέβαια αυτό είναι που απαιτούν οι φανς, κυρίως οι shippers. Εντάξει, καλό βέβαια να ακούν τους φανς οι όποιοι δημιουργοί γενικώς, αλλά όχι και πάντα, γιατί στο τέλος χάνεται η συνοχή της σειράς, χάνεται το characterization, χάνονται διάφορα σημεία που χαρακτηρίζουν την ποιότητα και το "όραμα" μιας σειράς, προς χάριν του "wow factor" και της στιγμιαίας ικανοποίησης των φανς. Kαι οι φανς ζητούν διάφορα που τελικά  και τα θέλουν αλλά και ΔΕΝ τα θέλουν, γι'αυτό και φεύγουν.

Καλό βέβαια να ανανεώνονται οι χαρακτήρες και αφού ο κόσμος είναι παραμυθόκοσμος, λογικό να εμφανιστούν και διάφοροι άλλοι αλλά με κάποια ρέγουλα. Θέλω να πω, στο τέλος ποιους άλλους θα προσθέσουν από τους Ντίσνευ χαρακτήρες; Το Θείο Σκρουτζ, το Ντόναλντ και τη Μάτζικα Ντε Σπελ;; :p (Χμμ, τώρα που το σκέφτομαι δεν θα με χαλούσε να έβλεπα τη Μάτζικα στο Once. Τόσες άλλες μάγισσες έχουν περάσει από τη σειρά ήδη!) ;-)

Edited by Oberon, 01 Οκτώβριος 2015 - 19:18.

Posted Image

#50 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 912 posts

Posted 01 Οκτώβριος 2015 - 19:59

Νομίζω πως το πρόβλημα με τη σειρά τώρα πια, ακόμα και στο τέλος της τρίτης σεζόν που έχω φτάσει (και ό,τι ξέρω για την 4η) είναι πως οι παραγωγοί απλά προσθέτουν συνεχώς χαρακτήρες και όλο και περισσότερους χαρακτήρες κάνοντας ένα pastiche με όλους μαζί "ωλτουγκέδερ". Βέβαια αυτό είναι που απαιτούν οι φανς, κυρίως οι shippers. Εντάξει, καλό βέβαια να ακούν τους φανς οι όποιοι δημιουργοί γενικώς, αλλά όχι και πάντα, γιατί στο τέλος χάνεται η συνοχή της σειράς, χάνεται το characterization, χάνονται διάφορα σημεία που χαρακτηρίζουν την ποιότητα και το "όραμα" μιας σειράς, προς χάριν του "wow factor" και της στιγμιαίας ικανοποίησης των φανς. Kαι οι φανς ζητούν διάφορα που τελικά  και τα θέλουν αλλά και ΔΕΝ τα θέλουν, γι'αυτό και φεύγουν.

Καλό βέβαια να ανανεώνονται οι χαρακτήρες και αφού ο κόσμος είναι παραμυθόκοσμος, λογικό να εμφανιστούν και διάφοροι άλλοι αλλά με κάποια ρέγουλα. Θέλω να πω, στο τέλος ποιους άλλους θα προσθέσουν από τους Ντίσνευ χαρακτήρες; Το Θείο Σκρουτζ, το Ντόναλντ και τη Μάτζικα Ντε Σπελ;; :p (Χμμ, τώρα που το σκέφτομαι δεν θα με χαλούσε να έβλεπα τη Μάτζικα στο Once. Τόσες άλλες μάγισσες έχουν περάσει από τη σειρά ήδη!) ;-)

Απ' ότι βλέπω από τα νούμερα τηλεθέασης μάλλον δεν θα έχουν άλλο χρόνο να προσθέσουν κανέναν. :p Είναι τα χειρότερα νούμερα για πρεμιέρα που έχουν κάνει (5,9) και αν πέσει γύρω στο 4 προβλέπω ή να τελειώνει η σειρά στο δεύτερο μισό ή να έχει μία ακόμα.

Εντωμεταξύ μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο και εντάξει δεν μπορώ να πω καλούτσικο είναι αλλά το τέλος ήταν πολύ άκυρο.

Spoiler

• Oberon likes this

#51 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 740 posts

Posted 07 Οκτώβριος 2015 - 12:23

Ξεκίνησα 5η σεζόν και τελικά θα την δω!!! Το μεγάλο κίνητρο δεν είναι τόσο η Emma. Για κάποιο λόγο δεν με πείθει η ερμηνία της ως κακούλα. Αυτό ίσως γιατί την έχω συνηθίσει στην καλή πλευρά. Α ναι. Όπως έλεγα το μεγάλο κίνητρο είναι η ιστορία για το Camelot! Αγαπάμε βασιλιά Αρθούρο και Μέρλιν! Αυτή όμως που αγαπάμε περισσότερο είναι η Μέριντα!!! (Ελπίζω να γυρίσουν τίποτα στην  Σκωτία). Μπράβο πάντως στους παραγωγούς. Τα κοστούμια στο once upon a time είναι πολύ δουλεμένα σε όλες τις σεζόν.

Q3WipS7CWCml.jpg

Edited by Nargathrod, 07 Οκτώβριος 2015 - 12:24.

• Oberon, MadnJim and Blacksword like this

#52 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 912 posts

Posted 15 Νοέμβριος 2015 - 10:34

Τώρα που τελειώνει σιγά σιγά το πρώτο μέρος, αρχίζουν και πέφτουν ανακοινώσεις για την πρεμιέρα του Μαρτίου που θα είναι και το 100στό επεισόδιο που θα το γιορτάσουν με ένα ιδιαίτερο τρόπο.

Για την ώρα πάντως έχει ανακοινωθεί ότι θα επιστρέψει η μητέρα της Regina όπως επίσης και ο Peter Pan, τώρα πως και τι θα δούμε στην πορεία.

Edited by Blacksword, 15 Νοέμβριος 2015 - 10:34.

• Oberon and MadnJim like this

#53 Ιρμάντα

Ιρμάντα

Back on Boogie Street

• Moderators
  • 2.180 posts
  • Όνομα:Ειρήνη
  • Currently reading:Η Λεγεώνα των Ψυχών, Γελωτοποιός

Posted 15 Νοέμβριος 2015 - 11:56

Είμαι στην 5η σεζόν και πρέπει να πω πως ενώ κάθε μα κάθε φορά κάνουν μία πατατιά και λέω, τώρα παρατάω τη σειρά, μετά χώνουν στο σενάριο μία ιδέα που απογειώνει το σύνολο και τους δίνω ακόμη ευκαιρίες.

Τα επιμέρους σχόλια (με επισήμανση στις ιδέες που σώζουν):

Ο Ραμπλ- ο αρχηγός της συμμοριάς του Full Monty, τι άτακτο παιδί- πήγε και έπαθε καρδιακό και κατασυγχίστηκα διότι κρατούσε τη σειρά, αυτός και η evil Queen.

ΑΛΛΑ ξαναπαρουσιάστηκε ως φωνή-στο-κεφάλι-της-Έμμα.

Η Έμμα έγινε κακιά, δεν ξέρω πώς μου φάνηκε αυτό. Μάλλον δεν πείστηκα. Αλλά μου άρεσαν οι ονειροπαγίδες της.

Στο χορό του Κάμελοτ, εκεί που βάλανε τα ακουστικά ήθελα να τους δείρω, ή να τους ρίξω μία αβάντα-καντάβρα -ΑΛΛΆ το σώσανε με την επίθεση κατά της Ρετζίνα.

Ο Χένρι έγινε κοτζάμ γαϊδούρι πια και τον συμπαθώ λιγότερο επειδή έγινε κοτζάμ γαϊδούρι. Ο τύπος που έκανε τον συγγραφέα ήταν εντελώς χάχας.  Αλλά όλη η ιδέα με τον συγγραφέα και την πένα "φυσάει."

Μέρλιν- Λάνσελοτ -Αρθούρος - δεν ξέρω αν τους έδεσε η σούπα όπως περίμενα. Αν και μου άρεσε η Νίμουε ως αρχική Σκοτεινή. ΣΥΝ η ιδέα του σπασμένου Εξκάλιμπερ. Ουάου.

Επίσης συν ο αυτοσαρκασμός των σεναριογράφων. Το καταφχαριστιέμαι όταν αποκαλούν τον Χουκ (he's bloody hot, mate) φτιασιδωμένο, ή όταν σχολιάζουν τι φροϋδικός εφιάλτης θα είναι το οικογενειακό τραπέζι σε αυτό το σόι-σοβαρά δηλαδή. Ο Ραμπλ συμπέθερος της Χιονάτης, η οποία έκανε ξεπέτα με τον Φρανκεστάιν, ο Ραμπλ -Τέρας ΚΑΙ δάσκαλος της κακιάς μητριάς και της μάνας της -και εραστής της μάνας της αν θυμάμαι- όπως ήταν και ο Χουκ, που τώρα "βολεύει" την κόρη της Χιονάτης και μάνα του Χένρι που την καλόβλεπε και ο "μικρομέγαλος" Πινόκιο -και γκραν προπάππος του όλου συρφετού ο Πήτερ Παν.

Χαίρομαι που υπάρχει στο χωριό και ο ψυχίατρος Τζίμινι Κρίκετ. Αργά ή γρήγορα κάποιος θα τον χρειαστεί σοβαρά.

Επίσης, θέλω κατσαριδάκι σαν της Έμμα.

• MadnJim and Blacksword like this
'The cave you fear to enter holds the treasure you seek.' — Joseph Campbell

#54 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 912 posts

Posted 15 Νοέμβριος 2015 - 12:33

Το Εξκάλιμπερ παίζει να είναι και το χειρότερο ξίφος που έχω δει. Καταλαβαίνω ότι έπρεπε να το συνδυάσουν με το μαχαίρι αλλά είναι πολύ χάλια.

Ο "μικρός" από την άλλη έχει γίνει πλέον αρκετά αδιάφορος χαρακτήρας και ναι, η σκηνή με τα ακουστικά ήταν πολύ κουλή χαχα.

Για μένα πρέπει να αρχίσουν να στρώνουν ένα τέλος, γιατί το στόρυ δεν τραβάει άλλο.

• Ιρμάντα likes this

#55 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts
  • Όνομα:Γιάννης
  • Currently reading:Οι Κυρίες Του Τρόμου(Συλλογή Διηγημάτων)

Posted 15 Νοέμβριος 2015 - 12:35

Εγώ θα τα αφήσω και θα δω όλη την 5η season μονοκοπανιά.

ΥΓ. Εκατό επεισόδια... Αφού τα κατάφεραν, δυο-τρεις season ακόμα είναι μάλλον βέβαιες,

Αν θες ν' αγιάσεις, πρέπει ν' αμαρτήσεις... ε, κι αν προλάβεις, να μετανοήσεις...

#56 MadnJim

MadnJim

Έντι Τζόουνς

• Members
  • 1.199 posts
  • Όνομα:Σπύρος

Posted 15 Νοέμβριος 2015 - 13:12

Μου άρεσε πάρα πολύ το Once Upon A Time, αλλά, δεν ξέρω, η τρέχουσα σεζόν δεν με κρατάει. Ίσως να με κούρασε, ίσως επειδή παρακολουθώ πολλές σειρές ταυτόχρονα, ίσως δεν μου κόλλησε καλά το Κάμελοτ με το Στόριμπρουκ, ίσως αυτό τον καιρό να είμαι εγώ σε άλλη φάση, δεν ξέρω. Έχω σταματήσει στο 3ο επεισόδιο, και, προς το παρόν τουλάχιστον, δεν με τραβάει να βάλω να δω παρακάτω.

• Ιρμάντα and Blacksword like this

Ζαλίζομαι... Σταματήστε τον κόσμο να κατέβω!...

#57 Ιρμάντα

Ιρμάντα

Back on Boogie Street

• Moderators
  • 2.180 posts

Posted 15 Νοέμβριος 2015 - 13:48

Εγώ θα τα αφήσω και θα δω όλη την 5η season μονοκοπανιά.

ΥΓ. Εκατό επεισόδια... Αφού τα κατάφεραν, δυο-τρεις season ακόμα είναι μάλλον βέβαιες,

ΟΚ. Τους έχω ιδέες. Ο Ρομπέν να τα φτιάξει με τον Χουκ. Όχι πως το θέλω, μα τι στην ευχή. Τι θα βρουν να πουν πια.

Επίσης αναρωτιέμαι τι συμφωνίες έχουν με την Ντίσνεϋ τα παλικάρια, γιατί οι εκδοχές των παραμυθιών που χρησιμοποιούν είναι από τις ταινίες, καρφωτά.

#58 Ιρμάντα

Ιρμάντα

Back on Boogie Street

• Moderators
  • 2.180 posts

Posted 15 Νοέμβριος 2015 - 23:27

Το Εξκάλιμπερ παίζει να είναι και το χειρότερο ξίφος που έχω δει. Καταλαβαίνω ότι έπρεπε να το συνδυάσουν με το μαχαίρι αλλά είναι πολύ χάλια.

O.T.
Είναι άραγε πρακτική τέτοια λεπίδα;

#59 Blacksword

Blacksword

A Fantasy Lover!

• Members
  • 912 posts

Posted 16 Νοέμβριος 2015 - 08:04

O.T.
Είναι άραγε πρακτική τέτοια λεπίδα;

O.T.
Για οδοντογλυφίδα, ίσως. :p

• Ιρμάντα likes this

#60 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts
  • Όνομα:Γιάννης
  • Currently reading:Οι Κυρίες Του Τρόμου(Συλλογή Διηγημάτων)

Posted 18 Νοέμβριος 2015 - 23:35

Από παραμύθια ξέμειναν, αλλά θα 'χουμε νέες αφίξεις.

Καλό αυτό ή κακό, η νεκροψία θα δείξει. Άντε με το καλό να δούμε και τον Ταρζάν...

• Blacksword likes this

Αν θες ν' αγιάσεις, πρέπει ν' αμαρτήσεις... ε, κι αν προλάβεις, να μετανοήσεις...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users