Jump to content

Write off #64 (Asgaroth vs Tattoman)


Nihilio
 Share

  

15 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία ψηφίζετε;

    • Του asgaroth
      9
    • Του Tattoman
      6

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εισαγωγή:

“Λογοτεχνία είναι η αποτύπωση των μικρών καθημερινών πραγμάτων.” Αυτό σκέφτεται όσο πίνει τσάι. Χλιαρό τσάι, με μία κουταλιά μέλι και λίγο γάλα.

Κοιτάζει έξω από το παράθυρο του καθιστικού τον ήλιο που κατεβαίνει αργά προς τη δύση. “Υπάρχουν άπειρες ιστορίες στο πως ο ήλιος βουτά στη θάλασσα,” σκέφτεται. Δεν μπορεί να σκεφτεί ούτε μία.

“Ίσως κάποια άλλη μέρα,” σκέφτεται. “Κάποια μέρα που ο ήλιος θα δύει σε ένα πύρινο φόντο. Κάποια μέρα όπου-”

Η σκέψη διακόπτεται από το κουδούνι της εξώπορτας.

 

***

Έναρξη: Παρασκευή 6 Ιανουαρίου λίγο πρις τις 9.

Προθεσμία υποβολής Διηγημάτων: Εως τ0 Σάββατο 14 Ιανουαρίου τα μεσάνυχτα (προς 15).

Σχόλια: Όχι και η πιο προφανής ή εύκολη εισαγωγή, αλλά θέλω να δω τι θα κάνετε με κάτι τόσο "off". Επίσης, μπορείτε ελεύθερα να μεταφέρετε όλη την εισαγωγή σε παρελθοντικό χρόνο. Και, αν υπήρχε και τρίτος που ενδιαφερόταν και το έχασα, ας το δηλώσει εδώ.

 

H ψηφοφορία ξεκίνησε 16/1 το βράδυ και θα ολοκληρωθεί τα μεσάνυχτα στις 24/1 (προς 25/1)

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

ok...λοιπόν....ακόμα πιο mainstream (μπορεί να το έγραψα λάθος) και από τον ίδιο τον Stanley ;p Βέβαια μπορεί να χρησιμοποιηθεί με πολλούς τρόπους....I Iike it :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Λέρα, πότε χάκεψες τον υπολογιστή μου;;

Όσο έτρωγες σκεπαστή...

 

Και φυσικά δε θα γράψετε "mainstream", Tatto, όλο και κάτι φανταστικό μπορεί να συμβεί...

Link to comment
Share on other sites

Ρε, αυτό που έγραψες μου φέρνει στο μυαλό ένα σύγχρονο Hobbit. (το βιβλίο)

Link to comment
Share on other sites

Όριο λέξεων; Post apocalyptic ή εναλλακτική ιστορία πιάνονται;

 

FAQ

Q:Υπάρχει όριο λέξεων?

A:Ναι, κάπου στις 2000-3000 λέξεις. Lets keep it short.

και ναι, πιάνονται και τα δύο ως SciFi.

Link to comment
Share on other sites

απαγορεύεται να γράψουμε mainstream?

 

:lol:Άστα να πάνε...Ίσως μαγικό τσάι;

Link to comment
Share on other sites

giati re seis???? e entaxei kati tha vroume....tha ta volepsoume. Tha xwsoume kai ligo fantasy...mesa sto mainstream :p

Link to comment
Share on other sites

Τσάι, δύση... Τι άλλο θέλετε...; Ανυπομονώ. Καλή επιτυχία και στους δυο συμμετέχοντες. wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε! Ναι το μήνυμα είναι ξεκάθαρο. Βιασμοί!

 

Βιασμοί; Οκ... :p :p

Link to comment
Share on other sites

Παίζει παράταση για μια μέρα; (writers block + μερικές υποχρεώσεις) Μέχρι Κυριακή βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

Να παίξει, να παίξει!! και μέχρι δευτέρα βράδυ μη σου πω...τρέχω να προλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ σας είναι το θέμα της παράτασης, θέλετε παράταση μέχρι αυρίο; ΟΚ από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα.Λογικά θα έχω τελειώσει σήμερα το βράδυ εγώ. Καλή έμπνευση!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 ώρες συνεχόμενο γράψημο, τελείωσα! δεν είναι αυτό που ήθελα να πετύχω όμως και αυτό που βγήκε καλό είναι, δεν έκανα καλό πρόγραμμα...για αυτό πνίγηκα. Anyway here it is...

 

Τζέρεμι.doc

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Παρότι η εισαγωγή σας έδωσε πάτημα για πολύ όμορφες εικόνες κατά τ άλλα δε σας βοήθησε και ιδιαίτερα νομίζω... Περισσότερα σχόλια σε κάθε ιστορία ξεχωριστά έρχονται.... Δυσκολεύομαι πολύ να αποφασίσω...

Edited by Oceanborn
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Write off #64 (Asgaroth vs Tattoman)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..