Jump to content

Mix Art #1


Drake Ramore
 Share

  

6 members have voted

  1. 1. Ψηφίζω την ιστορία του:

    • aScannerDarkly
      2
    • Mindtwisted
      4

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Naroualis

    8

  • aScannerDarkly

    14

  • Drake Ramore

    24

  • Eugenia Rose

    9

Το έχουμε παραξηλώσει όμως, είανι η αλήθεια.

 

Αλλά αν θέλετε, ας δοθεί ως το Σάββατο, απλώς να δεσμευτούμε, τουλάχιστον οι τρεις, ότι θα συμμετάσχουμε, κρίμα είναι δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία!

Να ενημερώσω ότι και o mindtwisted εκδήλωσε ενδιαφέρον για να συμμετάσχει προχτές, και λόγω πολλών ακυρώσεων πήρε το οκ από εμένα. Επίσης ο Νόρθος είπε ότι αν υπάρχει έστω μια συμμετοχή θα σηκώσει κι εκείνος την δική του, αρα ο διαγωνισμός θα γίνει κανονικά.

 

 

Όσοι ακυρώσατε να περιμένετε επίσκεψη από Νυαρλαθοτεπ!devil2.gif

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μη μείνουμε εμείς κι εμείς.

Οπότε ανεβάζουμε όλοι (όποιοι είναι αυτοί) μέχρι σήμερα το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Και είναι αλήθεια.

Μετά από απαράδεκτη καθυστέρηση, γράφοντας δι΄ αλληλογραφίας στον εαυτό μου, επιτέλους η συμμετοχή μου.

Ευσπλαχνία

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις ώρες και κάτι ψιλά έμειναν, πριν λήξει η υποβολή ιστοριών...

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα κι εγώ. Ελπίζω να μην μου ξέφυγε κανένα τρομερό λάθος μια που το 'γραψα σε δυο μέρες. Ουφ.

 

Η κιβωτός των ξεχασμένων πραγμάτων

 

Πρώτη εικόνα, πρώτη ατάκα, πρώτη παράγραφος.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά την σχεδόν δίωρη σιωπηλή παράταση το κομμάτι των υποβολών κλείνει.

 

Ένας συντονιστής ας φτιάξει το poll για τους δύο διαγωνιζομένους, τον aScannerDarkly και τον Mindtwisted.

 

May the best storyteller win!drinks.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψήφισα την ιστορία του Σκάννερ. Καλή επιτυχία και στους δύο παίχτες. Οι ιστορίες είναι πολύ ωραίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και τις είχα διαβάσει τις ιστορίες από τη στιγμή που αναρτήθηκαν, έπρεπε να το σκεφτώ λίγες ημέρες, γιατι πραγματικά δυσκολεύτηκα πολύ να διαλέξω.

 

Τελικά, και η δικιά μου ψήφος πάει στον Scanner. Αν και η ιστορία του δεν ήταν τόσο σαφής και συγκεκριμένη όσο του Mindtwisted, ήταν φανερό πως είχε δουλευτεί περισσότερο κι αυτό τελικά έκανε τη διαφορά.

 

Αρκετά καλές και οι δύο ιστορίες. Μπράβο παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Εχμ, μέχρι πότε ψηφίζουμε, κύριε διοργανωτά;

Ωραίες ιδέες και στις δυο ιστορίες, με βλέπω να δυσκολεύομαι να αποφασίσω. :huh:

Η Ευσπλαχνία είναι πολύ ατμοσφαιρική και καλογραμμένη, η Κιβωτός είναι γεμάτη φαντασία και χρησιμοποιεί τα στοιχεία που μου άρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να διαρκέσει μια βδομάδα και να λήξει αυριο, αλλά μιας και δεν έχουν προλάβει να ψηφίσουν πολλοί, και δεν τρέχει και κάτι άλλο παράλληλα, θα δώσω μέχρι τα μεσάνυχτα του επόμενου Σαββάτου.wink.gif

 

Λήξη διαγωνισμου 18/02/2012

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσαν και οι δύο ιστορίες πολύ. Πράγμα που έκανε την επιλογή πολύ δύσκολη.

Ειδικά ευχαριστήθηκα που κινηθήκατε σε σκοτεινά μονοπάτια, αλλά και την χρήση των στοιχείων που (let's face it) ήταν ψιλοδύσκολα.

 

Θα ψηφίσω την ιστορία του Στριμμένου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω εδώ. Λοιπόν, εγώ ψήφισα την Κιβωτό γιατί μου φάνηκε να έχει λιγότερη μαυρίλα, ήταν πιο ανάλαφρη και πιο παραμυθένια. Πρέπει να πω επίσης ότι μου φάνηκε πολύ δύσκολο αυτό που έπρεπε να κάνουν οι συμμετέχοντες σ' αυτό το παιχνίδι, να συνδυάσουν, δηλαδή, 3 μαζί στοιχεία, και ίσως γι' αυτό αποσύρθηκαν οι περισσότεροι από όσους είχαν δηλώσει αρχικά ενδιαφέρον. Πολύ περιοριστικό. Μπράβο στους δύο που τα κατάφεραν, αλλά ίσως το τόσο στρίμωγμα δε βοηθάει για να γραφτούν καλές ιστορίες(είπε αυτή που ούτε ένα write-off δε θα μπορούσε να γράψει, διότι θα το έβρισκε περιοριστικό).

Link to comment
Share on other sites

Κιβωτό και εγώ τελικά, αν και ζορίστηκα! Καλές ιστορίες και οι 2 και με περιθώρια βελτίωσης. Του Σκανερ ήταν σε γενικές γραμμές πιο δουλεμένη και είχε καλύτερη γραφή αλλά με κέρδισε η ατμόσφαιρα του Στριμμένου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο Mix Art έληξε με νίκη του mindtwisted επί του aScannerDarkly με ψήφους 4-2.

 

Σας ευχαριστώ για δύο ωραίες ιστορίες!

Link to comment
Share on other sites

Με την ελπίδα ότι το επόμενο θα έχει μεγαλύτερη συμμετοχή, ευχαριστούμε για το παιχνίδι και :drinks: στον mindtwisted για τη νίκη του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! Ωραίο ήταν το παιχνιδάκι, εύχομαι την επόμενη φορά να πάρουν μέρος περισσότερα άτομα!:good:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..