Jump to content

Οι τερατογράφοι


  

8 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία σας άρεσε περισσότερο;

    • Χαμένοι στα σκοτεινά νερά - John82
      1
    • Κάποτε στο Νέο Μεξικό - Abuno
      0
    • Δονήσεις - Mesmer
      7

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Η ιστορία μου πλέον έχει ολοκληρωθεί και απλώς θα την ελέγξω δυο-τρεις φορές ακόμα.

Απορία: Μετά τη δημοσίευση, κάνουμε post σε αυτό το topic και δίνουμε link για το topic της ιστορίας ή απλά στα σχόλια της ιστορίας επισημαίνουμε πως πρόκειται για συμμετοχή στους Τερατογράφους;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα μικρό μπέρδεμα με τους κανονισμούς που άλλαξαν/θα αλλάξουν. Στα αγγλικά μπορούμε να γράψουμε;

Link to comment
Share on other sites

Οι κανονισμοι γραφτηκαν πριν την αλλαγη. Τα αγγλικα επιτρεπονται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O πρώτος. Για να παίρνουμε σειρά οι υπόλοιποι σιγά-σιγά, λίγες μέρες μέινανε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Και ένα teaser, για να βεβαιωθώ ότι θα προλάβω...

 

 

...'' Ήταν ένας τεράστιος όγκος που έφτανε κοντά τα έξι μέτρα σε ύψος. Μπόρεσα να διακρίνω ένα σώμα καθισμένο στα τέσσερα και δυο μεγάλα μάτια που έλαμπαν στο σκοτάδι...''

 

ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΟ ΝΕΟ ΜΕΞΙΚΟ...

post-2290-0-35362700-1346154682.jpg

Edited by abuno
Link to comment
Share on other sites

Έχουν μείνει 4 ημέρες, οπότε όσοι γράφουν ακόμα να βιαστούν για να προλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα σήμερα, οπότε, αν γράφει κανείς, να βιαστεί, κάποια στιγμή ανάμεσα στα μεσάνυχτα και το πρωί ο διαγωνισμός κλείνει. Αν κάποιος γράφει ακόμα ας βιαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ η υποβολή των συμμετοχών λήγει. Αύριο θα ανακοινώσω τον τρόπο ψηφοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

Χαμένοι στα σκοτεινά νερά - John82

Κάποτε στο Νέο Μεξικό - Abuno

Δονήσεις - Mesmer

 

ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ

Η ψηφοφορία θα γίνει με ένα απλό poll και λήγει στις 30 Σεπτεμβρίου. ένα δώρο-έκπληξη περιμένει το νικητή.

 

 

Λίγες συμμετοχές πάντως.... :(

Περίμενα 5-6 συμμετοχές συνολικά, αλλά και με τρεις γίνεται παιχνίδι.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Η ψήφος μου στις Δονήσεις, του Mesmer. Ήταν, κατά την γνώμη μου, τόσο η πιο τρομαχτική ιστορία, όσο κι η πιο καλογραμμένη.

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσαν πολύ οι ιστορίες του abuno και του mesmer αλλά ψήψισα τη δεύτερη επειδή ήταν πιο τρομαχτκή και φρικιαστική. Μπράβο σε όλους για την προσπάθεια κι ένα μπράβο στον mesmer που με την εξής φράση με ανατρίχιασε...

 

«Είμαι το Κακό. Κι ο Πόνος. Κι η Συμφορά.

Είμαι η Καταστροφή. Κι ο Σεισμός. Κι ο Τυφώνας.

Μη μου δίνεις όνομα. Δώσ’ μου Πληγές. Κι αυτό είμαι»

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προβληματιστηκα για το τι επρεπε να ψηφισω... το θεμα ηταν το τερας και νομιζω πως το "καλυτερο" τερας το εδωσε ο abuno. Η ιστορια του Mesmer ηταν η αρτιοτερη κατα την γνωμη μου, αλλα το τερας δεν μου αφησε εντονη αισθηση (η αληθεια ειναι πως η σφιγγα μου αρεσε πολυ η ατιμη), δεν το εχω πολυ ξεκαθαρο στο μυαλο μου. Εχω εντονα τα οσα ειπε το τερας και εκανε τον πρωταγωνιστη να κανει, αλλα οχι την εικονα του. Καταλαβαινετε το δραμα μου; Προτιμω αλλο τερας, αλλα αλλη ιστορια ηταν κοντινοτερα στο πνευμα του διαγωνισμου ως τρομου.

Θα ψηφισω τις δονησεις και τον Mesmer γιατι οπως προειπα εχει την αρτιοτερη συμμετοχη... αλλα η σφιγγα μου εμεινε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με την εκπνοή της προθεσμίας, Mesmer κι εγώ. Είχε την πιο τρομακτική ατμόσφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ ο διαγωνισμός των Τερατογράφων λήγει.

 

Νικητής, με 6 ψήφους ανακυρήσσεται ο Mesmer, ενώ στη δεύτερη θέση έχουμε τον John82 με μία ψήφο. Τρίτος ο Abuno που δεν ψηφίστηκε από το κοινό.

 

Συνολικά, είχαμε τρεις ενδιαφέρουσες ιστορίες, η κάθε μία με τη δική της εκδοχή πάνω στο θέμα του τέρατος και φαντάζομαι η ψηφοφορία ήταν δύσκολη για όλους μας. Τα συγχαρητήριά μου σε όλους τους συμμετέχοντες και σχολιαστές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..