Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
* * * * * 2 votes

Arrow

• Please log in to reply
189 replies to this topic

#1 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.592 posts
  • Όνομα:Νικολής

Posted 31 Ιούλιος 2012 - 00:23

Θα βγει μια καινούρια σειρά τον Οκτώβριο με πρωταγωνιστή τον Green Arrow.

- Who is this Triss to you?
- What difference does it make in this situation?
- In this situation - none. I asked out of an inappropriate curiosity born of the desire to start new rumours going around the inns.
Posted Image

#2 DimitrisX

DimitrisX
  • Members
  • 1.438 posts
  • Όνομα:Δημήτριος (Dimitrios)

Posted 31 Ιούλιος 2012 - 22:29

Είναι στα υπόψη. :good:
Ας ευχηθούμε να μην είναι της αισθητικής του Smallville, αλλά όπως και να 'χει θα τη δούμε.

#3 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.592 posts

Posted 12 Οκτώβριος 2012 - 18:15

Είδα το πρώτο επεισόδιο και δηλώνω ξετρελαμένος!
- In this situation - none. I asked out of an inappropriate curiosity born of the desire to start new rumours going around the inns.
Posted Image

#4 DimitrisX

DimitrisX
  • Members
  • 1.438 posts

Posted 12 Οκτώβριος 2012 - 19:39

Ναι, ε;
Θα αναφέρω, αύριο.

#5 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.549 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 13 Οκτώβριος 2012 - 19:57

Είδα τον πιλότο, αφήνει πολύ καλές υποσχέσεις, αν ξεπεράσεις το γεγονός ότι σε 5 χρόνια σε ένα ερημονήσι ο πλέιμποϋ πρωταγωνιστής έγινε ο Batman (εκτός κι αν παίζει κάτι που δεν έδειξε ακόμα η σειρά). Αν καταφέρουν να μας δώσουν ενδιαφέροντα επεισόδια μέσα στη σαιζόν η σειρά θα τσουλήσει καλά.
  • Σουσαμένια Άνοιξη likes this
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#6 RObiN-HoOD

RObiN-HoOD

Founder

• Management
  • 2.854 posts
  • Όνομα:Στέφανος

Posted 14 Οκτώβριος 2012 - 01:58

Προφανώς το νησί θα ξετυλίγεται σιγά σιγά .. είναι το σκοτεινό background που κανείς μας δεν ξέρει και θα το μαθαίνουμε με flashbacks. Πέρα από αυτό έχω να πω ότι είναι απαράδεκτο πως ο τύπος με το hood και τα βέλη δε λέγεται robin-hood αλλά το προσπερνάω αυτό προς το παρόν :p

Πάντως δεν ξετρελάθηκα ... καλό storytelling αλλά ... δε με κέρδισε ακόμα ... από το 1ο επεισόδιο που είδα ποσεριά μου φάνηκε.

"In the event of an emergency, please put on your oxygen mask before assisting others."

#7 DimitrisX

DimitrisX
  • Members
  • 1.438 posts

Posted 14 Οκτώβριος 2012 - 11:29

Μια χαρά ξεκίνησε η σειρά. :thmbup:
Δεν επέμεινε στο πώς και γιατί άλλαξε ο τύπος (θα το δείξει σταδιακά), αλλά παρουσίασε πολύ σωστά ότι δεν έχει σχέση με τον παλαιό του εαυτό και ότι νιώθει ξένος μέσα στο ίδιο του το σπίτι.
Έσκασαν μύτη και χαρακτήρες από το σύμπαν της DC και θα ακολουθήσυν κι άλλοι.
Καλά πάμε.

#8 Σουσαμένια Άνοιξη

Σουσαμένια Άνοιξη

urbanista

• Members
  • 221 posts
  • Όνομα:Ματίνα

Posted 14 Οκτώβριος 2012 - 13:19

Θα μου άρεσε περισσότερο αν ο πρωταγωνιστής ήταν λιγότερο μονδέλο με βλέμμα μπλαζέ, αλλά απ' την άλλη τι να κάνεις... έτσι είναι αυτοί οι Αμερικανοί σούπερ-ήρωες! Ξεκίνησε δυναμικά,
Spoiler
.

Τι να πεις πάντως, μερικά όπλα (βλ. τόξο-βέλη) θα είναι πάντα διαχρονικά...

Είναι το αύριο στο χθες που με 'χει φέρει, έλα, ειρήνη να υπογράψουμε Λευτέρη. Και μη ρωτάς ποτέ ποιος έχει φταίξει, σ' αυτό το έργο που έχουμε όλοι ξαναπαίξει..

#9 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts
  • Όνομα:Γιάννης
  • Currently reading:Οι Κυρίες Του Τρόμου(Συλλογή Διηγημάτων)

Posted 15 Οκτώβριος 2012 - 18:08

Είδα σήμερα το πρώτο επεισόδιο και σίγουρα ήταν πολύ καλύτερο απ' ό,τι περίμενα. Για να δούμε και την συνέχεια...

Αν θες ν' αγιάσεις, πρέπει ν' αμαρτήσεις... ε, κι αν προλάβεις, να μετανοήσεις...

#10 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.592 posts

Posted 18 Οκτώβριος 2012 - 22:31

Είδα και το δεύτερο. Πολύ καλό. Και στο τέλος έδωσε teaser για την απάντηση στην ένστασή σου Μιχάλη.
Posted Image

#11 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.549 posts

Posted 19 Οκτώβριος 2012 - 19:46

To teaser το περίμενα σχεδόν από την αρχή, το θέμα είναι να δούμε τι ακριβώς θα παίξει με το νησί.

Τώρα, για το δεύτερο επεισόδιο, η σειρά έχει προοπτικές, οκ, αυτό το είπαμε. Το θέμα παραμένει ότι δεν έχει αρχίσει ακόμα να ρολλάρει, οι χαρακτήρες να παίζουν ενεργό ρόλο στα όσα γίνονται στη ζωή του πρωταγωνιστή και να δούμε και λιγότερο generic κακούς. Μέχρι στιγμής σκέφτομαι ότι είναι σαν τα πρώτα επεισόδια Supernatural (και όλοι είδαμε πώς εξελίχθηκε αυτή η σειρά) Η Κινέζα πάντως ήταν μια καλή αρχή και φαντάζομαι θα ξαναεμφανιστεί σε επόμενα επεισόδια, ενώ κάτι έχει πάρει το μάτι μου και για Deathstroke ως κακό της πρώτης σαιζόν.
Επίσης έχω την αίσθηση ότι οι ερμηνείες είναι ξύλινες και οι χαρακτήρες επίπεδοι, δεν ξέρω αν στην πορεία στρώσουν, είναι θέμα χρόνου και εξέλιξης όπως έιπα η όλη σειρά.

Και επίσης, από όσο έχω δει, ίσως να είναι και η καλύτερη νέα sff σειρά στη φετεινή τηλεοπτική σαιζόν.
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

#12 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.592 posts

Posted 19 Οκτώβριος 2012 - 19:51

Το μόνο που μπορώ να πω πως με έχει χαλάσει στη σειρά είναι πως η συμπρωταγωνίστρια-πρώην γκόμενα λέγεται Dinah Lance, είναι κοινώς η Black Canary. Και τώρα την έχουν μεν για κοπέλα του ήρωα, αλλά δεν είναι η κλασική Black Canary.
Posted Image

#13 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.592 posts

Posted 29 Οκτώβριος 2012 - 21:41

Μόλις βρήκα χρόνο και είδα το τρίτο επεισόδιο. Αρκετά καλό. Συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο με τα άλλα οπότε δεν έχω πολλά να πω. Ο Deadshot μορφή.
Posted Image

#14 RObiN-HoOD

RObiN-HoOD

Founder

• Management
  • 2.854 posts

Posted 29 Οκτώβριος 2012 - 22:57

Καλό είναι γενικώς ... για να δούμε .. προσωπικά δεν γνωρίζω το comic οπότε δεν ξέρω τι να περιμένω.

"In the event of an emergency, please put on your oxygen mask before assisting others."

#15 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.549 posts

Posted 30 Οκτώβριος 2012 - 13:37

Είδα και το τρίτο επεισόδιο και μιλάμε μάλλον γιατη νέα σειρά της χρονιάς. Tα Story Arcs αρχίζουν επιτέλους να παίρνουν μορφή και η "σαπουνόπερα" να δουλεύει, ενώ οι πλοκές αρχίζουν και να διαφοροποιούνται. Μπαίνουν κακοί με κουστούμια και υπερδυνάμεις στο παιχνίδι, ενώ το backstory αρχίζει να βαθαίνει. Ναι, είμαι και επισήμως fan.
Posted Image

#16 Βαγγέλης

Βαγγέλης
  • Members
  • 89 posts
  • Όνομα:Vangjel

Posted 30 Οκτώβριος 2012 - 15:54

Είδα και το τρίτο επεισόδιο και μιλάμε μάλλον γιατη νέα σειρά της χρονιάς. Tα Story Arcs αρχίζουν επιτέλους να παίρνουν μορφή και η "σαπουνόπερα" να δουλεύει, ενώ οι πλοκές αρχίζουν και να διαφοροποιούνται. Μπαίνουν κακοί με κουστούμια και υπερδυνάμεις στο παιχνίδι, ενώ το backstory αρχίζει να βαθαίνει. Ναι, είμαι και επισήμως fan.

Τρέφω και εγώ ελπίδες για αυτή τη σειρά αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος. Ελπίζω να βελτιωθεί και με αυτό εννοώ να γίνει η πλοκή και το δράμα καλύτερα :p

#17 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.592 posts

Posted 02 Νοέμβριος 2012 - 21:44

Πάει και το τέταρτο. Χμ, δεν ξέρω. Αν και γενικά μου άρεσε, μου φάνηκε πως είναι πολύ νωρίς ακόμα για να
Spoiler
Θέλω να δω πως θα το δουλέψουν στο επόμενο επεισόδιο.
Posted Image

#18 RObiN-HoOD

RObiN-HoOD

Founder

• Management
  • 2.854 posts

Posted 02 Νοέμβριος 2012 - 22:02

Και το s01e04 καλό ήτανε .. βέβαια πολύ σαπουνόπερα αλλά εντάξει .. μην τα θέλουμε και όλα δικά μας ...

#19 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts
  • Όνομα:Γιάννης
  • Currently reading:Οι Κυρίες Του Τρόμου(Συλλογή Διηγημάτων)

Posted 05 Νοέμβριος 2012 - 19:38

Ωραίο και το 4ο επεισόδιο.
Παράξενο που τον καταλάβανε τόσο νωρίς, αλλά μάλλον θα βάλουν τον πρώην σωματοφύλακα/νεόκοπο συνεργάτη να κάνει καμιά ταρζανιά και ο Κουίν θα γλυτώσει.

Αν θες ν' αγιάσεις, πρέπει ν' αμαρτήσεις... ε, κι αν προλάβεις, να μετανοήσεις...

#20 RObiN-HoOD

RObiN-HoOD

Founder

• Management
  • 2.854 posts

Posted 05 Νοέμβριος 2012 - 20:35

ΕΕ δε θα μπορύσε να είναι συνέχεια κρυφός, θα πρέπει να δημιουργήσει και συνεργάτες / βοηθούς .. κλασικά εικονογραφημένα ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users