Jump to content

Arrow (2012-2020)


Zaratoth
 Share

Recommended Posts

Δε ξέρω για σας αλλά έχω δηλώσει ουκ άπειρες φορές τρελλάμενη φαν με τη σειρά και πιστευώ πως όσο πάει γίνεται και καλύτερη! Ειδικά στα τελευταία επεισόδια ανάσα δεν προλαβαίνεις να πάρεις! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για σας αλλά έχω δηλώσει ουκ άπειρες φορές τρελλάμενη φαν με τη σειρά και πιστευώ πως όσο πάει γίνεται και καλύτερη! Ειδικά στα τελευταία επεισόδια ανάσα δεν προλαβαίνεις να πάρεις! 

Εγώ ενώ τη χλεύαζα στην αρχή, μπορώ να πω ότι κόλλησα κ πλέον τα επεισόδια φεύγουν σαν πασατέμπο. Ελπίζω να μη χαλάσει αργότερα κ ξενερώσω

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δε ξέρω για σας αλλά έχω δηλώσει ουκ άπειρες φορές τρελλάμενη φαν με τη σειρά και πιστευώ πως όσο πάει γίνεται και καλύτερη! Ειδικά στα τελευταία επεισόδια ανάσα δεν προλαβαίνεις να πάρεις!

Εγώ ενώ τη χλεύαζα στην αρχή, μπορώ να πω ότι κόλλησα κ πλέον τα επεισόδια φεύγουν σαν πασατέμπο. Ελπίζω να μη χαλάσει αργότερα κ ξενερώσω
Μετα το Μαυρο Τοξοτη κανει λιγο κοιλία
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει 9 επεισόδια της σειράς κ είμαι πολύ ευχαριστημένος, ένα πράγμα που δεν μπορώ να χωνέψω είναι SPOILER η σχέση της Laurel με τον κολλητό του κ η αντίδραση του πρωταγωνιστή, τι θέλω να πω; Όσες τύψεις και να χεις, όσο κ υπεράνω να είσαι, όσο καλά η κακά κ να τα χεις με τον εαυτό σου, όσο κουρέλι κ αν είναι ο εγωισμός σου μερικά πράγματα δεν καταπίνονται. Δε γίνεται όσο σε θεωρούν εσένα νεκρό ο καλύτερός σου φίλος να την πέφτει στον έρωτα της ζωής σου και αφού έχεις περάσει ό,τι έχεις περάσει να γυρνάς πάλι πίσω και να είναι όλα μέλι γάλα κ να του βρίσκεις κ δουλειές, να τον βοηθάς, να τους δέχεσαι σπίτι σου να δειπνήσουν και δεν ξέρω κ γω τι άλλο. Μόνο στο κρεβάτι του δεν τους έβαλε να το κάνουν.  Μου βγάζει μια τρελή μιζέρια και ηττοπάθεια το όλο σκηνικό.Απλά δε γίνεται, εδώ χωρίζεις μετά από μια μακροχρόνια σχέση κ αν τη δεις με άλλον (κ εννοείται όχι τον κολλητό σου με ένα τυχαίο) είναι πολλή αμήχανη στιγμή κ νιώθεις κάτι μαχαιριές στην καρδιά σου, ακόμα κ αν την έχεις ξεπεράσει. Το καταλαβαίνω ότι οι σεναριογράφοι ψάχνουν τρόπους να συνδέσουν τις ζωές των χαρακτήρων, αλλά όχι έτσι ρε παιδιά. Είναι μη ρεαλιστικές καταστάσεις αυτές (ακόμα και για σειρά φαντασίας), για να μην πω κάτι χειρότερο και ξεφτιλίζουν τον πρωταγωνιστή στα μάτια μας.

Edited by Anwrimos23
Link to comment
Share on other sites

Στο σημειο που εισαι ο Ολι ειναι σε μετατραυματικο σοκ. Εχει περασει στο νησι του Λοστ 5 χρονια, ντύνεται Ρομπεν των Δασων και κυνηγα εγκληματιες , το οτι κανει πλατες στον κολλητο ειναι το λιγοτερο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παντως γινονται τα σοδομα και τα γομορα στο τελευταιο επεισοδιο απ'οτι πηρε το ματι μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο μπάτσος δεν είναι λιγάκι υπερβολικός στην ερμηνεία του; Κάθε φορά που τον βλέπω να κάνει αυτές τις γκριμάτσες γελάω, ούτε ο αστυνόμος Θεοχάρης να ήτανε. Επίσης αυτό με τον θάνατο του πατέρα κ πόσο πληγώθηκαν όλοι έχει αρχίσει να με εκνευρίζει. Εντάξει το καταλαβαίνω οι σεναριογράφοι θέλουν να δώσουν μια ανθρώπινη διάσταση στην ιστορία κ να μη γίνει εντελώς χάρτινη, αλλά σε κάθε επεισόδιο ακούμε τα ίδια και τα ίδια πόσο πολύ πληγώθηκε η Θία και πόσο στενοχωρήθηκαν κ πόσο πικράθηκαν... Τέλος για πόσο χαζή παίζει να την έχει ο Όλιβερ την ξανθιά τεχνικό; Της δίνει να ερευνήσει όλα τα παράνομα όπλα, μυστικά από συμμορίες κλπ κ τις λέει για κυνήγια θησαυρού, στοιχήματα και γενικά ό,τι να ναι. Αυτή είναι γάτα στάνταρ θα τα κατάλαβε όλα :)

Edited by Anwrimos23
Link to comment
Share on other sites

Ο μπάτσος δεν είναι λιγάκι υπερβολικός στην ερμηνεία του; Κάθε φορά που τον βλέπω να κάνει αυτές τις γκριμάτσες γελάω, ούτε ο αστυνόμος Θεοχάρης να ήτανε. Επίσης αυτό με τον θάνατο του πατέρα κ πόσο πληγώθηκαν όλοι έχει αρχίσει να με εκνευρίζει. Εντάξει το καταλαβαίνω οι σεναριογράφοι θέλουν να δώσουν μια ανθρώπινη διάσταση στην ιστορία κ να μη γίνει εντελώς χάρτινη, αλλά σε κάθε επεισόδιο ακούμε τα ίδια και τα ίδια πόσο πολύ πληγώθηκε η Θία και πόσο στενοχωρήθηκαν κ πόσο πικράθηκαν... Τέλος για πόσο χαζή παίζει να την έχει ο Όλιβερ την ξανθιά τεχνικό; Της δίνει να ερευνήσει όλα τα παράνομα όπλα, μυστικά από συμμορίες κλπ κ τις λέει για κυνήγια θησαυρού, στοιχήματα και γενικά ό,τι να ναι. Αυτή είναι γάτα στάνταρ θα τα κατάλαβε όλα :)

Βασικά αυτό με την ξανθιά είναι τόσο πιστό στον χαρακτήρα του Oliver Queen από τα κόμιξ που τα σπάει. Είσαι στην αρχή ακόμα, όταν δεν πολυήξεραν τι έκαναν. Στη δεύτερη σαιζόν αρχίζει το πραγματικό νταβαντούρι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καθηλωτικό το σημερινό επεισόδιο. Από αλλού το περίμενες, από αλλού σου ήρθε. Και τρία καυτά επεισόδια μένουν για το τέλος της season.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελευταίο επεισόδιο της season. Πάρα πολύ καλοφτιαγμένο, με αρκετό συναίσθημα. Έκλειναν αρκετά κομμάτια της ιστορίας αν και, για άλλη μια φορά, μας hype-άρει άπειρα για την επόμενη season. Το καλύτερο επεισόδιο μέχρι σήμερα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

To βρήκα λίγο απογοητευτικό το φινάλε, αλλά το τέλος... πώς τα καταφέρνουν να σε τραβάνε να θες να δεις το επόμενο επεισόδιο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ξεκίνησε και η τρίτη σεζόν! Πως σας φάνηκε το πρώτο επεισόδιο; 

 

Όπως ξεκίνησε δεν με ενθουσίασε είναι η αλήθεια. Αλλά το τέλος για άλλη μια φορά σε αφήνει με την αγωνία και σε βάζει σε σκέψεις να ανακαλύψεις τι έγινε πάλι.... Η Laurel φαίνεται λίγο καλύτερα από την νευρική ανορεκτική που είχα καταντήσει στη δεύτερη σεζόν. Άντε να δούμε! 

Edited by Nargathrod
Link to comment
Share on other sites

  • Management

Νομίζω το 1ο επεισόδιο σαν εισαγωγικό για 3η σεζόν είναι καλό και το τέλος δίνει μια ανατροπή που έχει ενδιαφέρον.

 

Η 2η με είχε κουράσει προς το τέλος. Τώρα με κάνει να θέλω να το συνεχίσω αν σκεφθείς οτι είχα σκοπό να την αφήσω τελείως ως σειρά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά με κάνουν να λέω πως αν μια σειρά γίνεται καλύτερη από επεισόδιο προς επεισόδιο και συνέχεια ανεβάζει τον πήχη, αυτή είναι το Arrow.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δηλώνω φάν. Κυρίως γιατι δεν έχω διαβάσει τίποτα απο arrow οποτε δεν υπηρχε εικονα στο μυαλο μου για να μου τη χαλασει. Ειμαι στο εκτο επεισοδιο του δευτερου κύκλου και εχω παρει φόρα  :cool2:  Ναι ο ηθοποιος ειναι ανεκφραστος μεχρί αηδιας, ναι η Λορέην ειναι ατάλαντη, ναι τα μισα επεισοδια εχουν κατι τρύπες σα δίχτυα μεσα απο τα οποια περνανε ανετα χταποδια αλλα έχει πλακα... Οπώς πλάκα εχει οτι περνανε διαφόροι κακοί και υπερηρωες απο διαφορα άλλα τύπου "περνούσα απο τη πόλη και ειπα να πιω ενα καφε"

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο ηθοποιος ειναι ανεκφραστος μεχρί αηδιας

 

Έχοντας ασχοληθεί με τον ηθοποιό στην πραγματική του ζωή (βίντεο που ανεβάζει στο fb) και ατάκες που έχει πει, θεωρώ πως επίτηδες είναι ανέκφραστος, καθώς, μην ξεχνάμε, πως είναι μια αντίστοιχη version Batman, ο Oliver είναι ένα προσωπείο και αυτό που είναι πραγματικά είναι ο Arrow. Έχει άλλη δυναμική όταν βάζει τη μάσκα, από τις "οικογενειακές ιστορίες" που ζει ως Oliver (στις οποίες 99% των φορών τα σκατώνει ως λίγο αντικοινωνικός που έχει γίνει xD).

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι ο ηθοποιος ειναι ανεκφραστος μεχρί αηδιας

 

Έχοντας ασχοληθεί με τον ηθοποιό στην πραγματική του ζωή (βίντεο που ανεβάζει στο fb) και ατάκες που έχει πει, θεωρώ πως επίτηδες είναι ανέκφραστος, καθώς, μην ξεχνάμε, πως είναι μια αντίστοιχη version Batman, ο Oliver είναι ένα προσωπείο και αυτό που είναι πραγματικά είναι ο Arrow. Έχει άλλη δυναμική όταν βάζει τη μάσκα, από τις "οικογενειακές ιστορίες" που ζει ως Oliver (στις οποίες 99% των φορών τα σκατώνει ως λίγο αντικοινωνικός που έχει γίνει xD).

 

ok για τον Oliver να το δεχτω...μη μου πεις οτι σ αρεσει και η σκελετορ-Λορεην ομως γιατι θα βγαλώ τοξο...  :bow_arrow:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ναι ο ηθοποιος ειναι ανεκφραστος μεχρί αηδιας

 

Έχοντας ασχοληθεί με τον ηθοποιό στην πραγματική του ζωή (βίντεο που ανεβάζει στο fb) και ατάκες που έχει πει, θεωρώ πως επίτηδες είναι ανέκφραστος, καθώς, μην ξεχνάμε, πως είναι μια αντίστοιχη version Batman, ο Oliver είναι ένα προσωπείο και αυτό που είναι πραγματικά είναι ο Arrow. Έχει άλλη δυναμική όταν βάζει τη μάσκα, από τις "οικογενειακές ιστορίες" που ζει ως Oliver (στις οποίες 99% των φορών τα σκατώνει ως λίγο αντικοινωνικός που έχει γίνει xD).

 

ok για τον Oliver να το δεχτω...μη μου πεις οτι σ αρεσει και η σκελετορ-Λορεην ομως γιατι θα βγαλώ τοξο...  :bow_arrow:

 

Για την περίπτωσή της δεν έχω καταλλήξει. Είμαι πάντως τύπος που συγχωρώ/δικαιολογώ πολύ εύκολα (με παράπλευρο αποτέλεσμα να περνάω αρκετά καλά και με μικρότερης ποιότητας υλικό :p) και έχω δημιουργήσει τη θεωρία πως δεν φταίει η ηθοποιός, αλλά ο χαρακτήρας που είναι αρκετά σπαστικός/νερόβραστος/εγωκεντρικός/δεν ξέρω τι. Πιο πολύ δηλαδή με ενοχλεί η Laurel παρά η Katie Cassidy (ηθοποιός). Αν και πλέον θεωρώ πως φτιάχνει σαν χαρακτήρας, μετά τα απανωτά σοκ δεύτερης/τρίτης σεζόν και θα έρθει στον ίσιο δρόμο.

Edited by Zaratoth
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ εφτάσα αισίως στη τρίτη σεζόν. Οφείλω να ομολογήσω οτι σιγα σιγά αλλαζω γνωμη και για τον πρωταγωνιστή. Τελικά ειναι καλός ηθοποιος. Βεβαια μπορεί να εχω επηρεαστει απο τους κοιλιακους... :showoff:

Θα ήθελα λίγο λιγοτερο drama στην ιστορία καθώς ωρες ώρες πανε να χώσουνε στοιχεία soap opera αλλα τελοσπαντων ας μη τα θέλουμε κι ολα δικά μας. Θα ξεκινήσω και flash περιμενοντας τα crossover...

(στο διαδίκτυο επικρατεί υστερία με το olicity. Πραγμα που δείχνει τι θέλει η πλειοψηφία δυστυχως. Αισθηματικό δραμα και κλαψουμουνιασμα..)

Edited by elen
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mid season και αναμεικτες εντυπωσεις για τη σαιζον. Λιγο υποτονικο βασικο αρκ αλλα σου πεταει κατι αγγιστρια για πιο μετα που σε καρφωνει. Ωραιο τελος ομως το τελευταιο επεισοδιο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Φάντασμα changed the title to Arrow (2012-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..