Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
* * * * * 2 votes

Arrow

• Please log in to reply
188 replies to this topic

#41 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 739 posts
  • Όνομα:Nargathrod
  • Currently reading:Διακοπές στη Χέλλαντ - Λένος Χρηστίδης

Posted 20 Νοέμβριος 2012 - 22:54

Καλά ο Τόμυ είναι γκαβούλιακας έχει την γυναικάρα να του την πέφτει και της ρίχνει άκυρο; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... Θα βαράει το κεφάλι του
The piano keys are black and white but they sound like million colours in your mind

#42 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts
  • Όνομα:Γιάννης
  • Currently reading:Οι Κυρίες Του Τρόμου(Συλλογή Διηγημάτων)

Posted 21 Νοέμβριος 2012 - 11:46

Καλά ο Τόμυ είναι γκαβούλιακας έχει την γυναικάρα να του την πέφτει και της ρίχνει άκυρο; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... Θα βαράει το κεφάλι του

Αν και ο Τόμυ δεν ξέρει τι πέρασε ο Όλιβερ στο νησί και δεν φαντάζεται καν ότι ο φίλος του είναι ο εκδικητής, καταλαβαίνει πως δεν είναι ό,τι καλύτερο να τον θυμώσει. Και δεσμός με την γυναίκα που αγαπάει ο Όλιβερ και την πέφτει στην αδερφή του; Ε, πάει πολύ.
Εξάλλου, η Theia είναι πολύ νέα. Είναι καν ενήλικη; Δεν το έχω "πιάσει" αυτό.

Κατά τα άλλα, το έκτο επεισόδιο ήταν αρκετά καλό. Αναγκαίο να δείχνουν και τέτοια επεισόδια, ο Arrow να πολεμάει απλούς εγκληματίες και όχι τους ισχυρούς της πόλης, καθώς με τον ρυθμό που είχαν μέχρι τώρα δεν ξέρω αν θα κατάφεραν να βγάλουν την πρώτη σαιζόν.
  • Nargathrod likes this

Αν θες ν' αγιάσεις, πρέπει ν' αμαρτήσεις... ε, κι αν προλάβεις, να μετανοήσεις...

#43 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 739 posts

Posted 21 Νοέμβριος 2012 - 12:05

Ναι η Thea πρέπει να είναι 17... Η ηθοποιός είναι μεγαλύτερη! Γεννημένη το 1988 και γυναικάρα! Posted Image

Όντως στα 5 πρώτα επεισόδια είχε διαγράψει ήδη πέντε ονόματα.(θετικό να σπάει στο ξύλο και τους εγκληματίες της πόλης). Βέβαια αν η λίστα με τα ονόματα είναι τόση όση οι σελίδες με το τεφτέρι που κρατάει ο Oliver βλέπω 20 σεζόν χαλαρά! χαχαχαχα

Edited by Nargathrod, 21 Νοέμβριος 2012 - 12:06.

The piano keys are black and white but they sound like million colours in your mind

#44 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.534 posts
  • Όνομα:Μιχάλης

Posted 07 Δεκέμβριος 2012 - 17:01

Η Huntress πώς σας φάνηκε παλικάρια;
Εγώ βρήκα το προηγούμενο επεισόδιο κάπως αργό, αλλά είναι λογικό, πάνε μάλλον να χτίσουν μεγαλύτερη ιστορία μέχρι το τέλος της σαιζόν και το βλέπω
Spoiler

Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

R.E. Howard - The Tower of the Elephant

#45 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts

Posted 07 Δεκέμβριος 2012 - 23:26

Αν και από το κόμικ δεν έχω την παραμικρή ιδέα, η Huntress με κέρδισε σαν χαρακτήρας από την πρώτη στιγμή. Δεν ξέρω, μάλλον για αυτό ευθύνεται και η ηθοποιός. Χωρίς να είναι κούκλα, έχει μια παράξενη γοητεία. Το είδος της γυναίκας που πρέπει να αποφύγεις, αλλά δεν μπορείς να απομακρυνθείς από αυτήν.

Το έβδομο επεισόδιο όντως ήταν κάπως αργό, αλλά είναι απαραίτητο να υπάρχουν κι αυτά.

Αν θες ν' αγιάσεις, πρέπει ν' αμαρτήσεις... ε, κι αν προλάβεις, να μετανοήσεις...

#46 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 739 posts

Posted 08 Δεκέμβριος 2012 - 16:16

Σαν την Thea καμία! Σίγουρα όμως η Huntress είναι ενδιαφέρουσα! Ο Oliver τσίμπησε άσχημα! Βλέπει τον εαυτό του μέσα από αυτή. Αν και σύντομα πιστεύω ότι η Huntress θα τον πληγώσει άσχημα!

#47 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.534 posts

Posted 08 Δεκέμβριος 2012 - 23:22

To 8o επεισόδιο το προχωράει και άλλο το στόρυ και ωραία μάλιστα.
Posted Image

- Civilised men are more discourteous than savages because they know they can be impolite without having their skulls split, as a general thing.

#48 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts

Posted 13 Δεκέμβριος 2012 - 19:15

Πάρα πολύ καλό το 8ο επεισόδιο. Τολμώ μάλιστα να πω ότι ήταν το καλύτερο μέχρι αυτήν την στιγμή.

ΥΓ. Την Huntress την πάω με τα χίλια...

#49 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.534 posts

Posted 13 Δεκέμβριος 2012 - 20:29

Πάρα πολύ καλό το 8ο επεισόδιο. Τολμώ μάλιστα να πω ότι ήταν το καλύτερο μέχρι αυτήν την στιγμή.

ΥΓ. Την Huntress την πάω με τα χίλια...

γούσταρα τρελά το peep talk του σωματοφύλλακα με τον Oli, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ότι λες σε κάποιον που έχει κολλήσει με psycho γκόμενα (και ότι ακριβώς σου απαντάει εκείνος)
  • Nargathrod likes this
Posted Image

#50 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 739 posts

Posted 13 Δεκέμβριος 2012 - 20:35

To peep talk που όλοι έχουμε λίγο πολύ περάσει με φίλους και φίλες που καψουρεύονται!

Καλή είναι η Hunterss αλλά έρχεται δεύτερη! :beer:

#51 Σουσαμένια Άνοιξη

Σουσαμένια Άνοιξη

urbanista

• Members
  • 221 posts
  • Όνομα:Ματίνα

Posted 15 Δεκέμβριος 2012 - 15:16

Έχω αρχίσει να χωνεύω κάπως το μοντελάκι που παίζει τον Άροου και το ότι - για πρακτικούς λόγους - δε μπορεί να ακουμπάει τα χέρια του στα πλευρά όταν στέκεται όρθιος... :lol: Προχωράει ωραία και η ιστορία
Spoiler

Είμαι στο 8 και νομίζω ότι είναι λίγο κουραστικό
Spoiler

Κατά τα άλλα μια χαρά, καλυτερεύει και σε κρατάει να το βλέπεις.

Η πρώην και wanna-ξανάbe γκόμενα είναι καταπληκτική!:
Spoiler

Edited by Σουσαμένια Άνοιξη, 15 Δεκέμβριος 2012 - 15:17.

• Nihilio and Nargathrod like this

Είναι το αύριο στο χθες που με 'χει φέρει, έλα, ειρήνη να υπογράψουμε Λευτέρη. Και μη ρωτάς ποτέ ποιος έχει φταίξει, σ' αυτό το έργο που έχουμε όλοι ξαναπαίξει..

#52 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts

Posted 18 Δεκέμβριος 2012 - 12:03

Ένατο, και τελευταίο για το 2012, επεισόδιο. Είχε αρκετή δράση και επιτέλους
Spoiler

Μια που σειρά θα επανέλθει στο τέλος του άλλου μήνα, ας κάνω έναν μίνι απολογισμό.
Πραγματικά η σειρά αποδεικνύεται μέχρι τώρα καλύτερη από τις προσδοκίες μου. Στην αρχή ήμουν δισταχτικός για το εάν θα το έβλεπα καν, κυρίως επειδή φοβόμουν μήπως βάδιζε στα χνάρια του Smallville, αλλά ευτυχώς οι φόβοι μου δεν επαληθεύτηκαν. Έχει αρκετή δράση, ωραίο story και βέβαια αρκετές "αμερικανιές" και κλισέ. Γενικά θεωρώ το Arrow ως το δυνατό χαρτί για το fantasy την φετινή season.

Και μια απορία.
Spoiler

Edited by John82, 18 Δεκέμβριος 2012 - 12:03.

• Nargathrod likes this

#53 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 739 posts

Posted 18 Δεκέμβριος 2012 - 13:19

Απαντώντας στην απορία σου Γιάννη, είναι πολύ πιθανό... Λέει συνέχεια εμείς και εμείς όταν μιλάει με ξέρεις ποιον. Πιστεύω ότι θα παίξει τεράστιο ρόλο... στην συνέχεια.

Ματίνα!

Thea ή Laurel ???

#54 Σουσαμένια Άνοιξη

Σουσαμένια Άνοιξη

urbanista

• Members
  • 221 posts
  • Όνομα:Ματίνα

Posted 18 Δεκέμβριος 2012 - 16:33

Ματίνα!

Thea ή Laurel ???

Μα και οι δύο είναι υπέροχες! Η επιτομή του "όλες πρέπει να είμαστε πανέμορφες και αψεγάδιαστες", δεν μπορώ να διαλέξω.

Άντε, οκ, η Laurel είναι η αδυναμία μου!
Δύο ρόλους έχει (γκόμενα και δικηγόρος) και μας κάνει να γελάμε εξίσου και στους δύο! :clap_1:
  • Nargathrod likes this

Είναι το αύριο στο χθες που με 'χει φέρει, έλα, ειρήνη να υπογράψουμε Λευτέρη. Και μη ρωτάς ποτέ ποιος έχει φταίξει, σ' αυτό το έργο που έχουμε όλοι ξαναπαίξει..

#55 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.534 posts

Posted 26 Ιανουάριος 2013 - 00:01

Το προηγούμενο επεισόδιο με τον Firebug ήταν απίστευτα flat. Το σημερινό ήταν κάπως καλύτερο, αν και κάπου η σειρά χάνει τη φόρα της και τα subplots καπελώνουν τον κακό του επεισοδίου. Αλλά το τέλος στο 1x11 μου άναψε φωτιές. Άσε που μαθαίνουμε ότι
Spoiler

Posted Image

#56 alkinem

alkinem
  • Members
  • 836 posts

Posted 27 Μάρτιος 2013 - 20:49

Επεισόδιο 17 - The return of Huntress

Έντονο και χορταστικό επεισόδιο και μεγάλο συν(κατά την γνώμη μου) ήταν η επανεμφάνιση της Huntress. Προσωπικά την θεωρώ ως τον πλέον ενδιαφέροντα γυναικείο χαραχτήρα στη σειρά. Αν και της έχουν λασκάρει πολλές βίδες, βεβαίως...

#57 Nihilio

Nihilio

Τιποτένιος

• Global Moderators
  • 11.534 posts

Posted 27 Μάρτιος 2013 - 23:29

Επεισόδιο 17 - The return of Huntress

Έντονο και χορταστικό επεισόδιο και μεγάλο συν(κατά την γνώμη μου) ήταν η επανεμφάνιση της Huntress. Προσωπικά την θεωρώ ως τον πλέον ενδιαφέροντα γυναικείο χαραχτήρα στη σειρά. Αν και της έχουν λασκάρει πολλές βίδες, βεβαίως...

Επιτέλους ένα καλό επεισόδιο, από τη νέα χρονιά και μετά μόνο εκείνο με το flashback μου άρεσε, αντε και το προηγούμενο - Αν και πλέον η σειρά έχει αρκετό Deathstroke ΚΑΙ τον Speedy για να μας βγει το φανμπόι, κι ας σκάνε ακόμα με τα πολιτικά τους.

Posted Image

#58 RObiN-HoOD

RObiN-HoOD

Founder

• Management
  • 2.851 posts
  • Όνομα:Στέφανος

Posted 27 Μάρτιος 2013 - 23:37

Αυτό με τις "βίδες" να μην είχε... έτσι τώρα την δείχνουν ως psycho...  :shuriken:

"In the event of an emergency, please put on your oxygen mask before assisting others."

#59 Electroscribe

Electroscribe

paper rhino

• Members
  • 1.041 posts
  • Όνομα:Λευτέρης

Posted 28 Μάρτιος 2013 - 08:52

Πάντως κρατάει πολύ καλή ισορροπία ανάμεσα στο τι θέλει να δει ο οπαδός του κόμικ και τι θέλει να δει ο άσχετος. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό αλλού, ούτε καν να το επιδιώκουν (ίσως να έπαιζε στο Smallville με το οποίο δεν είχα καμιά επαφή)

Αν δεν έχετε τσεκάρει το webcomic που βγαίνει κάθε εβδομάδα, μερικά "τεύχη" συμπληρώνουν καλά αυτά που βλέπουμε στα επεισόδια

• Nargathrod likes this
Χειμώνος ορχού, ει θέρους ηύλεις.
<><

#60 Nargathrod

Nargathrod
  • Moderators
  • 739 posts

Posted 28 Μάρτιος 2013 - 12:36

Όντως έχει κρατήσει τις ισορροπίες! Και συνεχίζει να προχωρά την ιστορία στο νησί αρκετά καλά! 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users