Jump to content

Arrow (2012-2020)


Zaratoth
 Share

Recommended Posts

Φτάσαμε και στο χριστουγεννιάτικο διάλειμμα. Τα τελευταία δυο επεισόδια ήταν κάτι παραπάνω από επικά. Πρώτη φορά κάθισα και ξαναείδα επεισόδιο (το πρώτο part πριν βάλω να δω το φρέσκο δεύτερο). Πολύ τρελά πράγματα. Τα τελευταία πέντε λεπτά του δεύτερου επεισοδίου ήταν όλα τα λεφτά. Όποιος έχει δει κατάλαβε σε ποιες σκηνές αναφέρομαι.

Ναι. Περίμενα να έπαιζε η φάση αυτή στην τρίτη σαιζόν και βγάζει επιτέλους νόημα και η μάσκα. Αν και η σκηνή στο τέλος-τέλος δε με έπεισε, υπερβολική σύμπτωση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να το πω λαικα... ΧΕΖΩ ΝΕΦΤΙ ΜΕ ΤΟ ARROW! Για μενα ειναι στις τριες αγαπημενες σειρες για φετος, το'χω ξαναπει! Για την τελευταια σκηνη ο λογος που την έβαλαν είναι ο εξής ==> επειδή θέλουν να γυρίσουν το Flash ήθελαν μέσω του Arrow να τον εισάγουν με τον πιο καλυτερο δυνατό/εύκολο τρόπο προφανως.....

Link to comment
Share on other sites

Να το πω λαικα... ΧΕΖΩ ΝΕΦΤΙ ΜΕ ΤΟ ARROW! Για μενα ειναι στις τριες αγαπημενες σειρες για φετος, το'χω ξαναπει! Για την τελευταια σκηνη ο λογος που την έβαλαν είναι ο εξής ==> επειδή θέλουν να γυρίσουν το Flash ήθελαν μέσω του Arrow να τον εισάγουν με τον πιο καλυτερο δυνατό/εύκολο τρόπο προφανως.....

Την είχαμε την κουβέντα αυτή με την παρέα μου σήμερα, ήταν μία κοπέλα που έλεγε ότι είδε δύο επεισόδια και τη μίσησε τη σειρά και όλοι οι υπόλοιποι να ουρλιάζουμε ότι μπορεί να μην έχει ερμηνείες, σενάριο, σκηνοθεσία, πλοκή και γενικά να είναι (στα χαρτιά) αδιάφορη σειρά αλλά είναι ότι πιο fun υπάρχει αυτή τη στιγμή στην τηλεόραση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Να το πω λαικα... ΧΕΖΩ ΝΕΦΤΙ ΜΕ ΤΟ ARROW! Για μενα ειναι στις τριες αγαπημενες σειρες για φετος, το'χω ξαναπει! Για την τελευταια σκηνη ο λογος που την έβαλαν είναι ο εξής ==> επειδή θέλουν να γυρίσουν το Flash ήθελαν μέσω του Arrow να τον εισάγουν με τον πιο καλυτερο δυνατό/εύκολο τρόπο προφανως.....

Την είχαμε την κουβέντα αυτή με την παρέα μου σήμερα, ήταν μία κοπέλα που έλεγε ότι είδε δύο επεισόδια και τη μίσησε τη σειρά και όλοι οι υπόλοιποι να ουρλιάζουμε ότι μπορεί να μην έχει ερμηνείες, σενάριο, σκηνοθεσία, πλοκή και γενικά να είναι (στα χαρτιά) αδιάφορη σειρά αλλά είναι ότι πιο fun υπάρχει αυτή τη στιγμή στην τηλεόραση.

 

ΕΤΣΙ!

Link to comment
Share on other sites

και όλοι οι υπόλοιποι να ουρλιάζουμε ότι μπορεί να μην έχει ερμηνείες, σενάριο, σκηνοθεσία, πλοκή και γενικά να είναι (στα χαρτιά) αδιάφορη σειρά...

:rofl2:  :rofl2: 

Τελικά τα αντι-επιχειρήματα, λειτουργούν όπως και η αρνητική διαφήμιση;;;

 

Η 2η σεζόν της σειράς τελικά είναι καλύτερη απ' την πρώτη και νομίζω έχει να κάνει με το ότι έχει βρει πλέον ακριβώς τα πατήματα και το στυλ που της ταιριάζουν και ταιριάζουν και στους θεατές που απολαμβάνουν το είδος αυτό. Το κόμικ-στυλ σενάριο είναι εμφανέστατο, ιστορίες που αποτελούν αφορμές για περιπέτειες στο κάθε επεισόδιο, αλλά που δεν λύνονται απαραίτητα και περιμένεις πως κάποιος θα ξαναεμφανιστεί σε ένα επεισόδιο στο μέλλον, χωρίς να είναι απαραίτητα το παζλ που συμπληρώνεται για να σε οδηγήσει σε μια τελική, ολοκληρωτική αποκάλυψη, αλλά γιατί έτσι είναι ο κόσμος των υπερ-ηρώων! Οπότε, προφανώς και δεν έχουν σημασία όσα είπε κι ο νιχιλιο, και σ' όποιον αρέσει, άρεσε! :)

 

Ο παλιός μας φίλος Κροίξος (για όσους έβλεπαν Σπάρτακους) μένει πιστότατος στους υπερβασανισμένους του ρόλους και ξεκινάει καινούργια βεντέτα για το 2014. Αναμένονται απολαυστικές αναμετρήσεις!!

 

Απ' όλα τα παραπάνω βέβαια εξαιρείται κάθετα η Λόρελ που παραείναι ατάλαντη ακόμα και για συμβιβασμούς... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ' όλα τα παραπάνω βέβαια εξαιρείται κάθετα η Λόρελ που παραείναι ατάλαντη ακόμα και για συμβιβασμούς... 

 

Εδώ θα συμφωνήσω 100%. Ελπίζω να ψοφίσει στο φινάλε της σαιζόν αυτής (και κάτι μου λέει ότι αφού είδαν τη Laurel να παίζει έκαναν αυτό που έκαναν με τη Black Canary)

Link to comment
Share on other sites

H Laurel δεν μου αρέσει και εμένα καθόλου! Για κάποιο λόγο αυτή η κοπέλα είναι ανέκφραστη σε πολλές σκηνές που πρέπει να βγάζει κάποια συγκεκριμένα πρόσωπα. Επίσης στην δεύτερη σεζόν έχει χάσει από θέμα ομορφιάς ή είναι η ιδέα μου; Φαίνεται πιο παστομένη... πράγμα που δεν την ομορφαίνει καθόλου. Η Black Canary τα έσπασε! Και η ηθοποιός καλή εκφραστικά! 

Link to comment
Share on other sites

O μπαμπας της απο την αλλη ειναι ο ιδανικος Harry Dresden και οσο τον βλεπω τοσο πειθομαι να δω το Dresden files που ολοι μου λενε οτι ειναι μεταφορα-εκτρωμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην δεύτερη σεζόν έχει χάσει από θέμα ομορφιάς ή είναι η ιδέα μου; Φαίνεται πιο παστομένη... πράγμα που δεν την ομορφαίνει καθόλου.

Ναι, ναι εκεί απ' το τέλος της 1ης σεζόν κάπου άρχισε να σπάει... Αλλά, ξες τι, εμείς την κακολογούμε αλλά δεν το καταλαβαίνουμε σωστά. Είναι που μπαίνει στο πετσί του ρόλου κι έχει περάσει πάρα πολλά βάσανα και στεναχώριες. Η καημένη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν τα βάσανα σου κάνουν τέτοια μούρη να τα κόψει αμέσως! Δεν λέει! 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου πολυαρέσει αλλά θεωρώ πως φταίει ο χαρακτήρας της Laurel που μετά το θάνατο του Tommy το έχει ρίξει σε ηρεμιστικά/ποτό, όχι η ίδια η ηθοποιός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου πολυαρέσει αλλά θεωρώ πως φταίει ο χαρακτήρας της Laurel που μετά το θάνατο του Tommy το έχει ρίξει σε ηρεμιστικά/ποτό, όχι η ίδια η ηθοποιός.

H ηθοποιός είναι πολύ ατάλαντη για να δώσει μία Laurel που να συμπαθήσεις. Όχι δηλαδή ότι είναι αναπτυγμένη σα χαρακτήρας, υπήρχε περισσότερο για τις επόμενες σαιζόν από όσο την έκοψα αλλά τα υπόλοιπα love interests είναι πολύ πιο ενδιαφέροντα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H ηθοποιός που παίζει τη Laurel φαίνεται σαν να έχει νευρική ανορεξία. Ίσως βέβαια περνά και κάποια προσωπική δύσκολη κατάσταση, ποτέ δεν ξέρεις. 

 

Όσο για τον Flash, ελπίζω η σειρά του να είναι καλύτερη από το Αrrow, γιατί έχω προσωπικά ξενερώσει αρκετά. Άσε που ο Red Arrow μας γκάστρωσε μέχρι να σκάσει μύτη. Είναι λες και φοβούνται να τον κάνουν sidekick γιατί φοβούνται μήπως δεν ξέρουν πως να τον πλέξουν μέσα στο σενάριο. Η Θία με κάνει να χασμουρέμαι, το ίδιο και οι ''κακοί'' του έργου.

 

Ξέρετε τι μου λείπει από τη σειρά; Ένας κάφρος που να βγάζει χιούμορ. Δυστυχώς απ' ό,τι βλέπω ακόμα και τον Φλας κρυόκωλο τον έκαναν. Αλλά θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τολμώ να πω είναι μια σειρά που κάθε βδομάδα ανεβάζει μόνη της τον πήχη και λίγο παραπάνω και τα καταφέρνει πολύ καλά. Βέβαια έχω αρχίσει να μπαίνω σε σκέψεις για το πως θα παρουσιαστεί χαρακτήρας σαν τον Flash, αλλά πραγματικά, τους εμπιστεύομαι όλο και περισσότερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο απλώς επικό!!! Ο Φλας κάτι μου λέει ότι θα κάνει δικιά του σειρά σύντομα!

Edited by Nargathrod
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο απλώς επικό!!! Ο Φλας κάτι μου λέει ότι θα κάνει δικιά του σειρά σύντομα!

 

Έχουν αρχίσει ήδη casting για το pilot του Flash. Το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να φανταστώ πως θα παιχτεί το super power της ταχύτητας στην τηλεόραση, από τους δημιουργούς του Arrow, χωρίς να φανεί κιτς. Περιμένω να με εκπλήξουν πάλι, αλλά μέχρι τότε, είμαι σκεπτικιστής.

Edited by Zaratoth
Link to comment
Share on other sites

 

Το τελευταίο επεισόδιο απλώς επικό!!! Ο Φλας κάτι μου λέει ότι θα κάνει δικιά του σειρά σύντομα!

 

Έχουν αρχίσει ήδη casting για το pilot του Flash. Το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να φανταστώ πως θα παιχτεί το super power της ταχύτητας στην τηλεόραση, από τους δημιουργούς του Arrow, χωρίς να φανεί κιτς. Περιμένω να με εκπλήξουν πάλι, αλλά μέχρι τότε, είμαι σκεπτικιστής.

 

Εδώ το εφέ παίχτηκε στα 90's

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλή σειρά, θα την κατεβάσω. Ο πρωταγωνιστής μου φαίνεται κάπως αδιάφορος φουσκωτός κομπάρσος, αλλά εντάξει αν έχει δράση πιστεύω θα βλέπεται

Link to comment
Share on other sites

Χμ ξεκίνησα να το βλέπω κ εγώ, δυστυχώς δεν είναι τόσο καλό όσο το περίμενα. Οι ήρωες είναι καρικατούρες, το σενάριο παιδαριώδες και αφελές. Το σώζει η δράση κ η ίντριγκα. Όταν ο δικός μας Νίκος Φώσκολος γύρναγε τα ίδια με τον Ευλογητό, τον Άγγελο Τιμωρό και τον Αστυνόμο Θεοχάρη, δυστυχώς δεν έτρεξε κανένα Χόλυγουντ να το κάνει μπλοκμπάστερ :)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά μετά από μερικά επεισόδια έστρωσε η ιστορία, δεν ξέρω αν απλά το συνήθισα εγώ, αλλά όσο προχωράει μου φαίνεται κ καλύτερη. Στην αρχή με είχε ξενίσει κ η κεντρική ιδέα τοξοβόλος με κάπα vs the world, είναι κάπως μη ρεαλιστικό. Ο batman είχε άπειρα υπερτεχνολογικά κόλπα κ ένα μύθο από πίσω που τον έκαναν να μη σου φαίνεται αστείος. Όταν δεν ξέρεις έναν υπερήρωα ( εγώ δεν τον ήξερα) είναι κ πιο δύσκολο να μη σου φανεί αστείο το όλο σκηνικό του μαμάω κ δέρνω τύπου, Ο 2ος κύκλος άκουσα ότι δεν είναι τόσο καλός...

Edited by Anwrimos23
Link to comment
Share on other sites

Tελικά μετά από μερικά επεισόδια έστρωσε η ιστορία, δεν ξέρω αν απλά το συνήθισα εγώ, αλλά όσο προχωράει μου φαίνεται κ καλύτερη. Στην αρχή με είχε ξενίσει κ η κεντρική ιδέα τοξοβόλος με κάπα vs the world, είναι κάπως μη ρεαλιστικό. Ο batman είχε άπειρα υπερτεχνολογικά κόλπα κ ένα μύθο από πίσω που τον έκαναν να μη σου φαίνεται αστείος. Όταν δεν ξέρεις έναν υπερήρωα ( εγώ δεν τον ήξερα) είναι κ πιο δύσκολο να μη σου φανεί αστείο το όλο σκηνικό του μαμάω κ δέρνω τύπου, Ο 2ος κύκλος άκουσα ότι δεν είναι τόσο καλός...

 

Αν ο δεύτερο κύκλος "δεν είναι καλός", τότε ο πρώτος θα θεωρείτο μάπα.... Απλά στο δεύτερο αρχίζει να γίνεται πραγματική σειρά comics, οπότε άρχισε λογικά να ξενερώνει τους Νολανίστικους φανς. Για όλους τους υπόλοιπους, ο δεύτερος κύκλος είναι ανώτερος του πρώτου και σιγά σιγά και σταθερά γίνεται ακόμα καλύτερος. Γενικά, όπως σχολίασες και εσύ, όσο προχωρά φτιάχνει και περισσότερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Arrow (2012-2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..