Jump to content

31ος διαγωνισμός σύντομης ιστορίας/ Κατηγορία:ΕΦ / θέμα: Εξουσία


khar
 Share

Recommended Posts

Ανέβασα και εγώ την ιστορία μου αλλά αυτό με το λινκ δεν το έχω καταφέρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Τώρα που ολοκληρώθηκαν οι συμμετοχές, δύο λόγια για το σχολιασμό και την ψηφοφορία.

 

Για την ψηφοφορία:

Οι συμμετέχοντες ψηφίζουν υποχρεωτικά.

Ταξινομούν τις ιστορίες από την καλύτερη προς τη χειρότερη, τοποθετώντας τη δικά τους στην τελευταία θέση.

Όποιος δεν ψηφίσει, μηδενίζεται.

Οι στίχοι ψήφοι στέλνονται σε μένα και στον aScannerDarkly.

Μπορεί να ψηφίσει και όποιο μέλος του forum επιθυμεί, αρκεί πρώτα να έχει διαβάσει τις ιστορίες :book:

 

Για το σχολιασμό

Καλό είναι όποιος ψηφίσει να κάνει και μια κριτική, έστω και σύντομη, για τις ιστορίες. Οι κριτικές γίνονται στα σχετικά topic. Έχει αποδειχθεί ότι είναι χρήσιμο για το συγγραφέα να επισημάνετε τόσο τι σας άρεσε, όσο και τι δεν σας άρεσε στο διήγημά του. Εννοείται, ότι η κριτική είναι πάντα καλοπροαίρετη και αφορά μόνο το συγκεκριμένο διήγημα.

 

Ο σχολιασμός και η ψηφοφορία λήγουν το Σάββατο 20 Οκτωβρίου, τα μεσάνυχτα, οπότε θα ανακοινωθεί και ο νικητής του διαγωνισμού. Καλή τύχη σε όλους.

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλες τις ιστορίες και τις σχολίασα μία μία...

Καλή επιτυχία σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, σχολίασα, ψήφισα.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τις ιστορίες τους.

Link to comment
Share on other sites

Α πα πα!! Καλέ πόση τεστοστερόνη έχει πέσει στον διαγωνισμό??

Δεν υπάρχει θηλυκή παρουσία ούτε για να κουτσομπολέψουμε... :gossip:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παίρνω μέρος αλλά από κουτσομπολιό....χεχεχε... Λοιπόν καιρός να τις διαβάσω και να συμμετάσχω στην ψηφοφορία... Για να δούμε τι θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, ξαναδιάβασα, σχολίασα και ψήφισα.

 

Ήταν αρκετά δύσκολη η κατανομή των ιστοριών, επειδή υπήρχε μια συνεχώς αμφίρροπη μάχη μεταξύ του πόσο καλογραμμένη ήταν η ιστορία και του πόσο μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Τελικά, υπερίσχυσε λίγο παραπάνω το δεύτερο.

 

Καλή επιτυχία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλησιάζει σιγά-σιγά η ώρα της κρίσης, ας δούμε τι γίνεται με την ψηφοφορία.

 

1. Έχουν ψηφίσει όλοι οι συγγραφείς πλην ενός.

2. Δεν έχει ψηφίσει κανείς άλλος, πλην εμού. Επειδή, όμως, βλέπω ότι έχουν σχολιάσει και αναγνώστες, περιμένω σύντομα και τις δικές τους ψήφους.

3. Κάτι πάει να ξεκαθαρίσει με την πρώτη θέση, αλλά μάλλον είναι ακόμα νωρίς για να κρίνουμε.

4. Μεταξύ δεύτερης και έκτης γίνεται χαμός και μάλλον θα περιμένουμε μέχρι την τελευταία στιγμή.

 

Όσοι θέλουν να ψηφίσουν ας βιαστούν, γιατί είναι καλύτερο και για το διαγωνισμό και για τους συγγραφείς οι ψήφοι να είναι όσο το δυνατόν περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites

Παράταση ψηφοφορίας;

Απ' το στόμα μας το πήρες! Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λόγω του αιτήματος του Μπάμπη, και όχι επειδή τυχαίνει να έχω ένα προσωπικό κώλυμα, η ψηφοφορία παρατείνεται ως την Κυριακή στις 10 το βράδυ.

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λόγω του αιτήματος του Μπάμπη, και όχι επειδή τυχαίνει να έχω ένα προσωπικό κώλυμα, η ψηφοφορία παρατείνεται ως την Κυριακή στις 10 το βράδυ.

 

Τι εμείς με τα προγνωστικά θα μείνουμε στο Σαλονικομυτιγκιο; Μα τι πράγματα εισι αυτά;

:p

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα και εγώ.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά και καλή επιτυχία.

Περιμένουμε τα αποτελέσματα...

Edited by abuno
Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορία εξελίσσεται με μεγάλο ενδιαφέρον. Προστέθηκαν αρκετές ψήφοι από αναγνώστες και η εικόνα της πρώτης θέσης έχει μεταβληθεί αρκετά. Περιμένουμε ακόμα έναν συγγραφέα και όσο γίνεται περισσότερους αναγνώστες. Μην περιμένετε να φτάσει 10:00 την Κυριακή το βράδυ για να ψηφίσετε. Κάντε το τώρα και η εξουσία θα το εκτιμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα τελικά, οπότε το θεώρησα άδικο να ψηφίσω... Καλή επιτυχία σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα τελικά, οπότε το θεώρησα άδικο να ψηφίσω... Καλή επιτυχία σε όλους!

 

Κρίμα, γιατί έχασες την ευκαιρία να είσαι ο τελευταίος που θα ψηφίσει και να βγάλεις το νικητή. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερα, γιατί στο επόμενο meeting μπορεί να μου συνέβαινε κανένα...ατύχημα, αν το αποτέλεσμα εξαρτιόταν από εμένα... :p

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσουμε ότι τα πμ στέλνοναι από κοινού σε εμένα και στον khar, για να αποφύγουμε το να ψαχνόμαστε μετά ποιος έχει τι.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα και ένα τέταρτο μέχρι την ανακοίνωση του νικητή. Στα υπόγεια του sff η εξουσία καταμετρά τις ψήφους, αλλάζει τις θέσεις στην κατάταξη και αισθάνεται αδύναμη αφού είναι υποχρεωμένη να ακολουθήσει την ανόητη διαδικασία της δημοκρατικής ψηφοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφος τώρα, σχόλια αργότερα, γίνεται ; (γιατί κάπου πήρε το μάτι μου τη φράση: σχολιασμοί και ψηφοφορία λήγουν στις 10.00'μμ)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ψήφος και χωρίς σχόλια. Λάθος διατύπωση είναι.

 

Και να πούμε βεβαίως ότι κάθε ψήφος αυτή τη στιγμή μπορεί να αλλάξει πολλά (ξέρω, μαζοχισμός).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..