Jump to content

Η Επταλογία Του Ποιητή (παιχνίδι)


Cassandra Gotha
 Share

Recommended Posts

Ανέβασα κι εγώ τη συμμετοχή μου στη βιβλιοθήκη ποίησης. "Σερπαντίνα" ο τίτλος κι ελπίζω να το διασκεδάσετε. :)

 

Υ.Γ.1: Γιάννη, εσύ φταις παλιόφιλε, εσύ κι οι λέξεις σου. :)

Υ.Γ.2: Βοηθήστε τον άσχετο, πώς βάζουμε λινκ πλέον για άλλα ποστ; :blush:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βάι, βάι, εγώ σας έβαλα να το στήσετε και θα ήταν μέγιστη γαϊδουριά να μην συμμετέχω. Αλλά τώρα που το ξαναδιαβάζω, δεν ξέρω μήπως η γαϊδουριά είναι το ότι συμμετέχω, τελικά.

Το πόνημα ονομάζεται

-για του Οικτρίωνα τον γιο, τον θεϊκό Παμμίδη και θα το βρείτε στη βιβλιοθήκη κακοποίησης όπως πάντα.

Enjoy αν σας βαστάει.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2017 at 7:54 AM, MadnJim said:

Ανέβασα κι εγώ τη συμμετοχή μου στη βιβλιοθήκη ποίησης. "Σερπαντίνα" ο τίτλος κι ελπίζω να το διασκεδάσετε. :)

 

Υ.Γ.1: Γιάννη, εσύ φταις παλιόφιλε, εσύ κι οι λέξεις σου. :)

Υ.Γ.2: Βοηθήστε τον άσχετο, πώς βάζουμε λινκ πλέον για άλλα ποστ; :blush:

εγώ το κάνω copy paste τη διεύθυνση που δίνει επάνω...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εγώ, όπως σου είχα πει και όταν μιλήσαμε, σκεφτόμουν μήπως κάναμε κάτι σε flash poetry, άμα μαζευτούμε, δηλαδή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν υπέροχο, Αταλάντη. Είμαι μέσα φυσικά. :clap:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμμετέχω μόνο και μόνο για να φάω τα μούτρα μου πανηγυρικά (δεν το χω καθόλου με την ποίηση)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, αν το flash poetry  είναι το να μαζευτούμε και να γράψουμε  ποιηματάκια μέσα σε μια ώρα προσωπικά  αυτομάτως θα καταχωρεθεί στην μνήμη ως ο πιο δύσκολος διαγωνισμός  που έχω δει ποτέ μου  στο  sff  :lol: Θαρρώ πως κάποιος πρέπει να είναι πολύ καλός για να βγάλει μέσα σε  τόσο σύντομο χρονικό διάστημα την απαραίτητη ευηχία  και να μην ακούγεται η ομοικαταληξία του  νερόβραστη. Εγώ σίγουρα δεν το κατέχω  οπότε  ακόμη και  δέκα χρόνια να   κρατήσει η διορία υποβολής πάλι θα απέχω.

Ας ποστάρω αυτό για ενθάρρυνση.

 

Θάνατος είναι οι ντακότες:lol::lol:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Flash Poetry δεν υπάρχει ακόμα σαν παιχνίδι στο sff, ήταν μια καταπληκτική ιδέα της Αταλάντης σε μια κουβέντα μας να δοκιμάσουμε ένα Flash Fiction Live (FFL, το γνωστό κι αγαπημένο σπριντ παιχνίδι) σε ποίημα αντί για πεζό -και μακάρι να καθιερωθεί. Θα ισχύουν φαντάζομαι ακριβώς οι ίδιοι κανόνες, θα δοθεί θέμα, ώρα εκκίνησης, κάποιο ελάχιστο όριο στίχων και μιάμιση ώρα για την συγγραφή, όπου στο τέλος της διορίας οι συμμετέχοντες θα πρέπει να ανεβάσουν τις συμμετοχές τους. Προσωπικά το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον και πάρα πολύ καλό σαν άσκηση, και  φυσικά ευκαιρία να περάσουμε πάλι όμορφα γράφοντας με καλή παρέα. :) 

Edited by MadnJim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ζήσω ή να πεθάνω, σε ένα παστίτσιο επάνω.

Το χω!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι μήπως δώσουμε περισσότερο χρόνο από μιάμιση ώρα, αλλά μπορούμε να το κουβεντιασουμε αυτό.

@Ιρμάντα

Πού είσαι, έλα κι εσύ στην παρέα μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φτάνει μιάμιση ώρα, αλλά αν θελήσετε περισσότερο χρόνο δεν έχω πρόβλημα, θα προλάβω και να το ξανακοιτάξω πριν το ανεβάσω. :) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ιρμάντα said:

Για πότε;

Δεν έχουμε κανονίσει ακόμα, το θέμα είναι αν σε ψήνει ?

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι μαζευόμαστε; Καλή ιδέα αλλά χωρίς poll καλύτερα! ;

Link to comment
Share on other sites

Φλασάκι με λέξεις δλδ; Δεν το έχω κάνει ποτέ στο τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Ιρμάντα said:

Φλασάκι με λέξεις δλδ; Δεν το έχω κάνει ποτέ στο τσακ μπαμ.

Όχι με λέξεις όπως στην επταλογία. Ένα FFL αλλά ποιητικό (FPL, Flash Poetry Live?) . Απλά το συζητάμε εδώ γιατί ακόμα δεν έχει φτιαχτεί δικό του τόπικ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οπότε με θέμα. Πλάκα θα έχει. Αν βολέψει θα σας κάνω παρέα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ Παρασκευή αλλά αν θέλετε Κυριακή θα μπορώ μετά τις 10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..