Jump to content
Naroualis

Λέσχη Ανάγνωσης Φανταστικού SFF.gr - Γενική Συζήτηση

Recommended Posts

Ayu

Πάντως, μη σας απασχολεί το αν το μέρος της συνάντησης έχει wifi καθώς υπάρχει μια πιθανότητα να μην μπορέσω (εκτός κι αν υπάρχουν κι άλλα μέλη που θέλουν να πάρουν μέρος από απόσταση). Κατά τ' άλλα, ό,τι πει ο λαός, κι αν έχει και wifi να σας πω κι εγώ το τζα μου ακόμα καλύτερα.

melkiades

Πάντως στη Σόλωνος υπάρχει και ο Πολυχώρος των Εκδόσεων Άγκυρα που είναι σε μια εσωτερική αυλίτσα μικρό, πανέμορφο και ήσυχο και κατά βάση άδειο. Θα θέλατε να ρωτήσω κι εκεί για το Σάββατο;

Δείτε και το βιντεάκι να πάρετε μια ιδέα

http://www.youtube.com/watch?v=dkzwlIfSq74

Ή φυσικά αν θέλεις να ρωτήσεις εσύ Κωνσταντίνε δεν υπάρχει θέμα εννοείται. :)

Edited by melkiades
  • Like 1

RObiN-HoOD

Αυτό το θέμα με το κέντρο πρέπει να το δούμε. Γενικώς πρέπει να βρούμε εναλλακτικές γιατί το κέντρο δεν είναι οτι πιο φιλόξενο στους καιρούς μας. Η ιδέα του scanner μου αρέσει (ιδού και το link του καταστήματος http://www.alexandrabeerhouse.gr). Τώρα αν κάνει σαν χώρος δεν ξέρω αλλά τουλάχιστον είναι μια εναλλακτική. Ας μιλήσουν όμως πως το βλέπουν ειδικά οι μη έχοντες αμάξι...

melkiades

Ναι βρε συ Στέφανε, αλλά δεν είναι ακριβώς το κέντρο όπως το περιγράφει ο Μποζινάκης στον Απόκρημνο Χρόνο. Μην είμαστε υπερβολικοί.

• Like 1

deadend

και το Μεταίχμιο έχει πολυχώρο

Naroualis

Ενημέρωση: Το Έναστρον διαθέτει μικρότερο χώρο, το λεγόμενο Εναστράκι, δίπλα ακριβώς στο κυρίως καφέ και μας το διαθέτει για το Σάββατο 2/2/2013 στις 18:00. Είναι αρκετά μακριά από το Σύνταγμα και τα Εξάρχεια (για την ακρίβεια είναι ακριβώς στη μέση της μεταξύ τους απόστασης). Δε ρώτησα για wi-fi, διότι είμαι 1000% σίγουρη ότι έχει.

Ξέρω ότι είναι κάπως η όλη κατάσταση, αλλά είναι ό,τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε αυτή τη στιγμή.

Παρακαλώ, ενημερώστε το RSVP.

wordsmith

Τελικά αύριο στο Έναστρον; Το κλείσαμε;

Naroualis

Γιες, καλέ. Όλα κανονισμένα.

RObiN-HoOD

Μέσα στο καλαντάρι του κάθε event θα βρείτε και το link για το αντίστοιχο φωτογραφικό album. Οπότε βουρ στο τελευταίο event για να δείτε τις φωτό :D

Nargathrod

2 Μαρτίου η συνάντηση για τον μήνα Φεβρουάριο; Πως την βλέπετε την ημερομηνία;

Naroualis

Εντάξει και για μένα.

melkiades

Mια χαρά και για μένα.

Nihilio

Μέσα και εγώ.

RObiN-HoOD

Το σκουλήκι τη Nienor να δούμε να μπορεί. I hope so.

Ayu

Εγώ δεν μπορώ 2-3 Μαρτίου αλλά μη μου δίνετε σημασία :(

wordsmith

Αν είναι σ/κ εγώ είμαι εντάξει.

Tiessa

Εντάξει για 2/3.

mman

Χμμ, εντάξει για 2/3. Εσείς φέρτε την Κιάρα κι εγώ θα φροντίσω για την διάταξη ήπιων ηλεκτροσόκ στο δαχτυλάκι -ξέρει εκείνη. :-)

wordsmith

Χμμ, εντάξει για 2/3. Εσείς φέρτε την Κιάρα κι εγώ θα φροντίσω για την διάταξη ήπιων ηλεκτροσόκ στο δαχτυλάκι -ξέρει εκείνη. :-)

Θα έρθεις κι εσύ; Αυτό είναι είδηση! Και ακόμη μεγαλύτερη είναι το ότι, δια του ποστ αυτού, δεσμεύεσαι όχι μόνο να έρθεις, αλλά και να θυμάσαι τι γράφει το βιβλίο μετά από 3 βδομάδες.

Μάρβιν ΑΑΠ

εγώ δεν μπορώ :( αλλά ομοίως μη μου δίνετε σημασία...

KELAINO

Εχμ, άσχετο, αλλά μήπως στον τίτλο των τόπικ ''ερωτηματολόγιο του τάδε μήνα'' μπορείτε να βάζετε και τον τίτλο του βιβλίου που πραγματεύεστε για να το βρίσκουμε εύκολα; Και αν υπάρχει τόπικ του βιβλίου στο φόρουμ, θα μπορούσαν να συνδέονται τα δυο τους με λινκ;

Nienor

Βεβαίως, θα είμαι όλη δικιά σας :)

Naroualis

Εχμ, άσχετο, αλλά μήπως στον τίτλο των τόπικ ''ερωτηματολόγιο του τάδε μήνα'' μπορείτε να βάζετε και τον τίτλο του βιβλίου που πραγματεύεστε για να το βρίσκουμε εύκολα; Και αν υπάρχει τόπικ του βιβλίου στο φόρουμ, θα μπορούσαν να συνδέονται τα δυο τους με λινκ;

Ουπς. Σόρρυ για την καθυστέρηση της απάντησης.

Λοιπόν, δεν είναι κι άσχημη η ιδέα για τους τίτλους των τόπικ, αντίθετα, τη στριφογύριζα κι εγώ στο μυαλό μου τελευταία. Θα το κοιτάξω εντός της ημέρας.

Για λινκ, πολύ ευχαρίστως, αν και τα αντίστοιχα sub-fora είναι πολύ μικρά, οπότε δεν είναι και τόσο δύσκολο το ψάξιμο... :p

Naroualis

Έκανα μια διερευνητική σήμερα στον Πολυχώρο της Άγκυρας. Για τέσσερις ώρες Σάββατο απόγευμα, 10-15 άτομα, θέλουν περίπου 100 ευρώ ενοικίαση. Προτείνω να ξαναβολευτούμε στο Εναστράκι ή και στο Έναστρον το ίδιο, εφόσον περιμένω μεγαλύτερη προσέλευση αυτό το μήνα :p.

• Like 3