Jump to content

Ρακόρ #8 (Lady Nina vs John82)


Ad Noctum
 Share

  

6 members have voted

  1. 1. Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα...

    • του John82
      1
    • της Lady Nina
      5

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τρέχα Νίνα, τρέχα! :clapping: (Άντε, να τις δούμε αυτές τις ιστορίες, ε; )

Link to comment
Share on other sites

Τοκ, τοκ, τοκ....

Anybody here?

 

Lady, σε ποιο σημείο βρίσκεσαι; Θα είσαι έτοιμη αύριο;

Link to comment
Share on other sites

Απόψε κατά τις 12 περίπου θα την έχετε την ιστορία, όσο σουλουπωμένη της επετράπει από το κλίμα και τη διάθεση των ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Τότε κι εγώ, γύρω στις εντεκάμιση με δώδεκα θα ανεβάσω την δικιά μου συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

To poll είναι έτοιμο και σας περιμένει.

 

Καλή ανάγνωση σε όλους και καλή επιτυχία στους συγγραφείς.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις:

 

1) Μέχρι πότε θα είναι ανοιχτό το poll;

2) Από πού προέρχονται οι παράγραφοι τελικά; (ή μήπως αυτό το μαθαίνουμε μετά και από την ψηφοφορία;)

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο ιστορίες έχουν, κατά την ταπεινή μου άποψη, πολλά προβλήματα. (Τελικά το ρακόρ είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι! )

 

Θα ψηφίσω την ιστορία του Γιάννη, επειδή χρησιμοποίησε πολύ τις δύο παραγράφους, κι ας με μπέρδεψε τόσο με τον διάολο τον Γκέμινους. :D

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτήσεις:

 

1) Μέχρι πότε θα είναι ανοιχτό το poll;

2) Από πού προέρχονται οι παράγραφοι τελικά; (ή μήπως αυτό το μαθαίνουμε μετά και από την ψηφοφορία;)

1) H ψηφοφορία θα διαρκέσει για 15 ημέρες (μέχρι την 25η Μαρτίου τα μεσάνυχτα δηλαδή).

2) Οι παράγραφοι θα ανακοινωθούν μετά το τέλος της ψηφοφορίας.

Edited by Deus Misereatur
Link to comment
Share on other sites

Ντέρμπι μέχρι στιγμής το αποτέλεσμα, αλλά μικρή η συμμετοχή δυστυχώς... Για να βλέπω σχόλια και ψήφους να ανεβαίνουν σιγά-σιγά! :cc_jockey:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Lady Nina έκλεψε λίγο στο θέμα της χρησιμοποίησης των παραγράφων (ως ειδικός του παιχνιδιού), αλλά θα ψηφίσω το "Στ' αγνάντι της Ανατολής" επειδή μ' άρεσε ιδιαίτερα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσαν πράγματα και από τις δύο ιστορίες, αν και πιστεύω πως περισσότερη ανάπτυξη θα τις ανέβαζε πολύ. Ψήφισα την Λαίδη γιατί με έπιασε το τέλος της (και με έκανε να θέλω να το αλλάξω) ακόμα και αν είχε ξεκινήσει κάπως πιο ανάλαφρα με έκανε και νοιάστηκα για τους ήρωες και το κακό τους τέλος. :good: Good job guys!

Link to comment
Share on other sites

Για το τυπικό της υπόθεσης να πω κι εγώ ότι ψήφισα τη Lady Nina, επειδή η ιστορία της ήταν πιο ολοκληρωμένη από του John, ενώ η δική του μου άφησε περισσότερες απορίες.

 

Συγχαρητήρια και στους δύο.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε και αυτό το ρακόρ με νικήτρια την Lady Nina!

 

Για την ιστορία οι παράγραφοι ήταν από τα εξής κείμενα:

 

Η Cassandra Gotha επέλεξε την παράγραφό της από το "Ο Τζόνι πήρε τ' όπλο του", του Ντάλτον Τράμπο,

ενώ της Kelaino από το ''Poseidon's Gold'' της Lindsey Davis.

 

Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες! :)

Edited by Deus Misereatur
Link to comment
Share on other sites

1. Συγχαρητήρια στους εμπλεκόμενους και δη τη νικήτρια.

2. Ντρέπομαι φριχτά, αλλά ξέχασα να ψηφίσω. Χίλια συγνώμη και δεν έχω μούτρα να κυκλοφορήσω στην κενονία. Τουλάχιστον η ψήφος μου δεν θα άλλαζε καθόλου τα αποτελέσματα.

3. Η παράγραφος ήταν από το ''Poseidon's Gold'' της Lindsey Davis. Νόμιζα ότι το λινκ που έστειλα στον Ο Θεός Να Μας Λυπηθεί ήταν για το σχετικό με το βιβλίο άρθρο της βίκι, για κάποιο λόγο όμως βγάζει στο άρθρο για τον ομώνυμο θεό της μυθολογίας μας.

 

Να ένα άλλο λινκ για το βιβλίο:

http://www.goodreads.com/book/show/71084.Poseidon_s_Gold?auto_login_attempted=true

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Είπα κι εγώ, δε μου έμοιαζε για κομμάτι από άρθρο της wikipedia!

 

Με αρκετή καθυστέρηση, να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας!

 

Στον Νικολή για την ιδέα του, άλλο αν στο τέλος δεν του βγήκε να την υλοποιήσει.

Στον Γιάννη που προσφέρθηκε να παίξει μαζί μου, όταν είχα μείνει στα κρύα του λουτρού.

Στις φαντασούδες κοπελιές που μας έδωσαν τις παραγράφους.

Στον διοργανωτή που απ`ότι φαίνεται πρέπει να τον καπαρώσω, γιατί είναι τόσο μα τόσο γουρλής.

Σε όσους διάβασαν, σχολίασαν ή/και ψήφισαν.

 

Δεν είχαμε μεγάλη συμμετοχή, ούτε ιδιαίτερο χαβαλέ σε τούτο το ρακόρ, μα τουλάχιστον χάρηκα και τις δύο ιστορίες -παρά το ότι παίρνουν αρκετές διορθώσεις ακόμα.

 

Να`μαστε καλά να παίζουμε!  :beerchug: 

Link to comment
Share on other sites

ε αρκετή καθυστέρηση, να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας!

 

Στον Νικολή για την ιδέα του, άλλο αν στο τέλος δεν του βγήκε να την υλοποιήσει.

 

Ο τύπος που δεν έκανε τίποτα απολύτως και πήρε συγχαρητήρια. Ποιος είμαι τέλος πάντων;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3. Η παράγραφος ήταν από το ''Poseidon's Gold'' της Lindsey Davis. Νόμιζα ότι το λινκ που έστειλα στον Ο Θεός Να Μας Λυπηθεί ήταν για το σχετικό με το βιβλίο άρθρο της βίκι, για κάποιο λόγο όμως βγάζει στο άρθρο για τον ομώνυμο θεό της μυθολογίας μας.

 

Να ένα άλλο λινκ για το βιβλίο:

http://www.goodreads.com/book/show/71084.Poseidon_s_Gold?auto_login_attempted=true

 

Και το έψαχνα, το ξαναέψαχνα μέσα στο link που μου έστειλες, δεν το έβρισκα... Αλλά λέω "για να μου το έστειλε, κάπου εκεί θα είναι και δεν το βλέπω" :p

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Ρακόρ #8 (Lady Nina vs John82)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..