Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo

Ρακόρ #8: Lady Nina vs John82

• Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Ρακόρ #8: Lady Nina vs John82 (6 member(s) have cast votes)

Μου άρεσε περισσότερο το διήγημα...

1. του John82 (1 votes [16.67%])

Percentage of vote: 16.67%

2. της Lady Nina (5 votes [83.33%])

Percentage of vote: 83.33%

Vote Guests cannot vote

#41 Eugenia Rose

Eugenia Rose

Master Of Disaster

• Members
  • 1.817 posts
  • Όνομα:Eugenia

Posted 24 Μάρτιος 2013 - 15:56

Μου άρεσαν πράγματα και από τις δύο ιστορίες, αν και πιστεύω πως περισσότερη ανάπτυξη θα τις ανέβαζε πολύ. Ψήφισα την Λαίδη γιατί με έπιασε το τέλος της (και με έκανε να θέλω να το αλλάξω) ακόμα και αν είχε ξεκινήσει κάπως πιο ανάλαφρα με έκανε και νοιάστηκα για τους ήρωες και το κακό τους τέλος. :good: Good job guys!
Posted Image

#42 Mesmer

Mesmer

Achievement unlocked

• Global Moderators
  • 2.905 posts
  • Όνομα:Άγγελος

Posted 26 Μάρτιος 2013 - 20:34

Για το τυπικό της υπόθεσης να πω κι εγώ ότι ψήφισα τη Lady Nina, επειδή η ιστορία της ήταν πιο ολοκληρωμένη από του John, ενώ η δική του μου άφησε περισσότερες απορίες.

Συγχαρητήρια και στους δύο.

"If sacred places are spared the ravages of war, then make all places sacred. And if the holy people are to be kept harmless from war, then make all people holy" ~ The Silver Surfer

#43 Ad Noctum

Ad Noctum

Αντώνης

• Members
  • 424 posts
  • Όνομα:Αντώνης

Posted 27 Μάρτιος 2013 - 11:45

Τελείωσε και αυτό το ρακόρ με νικήτρια την Lady Nina!

Για την ιστορία οι παράγραφοι ήταν από τα εξής κείμενα:

Η Cassandra Gotha επέλεξε την παράγραφό της από το "Ο Τζόνι πήρε τ' όπλο του", του Ντάλτον Τράμπο,

ενώ της Kelaino από το ''Poseidon's Gold'' της Lindsey Davis.

Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες! :)

Edited by Deus Misereatur, 28 Μάρτιος 2013 - 11:23.

"Can't find anything on the shelf to read? Maybe a pen is what you need."- Alphonse Karr, 1808-1890

#44 KELAINO

KELAINO

χμμμ... πέρκελε...

• Members
  • 2.590 posts
  • Όνομα:Μπάμπης
  • Currently reading:The Night Circus, Erin Morgenstern

Posted 27 Μάρτιος 2013 - 13:26

1. Συγχαρητήρια στους εμπλεκόμενους και δη τη νικήτρια.

2. Ντρέπομαι φριχτά, αλλά ξέχασα να ψηφίσω. Χίλια συγνώμη και δεν έχω μούτρα να κυκλοφορήσω στην κενονία. Τουλάχιστον η ψήφος μου δεν θα άλλαζε καθόλου τα αποτελέσματα.

3. Η παράγραφος ήταν από το ''Poseidon's Gold'' της Lindsey Davis. Νόμιζα ότι το λινκ που έστειλα στον Ο Θεός Να Μας Λυπηθεί ήταν για το σχετικό με το βιβλίο άρθρο της βίκι, για κάποιο λόγο όμως βγάζει στο άρθρο για τον ομώνυμο θεό της μυθολογίας μας.

Να ένα άλλο λινκ για το βιβλίο:

http://www.goodreads..._attempted=true

Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside

Posted Image

#45 Lady Nina

Lady Nina

Παραμυθού Νεράιδα

• Members
  • 1.596 posts
  • Όνομα:Έλενα

Posted 27 Μάρτιος 2013 - 14:39

χαχαχα Είπα κι εγώ, δε μου έμοιαζε για κομμάτι από άρθρο της wikipedia!

Με αρκετή καθυστέρηση, να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας!

Στον Νικολή για την ιδέα του, άλλο αν στο τέλος δεν του βγήκε να την υλοποιήσει.

Στον Γιάννη που προσφέρθηκε να παίξει μαζί μου, όταν είχα μείνει στα κρύα του λουτρού.

Στις φαντασούδες κοπελιές που μας έδωσαν τις παραγράφους.

Στον διοργανωτή που απ`ότι φαίνεται πρέπει να τον καπαρώσω, γιατί είναι τόσο μα τόσο γουρλής.

Σε όσους διάβασαν, σχολίασαν ή/και ψήφισαν.

Δεν είχαμε μεγάλη συμμετοχή, ούτε ιδιαίτερο χαβαλέ σε τούτο το ρακόρ, μα τουλάχιστον χάρηκα και τις δύο ιστορίες -παρά το ότι παίρνουν αρκετές διορθώσεις ακόμα.

Να`μαστε καλά να παίζουμε!  :beerchug: 

Posted Image

Καν'τη διαφορά· στον κόσμο της μιζέριας, συ να δίνεις φως.

#46 Zaratoth

Zaratoth

High Librarian

• Members
  • 1.554 posts
  • Όνομα:Νικολής

Posted 28 Μάρτιος 2013 - 00:51

ε αρκετή καθυστέρηση, να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας!

Στον Νικολή για την ιδέα του, άλλο αν στο τέλος δεν του βγήκε να την υλοποιήσει.

Ο τύπος που δεν έκανε τίποτα απολύτως και πήρε συγχαρητήρια. Ποιος είμαι τέλος πάντων;

• Lady Nina likes this
- Who is this Triss to you?
- What difference does it make in this situation?
- In this situation - none. I asked out of an inappropriate curiosity born of the desire to start new rumours going around the inns.
Posted Image

#47 Ad Noctum

Ad Noctum

Αντώνης

• Members
  • 424 posts
  • Όνομα:Αντώνης

Posted 28 Μάρτιος 2013 - 11:22

3. Η παράγραφος ήταν από το ''Poseidon's Gold'' της Lindsey Davis. Νόμιζα ότι το λινκ που έστειλα στον Ο Θεός Να Μας Λυπηθεί ήταν για το σχετικό με το βιβλίο άρθρο της βίκι, για κάποιο λόγο όμως βγάζει στο άρθρο για τον ομώνυμο θεό της μυθολογίας μας.

Να ένα άλλο λινκ για το βιβλίο:

http://www.goodreads..._attempted=true

Και το έψαχνα, το ξαναέψαχνα μέσα στο link που μου έστειλες, δεν το έβρισκα... Αλλά λέω "για να μου το έστειλε, κάπου εκεί θα είναι και δεν το βλέπω" :p

"Can't find anything on the shelf to read? Maybe a pen is what you need."- Alphonse Karr, 1808-1890

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users