Jump to content

33ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Στοίχειωμα


Nienor
 Share

Recommended Posts

Δε μας δίνετε καμία σημασία, έτσι? :p Δε σας κάνουνε καμία εντύπωση τα όμορφα στατιστικά μας, ε, Ε?

 

 

Εντάξει λοιπόν... τότε έφτασε η ώρα που περιμένατε. Το θέμα σας είναι:

 

1819159-225924-121

 

αμέ...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δυσκολευτείτε πολύ και θέλετε βοήθεια, "καλέστε" στο 9608068983 :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάζω

ξδφξηασξη.

Δεν είναι αυτό;

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό διαβάζω. Άντε να γράψω κωμικό κοινωνικό λόου μάτζικ φάνταζι με τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μού κάνει περισσότερο σε γουέστερν αυτό το θέμα :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

κωμικό κοινωνικό λόου μάτζικ φάνταζι

τρόμος

γουέστερν

 

μμμ... τα δύο από τα τρία δεν τα είχαμε σκεφτεί καν ότι γίνονται :) χαχα

Link to comment
Share on other sites

E, εντάξει κλασσικός κώδικας με λίγο συλλαβισμό

 

 

στοι-χειω-μα

 

 

 

:catmad:

Link to comment
Share on other sites

Δε μας δίνετε καμία σημασία, έτσι? :p Δε σας κάνουνε καμία εντύπωση τα όμορφα στατιστικά μας, ε, Ε?

 

 

Για να πω την αλήθεια, εμένα πολύ μου άρεσαν τα όμορφα στατιστικά σας, αλλά επειδή δεν έχω καμία ελπίδα να γράψω το παραμικρό τέτοια εποχή, δε μιλάω για να μην ζηλεύω. :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρέπει να πω ότι ούτε που είχε περάσει απ' το μυαλό μου ότι είμαι ο δεύτερος σε συμμετοχές στους διαγωνισμούς. Είναι τόσοι πολλοί, ε;

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά έχετε όλοι δίκιο –με μια ειδική μνεία στον mman (το βρήκε 7 μόλις λεπτά μετά από την ώρα που το δώσαμε :victory:)– το θέμα είναι:

Στοίχειωμα

Έμμονες ιδέες και μονομανίες, ανεκπλήρωτες υποσχέσεις και ανεκπλήρωτα όνειρα, μυστηριώδεις παρουσίες άυλες ή και υλικές, μνήμες, αναμνήσεις και θύμησες, φαντάσματα του παρελθόντος –ή και του μέλλοντος-, περίεργες ομίχλες, σκοτεινές επαύλεις, πλοία φαντάσματα, βάλτοι σκεπασμένοι πούσι και μούχλα, εγκαταλελειμμένα σπίτια, πνεύματα, αερικά, φαντάσματα βασιλιάδων και ξεχασμένα πλάσματα, και πάνω από όλα, η ιστορία του πλάσματος/μέρους/τόπου με τα στοιχειά – ρεαλιστικά ή αφηρημένα.
Στοιχειά του μυαλού, στοιχειά της γης και της φύσης ή στοιχειακά πνεύματα, στοιχειά που έχουν αφήσει πίσω τους πράγματα αγαπημένα ή ατελείωτα.

Μαζέψτε ό,τι μπορεί να στοιχειώνει τους ήρωές σας και καταθέστε το. :)

Edited by trillian
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα, Δευτέρα 15 Απριλίου και για τρεις εβδομάδες μέχρι τις Κυριακή μεσάνυχτα 5 του Μάη μπορείτε να ανεβάζετε τις ιστορίες σας στην φάντασυ βιβλιοθήκη μας και να μας δίνετε εδώ το λινκ για τη συμμετοχή σας -μαζί με άλλα τρία λινκάκια με τα σχόλιά σας σε άλλες τρεις ιστορίες (όχι του τελευταίου διαγωνισμού βέβαια) για να είναι έγκυρη η συμμετοχή.

 

Από αύριο θα αρχίσουμε να σας θυμίζουμε και τα βασικά στοιχεία της διεξαγωγής των ΔΣΣΙ, μέχρι τότε μπορείτε να περάσετε απλώς από εδώ και να ρίξετε μια ματιά.

 

Για να εμπνευστείτε ακόμα περισσότερο, θυμηθείτε πως υπάρχει ο διαγωνισμός ποίησης αυτή την εποχή. Μέχρι να αποφασίσετε τι να μας γράψετε εδώ, περάστε από εκεί να ψηφίσετε :)

 

Καλή σας συγγραφή και καλή μας ανάγνωση. :mf_bookread:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο θέμα, πραγματικά... Καλή επιτυχία και εμπνεύσεις σε όσους πάρετε μέρος!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ωραίο θεματάκι. Καλές εμπνεύσεις σε όσους πάρουν μέρος.

Link to comment
Share on other sites

...δεν έχω καμία ελπίδα να γράψω το παραμικρό τέτοια εποχή...

 

:crybaby: :death:

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Καλά δε σε ρώτησα και είπες οτι θα λάβεις μέρος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω. Σίγουρα. Δεν υπάρχει περίπτωση. Μόνο αν πάθω αγκίλωση δεν θα γράψω. Ή αν μου καεί το πι-σι.

:lolipop:  (Σούπερ φανταστικό θέμα! )

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο θέμα, μου ήρθε ήδη ιδέα, αλλά αμφιβάλλω για το αν θα βρω χρόνο να τη γράψω...

 

 

Ααααχ, γιατί μου το κάνετε αυτό στην πιο busy περίοδοοοο;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το θέμα, νομίζω πως θα πάρω μέρος. Ελπίζω να μην ξεφύγω στο είδος... :p

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε καθόλου :)

1. Υπάρχει άπλετος χρόνος, μόλις ξεκινήσαμε. Άμα έχετε ιδέα θα βρείτε κάπου λίγο χρόνο να τη γράψετε κι όλας. Θα σας τυρρανήσει έτσι κι αλλιώς, χιχι :)

2. Είναι απλό το να μην ξεφύγει κανείς προς τον τρόμο, ακόμα και με αυτό το θέμα: αν η πρόθεσή σου είναι να μας τρομάξεις τότε θα είναι τρόμος :p

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να μην προλαβαινω να ανεβασω... ηδη μου ηρθαν αναποδα απο οτι τα υπολογιζα τα πραγματα... παρολα αυτα θα παρακολουθησω παραυτα! :focus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..