Jump to content

Εικόνα κι επί τόπου #6 (Airbourne vs Drake Ramore)


Διαγωνισμός Εικόνα κι Επιτόπου #6  

8 members have voted

  1. 1. Ποια ιστορία σάς άρεσε περισσότερο

    • Airbourne - Νάρντα, το μπλε ρόδο
    • Drake Ramore - Ορυχείο Κύριου Πεδίου

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ναι, τα κατάφερα. Είναι γεγονός. Επειδή είμαι λίγο κουρασμένος απο τις οχτώμισηχιλιάδεςλέξεις, θα κάνω μια προσπάθεια να το δώσω το βράδυ κάποια στιγμή. Το όνομα του : Νάρντα, το μπλέ ρόδο. Ο διαγωνισμός ήταν φανταστικός. :)

 

Περιμένουμε και τις δυο ιστορίες εναγωνίως. Πάντως ισχύει ακόμα η παράταση ως αύριο τα μεσάνυχτα αν τη χρειάζεται κάποιος. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ο Χρήστος θα την δώσει το βράδυ, το ίδιο θα πράξω κι εγώ για λόγους fair play. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω έτοιμη..την ανεβάζω τώρα και επανέρχομαι.

 

Εδώ είμαι http://community.sff.gr/topic/15164-%CE%BD%CE%AC%CF%81%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%AD-%CF%81%CF%8C%CE%B4%CE%BF/

 

Ελπίζω να την απολαύσετε όσο και εγώ που την έγραψα. Τα όποια σχόλια στον κατάλληλο χρόνο.

 

Σας ευχαριστώ.

Edited by Airbourne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Μπράβο παιδιά! Θα κάνω ένα report αυτού του ποστ να ζητήσω από τους mods να ανοίξουν το σχετικό poll και να ξεκινήσει η ανάγνωση και η ψηφοφορία! :)

 

 

Airbourne vs Drake Ramore

 

 

http://community.sff.gr/topic/15164-νάρντα-το-μπλέ-ρόδο/

 

http://community.sff.gr/topic/15165-ορυχείο-κύριου-πεδίου/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η κάλπη άνοιξε και περιμένει τα ψηφοδέλτιά σας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η κάλπη άνοιξε και περιμένει τα ψηφοδέλτιά σας.

 

Δεν θα ήταν πολύ πιο βολικό να μπουν και τα λινκς για τις ιστορίες στο αρχικό ποστ του τόπικ;

Link to comment
Share on other sites

Έγινε :hi:

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

 

OK, oπότε άνοιξε και το αναγνωστικό και διαγωνιστικό κομμάτι της "αναμέτρησης" που θα διαρκέσει από τώρα μέχρι και τα μεσάνυχτα της Δευτέρας 3 Ιουνίου!

 

Read on and... vote!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κόβω το νήμα στο θέμα ψηφοφορία, λοιπόν. Κατ' αρχήν να συγχαρώ το Διονύση γιατί η όμορφη εικόνα του γέννησε δύο όμορφες ιστορίες, πολύ διαφορετικές μεταξύ τους. Θα ψηφίσω την ιστορία του Drake, γιατί θεωρώ ότι υπερτερούσε και σαν θέμα, και σαν γραφή και σαν γενικότερο στήσιμο. Συγχαρητήρια και στους δυο για την προσπάθειά σας και σας ευχαριστώ για ένα όμορφο πρωινό που πέρασα με τις ιστορίες σας! :)

Edited by TheTregorian
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

OK, oπότε άνοιξε και το αναγνωστικό και διαγωνιστικό κομμάτι της "αναμέτρησης" που θα διαρκέσει από τώρα μέχρι και τα μεσάνυχτα της Δευτέρας 3 Ιουνίου!

 

Read on and... vote!

 

 

Θα προτείνω, επειδή ο διαγωνισμός φάντασυ είναι ακόμη σε εξέλιξη και υπάρχουν μέλη που διαβάζουν και ψηφίζουν, αλλά και επειδή οι δύο ιστορίες μας μαζί έχουν ένα σύνολο λέξεων περίπου 14000 (διπλάσιο σχεδόν από τα συνηθισμένα παιχνίδια), να πάρει παράταση η ψηφοφορία +1 εβδομάδα. Δεν μας κυνηγάει κανείς, έχουμε γράψει ήδη και απέμεινε το αναγνωστικό μέρος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

OK, oπότε άνοιξε και το αναγνωστικό και διαγωνιστικό κομμάτι της "αναμέτρησης" που θα διαρκέσει από τώρα μέχρι και τα μεσάνυχτα της Δευτέρας 3 Ιουνίου!

 

Read on and... vote!

 

 

Θα προτείνω, επειδή ο διαγωνισμός φάντασυ είναι ακόμη σε εξέλιξη και υπάρχουν μέλη που διαβάζουν και ψηφίζουν, αλλά και επειδή οι δύο ιστορίες μας μαζί έχουν ένα σύνολο λέξεων περίπου 14000 (διπλάσιο σχεδόν από τα συνηθισμένα παιχνίδια), να πάρει παράταση η ψηφοφορία +1 εβδομάδα. Δεν μας κυνηγάει κανείς, έχουμε γράψει ήδη και απέμεινε το αναγνωστικό μέρος.

 

 

+1 κι από μένα. Αν δεν έχουν πρόβλημα οι mods ας το κοινοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή,

1ον) είμαι νέο μέλος και

2ον) έχω μια άρνηση να ψηφίζω "το καλύτερο",

θα μου επιτρέψετε να απέχω.

 

Τα διάβασα και τα δυο.

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και το χρόνο σας.
Έκανα μερικές παρατηρήσεις στις αντίστοιχες ενότητες των διηγημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Tελείωσα με την ανάγνωση της ιστορίας του Drake, και τώρα διαβάζω εκείνη του Airbourne. Θα δυσκολευτώ να ψηφίσω...

 

Και οι υπόλοιποι συμφορουμίτες, τώρα που τελείωσε ο διαγωνισμός διηγήματος, διαβάστε και τις δυο ιστορίες των παιδιών - λινκς στο πρώτο ποστ του τοπικίου -  σχολιάστε τις και, αν θέλετε, ψηφίστε κιόλας. Αξίζουν!  :)

Edited by Oberon
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tελείωσα με την ανάγνωση της ιστορίας του Drake, και τώρα διαβάζω εκείνη του Airbourne.

 

Mια από τα ίδια και για 'μένα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

OK, oπότε άνοιξε και το αναγνωστικό και διαγωνιστικό κομμάτι της "αναμέτρησης" που θα διαρκέσει από τώρα μέχρι και τα μεσάνυχτα της Δευτέρας 3 Ιουνίου!

 

Read on and... vote!

 

 

Θα προτείνω, επειδή ο διαγωνισμός φάντασυ είναι ακόμη σε εξέλιξη και υπάρχουν μέλη που διαβάζουν και ψηφίζουν, αλλά και επειδή οι δύο ιστορίες μας μαζί έχουν ένα σύνολο λέξεων περίπου 14000 (διπλάσιο σχεδόν από τα συνηθισμένα παιχνίδια), να πάρει παράταση η ψηφοφορία +1 εβδομάδα. Δεν μας κυνηγάει κανείς, έχουμε γράψει ήδη και απέμεινε το αναγνωστικό μέρος.

 

 

+1 κι από μένα. Αν δεν έχουν πρόβλημα οι mods ας το κοινοποιήσουν.

 

Συγγνώμη, δεν το είδα νωρίτερα. Μέχρι πότε να παραταθεί η ψηφοφορία;

Link to comment
Share on other sites

Αφού ήταν να λήξει Δευτέρα στις 3 του μήνα, ας λήξει Δευτέρα στις 10 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη συμμετοχή...

Φταίει ότι τα διηγήματα είναι πολλών λέξεων ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη συμμετοχή...

Φταίει ότι τα διηγήματα είναι πολλών λέξεων ή κάτι άλλο;

 

Ίσως, ίσως όχι. Πιστεύω ότι απλά δεν υπάρχει χρόνος απο τα παιδιά για αξιολόγηση. Άν και δεν έχω πάρει ξανά μέρος σε τέτοιου είδους διαγωνισμό μου αρκεί και μόνο που έγραψα μια ιστορία (με τα όποια προβλήματα έχει αυτή) εμπνευσμένος απο μία εικόνα και πραγματικά χάρηκα την διαδικασία. Μερικές φορές μετράει μόνο η συμμετοχή. Βέβαια καλά και τα σχόλια και για αυτά γράφουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε και μας το θυμίζετε. Λοιπόν, θα ψηφίσω του Ντρέηκ. Δεν με ικανοποίησε εντελώς πλήρως,αλλά ήταν πιο ολοκληρωμένη σαν πρόταση και είχε και σοβαρά πλεονεκτήματα. Πιο αναλυτικά στα σχόλια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Ορυχείο Κύριου Πεδίου. Εκτός από το ότι μου άρεσε περισσότερο λόγω είδους, η συνολική εικόνα ήταν σαφώς ανώτερη και πιο προσεγμένη.

 

Σχόλια:

 

Ορυχείο Κύριου Πεδίου

 

Νάρντα, το μπλέ ρόδο. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήρθε η στιγμή να τελειώσει ο διαγωνισμός, το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρο υπέρ της πολύ όμορφης ιστορίας του Drake. Πέρασα καλά για άλλη μια φορά και ελπίζω να επανέλθω με μια καλή ιδέα στο μέλλον χωρίς φυσικά τα λάθη και τις αστοχίες που χαραχτηρίζουν τις μέχρι τώρα προσπάθειες μου, τουλάχιστον όχι στον ίδιο βαθμό. Να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά τον Oberon για την οργάνωση, τον Drake για τον διαγωνισμό και όσους διάβασαν τις ιστορίες δίνοντας μας τα πολύ σημαντικά σχόλια. Ώς την επόμενη φορά λοιπόν...

Edited by Airbourne
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Drake, αλλά και στο Λαρισαίο φίλο μας για την αξιολογότατη προσπάθειά του! Συγχαρητήρια και στο Διονύση για το θέμα-εικόνα. Καλή συνέχεια σε όλους! :) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όσους διάβασαν και ψήφισαν στον διαγωνισμό. Ήταν δύσκολη απόφαση για τον αναγνώστη (να ξεκινήσει το διάβασμα), επειδή οι ιστορίες ξέφευγαν σχεδόν από το μέγεθος διηγήματος και απαιτούσαν αρκετό χρόνο. :)

 

Ευχαριστώ επίσης τον Oberon για την πολύ ωραία εικόνα και την πολύ καλή διοργάνωση και τον Airbourne για τον συναγωνισμό.

 

Υ.Γ Για όσους δεν διάβασαν και ψήφισαν κατά την διάρκεια του διαγωνισμού, να πω ότι ακόμη και μετά το διαγωνιστικό κομμάτι τα σχόλια τους είναι πολύτιμα.

Edited by Drake Ramore
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Εικόνα κι επί τόπου #6 (Airbourne vs Drake Ramore)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Upcoming Events

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..