Jump to content

:construction: To FACEBOOK LOGIN είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας για τεχνικούς λόγους. Χρησιμοποιείστε το Sign In κάνοντας νέα εγγραφή και το σύστημα βρίσκοντας το ίδιο email θα σας εισάγει. Όποιος έχει θέμα ας στείλει μήνυμα στη σελίδα του Facebook να τον βοηθήσουμε. Συγνώμη για την αναστάτωση.

Photo
- - - - -

Διαγωνισμός "εικόνα και επί τόπου" #6 Airbourne vs Drake Ramore

• Please log in to reply
48 replies to this topic

Poll: Διαγωνισμός Εικόνα κι Επιτόπου #6 (6 member(s) have cast votes)

Ποια ιστορία σάς άρεσε περισσότερο

1. Airbourne - Νάρντα, το μπλε ρόδο (2 votes [33.33%] - View)

Percentage of vote: 33.33%

2. Drake Ramore - Ορυχείο Κύριου Πεδίου (4 votes [66.67%] - View)

Percentage of vote: 66.67%

Vote Guests cannot vote

#21 KELAINO

KELAINO

χμμμ... πέρκελε...

• Members
  • 2.587 posts
  • Όνομα:Μπάμπης
  • Currently reading:The Night Circus, Erin Morgenstern

Posted 26 Μάιος 2013 - 16:19

Επίσης το καλοκαίρι που μας έρχεται θα φορεθούν πολύ οι φραμπαλάδες, τα κρόσια και τα έντονα ή/και γεωμετρικά σχέδια.

Κανονίστε.

• Oberon, Sonya, Airbourne and 1 other like this
Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx is claiming it was offside

Posted Image

#22 Airbourne

Airbourne

Keeper of the blue rose

• Members
  • 417 posts
  • Όνομα:Chris

Posted 26 Μάιος 2013 - 22:42

Πάει αρκετά καλά. Σίγουρα δεν έχει τελειώσει αλλά το πιο πιθανό αύριο να γίνει και αυτό. Με πολύ καλές προοπτικές ίσως να δοθεί και αύριο κάποια στιγμή. Αν όχι, ευχαριστώ για την παράταση. Απολαμβάνω τη συγγραφή αυτής της ιστορίας και νομίζω αυτό ήταν και το ζητούμενο. (Ειδικά όταν η γυναίκα μου φώναζε να ξεκολλήσω απο το pc για να προσέχω τη μικρή, «Μα θα πνιγεί η πρωταγωνίστρια εάν αφήσω την ιστορία έτσι», είπα εγώ. «Δεν με νοιάζει και που να της πέσουν τα μαλλιά», είπε η γυναίκα με τα δικά της μαλλιά να έχουν σηκωθεί σαν να τα χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα...)...συνεχίζεται..

:)

• Oberon, Naroualis and Drake Ramore like this

Ars Longa, Vita Brevis

#23 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts
  • Όνομα:Διονύσιος
  • Currently reading:Alice Hoffman - Practical Magic

Posted 26 Μάιος 2013 - 22:45

Πάει αρκετά καλά. Σίγουρα δεν έχει τελειώσει αλλά το πιο πιθανό αύριο να γίνει και αυτό. Με πολύ καλές προοπτικές ίσως να δοθεί και αύριο κάποια στιγμή. Αν όχι, ευχαριστώ για την παράταση. Απολαμβάνω τη συγγραφή αυτής της ιστορίας και νομίζω αυτό ήταν και το ζητούμενο. (Ειδικά όταν η γυναίκα μου φώναζε να ξεκολλήσω απο το pc για να προσέχω τη μικρή, «Μα θα πνιγεί η πρωταγωνίστρια εάν αφήσω την ιστορία έτσι», είπα εγώ. «Δεν με νοιάζει και που να της πέσουν τα μαλλιά», είπε η γυναίκα με τα δικά της μαλλιά να έχουν σηκωθεί σαν να τα χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα...)...συνεχίζεται..

:)

Xαίρομαι που απολαμβάνεις τη συγγραφή της ιστορίας σου, Χρήστο. Αυτό είναι και το ζητούμενο.

(Αφού η γυναίκα σου δεν ευχήθηκε κάτι πολύ χειρότερο στην πρωταγωνίστρια από το να της πέσουν τα μαλλιά, πάλι καλά να λες!) :p

Posted Image
Grandmother Spider ... Weaving webs of delight, Weave me a peaceful world. Carrying creation in your web, Waiting to be unfurled.

#24 Drake Ramore

Drake Ramore
  • Members
  • 2.140 posts
  • Όνομα:Απόστολος

Posted 26 Μάιος 2013 - 22:53

Εγώ έχω τελειώσει. Μου μένουν μόνο δύο πράγματα για να το κλείσω.

1) Να βρω τίτλο

2) Να βρω σε ποια βιβλιοθήκη θα την τοποθετήσω 

• Oberon and Airbourne like this

Posted Image

#25 Airbourne

Airbourne

Keeper of the blue rose

• Members
  • 417 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 16:24

Ναι, τα κατάφερα. Είναι γεγονός. Επειδή είμαι λίγο κουρασμένος απο τις οχτώμισηχιλιάδεςλέξεις, θα κάνω μια προσπάθεια να το δώσω το βράδυ κάποια στιγμή. Το όνομα του : Νάρντα, το μπλέ ρόδο. Ο διαγωνισμός ήταν φανταστικός. :)

• Oberon and Drake Ramore like this

Ars Longa, Vita Brevis

#26 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 18:13

Ναι, τα κατάφερα. Είναι γεγονός. Επειδή είμαι λίγο κουρασμένος απο τις οχτώμισηχιλιάδεςλέξεις, θα κάνω μια προσπάθεια να το δώσω το βράδυ κάποια στιγμή. Το όνομα του : Νάρντα, το μπλέ ρόδο. Ο διαγωνισμός ήταν φανταστικός. :)

Περιμένουμε και τις δυο ιστορίες εναγωνίως. Πάντως ισχύει ακόμα η παράταση ως αύριο τα μεσάνυχτα αν τη χρειάζεται κάποιος. :)

• Airbourne likes this
Posted Image
Grandmother Spider ... Weaving webs of delight, Weave me a peaceful world. Carrying creation in your web, Waiting to be unfurled.

#27 Drake Ramore

Drake Ramore
  • Members
  • 2.140 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 19:09

Από την στιγμή που ο Χρήστος θα την δώσει το βράδυ, το ίδιο θα πράξω κι εγώ για λόγους fair play. :)

• Airbourne likes this

Posted Image

#28 Airbourne

Airbourne

Keeper of the blue rose

• Members
  • 417 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 19:30

Επειδή την έχω έτοιμη..την ανεβάζω τώρα και επανέρχομαι.

Εδώ είμαι http://community.sff...α-το-μπλέ-ρόδο/

Ελπίζω να την απολαύσετε όσο και εγώ που την έγραψα. Τα όποια σχόλια στον κατάλληλο χρόνο.

Σας ευχαριστώ.

Edited by Airbourne, 27 Μάιος 2013 - 19:39.

• Oberon likes this

Ars Longa, Vita Brevis

#29 Drake Ramore

Drake Ramore
  • Members
  • 2.140 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 21:52

Η δική μου συμμετοχή

http://community.sff...-κύριου-πεδίου/

• Airbourne likes this

Posted Image

#30 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 21:59

Τέλεια. Μπράβο παιδιά! Θα κάνω ένα report αυτού του ποστ να ζητήσω από τους mods να ανοίξουν το σχετικό poll και να ξεκινήσει η ανάγνωση και η ψηφοφορία! :)

Airbourne vs Drake Ramore

http://community.sff...α-το-μπλέ-ρόδο/

http://community.sff...-κύριου-πεδίου/

• Airbourne likes this
Posted Image

#31 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 22:11

Η κάλπη άνοιξε και περιμένει τα ψηφοδέλτιά σας.

• Airbourne likes this
Ένιωσα ότι με πλησίαζε και με τριγύριζε αυτός ο βόμβος, πυκνός σαν σμάρι από μέλισσες, μέχρι που έφτασα να ξεχωρίζω κάποιες λέξεις, σχεδόν άηχες: "Προσευχήσου στον Θεό για μας". Αυτό άκουσα να μου λένε. Πάγωσε τότε η ψυχή μου. Γι΄αυτό κι εσείς με βρήκατε νεκρό.

#32 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 22:15

Η κάλπη άνοιξε και περιμένει τα ψηφοδέλτιά σας.

Δεν θα ήταν πολύ πιο βολικό να μπουν και τα λινκς για τις ιστορίες στο αρχικό ποστ του τόπικ;

Posted Image

#33 aScannerDarkly

aScannerDarkly

Scanners live in vain

• Members
  • 3.302 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 22:21

Έγινε :hi:

Ένιωσα ότι με πλησίαζε και με τριγύριζε αυτός ο βόμβος, πυκνός σαν σμάρι από μέλισσες, μέχρι που έφτασα να ξεχωρίζω κάποιες λέξεις, σχεδόν άηχες: "Προσευχήσου στον Θεό για μας". Αυτό άκουσα να μου λένε. Πάγωσε τότε η ψυχή μου. Γι΄αυτό κι εσείς με βρήκατε νεκρό.

#34 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 27 Μάιος 2013 - 22:25

Έγινε :hi:

Ευχαριστώ πολύ. :)

OK, oπότε άνοιξε και το αναγνωστικό και διαγωνιστικό κομμάτι της "αναμέτρησης" που θα διαρκέσει από τώρα μέχρι και τα μεσάνυχτα της Δευτέρας 3 Ιουνίου!

Read on and... vote!

• Airbourne likes this
Posted Image

#35 TheTregorian

TheTregorian
  • Members
  • 817 posts
  • Όνομα:Γιώργος

Posted 28 Μάιος 2013 - 12:21

Κόβω το νήμα στο θέμα ψηφοφορία, λοιπόν. Κατ' αρχήν να συγχαρώ το Διονύση γιατί η όμορφη εικόνα του γέννησε δύο όμορφες ιστορίες, πολύ διαφορετικές μεταξύ τους. Θα ψηφίσω την ιστορία του Drake, γιατί θεωρώ ότι υπερτερούσε και σαν θέμα, και σαν γραφή και σαν γενικότερο στήσιμο. Συγχαρητήρια και στους δυο για την προσπάθειά σας και σας ευχαριστώ για ένα όμορφο πρωινό που πέρασα με τις ιστορίες σας! :)

Edited by TheTregorian, 28 Μάιος 2013 - 12:23.

• Oberon, Airbourne and Drake Ramore like this

#36 Drake Ramore

Drake Ramore
  • Members
  • 2.140 posts

Posted 28 Μάιος 2013 - 18:09

OK, oπότε άνοιξε και το αναγνωστικό και διαγωνιστικό κομμάτι της "αναμέτρησης" που θα διαρκέσει από τώρα μέχρι και τα μεσάνυχτα της Δευτέρας 3 Ιουνίου!

Read on and... vote!

Θα προτείνω, επειδή ο διαγωνισμός φάντασυ είναι ακόμη σε εξέλιξη και υπάρχουν μέλη που διαβάζουν και ψηφίζουν, αλλά και επειδή οι δύο ιστορίες μας μαζί έχουν ένα σύνολο λέξεων περίπου 14000 (διπλάσιο σχεδόν από τα συνηθισμένα παιχνίδια), να πάρει παράταση η ψηφοφορία +1 εβδομάδα. Δεν μας κυνηγάει κανείς, έχουμε γράψει ήδη και απέμεινε το αναγνωστικό μέρος.

• Oberon and Sonya like this

Posted Image

#37 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 28 Μάιος 2013 - 18:11

Read on and... vote!

Θα προτείνω, επειδή ο διαγωνισμός φάντασυ είναι ακόμη σε εξέλιξη και υπάρχουν μέλη που διαβάζουν και ψηφίζουν, αλλά και επειδή οι δύο ιστορίες μας μαζί έχουν ένα σύνολο λέξεων περίπου 14000 (διπλάσιο σχεδόν από τα συνηθισμένα παιχνίδια), να πάρει παράταση η ψηφοφορία +1 εβδομάδα. Δεν μας κυνηγάει κανείς, έχουμε γράψει ήδη και απέμεινε το αναγνωστικό μέρος.

+1 κι από μένα. Αν δεν έχουν πρόβλημα οι mods ας το κοινοποιήσουν.

Posted Image

#38 Evanescent

Evanescent
  • Members
  • 29 posts
  • Όνομα:-
  • Currently reading:-

Posted 28 Μάιος 2013 - 19:57

Επειδή,

1ον) είμαι νέο μέλος και

2ον) έχω μια άρνηση να ψηφίζω "το καλύτερο",

θα μου επιτρέψετε να απέχω.

Τα διάβασα και τα δυο.

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και το χρόνο σας.
Έκανα μερικές παρατηρήσεις στις αντίστοιχες ενότητες των διηγημάτων.

#39 Oberon

Oberon

Transhumanist Oberonoid

• Members
  • 6.397 posts

Posted 31 Μάιος 2013 - 17:06

Tελείωσα με την ανάγνωση της ιστορίας του Drake, και τώρα διαβάζω εκείνη του Airbourne. Θα δυσκολευτώ να ψηφίσω...

Και οι υπόλοιποι συμφορουμίτες, τώρα που τελείωσε ο διαγωνισμός διηγήματος, διαβάστε και τις δυο ιστορίες των παιδιών - λινκς στο πρώτο ποστ του τοπικίου -  σχολιάστε τις και, αν θέλετε, ψηφίστε κιόλας. Αξίζουν!  :)

Edited by Oberon, 31 Μάιος 2013 - 17:08.

• Airbourne and Drake Ramore like this
Posted Image

#40 dagoncult

dagoncult
  • Members
  • 1.202 posts

Posted 03 Ιούνιος 2013 - 21:03

Tελείωσα με την ανάγνωση της ιστορίας του Drake, και τώρα διαβάζω εκείνη του Airbourne.

Mια από τα ίδια και για 'μένα.

''Drop out of life with bong in hand

Follow the smoke toward the riff filled land''

Sleep - Dopesmoker

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users