Jump to content

SFF-WriMo 2013


Naroualis
 Share

Recommended Posts

Ε ναι λοιπόν... και εγώ φέτος μέσα για πρώτη φορά στην ιστορία :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μες στον Οκτώβριο μάζεψα ήδη υλικό για τ μυθιστόρημα που σκέφτομαι να γράψω (αυτό που τελικά δεν ξεκίνησα καν πέρσι) και λέω να αρχίσω να γράφω μαζί σας την 1η Νοεμβρίου. Δε θέλω όμως να περιοριστώ στο χρόνο, γιατί θέλω να γράψω κάτι που να μη θέλει τόνους διόρθωμα μετά. Γι`αυτό δεν ξέρω αν θα τηρήσω το 50.000 λέξεις μέσα σε ένα μήνα. Παρ`όλα αυτά, θα ήθελα να κάνουμε παρέα στο κρυφό τόπικ και να σπρώχνουμε ο ένας τον άλλο εκεί που χρειάζεται! Γίνεται;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έλενα, έλα στο υποφόρουμ και θα δεις αν στις 15 του μηνός δεν έχεις παρατήσει το "όπως πρέπει" για το "θα τερματήσω, μα τον Κρομ!"   :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κατάλογος βιβλίων που προέρχονται από NaNoWriMo και έχουν δημοσιευτεί. Δύο από αυτά έχουν βγει και ελληνικά: Wool, by Hugh Howey + Cinder, by Marissa Meyer. Έτσι, για να παίρνετε κουράγιο οι μαραθωνοδρόμοι. (Νεράκι; Πετσετούλα για τον ιδρώτα; )

 

http://nanowrimo.org/published-wrimos

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω! Το NaNoWriMo είναι εθισμός και ένα ακατανίκητο κίνητρο για να στρώσουμε τον πωπουδάκο μας να γράψει! Δε νομίζω ότι θα ξαναχάσω την ευκαιρία να παίξω!  :first:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ώπα, κάτσε, δεν το είχα καταλάβει αυτό: πρώτη δόση ειναι που το κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι! Πέρσι είχα αποσυρθεί προτού καν ξεκινήσει ο Νοέμβρης. Διαβάσματος ένεκα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

* εμότικον που χτυπάω νευρικά τα δάκτυλα στο τραπέζι, περιμένοντας τα κομφετί *

 

Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι γίνεται απόψε, τι καταφέρνει (εντάξει, κατάφερε, ακόμη και τώρα που γράφω αυτό, μπορεί να βάζει την τελευταία λέξη) συναγωνίστριά μας. Έχουμε τερματίσει κάμποσοι, και μία, φοβερή, αχτύπητη, τερματίζει σήμερα γράφοντας σε μία μέρα 9.000 λέξεις!

 

Του χρόνου τολμήστε το κι εσείς! Δεν ξέρετε τι μπορείτε!

 

 

 

EDIT:

:party:

Edited by Cassandra Gotha
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

* εμότικον που χτυπάω νευρικά τα δάκτυλα στο τραπέζι, περιμένοντας τα κομφετί *

 

Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι γίνεται απόψε, τι καταφέρνει (εντάξει, κατάφερε, ακόμη και τώρα που γράφω αυτό, μπορεί να βάζει την τελευταία λέξη) συναγωνίστριά μας. Έχουμε τερματίσει κάμποσοι, και μία, φοβερή, αχτύπητη, τερματίζει σήμερα γράφοντας σε μία μέρα 9.000 λέξεις!

 

Του χρόνου τολμήστε το κι εσείς! Δεν ξέρετε τι μπορείτε!

 

 

 

EDIT:

:party:

 

Ζήτω η Αγία Ευθυμία η Νανοριμιώτισσα, βοήθειά μας! :first:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

'Twas t'rrific, που θα έλεγε κι ο Μπώλντρικ. Καλά λέει η Κασσάνδρα, τολμήστε το. Θα κλαίτε τα δάχτυλά σας, αλλά θα νιώσετε τουλάχιστον θεούληδες όταν είτε να αναβοσβήνουν τα λαμπάκια του winner...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όσους τα κατάφεραν και κουράγιο για του χρόνου σε όσους το δοκίμασαν :)

Το προσωπικό μου εγχείρημα ναυάγησε για διάφορους λόγους, νιώθω όμως κερδισμένη γιατί ξεκίνησα/τελείωσα 5 ιστορίες και σχεδίασα/ξεκίνησα μια 6η (και σχεδόν δύο κεφάλαια από το καταραμένο πράγμα που μου τρώει τη ζωή, και δυο ομιλίες, και μια εργασία). Νοτ μπαντ.

Άντε και του χρόνου!

Edited by Ayu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Α, και να μοιρασθώ με το σεβαστό φόρουμ το κλου της φετεινής χρονιάς για μένα, την μεγαλειώδη ατάκα - παρότρυνση για όταν σε την πέφτουν οι κανίβαλοι:

 

«κάνε τον άνοστο»

 

 

 

*οι κανίβαλοι δικοί μου, η συμβουλή της Cassandra Gotha. Γελούσα μια βδομάδα.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Α, και να μοιρασθώ με το σεβαστό φόρουμ το κλου της φετεινής χρονιάς για μένα, την μεγαλειώδη ατάκα - παρότρυνση για όταν σε την πέφτουν οι κανίβαλοι:

 

«κάνε τον άνοστο»

 

 

 

*οι κανίβαλοι δικοί μου, η συμβουλή της Cassandra Gotha. Γελούσα μια βδομάδα.

Αν αυτό έχει μπει σε κείμενο, να το δούμε οσονούπω.

Link to comment
Share on other sites

:hi:

Όταν έχεις μεγαλώσει με τους κλασσικούς, έρχονται αυθόρμητα.

 

post-1837-0-98496500-1385973816.jpg

 

Θα ξεχάσω τη μεγαλειώδη σκηνή που κρύβονταν για να κατασκοπεύσουν τους Ρωμαίους και ο σιδεράς λέει στον ψαρά "προσπάθησε να μη βρωμάς πολύ";

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ καθυστερημένα πως για πρώτη φορά δεν πόνεσε καθόλου! Ίσα-ίσα, άνετα βγήκαν οι λέξεις και, παρ`όλο που η ιστορία δεν έχει τελειώσει ακόμα, είναι ό,τι μεγαλύτερο έχω γράψει ποτέ στη ζωή μου!

 

Cheers NaNoWriMo!!!!  :drinks: 

Cheers SFFNoWriMo!!!!  :drinks: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..