Jump to content

6ος Διαγωνισμός ποίησης. Κατηγορία: Γενικός. Θέμα: Μνήμη/Ανάμνηση


Drake Ramore
 Share

Recommended Posts

Που βρίσκεστε αγαπητοί ποιητές; 

Εχετε ιδέες; Γράφετε;

 

...ή έχετε χαθεί στον λαβύρινθο των αναμνήσεων; :eat:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω χαθει κανονικοτατα... και οι αλλοι φανταζομαι για να μην απαντουν... οεο; :shout:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δύο επιλογές σχετικές με το θέμα του διαγωνισμού, που μάλιστα θα ενσωματωθούν και στην ιστορία του NaNoWriMo! Αλλά πρέπει να φτιάξω πρώτα τον σκελετό μέχρι ένα σημείο, για να μπορέσω να γράψω το ποίημα.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη συμμετοχή είναι γεγονός!

Έλα να ξεκινάτε και οι υπόλοιποι!

 

 

Μέσμερ, κλείδωσε για σχολιασμό τις συμμετοχές που ανεβαίνουν, μέχρι να ανοίξει ο διαγωνισμός, σε παρακαλώ. Επίσης όποια συμμέτοχη μπαίνει, ας μεταφέρεται στο πρώτο ποστ για να είναι συγκεντρωμένες. Ευχαριστώ!

Edited by Drake Ramore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ποιήματα θα διπλοκλειδώνονται μέχρι τη λήξη της διορίας συγγραφής. Θα μπορείτε να τα βρείτε όλα στο αρχικό post.

 

Καλές εμπνεύσεις και στους υπόλοιπους!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε περάσει ήδη στο δεύτερο μισό του συγγραφικού, δημιουργικού, μέρους και απομένουν λίγες μόνο μέρες για την λήξη της υποβολής των ποιημάτων σας.

 

Θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι είστε στην φάση των διορθώσεων και ότι η μούσα σας σας συντροφεύει, όσο δημιουργείτε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΜ... μηπως να δωθει εκεινη η παρατασουλα που λεγαμε; Ετσι για το καλο... γιατι και παλι δεν ξερω τι μπορω να κανω... :shaun: μπεεε

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΜ... μηπως να δωθει εκεινη η παρατασουλα που λεγαμε; Ετσι για το καλο... γιατι και παλι δεν ξερω τι μπορω να κανω... :shaun: μπεεε

 

Ακόμη νωρίς είναι. Έχετε επίσημα άλλες 4 μέρες περίπου. Ας φτάσουμε στην τελευταία μέρα, να δούμε και ποιοι θα χρειαστούν παράταση και βλέπουμε. Μπορεί να έχετε τελειώσει όλοι κανονικά ως τότε.

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σχεδόν έτοιμο... Λίγες διορθώσεις μόνο θέλω να κάνω, οπότε με το τετραήμερο αυτό και το Νανόριμο πάνω από το κεφάλι μου νομίζω πως θα είμαι οκ στην προθεσμία...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να`μαι κι εγώ... Το έγραψα το ποίημα, φρέσκο-φρέσκο, ζεματάει!

 

Θα υποστεί βέβαια μερικά χεράκια διορθώσεων προτού το ανεβάσω, αλλά η μπόλικη δουλειά έχει γίνει. Έκανε αρμένικη βίζιτα η Μούσα σήμερις, θενγκόντ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παράταση μέχρι Κυριακή το βράδυ, για να μην έχετε καμιά δικαιολογία για τυχόν απουσία οι ποιητές του φόρουμ! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε γίνεται από τέτοιο θέμα να λείπει η πώς-με-λένε-είπαμε-α-ναι-Μπάμπη, καταβάλλω φιλότιμες προσπάθειες να υλοποιήσω μια ιδέα που είχα και με άρεσε. Ιαμβικός, δεκαπεντασύλλαβος, νταρκ, φάνταζι, τα γνωστά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σχεδόν έτοιμο... Λίγες διορθώσεις μόνο θέλω να κάνω, οπότε με το τετραήμερο αυτό και το Νανόριμο πάνω από το κεφάλι μου νομίζω πως θα είμαι οκ στην προθεσμία...

 

Εσύ προλαβαίνεις να:

-γράψεις το μισό νανόριμο σε μια βδομάδα

-γράψεις ποίημα

-διαβάσεις και γράψεις σχόλια για τα 11 διηγήματα του εργαστηρίου της ΑΛΕΦ; Ειδικά αυτό το τελευταίο μην το ξεπετάξεις, συνήθως γράφουμε πιο αναλυτικά σχόλια στο εργαστήριο παρά στο φόρουμ. Μερικοί (όχι εγώ) τα τυπώνουν ολόκληρα για να τα γεμίζουν κοκκινίλες ανενόχλητοι. Εν πάση περιτπώσει δεν τη γλιτώνουμε με ένα "καλό είναι, μου άρεσε" ή κάτι εξίσου σύντομο. Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, δηλαδή.

Επειδή δε γίνεται από τέτοιο θέμα να λείπει η πώς-με-λένε-είπαμε-α-ναι-Μπάμπη, καταβάλλω φιλότιμες προσπάθειες να υλοποιήσω μια ιδέα που είχα και με άρεσε. Ιαμβικός, δεκαπεντασύλλαβος, νταρκ, φάνταζι, τα γνωστά.

Ιαμβικός δεκαπεντασύλλαβος, μπράβο, εδώ είμεθα! Βάλε και την Περσεφόνη με τα μπικουτί και το λάπτοπ μέσα και το πήρες το κύπελλο.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ολόκληρες μέρες και κάτι ψιλά έμειναν κυρίες και κύριοι μέχρι τα μεσάνυχτα της Κυριακής, για να μας δώσετε τα αριστουργήματα σας.

 

Κάτι μου λέει ότι θα είναι ένας πολύ ωραίος διαγωνισμός!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ προλαβαίνεις να:

-γράψεις το μισό νανόριμο σε μια βδομάδα

-γράψεις ποίημα

-διαβάσεις και γράψεις σχόλια για τα 11 διηγήματα του εργαστηρίου της ΑΛΕΦ; Ειδικά αυτό το τελευταίο μην το ξεπετάξεις, συνήθως γράφουμε πιο αναλυτικά σχόλια στο εργαστήριο παρά στο φόρουμ. Μερικοί (όχι εγώ) τα τυπώνουν ολόκληρα για να τα γεμίζουν κοκκινίλες ανενόχλητοι. Εν πάση περιτπώσει δεν τη γλιτώνουμε με ένα "καλό είναι, μου άρεσε" ή κάτι εξίσου σύντομο. Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, δηλαδή.

Να σου πω τώρα πως δεν αγχώθηκα; Θα σου πω ψέματα και δεν θέλω... Είναι το μόνο που δεν έχω προλάβει να κάνω. Δηλαδή, τα σχόλια, γιατί τα κείμενα τα έχω διαβάσει. Πιστεύω μέχρι το επόμενο ΣΚ να κάνω αυτό που πρέπει.... :shout:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν μείνει λιγότερο απο 12 ώρες και δεν βλέπω καθόλου κίνηση...

Να ανησυχήσω; :shout:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο σουλούπωμα, δεν ξέρω αν σουλουπώνεται αυτό το πράγμα βέβαια, αλλά το παλεύω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..