Jump to content

35ος Διαγωνισμός Σύντομης Σουφουφίτικης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Η ιλλιγγιώδης ταχύτητα απαγορεύτηκε


Loch Moors
 Share

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Εχμ.. Θα μπορούσα να καταχραστώ λίγη από την ευσπλαχνία σας, πολυχρονεμένοι μου υπεύθυνοι του διαγωνισμού, ώστε να καταφέρω να ολοκληρώσω την ιστορία μου; Ας μιλήσουμε για ένα μικρό χρονοδανειάκι μερικών ωρών παραπάνω...πχ. Αντί στις 12μμ στις 18:00μμ. Να προλάβω σίγουρα δηλ. Αν όχι, δεν πειράζει, παίρνω πίσω τις ευχές μου  :nea: ...τι να κάνουμε συμβαίνουν και αυτά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι πειράζει κανέναν... :) Ίσα, ίσα με χαρά να σου δοθεί η ευκαιρία να ολοκληρώσεις την ιστορία σου! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη είναι η ιστορία, αλλά δυστυχώς δεν έχω προλάβει να σχολιάσω τις τρεις ιστορίες... Και θα πρέπει να λείψω για την υπόλοιπη μέρα από το σπίτι, δεν προλαβαίνω... Είναι κρίμα, αλλά θα την ανεβάσω εκτός συναγωνισμού, εκτός κι αν μπορώ να κάνω τα σχόλια (σε ιστορίες άσχετες με το διαγωνισμό) μέσα στις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι η λαίδη Νίνα είναι η μοναδική γυναικεία παρουσία στον διαγωνισμό, εγώ ψηφίζω να της δώσουμε τη δυνατότητα να κάνει τις κριτικές προσεχώς... :) Εξάλλου οι συμμετοχές είναι τόσες λίγες που κρίμα είναι να μην μπει μια έτοιμη ιστορία!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά εννοείται ότι συμφωνώ. Ακόμη δεν τελείωσα και σπεύδω, όλο προκύπτουν διάφορα που με διακόπτουν, αλλά με το άγχος δεν κερδίζει κανείς τίποτα. Στην ώρα μου θα έχω τελειώσει. Ευχαριστώ για το χρονοδάνειο... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκλειδώσει τις ιστορίες που έχουν ανέβει μέχρι τώρα, ώστε να αρχίσει ο σχολιασμός. Μένει μόνο του Airbourne, απ' ό,τι φαίνεται, για να ολοκληρωθούν οι συμμετοχές.

 

Δεδομένου του μικρού αριθμού συμμετοχών, ελπίζουμε να είναι πολλοί αυτοί που θα διαβάσουν και θα ψηφίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του μικρού αριθμού συμμετοχών, ελπίζουμε να είναι πολλοί αυτοί που θα διαβάσουν και θα ψηφίσουν.

 

Οπότε να υπενθυμίσουμε ότι το διάβασμα-σχολιασμός-ψηφοφορία θα γίνεται μέχρι τις 17/01/2014. Ο χρόνος είναι παραπάνω από αρκετός :)

 

Όσο αναφορά στην διαδικασία της ψηφοφορίας, κατατάσσετε τις ιστορίες κατά σειρά προτίμησής σας, δηλαδή από την καλύτερη προς τη λιγότερο καλή. Ύστερα στέλνετε τη λίστα σας με προσωπικό μήνυμα σε μένα με ταυτόχρονη κοινοποίηση στη Naroualis.

 

Υ.Γ. Κρίμα που πήγε έτσι υποτονικά αυτός ο διαγωνισμός όσο αναφορά στις συμμετοχές, αλλά φυσικά η έμπνευση και η όρεξη δεν έρχονται πάντα κατά παραγγελία. Πάντως μπράβο και ευχαριστώ στα παιδιά που συνέγραψαν! Ας τους απολαύσουμε :)

Edited by Σουσαμένια Άνοιξη
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν τα κατάφερα, κόλλησε το κιβώτιο ταχυτήτων. Θα σας διαβάσω και θα πω τη γνώμη μου. Δεν πειράζουν οι τέσσερις συμμετοχές. Κέρδος: μια ιστορία (για μένα) που υπάρχει και κάποια στιγμή θα ξεκολλήσει.

 

Καλή επιτυχία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δε με βιάζει τόσο πολύ ο χρόνος, όσο την Παρασκευή, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πολύ όλους για την ευκαιρία που μου δώσατε! Είχα πάρα πολύ καιρό να συμμετάσχω σε διαγωνισμό διηγήματος του φόρουμ και χάρηκα πολύ που μου δόθηκε η ευκαιρία, παρά τον χαμηλό αριθμό των συμμετοχών.

 

Παρεμπιπτόντως, να ξέρεις, Ματίνα μου, πως δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με το θέμα, αλλά με την εορταστική περίοδο που ατυχώς συνέπεσε ο διαγωνισμός. Και αν και καθυστερημένα, συγχαρητήρια για το θέμα και σε ευχαριστώ πολύ, γιατί μου δόθηκε επιτέλους η ευκαιρία να γράψω μια ιστορία που είχα στα σκαριά πολλά χρόνια, αλλά δεν είχα την απαραίτητη πλοκή.

 

Χρόνια πολλά σε όλους, καλές γιορτές! Εύχομαι στους μεν συμμετέχοντες καλή επιτυχία, στους δε αναγνώστες, σχολιαστές και... ψηφοφόρους, καλή απόλαυση με τις ιστορίες! :)

 

Υ.Γ. Τα σχόλια έχουν γίνει και θα σταλούν εντός ολίγου στη διοργανώτρια. Και πάλι ευχαριστώ για την παράταση!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται εδώ; Έχει διαβάσει κανείς σπλαχνικός αναγνώστης καμία από τις ιστορίες; Περιμένουμε τις φτυαριές σας και τα καλόκαρδα σχόλια σας, μόνο και μόνο για να γίνουμε καλύτεροι, ε; :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα μία και θα συνεχίσω το Σαββατοκύριακο γιατί τώρα είμαι κουρασμένη (μέχρι Κυριακή βράδυ θα έχω ψηφίσει). Τα σχόλια αύριο, για να έχω καθαρό μυαλό να μη γράψω μπούρδες.

Μου άρεσε, πάντως, αυτό που διάβασα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μέχρι Κυριακή βράδυ θα έχω ψηφίσει

Την άλλη Κυριακή εννοούσα... :db: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έκανα τα εγκαίνια του σχολιασμού. Και λέω να βιαστείτε γιατί έχετε λίγο λιγότερο από 1 εβδομάδα για την κάθε ιστορία! :witch:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα με την σειρά μου την ανάγνωση των ιστοριών καθώς και τον σχολιασμό τους. Πιστεύω ότι οι ιστορίες όλες είναι πολύ καλές και αξίζουν λίγο περισσότερη προσοχή από τον κόσμο του sff.gr, εκτός και αν οι πιο πολλοί περιμένουν μέχρι την τελευταία στιγμή για να σχολιάσουν.. :) Για εμένα προσωπικά, ο διαγωνισμός μαζί με το θέμα του λειτούργησε πολύ καλά και με βοήθησε να βάλω σε μια σειρά, πέρα από τα σίγουρα λάθη, τα βιβλία που διάβασα μέχρι τώρα, για να βελτιωθώ στην συγγραφή. Φυσικά και υπάρχει πολύ μεγάλος -τεράστιος ίσως- δρόμος να διασχίσω αλλά... εδώ είμαστε. Αυτός δεν είναι και ο σκοπός άλλωστε; 

 

Καλή συνέχεια σε όλους. 

 

Edited by Airbourne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα κι εγώ την ανάγνωση και το σχολιασμό των ιστοριών και αυτές τις μέρες θα στείλω και την ψηφοφορία μου. Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν, έχουμε 4 ψήφους ως τώρα! Άντε βρε παιδιά, 4 ιστοριούλες είναι, περιμένουμε κι άλλους αναγνώστες!!:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

υπενθυμίζω ότι ο διαγωνισμός μας λήγει σε 2 μέρες! Οι συγγραφείς έχουν ήδη ψηφίσει, αλλά γενικά ο αριθμός ψήφων είναι χαμηλός. Διαβάζει κάποιος ακόμα? Ο χρόνος πάντως φτάνει για όποιον ενδιαφέρεται... 

Edited by Σουσαμένια Άνοιξη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

υπενθυμίζω ότι ο διαγωνισμός μας λήγει σε 2 μέρες! Οι συγγραφείς έχουν ήδη ψηφίσει, αλλά γενικά ο αριθμός ψήφων είναι χαμηλός. Διαβάζει κάποιος ακόμα? Ο χρόνος πάντως φτάνει για όποιον ενδιαφέρεται... 

 

Επιτέλους βρήκα χρόνο και ξεκίνησα να τις διαβάζω ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Καλά που έπεσε η προειδοποίηση!

Είχα διαβάσει τις ιστορίες, είχα και τα σχόλια και την κατάταξη έτοιμα από την Κυριακή και νόμιζα πως είχα ψηφίσει.

 

Εντάξει, τώρα μάλλον ψήφισα :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:mf_trombone:

Το βράδυ λοιπόν τελειώνει κι αυτήν η διαγωνιστική περίοδος! Οπότε αν κάποιος έχει ξεχαστεί και θέλει να ψηφίσει ας το έχει στο μυαλό του.

Κατά τα άλλα η κατάταξη των ιστοριών ως τώρα είναι και αυτή που διαμορφώθηκε σχεδόν εξ' αρχής, οι διαφορές όμως είναι πολύ μικρές κι αν σταλούν κι άλλοι ψήφοι ίσως αλλάξουν λίγο τα πράγματα.

 

Νεότερα το βράδυ λοιπόν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..